Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehmat v prodeji P. cocincinus, aneb šílený kupující z Lípy

Zdravím ve spolek,

Musím se s Vámi, ač nerad, podělit o zkušenost s prvním prodejem terarijního zvířete. Konkrétně se jednalo o Physignathus Cocincinus. Ozvala se nám paní K*ollová (Česká lípa), že by o agamu měla zájem. Po telefonu se mi paní příliš nezdála. Přišla s tím, že agamu má pro maminku (Renata C. patrně tchýně) k svátku, že už jednu měla, ale ta jí pošla, protože ji jí prodejce prodal příliš malou. Už to mě alarmovalo. Navzdory tomu jsme se předběžně domluvili. Večer jim volala přítelkyně a přišla s tím, že mluvila s pánem a že jako dobrý. No přišla neděle, K*ollovi dorazili, vešli k nám dva velice sympatičtí lidé i se synkem. Ubezpečili nás, že maminka je zkušená chovatelka, že „má už leguána a ty agamy Fousatý.“ Dostali jsme kontakt na Facebook a s dobrým pocitem se rozloučili.

Ještě ten den jsem psal nové majitelce (Renatě C.), jestli je vše v pořádku a stručně sepsal podmínky, v kterých u nás zvíře žilo (jakože čím krmíme, jaké UVB má atd.) Paní psala, že agama je krásná, že má radost, že dá fotky na Facebook, no prostě dobrý.

Uplynul týden a kousek a paní Renata C. dnes ráno nahodila fotky. Fotky naší ex-agamky fajn. Další fotky naše cca 40cm mládě P. Cocincinus ve vaně společně s adultními (a fest vypasenými) Pogonami! Další fotky ještě lepší. Naše bývalá agamka v TERÁRIU s Pogonami! Popisek: „takhle spinkali, když jsem přišla z práce:“ Tudíž jsem nelenil a v dobré víře jí napsal, že tato zvířata by se rozhodně neměla potkat, natož spolu žít. Podotýkám, že vše jsem napsal velice slušně (komunikaci mohu doložit) a komunikace probíhala výhradně v soukromých zprávách, nikoliv na zdi. Pro jistotu jsem sepsal pár podmínek chovu, jakože vlhkost, vhodnější substrát než samotný písek atd. Paní mi vysvětlila, že dárek byl nečekaný (no neříkal jsem jim to hned???) a tak ji dala k Pogonám, že v neděli půjde do vlastního.

No, ovšem, odpoledne mi volá rozzuřená paní K*ollová, že co si to jako dovoluju mamince takhle „vypisovat“ na Facebook, že myslela, že jsem slušnej chlap, tak mi ten FB dala, ale co si o sobě myslim, že jí tam vůbec píšu. Že zvířata miluje a mají se u ní dobře, agamka je přítulná a sama k těm Pogonám chtěla (to si nedělala p*del, to myslela vážně, teraristikou se ovšem nezabývá), a že naopak my máme terárium malý atd. Bez toho, aby mi dala možnost říct dvě věty, mi po tomhle záchvatu totální hysterie hrdinsky položila telefon, který už mi poté nevzala. Po SMS jsem se dozvěděl už jen to, že na mne pan K*oll podá trestní oznámení pro cituji „STOLKING“, a ať je již nekontaktuju… WTF???

Otázka pro teraristy: Dokážete pochopit, jak může někdo nacpat mládě Kočinčiny k Vousatkám???

Otázka pro lidi obecně: Může mi někdo vysvětlit, jak jsem jakožto slušný člověk fatálně pochybil tím, že jsem sepsal nové majitelce podmínky chovu a následně SLUŠNĚ zareagoval na nevhodné prostředí???

Ponaučení: Agamu jsme si piplali od úplnýho mrněte, musela pryč kvůli nesnášenlivosti se samcem. Až se jednou dostaneme k páření našich agam, vajíčka snad rovnou spláchnu do hajzlu a prodávat už nic nebudu, na takovejhle výkvět k*eténismu bych fakt nerad narážel častějc…:/
Změna předmětu, původně: Přehmat v prodeji P. Cocincinus, aneb šílený kupující z Lípy (halapremek)

Jediné reálné řešení by byla kupní smlouva s možností kontroly dodržení podmínek chovu. Jako to například dělají v některých útulcích. Bohužel to hodně odradí kupující. Jenže ten kdo má čisté svědomí by to klidně mohl podepsat. Tohle by se potom nemuselo stávat. A o stolking bych opravdu neměl strach. 1 sms opravdu není to o čem si oni přečetli v nedělní příloze blesku. ;-)

Jediné reálné řešení by byla kupní smlouva s možností kontroly dodržení podmínek chovu.

