Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Úpadek teraporadny?!

Ahoj
Již dlouhou dobu tu pročítám teraporadnu (jsem na tom skoro závislí) baví mě dozvídat se nové věci. A poslední dobou mi přijde že už tu není tak živo jako dříve. Více blbých dotazů a méně rádců alespoň tak mi to připadá. Myslím si že je to velká škoda. Doufám že si někteří lidé toto přečtou a zamyslí se nad tím. Bohužel výsledek je takový že se tu řeší blbosti a nedostane se na lidi kteří vážně potřebují. Co si o tom myslíte vy?

Jaká jiná fora navštěvujete a jak hodnotíte jejich úroveň?

Já chodím ještě dost pravidelně na Chronomag a musím říct, že vyšší úroveň jsem nikdy nikde nezažil. Tím to nesrovnávám s TP, beru to jako opravdovou výjimku.

Lenivosť sa moc rozšírila.Kto nie je schopný si niečo naštudovať sám,tak tomu ozaj živý tvor do rúk nepatrí.
Arogancia moderátorov? Pozrite,koľko je tu opakujúcich sa tém.Veľkosti teráriek,osvetlenie,rosenie,vodopády,adaptovanie zvierat v novom prostredí....Prirátajte si kopu arogantných a urážajúcich súkromných správ a potom by ste pochopili prečo občas moderátor vybuchne.
Koľkokrát sa tu dookola dávajú odkazy na už založené témy,sú tu základné návody na chov najbežnejšie chovaných zvierat a aj napriek tomu vznikajú duplicitné.Mnohokrát chcem tiež odpovedať a spätne sa prehrabávam v starých témach až sa tak začítam,že zabudnem. :-D Vyhľadávanie je tu trošku zložitejšie,ale prehrabávaním v rôznych diskusiách sa dá poučiť a vyhnúť mnohým chybám.

On nikdo netvrdí, že za to mohou jen rádci, jen se poukazuje na to, že ti mnozí zdejší rádci by si měli zamést před vlastním prahem. A co se týče duplicit, na spoustě for to funguje tak, že když vidí duplicitu, tak tam hodí odkaz na to původní téma a stávající tím ukončí nebo ideálně zamkne. Ale nejsme v mateřské školce, nedostáváte plat (předpokládám), tudíž je to to co jste si vybrali a tím spíš nechápu, že si dovolí někteří vybouchnout u náhodných lidí (pochybuju, že jim všichni ti nováčci píšou PM, tzn. lze si přečíst co psali) a mé stanovisko je takové, že je to chyba na obou stranách. Spoustě z těch lidí evidentně trochu stouplo ego se znalostma a ty tazatele považují za lůzu a to je špatně ;)

A ano, s vaší první větou v zásadě souhlasím, ale odnáší to pak i lidi, kteří neřeší až takové hovadiny... třeba velikost terária - zrovna tady na poradně jsou často hrozně protichůdné informace a když příjdete do zverimexu nebo i k nějakému chovateli, tak se dozvíte často informace, které tomu co víte opět nevyhovují a člověk neví co si z toho má odnést ;) a komu má na první pohled věřit? Navíc jsem se už setkala s tím, že i ten samej člověk pak později psal něco jiného, protože změnil názor. No tak se zmatený nováček zeptá znovu a doufá, že se mu problém podaří vyřešit. Aneb "kdo uvede lepší argument". A to je pochopitelné ;) jenže když bych tu vytáhla tohle téma, tak budu ukamenována, nic se nedozvím a pak to udělám podle jednoho a druhej mě za to zprcá. Výbornej stav, bavíme se o zvířatech, to není jednoznačná věda a neexistuje jeden jediný správný názor, na to ale mnozí zapomněli...

