Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zacinam s Boa Constrictor

Zdravym.
Rozhodol som sa zacat s chovom b.c. Nieco v teme nacitane mam a mam aj nejake teraristicke skusenosti. Rad by som sa ale spital na osobne skusenosti so zaciatkom s tymto druhom a chyby(aj hlupe) ktorich by som sa mohol dopustit.
Dakujem za kazdu odpoved.

Já jsem začátečník, ale můžu napsat své názory, i když je budeš znát a třeba ne...

(chtěl bych upozornit,že vše,co mám mi doporučili chovatelé,kteří mají 10tky hadu a dělají hady třeba 10let a více.)

Pokusím se ti pomoc a jak to mám já. Já mám sice hroznýše dumerili, ale chtěl bych ti popsat ubikaci,to je má zkušenost. Zbytek musíš doplnit od jiných...

Mám velké terárium,termostat-4čidla... Jedno mám zavěšené vprostřed, další mám na pravé straně a další na levé. Mám 2 keramické žárovky,které nesvítí,ale vydávají teplo.Tyto žárovky mám na termostat a jen udržuji teplotu,kterou chci i když otevřu v místnosti okno a nebo zapnu radiator.Termostat to hlídá a je super věc. Nemám žárovky z elektra,jak mi doporučili jiní....protože v zimních měsících simuluju kratší den i když se to dělá jen u páření, ale had se stejně řídí,jak je venku a ne žárovkou.A až zhasne zářivka na stropě, tak mám na spínací hodiny modrou žárovku,jako imitaci měsíce na pozorování hada a ta mi svítí do 2 do rána,žárovka nesmí být silná a vydávat teplo.Terárko nesmí doslova zářit,jako didoda, protože tohle nedělá ani měsíc.Termostat nemuže kvůli mé požadované teplotě zapínat klasické žárovky, když simuluju kratší den.Je nesmysl,aby žárovka z elektra se rozsvícela v 8h večer kvůli termostatu,když od 17:00 je tma a tam mám tu modrou. Pak mám dva vlhkoměry, na každé straně jeden. Podklad je dobrý piniová kůra, lignocel je děsný svinstvo a nekupuj ani kokosové chipsy, protože je to na bázi lignocelu. Slyšel názory,že v lignocelu jsou broučci,které špatně vidíš a když lignocel rozpustíš ve vodě, jako by "ožijí" Lignocel je jen reklamní trhák pro nezkušené teraristy, četl jsem,že lignocel v přírodě neexistuje, pokud ano, nebral bych ho.Četl jsem,že několika lidem z lignocelu rostly houby a když krmíš hada, tak se myš pochčije,proběhne myskou s vodou,nalepí se na ni lignocel a ten v tělě hada nabobtná.Dřevěné štěpky nekupuj, psali mi dva lidi, že se jím na nich dělaly plísně.
Nejlepší je,aby jsi v terárku měl plastovou misku. A tam dáš myš, ale musíš vybrat takovou,aby hlodavec ji nepřelezl. Máš 100% jistotu,že had nepolkne část kůry i když by neměl být problém s vyloučením kousku kůry.Já sázím na jistotu. Další možnost jsou noviny,ale ty mají spíš hygienický účel a nevypadají v pěkném terárku dobře.Kořen do terária musíš koupit a nebo mít kliku a najít suchou větev. Z lesa bych nic netahal,dotáhneš si parazity,ale několik lidí to dělá, já si metrovou větev objednal. Vše je o penězích....Pokud nemáš moc času a nejsi doma... kup rosící zařízení,aby bylo v teráirum vlhko a nebo kup kočičí záchod,ten největší a napust vodou a vlhko máš. Boa C. je velmi velký had a nad 3m je brán jako nebezpečné zvíře a musíš mít velké terárium. Taky kámoška mého známého měla hada, asi se jednalo o Krajtu tmavou či Hroznýše velkých romzěrů, protože ho krmila králíkem.Jednou mu chtěla dát králíka a udělala fatální chybu, had se jí namotal na ruku,na celou paži.Nemohla ruku z terária vyndat,doma nebyl nikdo a ruku jí museli v nemocnici amputovat.Velký had takovým lidem do ruky nepatří.
hroznýš nepatří mezi agresivní hady,ale nad 3m je brán jako nebezpečné zvíře.