Dovedes si realne predstavit,ze bych mel pravidelne objizdet cca 30 lidi co si ode me vzali mlade??A to jsem mel snusky jen od dvou samic .. Bych nedelal nic jineho.
Treba je to spatny pristup,ale ja jsem to proste pojal trosku ignorantsky. Kazdymu jsem podrobne vysvetlil/ukazal,co agamy potrebuji k zivotu.Jak spravne vybavit terarium,cim je krmit apod. Samozrejme maji na me jak telefon tak email a muzou se ozvat kdykoliv a rad jim poradim,ale tim to pro me konci.99% lidi se stejne nikdy uz neozve.Zkratka kazdy kdo chova masove rozsirene druhy se s timhle setkava a setkavat bude. Jedine reseni je neodchovavat bezne druhy,to cloveku usetri mraky nervu.

Tak při představě, jak mi někdo kontroluje, jak chovám zvířata, se mi otvírá kudla v kapse. Známí si takhle pořídili psa se smlouvou, že ho musí nechat uchovnit a neustále jim do toho původní majitelka kecá a to bych fakt nedala.

Prostě buď mám podezření a zvíře neprodám, nebo mi do toho dál nic není. Jasně, není to moc pozitivní, asi každýmu se stalo, že se novej majitel totálně neřídil "návodem", ale nějak zpětně kontrolovat, jak se o zvíře stará, to je na palici. Nehledě na to, že je i mnohem jednodušší neodchovávat nebo inkubovat jenom takovou část snůšky, která se dá rozumně prodat.

(Čím častěji chodím sem, tím míň mě mrzí, že se mi s odchovama až tolik nedaří :-D)

Tak samozřejmě, ale o kontrole v tomhle případě snad nemůže být řeč. Já poprvé jen napsal, v čem zvíře žilo u nás a dotázal se, jestli v pořádku zvládlo cestu (přišlo mi divné, že se na podmínky u předchozího majitele paní nezeptala sama)

Měl jsem za to, že paní ví, co dělá (fotky leguána i vousatek jsme viděli v telefonu u jejího syna při samotném prodeji - zvířata dle mne v pořádku)

Nicméně když jsem viděl společné fotky, trochu jsem se zděsil, tudíž jsem paní velice stručně popsal, co a jak, a vysvětlil, že soužití těchto dvou tvorů jaksi není možné - je to kontrola?

Agamy chovám pro vlastní potěšení, nikoliv pro prodej, takže nějaký vztah k tomu každému zvířeti prostě mám.

To byla reakce spíš na příspěvky výš o smlouvě...

Chápu, že když Vám sama dala kontakt a poslala fotky, tak je pak těžký mlčet - to bych asi taky napsala, co je špatně. Ale zase sám píšete, že to bylo podezřelé - takže jste se poučil pro příště. Lepší to nebude, s tím se asi smiřte.
Žaloby se bát nemusíte, tohle na stalking stačit nebude :-D

Tak žaloby se samozřejmě nebojím, lehké právní povědomí mám, což jsem pánovi i napsal, že tímhle se PČR maximálně dobře pobaví. To bylo jen tak pro příklad, jako upozornění na tyto fajn kupující.

No nicméně mi to takhle při pátku celkem hnulo žlučí. Proč jen nemohu posledních pár hodin dostat z hlavy podpis uživatelky Aurifer...?

Jediné reálné řešení by byla kupní smlouva s možností kontroly dodržení podmínek chovu.

Jasně!:-D Běhá nám tu teď asi 160 mláďat na prodej (a bude hůř), už vidim, jak všechny kupující přepadáváme namátkovejma kontrolama, ideálně v noci, obracíme jim byty na ruby a v záři výslechovejch reflektorů z nich páčíme doplňkový informace:-D To je nápad:-D

Provést jde. Samozřejmě na úkor času. To je ale věc každého.