Jestliže si koupíte zvíře,tak jste za něj od té doby zodpovědná.Bavíme se tu o živém tvoru,né o nějakém Tamagoči.Takže neexistuje,že je vám někdo povinnen radit a že vy jste si něco koupila a všichni se poserte.Je to jen a jen váš boj a vy si musíte najít tu správnou cestu.Je tisíc a jeden způsob jak chovat určité zvíře a každému to funguje jinak,páč zvířata se vašim podmínkám přispůsobují.Takže nemůžete čekat,že se všichni schodnou na jedné věci.Už jen výběr žárovky nebo podestýlky je na knihu.Začátečník vám bude tvrdit,že lignocel je top,zkušený terarista jede hady na hoblinách nebo novinách.Začátečník vám bude tvrdit,že to v knížkách nepíšou a nejni to estetické,profík vám řekne,že až odchováte 500 mládat ročně,tak se sváma o tom bude bavit.A má pravdu.Páč dneska tu radí každej,kdo má hada rok doma o jeho životních projevech a chovu neví nic.Jen to,že jitrnice 2x týdně žere a jmenuje se Bobík.Takže nikdo nikoho nebere jako lůzu,jen prostě jsou lidi líni a zodpovědného teraristu sere,že někdo může nechat trápit tak krásnýho tvora.

To chápu, jenže to je právě o té zodpovědnosti a co se týče ega, už jsem se i tady setkala víceméně s názorem, že my jsme ti nejlepší a všichni ostatní jsou pitomci (zahraniční zdroje, chovatel, bla bla...) a to je trochu zvláštní, aby profíci byli jen v ČR a jen na tera.poradně ;)

Oni spíš profíci nemají čas na to,aby se tu hádali s nějakým tupcem o rozměrech terária či jiných banálních problémech.Nehlede toho,že i zkušený terarista se neustále učí a mění svoje názory na věc.Tak jako se rozchází v určitých věcech literatura.Problém dnešních začínajících chovatelů je v tom,že se nedokážou bez rady sami rozhodnout.Vše jim říkají co mají dělat,jak doma tak ve škole a oni to samé očekávají tady od vás.Jak řikám já,,Opičí láska,,.

Meldo - je ta poopravim... To neni o tom, zeby si nedokazali rozhodnout, to je o tom, ze oni chteji sylset, ze se rozhodli spravne - byt je zivre v miniakvarku, bez vetrani, bez UV, krmeno kurecim/jinym masem, atd... Oni chteji pochvalit, podrbat za ouskem a slyset jak to vsechno zvladli a jak se "Bozenka" bude hezky vyjimat kolem krku v hospode, na skolni tasce v tramvaji apod... Pak se nastvou, kdyz je tu nekdo sprdne a rekne, ze to vsecko delaji blbe...

Cejna:

Spíš je problém v tom, že nebývale vysoký ego a nezdravý sebevědomí maj lidi, kteří nic neví. A z toho pak právě vznikaj konfliktní situace.

Melda:

Jestliže si koupíte zvíře,tak jste za něj od té doby zodpovědná.Bavíme se tu o živém tvoru,né o nějakém Tamagoči.Takže neexistuje,že je vám někdo povinnen radit a že vy jste si něco koupila a všichni se poserte.Je to jen a jen váš boj a vy si musíte najít tu správnou cestu.

Tohle je alfa a omega problému. Vystiženo parádně do puntíku

Sibie:

co se týče ega, už jsem se i tady setkala víceméně s názorem, že my jsme ti nejlepší a všichni ostatní jsou pitomci (zahraniční zdroje, chovatel, bla bla...) a to je trochu zvláštní, aby profíci byli jen v ČR a jen na tera.poradně ;)

