Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zraněný holub

Dobrý den,
Předem chci říct že téma absolutně neodpovídá. Bohužel jsem neveděl co jiného tam dát. Jde o tohle:
Na střeše našeho domu se objevil holub. Prvních pár dní to nikdo neřešil. Teď je na střeše týden. Očividně nemůže létat. Viděl jsem jak stěží popoletěl. Rozhodně bude problém křídlo. Chci se zeptat. Má ten holub nějakou šanci na přežití? Snažil jsem se ho sundat. Nohy má v pořádku. Bohužel holuba nemůžu nahánět na střeše. Najde si ten holub teplo třeba u komínu? Který hřeje. Mám se ho pokusit nějak krmit? Čím?
Nebo to mám nechat ať se to vyřeší samo?
Když jsem to řekl rodičům, odpověděli ať to nechám být. Nechci ho ale nechat jen tak. Jestli je nějaká šance jak mu pomoc chci ji zkusit.

Zachráněním jednoho nemocného či zraněného holuba nic nevyřešíš, byť by ti ho bylo líto. Přemnožení holubi jsou celosvětový problém, obzvlášť ve velkých městech, kde znečišťují památky, fasády domů, půdní prostory kde hnízdí, a navíc jsou to přenašeči mnoha chorob, parazitů a alergenů. Řada měst proto tento problém řeší vyhláškami, které nařizují zákaz krmení holubů, a snaží se jejich počty redukovat, někdy i dost drastickým způsobem.
Takže radím: vyprdni se na holuba, za prvé bys asi neudělal radost místní radnici, a za druhé bys mohl i něco chytit. ;-)

Ahoj.
Párkrát som sa o zraneného vtáka starala a môžem ti potvrdiť, že ak má niečo s krídlom určite má šancu na prežitie. Keby si ho chytil a spravil by si mu peknú dlahu na krídle, buď s halúzkami a gumkami, alebo obväzom bolo by to ok. Ja na tvojom mieste, rozhodne ho zachránim. Holub sa vie potom odvďačiť aj priateľstvom. Možno že Za tebou občas priletí. Krm ho namočeným chlebíkom, zrnom, občas tam môžeš nechať trochu vody. Ak má krúžok na nohe iste niekomu patrí, ak nie, iste nikomu nebude prekážať ak si ho, dá sa povedať nachvíľu ponecháš.:-) Na tej streche ho nenechaj, to by bolo dosť sebecké, aj ľudí je veľa poškodzujú takmer všetko, prenášajú choroby, no za to ich nezabíjame, tak prečo holubou áno? :-D

Tak toho není moc vidět, ale dle výraznějšího ozobí to vypadá na tmavě kapratého pošťáka.
Dej mu zrní (pšenici,kukuřici, ječmen, hrách) nemáš-li z toho nic,
tak alespoň rýži nebo slunečnici.
Hlavně vodu a do ní můžeš glukopur.
Má-li to jen naražené tak se za pár dní zbarchá a odletí dom.

Ahoj, také jsem našla zraněného poštovního holuba, měl zlomené křídlo. Pod křídla jsem nastříkala ARPALIT NEO (ten je pro ptáky)aby se zahubili roztoči a paraziti v peří. Asi po třech dnech jsem došla k veterináři pro kapky do vody na odčervení vnitřních parazitů (veterinář poradí co a jak). Holuba jsem dala do volierky, kterou jsem si koupila v Baumaxu. Z holuba se stal pěšák a neuvěřitelný mazel celé rodiny. Každý rok jsem ho vždy jednou odčervila a takto se u nás těšil bezstarostnému životu 4 roky, až do minulého týdne, kdy silný orkán v noci prevrátil holubníček a holub se ztratil. Ještě ten den jsem si v městě chytla ubohého, vyčerpaného holoubka, který nemohl létat a ten zdědil holubníček po tom předešlém. Je už v pohodě, už se zotavil je moc věčný za dostatek krmení a péči. Co se týče mně, tak stále ještě žiju, nechytla jsem od holuba žádnou nevyléčitelnou nemoc. Jen LIDSKÁ BLBOST je jednou z nejnebezpečnějších a nejškodlivějších nemocí, které je třeba vyhubit.To se nestane , neboť je naprosto odolná. Takže zachraň holuba, zachráníš život a zachránit život, je to nejcennější co každý může udělat. Zdravím tím všechny blbouny, kteří se bojí holubů a vzkaz pro ně - bojte se hlavně sami sebe.