Boa C. je velmi velký had a nad 3m je brán jako nebezpečné zvíře a musíš mít velké terárium. Taky kámoška mého známého měla hada, asi se jednalo o Krajtu tmavou či Hroznýše velkých romzěrů, protože ho krmila králíkem.Jednou mu chtěla dát králíka a udělala fatální chybu, had se jí namotal na ruku,na celou paži.Nemohla ruku z terária vyndat,doma nebyl nikdo a ruku jí museli v nemocnici amputovat.Velký had takovým lidem do ruky nepatří.
hroznýš nepatří mezi agresivní hady,ale nad 3m je brán jako nebezpečné zvíře.

Teda Ty perlíš! Radši rady nerozdávej. Už tu chybí jen nalezení hada v posteli, co si měřil chovatele. A s tím dumerili a porovnáním s běžnou dosahovanou délkou chovaných constrictorů jsi taky vedle jak ta jedle. Králováci nespadají mezi nebezpečná zvířata, i kdyby byli na steroidech a dorůstali velikostí anakond. To ostatní komentovat nebudu - mít kliku a najít suchou větev, to je fakt umění:-D:-D:-D

EPANTERIAS A ty zase zavři hubu,když ty perlíš hlouposti, protože ty tady vypisuješ něco o čem víš kuloví a děláš chytrolína....
Opravdu se to stalo a nevím,jaký druh hada to byl ořesně,psal jsem "asi" ty osle a nebyl jsem si jistý, ale nejdustupnější velcí hadi jsou krajty a hroznýši,ale jistě to byl pořádný škrtič či něco podobného,když to žralo králíky. Kdyby tohle bylo "jedna paní povídala" OK. ale můj příbuzný nám ukazoval fotky z nemocnice té známé a ruku opravdu na fotkách nemá!

Podle zkušených teraristu,co mají baráky plný hadů i jedovatých je had nad 3 metry brán,jako nebezepečné zvíře, to uvádí i některé literatury a u takových rozměrů nemá být jeden člověk,když jde o mohutné tělo hada.

Tyto chytráky miluju... Ví prd a dělají machra :-)
I had,co je brán za klidné zvíře, může napadnout, není to kočka ani pes a budeš ho brát 10000x a jednou budeš zaskočený.

Ta jeho známá udělala fatální chybu, protože asi porušila mnoho bezpečnostních pravidel.Jak jsem psal, nešla jí vytáhnout ruka z terárka, doma nikdo nebyl a had se ji navinul na celou ruku a paži.

A já upozorňoval,že jsem začátečník a chtěl jsem málem přispět někomu tím, že mi někdo poradil. Nemusel jsem psát nic, byla má to dobrá vůle,ale všude se vždy najde nějaký čuráček,že někomu vezme chuť něco příště napsat, nějaký názor.Příště to neudělám.

A s tou suchou větví,to tvůj mozek nepochopil.
Pár teraristů mi řeklo,že kdybych našel suchou větev v létě, že to bude ok,ale musel bych jí ošetřit,ale i přesto by se báli parazitů.

P.S. dumerili mí delku max 2,2, u hroznýšů je to více, samozřejmě podle terária...
Za urážky mě zabanujte, je mi to putná.

kdyby jsi napsal v pohodě a nechoval ses jako arogantní debil, mohli jsme o tom diskutovat. Ale lidí,jako ty není nikdy dost

Asi nevíš kdo je to Epanterias :D
To ty tu píšeš bludy, a budeš poučovat několikaletého chovatele. Píšeš že jsi začátečník, ale chováš se jako největší machr. Vlastní zkušenosti minimální, ale teoretických plnou hlavu :D Hlavně věřit kecům typu "jedna bába povídala", ono se něco takového stát mohlo, ale spousta lidí to zbytečne moc zveličuje, ono to zní potom líp, přece jenom jsou to hadi. Spousta lidí se jich bojí a takové příběhy tomu pomáhají, majitelé si pak připadají drsně. Jestli se zkušenosti měří podle počtu hadů, tak i já jsem byl jako začátečník víc zkušený než teď ;)

Jinak pro zadavatele, vyber si co chceš. Dumeril je o něco náročnější, ale všechno je to jen lidech. Když mu dáš co potřebuje, je to v pohodě.

je mi ukradené,kdo to je i kdyby to byla tvoje matka

pro méně chápavé... psal jsem,že jsem viděl fotky a žádná pohádka to nebyla a ruku na fotce nemá, opakuji po třetí.