No spíše jde o to, že bych zrovna tu kontrolu napsal tučně a kupujícího upozornil, že je to tam. Blbečky to odradí a nadšence "zocelí".
Výmluva typu: Ale von by to zvíře pak nikdo nekoupil a co já s tím... Tak se pak nedivte, že zvíře skončí tak jak skončí.

Až na to, že nemáš žádnou pravomoc cokoli kontrolovat :-D.

Samozřejmě na úkor času

Nejen času, ale i financí, nevím, jak bys chtěl řešit "kontrolu" u zvířete za pár stovek, mnohdy pak stojí víc doprava, než zvíře. To už bych je mohl rovnou zkrmovat a bylo by to rozhodně výhodnější.
Vymýšlíte tu hovadiny. Neuchrání to žádné zvíře, první co s tiim papírem kupující udělá, že ho hodí do nejbližšího koše. A pokud nekoupí u tebe, vezme zvíře o stůl vedle. Bohužel se člověk musí smířit s tím, že produkce běžných levných zvířat podlehá u mudlů ještě většímu tlaku selekce, než v přírodě.

přesně tak...je to celé utopie. Počínaje už tím, že nikdo nemá nikomu co lézt do bytu kvůli kontrole zvířete (pokud se nejedná o výslovné podezření z týrání a to stejně můžou akorát policajti nebo celníci v doprovodu příslušných úředníků) ikdyby to v nějaké smlouvě bylo 100x.

U běžnějších druhů chovaných jako pet nezbývá, než se s tím smířit a myslím, že skoro každý kdo, už nějakou dobu odchovává a prodává mláďata už se s podobnými individui setkal. Je to k vzteku, ale nic se s tím nenadělá. Proto třeba já bežnější druhy zvířat už ani neodchovávám, ale vejce prostě zkrmuji.

Nejen času, ale i financí, nevím, jak bys chtěl řešit "kontrolu" u zvířete za pár stovek, mnohdy pak stojí víc doprava, než zvíře. To už bych je mohl rovnou zkrmovat a bylo by to rozhodně výhodnější.

Jak jsem již psal: Každého věc.

A pokud nekoupí u tebe, vezme zvíře o stůl vedle.

Můj problém to není. Pak si můžu udělat obrázek u chovatele vedle.

že produkce běžných levných zvířat podlehá u mudlů ještě většímu tlaku selekce, než v přírodě.

Co je podle tebe levné zvíře? Já už teď vidím pardály za cenu lepších gekončíků.

Tak je nenazývejme levné, ale třeba běžné, masově žádané/produkované... jak je libo. Dříve guttky, gekončíci, jemeňáci, dnes hlavně vousatky, jemeni se stále docela drží, ale pardálové je začínají rychle dohánět. Z hadů to začínají být třeba regíny.

lepších gekončíků

Čemu ty říkáš lepší? Asi spíš myslíš dražší, že?

Fakt o takové kravině vůbec nemíním diskutovat, přijdeš mi jako typickej českej hospodskej kecálista. Co BY všechno udělal líp a jinak, ale skutek utek, praxe nula.

Kytaristo,rika ti neco nadsazka?

Pokud nastane situace jako pise zadavatel,tak je samozrejme logicky,ze se snazi zasahnout. Ale ten navrh je proste podle me mimo,je to naprosto neproveditelny,to zaprvy,a zadruhy,to je jako automaticky,ze kdyz nekdo prodava zvirata,tak ma dostatecnou miru znalosti na to,aby byl opravnenej nejak pravne zavazne kontrolovat jiny chovatele? Dneska,kdyz treba agamy mnozi kazda Anicka ze zakladky?

Já teda fakt nevím - máte reálnou zkušenost s prodejem odchovů? Protože se mi zdá, že máte první vajíčka v inkubátoru a spoustu plánů. Takhle naivní jsem byla asi v době prvních odchovaných mláďat chameleonů :-D.