Sibie, možná by místo kritiky, kterou začínáte shazovat snahu zdejších přispěvatelů, bylo vhodnější založit vlastní poradnu a s chutí a elánem se zhostit toho, co tu jiným, k nimž se řadím, pije krev. Možná jste člověk s tunou času, skříněmi plnými antidepresiv a krátkodobou pamětí, odolná proti urážkám, bez alergie na neúctu, slušné vychování a vděk. Pak by se Vám mohlo podařit vyřešit náš problém, teraporadna by konečně mohla zaniknout, všichni, co jim odsud cuká oko by získali konečně klid a v pozici občasných návštěvníků bychom mohli zpovzdálí sledovat Váš zápas s tím vším, co tu v tomto reálném čase vytýkáte modům a rádcům.
Ono tady není až takový problém se považovat za něco víc, jelikož úpadek rádobychovatelů je tak znatelný, že tu platí víc než kdy dřív, že jednooký mezi slepými králem. Až si založíte tu svou poradnu, po čase Vás už taky nebude nikdo uctívat, děkovat za rady, za pomoc, za navedení na správnou cestu, ale začnete se setkávat s víceméně názorem, že se pasujete do role "nejlepší, nejchytřejší Sibie, sestřenice Šalamouna".
A pokud si myslíte, že tu někdo z nás píše bláboly, tak se vyřáděte v konkrétním vlákně, dokažte mě, nám i těm, co se Vám nelíbí, že se povyšují kvůli svým zkušenostem, která máte dozajista bohatější, že to tak není, že se pleteme a že umíte jít s kůží na trh. On na netu je každý machr, každý má dnes potřebu se vyjádřit, ovšem jaksi bez toho nést za svá slova zodpovědnost a pokud dostane ceres, tak se prostě jen odhlásí a měsíc sem neleze, nebo si založí jiný nick. To mod ani rádce udělat nemůže. Je snadné kritizovat. Pokud ovšem má někdo problém s přístupem, poradnou jako takovou, tak stačí sem nechodit, chovat se jakoby poradna nebyla a vrátit se ke kořenům - hledat v knihách, po netu, luštit, co je pravda a co už lež, co napsal někdo, kdo odchoval desítky mláďat a co píše jouda, který má doma týden "Terezku", co jí tak chutná maršmelous, ale má potřebu to vyřvat do světa, i když za měsíc Terezka už nebude mezi námi. Zkrátka nesedět na zadku, nenačmárat dotaz jak neandrtálec a nečekat, že mu přijde do deseti minut odpověď s poděkováním, že "jste se nám ozvali".
Ps: tlačítko hledat nepovažuji za špatné, protože pokud si zadám slova jako hesla a pak proskakuju konkrétní vlákna, najdu bez problémů i to, co jsem psal před pár lety a co si nepamatuji, jak jsem přesně napsal. Kdo hledá, najde.
Jestli si někdo myslí, že zadá do Hledat heslo "teplota*regina" a vyjede mu tady tabulka s desítkami údajů vedle nicků těch, co to napsali, seřazené od roku XXX do dneška s poznámkou, že nyní by měl začít snižovat teploty, asi by se měl probrat.

Možná by nebylo od věci za dotazy platit - nejlépe dopředu, to by tu bylo do 14dní slušno a čisto. A jak by se všichni naučili hledat;-)

Myslím, že jste mě spíš vůbec nepochopil, ale to je v pořádku, podle vašeho vzoru už to nebudu opakovat a odkážu vás na toto vlákno ;) když někdo něco chce po druhém, musí to sám dodržovat... a přestaňte si čecháčkovsky stěžovat, vás u nikdo nedrží a k odpovědím vás nikdo nenutí, takže pokud na to psychicky nemáte tak neraďte, nesnažte se spasit svět, protože pak akorát odrazujete i hromady slušných lidí...

Vlastní poradnu si klidně založím až o teraristice budu vědět dostatečně, zatím bohužel vedou spíš šelmy a rostliny ;)

Vlastní poradnu si klidně založím až o teraristice budu vědět dostatečně

Hlavně, že už teď víte, že my to tady všichni děláme blbě....

vás u nikdo nedrží a k odpovědím vás nikdo nenutí

Vás tu drží kdo, když je poradna tak špatná, rádcové a moderátoři blbci?

Pouze podotýkám, že tu mnozí dostávají sodu za nic ;) je to ale trochu smutné, že sám děláte věci které vyčítáte protistraně - ostatně, už jsem se vás jednou ptala, proč po tazateli chcete aby pozdravil, když vy sám to neděláte ;) ja si z poradny vzala pouze to nejnutnější, zbytek pochytávám jinde, právě z výše uvedených důvodů, pakliže jste chtěl akorát pochválit za to, jak se tu snažíte, zklamu vás. To není účel tohoto tématu. Je tu spousta lidí, kteří se snaží a víceméně jen díky nim se sem občas vracím, ale pravdou je, že to tu skutečně hodně degraduje a v daném případě za to mohou obě strany. A ano, kupodivu to lze posoudit ve srovnání, není potřeba na to vést nějakou poradnu, stačí se podívat jak to funguje jinde (ač mě fascinuje, jak rychle se tu obecně vynáší soudy o lidech o kterých vůbec nic nevíte - ano, vím kupodivu více než dobře jaké to je dobrovolně po 150 opakovat to samé lidem, kteří nejsou schopni si ani přečíst souvislý text natož něco dohledat ;) a ano, tím spíš vím, jak velkej bordel se dá ukočírovat ).