U mě ten člověk je arogantní debil,když mě tady shodil,místo aby napsal přátelsky svůj názor a vpoho.
Já machra nedělám, jen mi vadilo,že jeho odpověď byla arogantní.

A jestli ho pícháš pravidelně do zadku,když se ho strašně zastáváš,tak to dělejte dál kluci:D

Kde mám sakra ten ban? :D toto trvá :D

OPKAUJU SE PO NĚKOLIKÁTÉ PRO TY,CO MAJÍ ZVLÁŠTNÍ ŠKOLU. DO TÉTO DOSKUZE JSEM NAPSAL,JAKO ZAČÁTEČNÍK A UPOZORNIL JSEM NA TO... POKUD NĚKDO NESOUHLASIL,MOHL NAPSAT V POHODĚ A BEZ AROGANCE A POVYŠOVÁNÍ,ALE PRVNÍ ČLOVĚK,CO MĚ SHODIL SI NAJDETE V TÉTO DISKUZI. MOHL NAPSAT... "NEMÁŠ PRAVDU, JÁ TI TO VYSVĚTLÍM" A KDYBY NAPSAL SVÉ ÚVAHY,NAPSAL solidní argument, uznal bych,že nějaké věci neseděli. jak píšu, sbírám info od zkušených. TATO DISKUZE MOHLA BÝT VPOHO,ALE KDYŽ MĚ NĚJAKÝ Č.... ZAČNE SCHAZOVAT A CHOVÁ SE JAKO NAFOUAKANÝ...Myslíš,že na to mám reagovat pozitivně? Já myslel,že tento web je přátelský, ale projel jsem hodně sekcí a jsou tam taky hádanice a vulgarismy....

a já jsem sem přišel ,že chtěl někomu trošku poradit..a jak se opkauju,ne,aby mě někdo začal schazovat....Kdybych něco věděl a druhý psat nesmysle, napsal bych koment slušně a bez arogance...

SAMOZŘEJMĚ,ŽE MÁM DŮKAZ! a kdybych lhal a dělal z vás blbce,proč bych něco takového psal a bojoval o to,že se to stalo?Dokáže to někdo logicky chápat? A KDYBY TATO DISKUZE NEBYLA ROZPOUTÁNA JEDNÍM NEJMENOVANÝM VOLEM ,CO MĚ SHODIL A PAK SE DO JEHO ŘITĚ PŘIDALI DALŠÍ...., JÁ BYCH SI OD PŘÍBUZNÉHO NECHAL POSLAT FOTKU VLOŽIL JÍ SEM. jÁ TOMU TAKY NEVĚŘIL,JAKO VY,ALE TY FOTKY,CO JSEM VIDĚL MNĚ PŘESVĚDČILY. Chtěl jsem upozornit na tuto situaci. A za to,jak tady ty lidi reagují, mám nějaký důkaz poskytnout? Já nechci někoho urážet,ale já jednám tak,jak někdo jedná se mnou. Kdyby ten první kritik napsal slušně, nebyl by to namachrovaný zkušený osel, nebyl by problém sem vložit fotku, jak byla focena její ruka v nemocnici po útoku hada a pak po amputaci. Ale já na vás seru,jak se někteří ke mně chovají,já je nešetřím. A už je mi fuk,zda mi někdo věří nebo ne... Konzultoval jsem to s teraristou a ten mi říkal, že tam byla fatální chyba,ale je to vyjímečný případ.

TADY RÁDOBY CHOVATELÉ PÍŠÍ, ŽE B.C. by nezaútočil a bla bla..je u mě člověk,co má piliny v palici... Můj názor je ten...že had nad 3m je už nebezpečné zvíře.

určitě bych nepřirovnával hada s autem,jak tedy někdo psal....
Ale pes dáva menší riziko útoku,než had.( pes je kontaktní zvíře na ochočení,had ne!)