Dneska velká část lidí není schopná si pro zvíře dojet ani pár zastávek metrem, natož do jinýho města. Takže čekat, že budou jezdit k chovateli a chovatel k nim je poněkud mimo. Jasný, že to možný je, když se domluví - ale lidi taky chodí do práce a ne každej má čas celej den řešit tohle - když má odchov dejme tomu 70 chámíků, tak to teda good luck s tím. Navíc by to k ničemu nebylo, protože když je někdo blbej, tak si to stejně udělá podle sebe a zase se točíme v kruhu - většina chovatelů dává i návod a fotky terárka a co z toho? A co jako uděláte, když uvidíte, že se někdo o to zvíře stará podle Vás nevhodně? (Což je samo o sobě relativní, kde jsou ty kritéria, co je nevhodný?) Seberete mu zvíře a vezmete si ho domů? Budete ho prodávat znovu?

Sice jsem viděla jednoho chovatele mimo ČR, kterej byl opravdu důslednej ve výběru budoucího majitele - psal si se všema a pak si vybral toho, u koho měl nejlepší dojem, že by to mohlo vyjít. Ale to byl chlápek s jedním jediným druhem, kterej odchoval tak 5 mláďat ročně a ještě to nebyla pet záležitost. Představa, že tohle dělám u odchovu jemenchámíků nebo gekončíků je mírně řečeno absurdní.

Myslíte si, že jsem naivní? Nebudu tu psát, kolik jsem toho odchoval. Záznamy si nedělám.
Napíšu to jednoduše.

Nejsem debil a neprodávám zvířata jen tak někomu. Nejde mi o peníze. Když má někdo zájem třeba o mé pardály, tak se nabídnu, že mu můžu dovést za poplatek mládě a chci vidět ubikaci nebo si vyžádám fotografie ještě před prodejem. Jestliže mi "týpek" neodepíše, tak co si mám myslet je jasné, že? Jestliže někdo není schopný si dojet pro zvíře pár zastávek autobusem, tak není schopné se o zvíře postarat.

Uroboros: Tak vůbec nediskutuj, nikdo tě k tomu vůbec, ale vůbec nenutí. Co ti mám odpovědět na to, že ti připadám jako typický český hospodský všeuměl, nevím, neboť si tak nepřipadám a do hospody nechodím. Nepotřebuji nějakou smlouvu ke zvířeti když vím, komu zvíře prodávám. Vyjádřil jsem se k tomu již v tomto příspěvku.

Takže když to shrnu. Osobně nemám problém s kupujícími. Na burzách stoly nemám, prodávám jen přes inzeráty a kupující mě musí přesvědčit, že má nějaký cit.

Řekl bych, že trochu (dost) kecáš.

Nepotřebuji nějakou smlouvu ke zvířeti když vím, komu zvíře prodávám

prodávám jen přes inzeráty a kupující mě musí přesvědčit, že má nějaký cit.

Někdo se přihlásí na inzerát, přijede si pro zvíře. Vidíš ho pět minut a už tvrdíš, že ho znáš a že víš komu zvíře prodáváš? Trochu divný.
Že zvířata rozvážíš vyprávěj kamarádům ze základky. Každej kdo něco prodává ví moc dobře jak lidi na (nejen) dopravě šetří. Už vidím, jak si někdo kupuje zvíře za 1500 a skoro stejnou částku ti platí za dopravu přes celou republiku. A to ani nemluvě o tom, kdo ti tu dopravu zaplatí, když usoudíš, že to zvíře dotyčnýmu neprodáš.
přehled minimálně o druzích, který odchoval, má víceméně každej. Někdo to může říct přesně, někdo spíš hrubším odhadem. Ale kdo tvrdí, že neví co odchovává, kecá.
Jen tak ze zajímavosti, můžeš sem hodit nějakej odkaz na nějakej tvůj inzerát? Díky

Tak teď jsi mě celkem naštval. Tvrdit někomu, že lže je celkem silné kafe i na mě.
Vidím ho pět minut... Jestli to tak děláš ty, neberu ti to. Já teda ne.

Že zvířata rozvážím... Když s tím nemáš zkušenosti...

Kde zase tvrdím, že nevím, co odchovávám? Že si nedělám záznamy neznamená, že nevím, co odchovávám. Chtělo by to zlepšit čtení milý zlatý.

Nemůžu sem hodit nějaký odkaz na nějaký můj inzerát. Teď přímo nic nenabízím.

Kdo tomu věřit nechce, ať nevěří. Já to nikomu necpu. Při nejlepším si budete mlít pořád to svoje.

proč nenavštívit chovatele nebo chovatel kupujícího, je-li to možné? Velice triviální.