Nicméně můj názor je zde nežádoucí jak vidím (což mě ale ostatně tak moc nepřekvapuje), a stejně si myslím, že vše už bylo řečeno, jak s tím každý jednotlivec naloží je jeho věc... ale všechno jde když se chce, jenže, to by to pak ale chtělo trochu snahy ;)

Ozvat se proti přístupu je v pořádku,ale je třeba si uvědomit hodnotnost příspěvků. Nevidím důvod proč by neměl mít začátečník úctu k lidem po kterých něco chce. Je trochu rozdíl pořídit si první model a první zvíře. Když zmeším 35tinu,tak to vyhodím a koupím nový plast. Když utýrám zvíře,tak je to zbytečná smrt tvora,který mohl při troše rozumu vesele žít. Všichni jsme lidi,ale ti zkušenější si úctu zaslouží. Nehledě na to,že ti lidé chovají a odchovávají zvířata o kterých většina tazatelů ani neví,nebo by je oddělali za pár dní místo utýrání PET za rok.
Nevidím důvod proč by dotaz neměl začínat " Dobrý den,mohl bych vás poprosit o radu?" Poděkovat je taky naprosto normální. Urážet lidi kteří mi řeknou,že něco dělám blbě a mají pravdu,taky není normální.
Tera prostě není jen caliptrat,pogona,guttka a pár dalších. Tady jde o zodpovědnost za zjískaná zvířata a ne hračku za 250,-

A je to tady.Vraci se to ja bumerang.Ti schopní a věci znalý se pohádají a většina si řekně,že jim to za to nestojí a odejdou.Dement se zase směje,jak to tu pěkně roztočil a dál si vesele vymýšlí další a daší vlákna.Přitom podle mých zkušeností,to polovička lidí ani nemyslí vážně a jen se baví vymýšlením fiktivních problému a pak točí lidi.
Podle mě se mají lidi držet zkrátka,na vola musí být prostě dlouhý bič a malý dvorek.Tyhle spasitelský keci nemají cenu.Dřív tu lidi byli jako jedna duše,byla tu sranda.Protože se lidi znali a měli k sobě úctu.A ta strá parta se pořád na burzách slejzá,bohu dík.

Dřív tu lidi byli jako jedna duše,byla tu sranda.Protože se lidi znali

Ale tak tohle je bohužel dneska u veřejnýho fóra, který se ještě jmenuje Poradna (čili z podstaty věci je jeho hlavním účelem radit a ne jen seskupovat lidi s podobnym zájmem "na pokec") a který vede v Google-vyhledávání, reálně neudržitelný...

Ok. Takže jste všechny, kdo už nemají čím přispět označil za dementy a voly, protože se odvážili něco říct proti rádcům? To opravdu vypovídá o dobrý úrovni. Mám nápad, můžete si založit vlastní stránku a tam brečet, jak jsou lidé hloupí a nemají k Vám žádnou úctu, když Vám teda tak hrozne vadí, že se tu lidi neznají a nerespektují. Ale co, stejně budou všichni co řeknou svůj názor hloupí a rádci jsou svatí a jejich občasná arogance je způsobená tím, že jsou lidé čím dál blbější :).