Co se týče mně, tak stále ještě žiju, nechytla jsem od holuba žádnou nevyléčitelnou nemoc. Jen LIDSKÁ BLBOST je jednou z nejnebezpečnějších a nejškodlivějších nemocí, které je třeba vyhubit.To se nestane , neboť je naprosto odolná. Takže zachraň holuba, zachráníš život a zachránit život, je to nejcennější co každý může udělat. Zdravím tím všechny blbouny, kteří se bojí holubů a vzkaz pro ně - bojte se hlavně sami sebe.

Tak v tom případě holubičko sivá (zachránce všeho živého), gratuluju k přežití. Po tomhle tvém srdceryvném výjevu si fakt připadám jako nejnebezpečnější a nejškodlivější blb, tyran a necita, který se bojí holubů a snad si ani nezaslouží žít :x:

Asi půjdu do sebe, a začnu domů tahat polochcíplé holuby a vrabčáky, možná by nebylo od věci zachránit i ty myši co máme na chalupě a nasypat jim trochu zrní, aby chudinky neumřely hlady a dobře se ve spíži množily. Taky jsem uvažoval zachránit nějaká ta klíšťata, a občas jim dát cucnout. Moc oblíbená sice nejsou, ale tvoje věta: "Takže zachraň holuba, zachráníš život a zachránit život, je to nejcennější co každý může udělat" mi otevřela oči;-)

PS: Jdu ven, podívat se, jestli se v okolí netoulá nějaká kočka s prašivinou, abych si jí mohl vzít domů...

Možná to mělo vyznít jako vtipná pointa, ale mně to nějak nepřišlo.

PS: Jdu ven, podívat se, jestli se v okolí netoulá nějaká kočka s prašivinou, abych si jí mohl vzít domů...

Proč by ne, ta kočka za to nemůže, že má prašivinu a ta se navíc dá docela dobře léčit.

I když jste to psal asi ironicky, tak "necita" nejspíš opravdu jste.

Omlouvám se, jestli jsem se nechal trochu unést, ale na tyhle rádoby "milovníky zvířat" co zachraňují snad i žížaly z háčku rybářů jsem tak trochu alergický. Já mám zvířata rád, ale jak říká klasik: "vodsaď podsať"... opičí láska se mi příčí.
Jinak doporučuju Luciferovi vlákno opravdu zamknout, než se to tady definitivně zvrhne, což bych nerad.

V tomhle bych se Ritchiho zastal. Kdo v jeho reakci neviděl ironii, měl by zapřemýšlet. Holubi nemoci přenášejí (stejně jako zmíněná klíšťata, myši, kočky a další "uličníci"), ne že ne, aktuálně je na ifauně na Holubech téma Měšťáci, kde stejně zarputile tvrdí ti, jež si nedají sáhnout na svůj koníček, že mýtus okolo nemocí holubů je lež a ...všichni jsou zdraví, nikdo nic nikdy nechytil a AMEN. Tak nějak se už nepozastavují nad tím, že se jedná zpravidla o ošetřované chovy, léčené holuby, zvířata, která má v péči člověk a ne o věžáky hnízdící na mršinách a mající pod sebou metr guana. Pravda bude tak nějak uprostřed, ale rozhodně lidem tvrdit, že jim od venkovního holuba nic nehrozí je nesmysl. Je to asi stejné jako kdyby želvař tvrdil, že od některých chovanců nehrozí riziko salmonel. Zachraňovat zvířátka je fajn, na druhou stranu by za to neměl dotyčný zaplatit vlastním zdravím a to, že někdo měl holt štěstí a nebo se mu zatím nic neprojevilo neznamená, že další to štěstí mít bude.

KÉŽ BY SE LIDSKÁ BLBOST DALA OPRAVDU VYHUBIT, JENŽE TO BY PO PLANETĚ CHODILO 25% TOHO, CO SE TU POHYBUJE V AKTUÁLNÍM ČASE. KDYSI JSEM SE SMÁL ÚVAZE Z FILMU HVĚZDNÁ PĚCHOTA, KDE DĚTI SMĚLI MÍT JEN "ČESTNÍ OBČANÉ"(ROZUMĚJ PO SPLNĚNÍ NĚJAKÝCH PODMÍNEK). TEHDY JSEM SI ŘÍKAL, ŽE JEŠTĚ TO BY TAK HRÁLO, ABY NĚKDO KRAFAL DO TOHO, KDO BUDE MÍT DĚTI. DNES UŽ MI TO TAK BLBÁ MYŠLENKA NEPŘIJDE

No tak samozřejmě jsem na holuba nijak nesahal, natož ho tahat domů. Bral jsem to jednoduše. Ok, holub není v pořádku. Chcípnout ho nenechám. Proto jsem ho krmil atd. Rozhodně by mě ale nenapadlo ho tahat domu a dělat z něj "mazla". Přece jen o něm nic nevím a o jeho zdravotním stavu už tuplem ne, takže jsem tomto směru opatrný.