Protože vůbec netutšíš o čem že tu kecáš ;-). O radu nikdo nestojí a zvláště ne o kritiku. Při odběru jim můžeš vše vysvětlit, někteří i poslouchají. Může jim to dát klidně písemně. Stejně přijdou domu, bum a udělají si vše podle svého, byl to jen blbej chovatel co nevím o čem mektá. Za měsíc tě chtějí žalovat, žes jim prodal zubožené zvíře před smrtí, že chtějí náhradní atd... Při tom doma máš prosperující sourozence. Když se zeptaáš na podmínky, vše špatně. Většinou se hájí, nám to řekl ten a ten (většinou prodejce kravin do terária, vodopádky, granulky...) nebo ještě lepší, my mysleli. Což u těchto lidí nelze považovat ani za vtip. Jedinou věc neudělají podle toho co jim poradíš. Čest vyjjímkám, docela mám i rád, když mi někdo, kdo má odemne zvíře napíše či zavolá o radu. Nebo tě někde pozdraví a řeknou, že se "Bobíkovi" daří, sranda je, že si ty lidi většinou nepamatuju :-).

Zdravím, to je děs a hrůza, přijde mi, že to jde od desíti k pěti. A protože rozhodně nejsem flegmatik, na vyhrůžku paní bych zareagovala sms, že ať mě klidně žalují (protože o stalking se v žádném případě nejedná, a to ani omylem), nicméně v případě podání trestního oznámení na mě ihned také podávám TO pro vyhrožování a poškozování dobrého jména, případně i pro pomluvu.
Ona už si to hysterka velice rychle rozmyslí.

Ne že bych byl zastánce týrání zvířat a chovu agam schovaných za postelí dětmi tak, aby o nich nevěděli rodiče... Ale v základě uznávaných teorií včetně Darwina je nesmmysl, aby ze 30 mláďat přežilo 29 a všechny měly mladé. V domácím chovu se dělá obrovské množství zmetků, které je třeba vyhodit, nebo to pohřbí druh samotný.
(Známej při chovu chameleona jemenského má 4/4 neplodných samců co sehnal kvůli nepříbuznosti a víc než 50% úmrtnost mladých do jednoho roku. Po poradě s několika dalšími zjistili, že lidi serou na příbuznosti a dělaj imbecili, cca jako kdyby lidi prcali 4 měsíci jen mezi sourozencema.)

V podstatě o chovu v zajetí jsou 2 základní protichůdné myšlenky a dokud si daný chovatel mezi nimi nenajde tu svou zlatou střední cestu, budou třecí plochy jako v tomto vlákně. Nelze prostě odchovávat 100% mláďat a už vůbec ne zajistit, že ze 100% mláďat se 100% dále rozmnoží a budou žít šťastně až do smrti, která nastane až 10 let za hranicí běžné životnosti. Smrt k tomu prostě patří. Stejně jako každej obrečel prvního křečka hore koly obrečí agamu nebo cokoliv jinýho. Ale časem to začne brát tak, jak to je.

Děkuji všem za reakce, zvlášť některé jsou opradvu přínosné a k zamyšlení.
Protože se to tu malinko strhává k debatě typu smlouva/kontrola chovu, což původně nebyl až tak úmysl, rozhodl jsem se zveřejnit komunikaci (pouze z mojí strany), která spustila to tornádo, které jsem popsal.

Neděle, den prodeje:

Dobrý den

tak doufám, že v pořádku přežila cestu, není zvyklá
musí tedy ještě svléknout ocas, tělo dosvlékla včera

je zvyklá jíst dospělé cvrčky, sarančata (poradí si i s adulty), šváby moc nemusí, ale také je sní
nedoporučoval bych dávat červy, sice moučňáky i zophobasy přímo zbožňuje, nicméně to pro ní není kvalitní potrava a nechce potom žrát nic jiného

zelené jsme nikdy nezkoušeli, v naprosté většině ho prý kočinčíny neberou
obecně mám pocit, že pokud se potrava nehýbe, nemají moc zájem
jinak vyrůstala pod UVB kompaktem nejdřív Repti-glo 5, později Lucky Reptile
AD3 jsme nepodávali
pokud máte nějaké větší terárium, chtělo by to výbojku
naše terárium mám ve svém profilu, také nějaké fotky přímo této agamy