Mickey8D - Máš recht. Máme založeno cca. rok +-. Nezaznamenal jsem, že by se tam někdo hádal, nebo si někdo někoho nevážil.
A založeno to bylo právě díky tomu, co se tu dělo a děje.
To, že se to tu dnes pere a vstupují i "staří" je díky tomu, že je to tu jakési dítě.
Nazdar :-D

Ok. Takže jste všechny, kdo už nemají čím přispět označil za dementy a voly, protože se odvážili něco říct proti rádcům? To opravdu vypovídá o dobrý úrovni. Mám nápad, můžete si založit vlastní stránku a tam brečet, jak jsou lidé hloupí a nemají k Vám žádnou úctu, když Vám teda tak hrozne vadí, že se tu lidi neznají a nerespektují. Ale co, stejně budou všichni co řeknou svůj názor hloupí a rádci jsou svatí a jejich občasná arogance je způsobená tím, že jsou lidé čím dál blbější :).

Tohle se Vám těžce nepovedlo. To co napsal Melda je holá skutečnost. Pravděpodobně sem chodíte řadu let, že jste schopen to tak objektivně hodnotit. Otočil jste to naprosto nesmyslně a zastáváte se skupin, které to tu dopředu neposouvají, naopak způsobují odliv kapacit, které tu odjakživa podávali víc než solidní výkon, stejně jako nových tváří, které se chovají jak se sluší a patří a stali by se součástí poradny. Protože jste to nepochopil, nebo pochopit nechtěl, tak překlad specielně pro Vás: když se tu lidé dříve znali, tak se i respektovali, chovali k sobě úctu a nedovolili si tu k sobě to co teď, jelikož tam bylo víc, než jen anonymita internetu. Předpokládám, že nebudete polemizovat o tom, že se tu všichni znají od prenatálního období, takže je logické, že se na poradně (i díky ní)tito lidé teprve seznámili. Pokud mám potřebu se s někým poznat osobně, musí mi sedět, což dává taky logiku. Kdyby se na poradně chovali lidé tak jak nyní, tak by to šlo asi těžko.

Jestliže Vy a Sibie vidíte problém v tom, že jednou za čas někomu selžou z rádců, modů nebo co já vím, kdo se Vám tu ještě příčí, nervy, tak klobouk dolů. I kdyby to byl jeden případ proti stovce opačných případů, vidíte chybu v lidech, co to tu postavili, drží a díky kterým poradna ještě je. Co navrhujete? Sedět tu na směny, čekat na každou volovinu, která přistane jako dotaz, smět opravit její znění do logiky, opravit ji češtinsky, správně ji zařadit do dotazů, kam patří a pak na ní bleskem odpovědět se 100% správností do deseti minut, aby měl dotyčný satisfakční pocit?
Tohle vlákno se jmenuje Úpadek teraporadny, nejmenuje se rádci a modové jsou egoisti. Řešil se důvod toho, proč se tu spousta tazatelů chová, jakoby jim patřilo půl planety. Sibie tu mele o čecháčkovství, ale co dělá sama? Kdo tady kňučí, jak se zachází s tazateli? Probůh kolikrát to tu bylo, že někdo něco dostal po zlém, aniž si o to nepřispěl sám? A Vy budete radit o zakládání stránky na níž máme brečet, že úroveň zájemců o chov terarijních i jiných zvířat klesá?? Uvědomujete si, že zdejším lidem tak nějak na zvířatech záleží a že tohle není nedělní škola, kde idiota pohladíme za to, že krmil masožravou vodní želvu salátem a držel čtrnáct dní na suchu, protože si myslel, že to je želva suchozemská?? Tu želvu mám doma, trvalo jí 24 hodin, než se dokázala vůbec potopit, jak byla dehydrovaná. Když mi přišla fotka a dotyčnému jsem sdělil, že to není suchozemka, ale trachemyska, bylo mi nabídnuto, jestli si jí chci vzít, protože jinak skončí v blízkém rybníku (je to T.s.scripta, která by u nás zimu nedala).
Laskavě se proberte za ty hloupé řeči o tom, jak si tu mají nechat všichni srát na hlavu jen proto, že jste se přišel zeptat zrovna Vy nebo někdo jiný. Jak bylo už mockrát napsáno. Když jste takoví machři, založte si Mickey a Sibie poradnu svou. Můžete si pak pro změnu zakládat vlákna, jak to tu stálo za nic a že jsme tu všichni hlupáci, ignoranti a egoisti a naopak jak Vy jste dobří, že ač se s Vámi zachází občas jako s povlem, který povinně musí reagovat slušně na sebevětší hovadinu, nedáte se a budete pořád lepší než osazenstvo zde. Podle Vašich příspěvků na to evidentně máte, tak proč ne. Hurá do toho. Já se budu chovat nadále podle toho, jak kdo ke mě a nepřestává u mě platit, že na hrubý pytel hrubá záplata.