Skvělý! Jsem ráda, že tady je taky někdo normální!!!! Zrovna mám holuba doma s naraženým křídlem. Když uvidíte venku zraněný zvíře, tak mu pomozte, je to úplně normální. Ikdyž vám budou všichni říkat, ať se na to vyprdnete, nebo se budou smát, prostě to udělejte. Je to fajn pocit. A žádný zvíře si nezaslouží trpět.

Až vy budete nemocný, tak se na vás máme také ,,vyprdnout"? Však zachráněním jednoho člověka nic nevyřeším. Každý holub je jedinečný a má svoji povahu stejně jako lidé. Vím, o čem mluvím. Momentálně mám doma čtyři zachráněnce, bylo jich ale mnohem víc. Jo a nikdy sed jsem od nich nic nechytla.

Dobrá! Vše provedu.
Asi to má naražené. Dokáže trochu popoletět. Kdyby to měl zlomené tak se ank nezvedne od země ne?
Kroužek nemá. To nic neznamená.
Rýže? Já myslel že ta se dávat nemá?
Zkusím sehnat nějaké zrní. Zeptám se sousedů. :)
Jak to vyřešit s tou vodou? Je na střeše! Sundat se mi ho nepodaří. Sice nelétá ale běhá slušně :-D
Po střeše ho vážně chytat nemohu. Hlavně teď je na takové stříšce která jen tak tak stojí.

Mám dobré zprávy!
Holub je na tom znatelně lépe. Běhá po celé vsi. Vždy se ale vrátí. Trochu i létá. Ze země dokáže vyletět na střechu garáže.

Bohužel je až moc zamyšlený. Před chvílí jsem ho zachránil před kocourem. Doufám že bude obezřetnější. Jinak to špatně dopadne.
Sehnal jsem jenom čočku. Takže mu ji jdu dát

Choval jsem pošťáky nějakou dobu a z vlastní zkušenosti musím říct, že mi pár desítek holubů občas taky přiletělo do holubníku, většinou nějakých zatoulaných ze závodů, kteří se jen najedli, napili, nabrali nové síly a letěli dál, ale pokud mi došel nějaký holub v horším stavu a byl na holubníku delší dobu, zůstal u mě.

On ví, že tam měl vodu, krmení, tak se vracel... Je fakt, že to byli vše holuby z kroužkama (když něco doletělo bez kroužku a neletělo to hned pryč a vracelo se to, bohužel sem tomu musel zakroutit krkem ať je to jakkoliv hnusný, přece jen si nedotáhnu do holubníku různé nemoci,...), takže kroužkáče jsem podle čísla hledal, popřípadě dal na ecoteam forům číslo kroužku a majitel si většinou dojel.

Tenhle je sám, podle mě odletí, až mu bude líp a až poletí nějaké stádo nad ním, tak se chytne.

Hlavně mu nedávej to mokré pečivo!

Mokré pečivo nedávám ;-)
Sehnal jsem zrní od sousedů. My jsme se o zom doma bavili. Kdyby ten holub treba odletel a vratil se jen jednou za nejakou dobu, bylo by to fajn. Kdyz odleti uplne tak take. Rozhodne ale nemuze zustat u nad celou dobu. Ted protoze neni v kondici tak tu muze zustat. Rozhodne to ale neni dlouhodobe reseni

Pane Ciliátek, jste dobrý člověk zůstaňte takový, holub je plnohodnotné divoké zvíře a jeho záchranou stejně tak jako záchranou všech divokých zvířat se zabývají záchranné stanice po celé ČR.
Pro Prahu:
nebo 774 155 155

Více informací + kontakt pro ostatní města viz. interaktivní mapa.
www.zvirevnouzi.cz

Pro domácí zvířata je lepší volat. (Praha)
pet-medic.webnode.cz

Všechna tato čísla by měl mít každý řidič.

Předem děkuji za to že Vám není lhostejný osud těch kteří si nedokáží pomoci sami.