Středa, včera

dobrý den, koukal jsem na fotky, jsou pěkné, jen se chci zeptat, z fotek to vypadá, že snad máte agamu kočinčinskou společně s agamami vousatými???

schválně jsem se ptal, jestli pro ni máte terárium, říkal jsem, že je nesmysl takovéhle zvíře dávat jako dárek, chtěl jsem abyste o tom věděla
byl jsem ujišťován, že není problém, že tarárium máte, že agamka půjde do velice dobrých rukou

tato zvířata by se NIKDY, (ani mimo terárium, natož v něm) neměla potkat!!!
raději vydesinfikujte to terárium po umřelé agamce a dejte tu novou tam

v témhle kombinaci se stane maximálně to, že vousatky kočinčině ukousnou ocas nebo drápky, pokud ji nezlikvidují uplně!!! na fotkách je jasně patrné, že je kočinčina nafouknutá pod krkem, tzn. je ve stresu, bojí se, snaží se "strašit"

potkat by se neměla už z důvodu obrovského velikostního rozdílu, vzhledem k tomu, že teď již Vaše kočinčina dostane bez problému do tlamy dospělé saranče, které má 6 - 7cm, tak její hlava se do obří tlamy vousatky vejde jako nic
jinak kočinčina má velice ráda vodu, od nás je zvyklá na tekoucí vodu (chodila se často jakoby sprchovat), ale pokud ji dáváte koupat do vany, tak asi není nutné mít tekoucí vodu
pokud ji necháte ve vaně (samotnou), tak velice hezky plave, chce to ale hodně vody a samozřejmě jí tam dát něco, na co si může vylézt
dále mohu doporučit živé rostliny, velice pomohou zvýšit vlhkost, která je pro kočinčinu naprosto zásadní (okolo 80%)
naprosto bez problému funguje potos (scindapsus) a nám jdou v teráriu perfetkně i jakékoliv draceny
jinak agamka žere bez problému každý den? my jsme krmili každý den a jednou týdně hladovka
pro kočinčinu také není dobrý jako podklad písek, chce to třeba rašelinu smíchat s trochou písku (rašelina drží vlhkost - ale chce to ji rosit)

Tam, kde jsou mezery, tam byly odpovědi paní Renaty, které ovšem nejsou pro tento účel nijak podstatné. Také jejich úprava do čitelného stavu by mi patrně zabrala dost času. Moje zprávy jsou samozřemě útržkovité, jelikož jsem je psal jako jednotlivé zprávy tak, jak mě zrovna napadalo.

Upozorňuji, že nejsem odborník, pouze jsem předal zkušenosti nabyté za dobu, po kterou agamy chováme, každopádně si myslím, že žádný nesmysl jsem nenapsal. Toto je jediná komunikace mezi mnou jakožto prodávajícím a paní Renatou jakožto novou majitelkou (kupující, chcete-li prostředníci, se teraristikou nezabývají, tudíž jim jsem takřka žádné info nedával). Tato komunikace odstartovala nevídaný hysterický záchvat paní K*ollové, nechápu, co jsem mohl udělat jinak...

Podle mě je nejhorší to, že jsou ta zvířata snadno dostupná, většina lidí si myslí, že ta zvířata nic moc nepotřebují a když vidím množství a ceny tak se nedivím, co tu tak čtu normálně kolik problémů mají třeba chamíci a tak, tak je to děs, plus to že veterin také moc není a na netu je tolik nesmyslů, že to dělá také dost. Já začla vodními želvamy a upřímně, jet s nima 80km k veterináři a píchat jim doma injekce nic moc, dle mě to zvíře někteři nechaj radsi chcipnout a koupí si nové, teď jsem chtěla hada, tak to skončilo u užovky červené, to jsou jediní plazi které mám, protože bych si na víc asi netroufla, jenže to by si to každý musel uvědomit na co stačí a nebo začit s necim jednodussim. Jenze to se bohuzel nestane, a uprimne, treba porizovaci cena uzovky byla vazne smesna. Takze pokud se nezvysi ceny, nebo lidi nezacnou premyslet, tak se nic nezmeni. Omluva za chyby, sem na mobilu

@ Cejna - zdar pane, opět brilantní rozklad naivních pisálků. Je velmi zábavné číst, jak se smaží ve vlastní šťávě :-D
@ Uro - velmi trefné příspěvky které sednou jako sedínka na hrnec.