Mám nápad, můžete si založit vlastní stránku a tam brečet, jak jsou lidé hloupí a nemají k Vám žádnou úctu, když Vám teda tak hrozne vadí, že se tu lidi neznají a nerespektují

Panáčku, tenhle nápad nemáš jen ty, my ho měli již dávno. Takže naše stránka dávno existuje a nikdo se na ní nehádá, neuráží a nepovyšuje.

Jak psali kolegové- to, že ve vlastním volném čase, který bychom mohli věnovat jiné činnosti ještě sem chodíme někomu poradit, je čistě projev naší dobré vůle a krom občasného dobrého pocitu z toho nic nemáme. Až budeme v rámci zachování vlastního duševního zdraví chodit pouze na naši stránku, tak to tu teprv opravdu začne jít do kopru. Protože lidé, jako jsi ty, co ničím hodnotným nepřispějí, ale zato opravdu dobře jim jde stěžování na jiné + kupa začátečníků bez zkušeností to tu opravdu nezachrání ;-)

Průběžně pročítám celé vlákno a...není už načase to zamknout??? Další vývoj tohohle vlákna je už předem jasný. Pár jedinců si tu bude honit ego a plivat na ostatní, zbytek slušných se mu to bude snažit vysvětlit. Pak potupně odpadnou a bude se tu mezi sebou hádat pár těch, co je to bude bavit.

Jak to tu pročítám, musím uznat že patří velká poklona všem rádců, módů a adminům :) dá se na to říct jediné. Něco podobného má myslím Auri v podtextu. Vesmír a lidská blbost je nekonečná, tím prvním si ale nejsem jist. Souhlasím s tím co tu bylo napsáno. O tom to vše je, zde si každý nováček myslí že když mu přežila agama pár měsíců že má dostatek vědomostí aby mohl šířit dál. Bohužel viděl jsem to na vlastní oči, a nerad u svého kamaráda. Vůbec jsem nevěděl že něco chová ale jednoho dne mi oznámil že se něco děje ať se na to kouku, nejsem žádný expert ale co jsem viděl byla hrůza i pro nezkušené oči :( terárium bylo velké tak 100x50x50 cm a v tom namačkané 3 agamy + když se ho zeptám jake dává vitamíny odpoví žádné a to bez podílu UVB. Nebyl jsem z toho nadšený ale mluvit mu do jeho práce je zbytečné. Nakonec to skončilo že jedna pošla, druhá se naštěstí prodala a třetí mu zbyla a po důkladném čtení snad už má co potřebuje.

Opět se omlouvám za pravopis. S češtinou se moc nekamarádím.

No z krátká, být ten nejmenovatelný člověk... Tak mlčím, nic nevíte a sere** se do toho o čem nic nevíte. A ještě jednou poklona všem rádcům, modům a dalším zkušeným človíčkům co to tu vydrželi. Já bych se z toho zbláznil

Taky musím napsat něco konstruktivního k tématu a nějak to hezky shrnout. Bla, bla, bla, bla... To je k tématu asi tak vše. Naprosto všichni tu plýtváte časem, obdobných témat je tu několik a slovně blít se v nich dá do nekonečna, stejně to nemá žádný význam.

Chlapci neřešte to. Tohle je úděl prakticky všech dotazů na internetu - každý dementní dotaz vždycky vyvolá rozporuplné reakce. Někdo to holt zkousne, a snaží se zodpovědně odpovědět, což většinou vyvolá vlnu dalších, ještě imbecilnějších dotazů a reakcí. Jiní si bohužel neodpusí jedovatou odpověď, a pak se celé vlákno zvrhne v hádku, případně urážení jeden druhého. Ale většina "normálních lidí" na dementní dotazy naštěstí vůbec nereaguje... ;-)