@ Pavel321 - víš, ono sis to vlastně zavinil sám. Neměl jsi se tak horlivě "starat". Nepomůžeš někomu, kdo nechce pomoci. Nemá cenu radit někomu, kdo o rady nestojí.

Také mám zkušenosti s prodejem zvířat jak z burz u stolů, tak osobně přes inzerát. Když se mě někdo se zájmem zeptá na podmínky chovu, vidím zdravý a věcný zájem, tak ochotně poradím, vysvětlím. Pokud mě někdo někdo prudí milony emailů na triviality, už tak vstřícný nejsem, odkážu jej na nějaký článek, kterých jsou na netu miliony. Vesměs hodně negativní zkušenost mám jen jednu, kdy jsem prodal 2 páry Thamnophisek člověku, kterému asi za 2 měsíce pošel samec a ta osoba se mnou komunilovala takovým způsobem, že chtěla hada "reklamovat". Tuto debatu jsem velmi rychle ukončil s odkazem, že pokud chce reklamovat, nechť má na pitvu a zprávu o tom, na co zvíře přesně pošlo.... už se mi neozval.

Postupem času (možná) zjistíš, že :
1) Čas je drahý - nemá cenu ztrácet čas ani peníze stylem, který jsi předvedl ty.
2) Nervy máš taky jedny - jak jednou prodáš zvíře, už není tvoje a musíš přijmout, že ZODPOVĚDNOST za zvíře přechází na nového majitele.

Crocodylus - souhlas.. Opět šťavnaté vlákno. Pobavilo. :-) Každý, kdo se více či méně prodejem zabývá, se s kretény setkává.. Nedávno mě pobavil "žebrák" ze Zlína, který chtěl dopravit zvíře nejprve až k němu (z Chebu), pak na půl cesty, ovšem se slevou na naftu za jeho cestu.. Jak se ale vychcan rozčílil, když jsem vedl debatu ve stejném stylu (on si s legrací začal :-) ). Pokud se v příspěvku poznává, tak ho zdravím.. No a jemu podobných je spousta. S takovými ovšem obchod naštěstí (pro mě i pro ta zvířata) neproběhne.

Jo, tohle všechno je asi bohužel pravda. Jak říkám, jsme v podstatě začátečníci, ale snažíme se tomu věnovat, jak to jde (zvířata máme, myslím, velice hezká). Tudíž to byl náš první prodej, a právě proto, že probíhal takhle blbě přes někoho, chtěl jsem se s novou majitelkou spojit (zaprvé abych věděl, že se postará, ale především, aby viděla, že jsem solidní prodejce a dám jí informace o předchozím chovu). No, pro příště budu chytřejší ;) Je to samozřejmě zkušenost jako hrom.

Ale jako co, pokud paní není tupá, vezme si to k srdci, případně něco nastuduje a bude to ok.
A na paní K*ollovou jsem již taky změnil názor, měl jsem za to, že je to jen hysterická k*áva, ale tohle spíš vypadá na nějaký hlubší psychologický problém...

A abychom si s přítulí trošku spravili náladu, rozhodli jsme se, že rozšíříme chov o nový druh :)

Basiliscus plumifrons :) Už na ně koukáme dlouho, ale netroufali jsme si. No, po dnešní burze jsem byl nucen změnit názor a jdeme do nich, chov by měl být podobný jako u kočinčin, tak doufám, že se bude dařit. Člověk si jde jen pro sarančata a nakonec je všechno jinak :D Taky jsem tam snad poprvé viděl naživo dendrobatky, ale to má ještě opravdu čas...

tohle je smutný, úplně chápu jak Vám je. Přesně proto jsem zatím žádné zvíře svoje neprodala (doufám že nikdy nebudu v situaci kdy budu muset) a nechci je množit. Beru si zvířata z útulku, nemocná atd, tak vim, kam sahá lidská debilita. Mastifka, co nesešla schody, týranej pes, kočky, představte si, že pipláte třeba hříbě a dostane se do rukou kretenovi, kterej se na něm bude ralizovat.
Zachoval jste se správně a věřte v boží mlýny, dobré i zlé se lidem vrátí!