OPKAUJU SE PO NĚKOLIKÁTÉ PRO TY,CO MAJÍ ZVLÁŠTNÍ ŠKOLU. DO TÉTO DOSKUZE JSEM NAPSAL,JAKO ZAČÁTEČNÍK A UPOZORNIL JSEM NA TO... POKUD NĚKDO NESOUHLASIL,MOHL NAPSAT V POHODĚ A BEZ AROGANCE A POVYŠOVÁNÍ,ALE PRVNÍ ČLOVĚK,CO MĚ SHODIL SI NAJDETE V TÉTO DISKUZI. MOHL NAPSAT... "NEMÁŠ PRAVDU, JÁ TI TO VYSVĚTLÍM" A KDYBY NAPSAL SVÉ ÚVAHY,NAPSAL solidní argument, uznal bych,že nějaké věci neseděli. jak píšu, sbírám info od zkušených. TATO DISKUZE MOHLA BÝT VPOHO,ALE KDYŽ MĚ NĚJAKÝ Č.... ZAČNE SCHAZOVAT A CHOVÁ SE JAKO NAFOUAKANÝ...

:-D
Do této diskuse jako začátečník nemáš vůbec zasahovat, když píšeš opsané zastaralé informace z dob Cuviera. Reagovat jsem na ty Tvé hovadiny musel, protože tazatel by z toho mohl mít dojem, jaký nejsi ostřílený chovatel. V řadě Tvých arogantních ejakulací (na google zjistíš oč se jedná) jen dokazuješ, že jsem se nemýlil a že nestojíš za to, aby Ti někdo něco vysvětloval, uváděl na pravou míru. Nemá cenu diskutovat s lidmi Tvého typu, protože je to pouhé plácání jater a nevede to k ničemu. Porovnávat dumerili a constrictory stylem, co jsi viděl, neviděl, četl, slyšel, co přinesl dron, to fakt ne.

Pro vysvětlení - poradna se to jmenuje od toho, že někdo potřebuje poradit, napíše dotaz a někdo mu poradí. To, že na vlákno nikdo nereaguje (mimojiné z důvodu, že zrovna o chovu B. constrictor toho byly napsány stohy a ani teraporadna není výjimkou), ale neznamená, že když vím k danému tématu ho*no, tak se tu přesto vybleju.

Napsal jsem to s ohledem na agresivitu Tvých předchozích reakcí víc než slušně a bez arogance, tak doufám, že to po několikerém přečtení pochopíš a popřemýšlíš.

S pozdravem NAMYŠLENÝ:-D

Dakujem za nazor.
Ono vlastne to ma zaskakuje, zo vsetkych stran pocuvam aky je b.c. nenarocny, ale na druhej strane, aj tuna na poradni sa daju najst stovky dotazov ako nezere, nevylucuje, tecie mu z nosa... Mozno je to naozaj len v ludoch.
O tych nehodach pri krmeni som tiez uz pocul dost a vydel som aj nejake jazvy, urcite zalezi dost na tom ci unformaciu podava tetka pred panelakom, alebo niekto kto sedi v teme. Stat sa moze kadeco, ale podla statistyk je auto nebezpecnejsie ako 3+ metrovy had ;)

No suhlasim, nahoda je blbec, ale hady su rozhodne dost predvidatelne zvierata.
Co do tych nehod pri krmeni, z rozpravania aj zo skusenosti si dovolim tvrdit ze sa deju hlavne pre to, ze had obcas netrafi. Samozrejme, ze ked netrafi a chnapne do prazdna nic sa nedeje, alebo ked netrafi gutka a orazitkuje Ti ruku, je z toho len par kvapiek krvy. Horsie to bude ked Ta chnapne napriklad ten velky b.c. a uvedomy si, ze to co drzi v tlame dokaze prehltnut...
Pri nehode Tvojej znamej som nebol, ani som ju v zivote nevydel, takze si nedovolim hadat nakolko vazne zranenie utrpela a ci bola amputacia naozaj nutna (to urcite zalezi aj na tom, aky frajer mal zrovna pohotovost). Nechcem to nejako zlahcovat, ale kazdy rok dohryzu psyska ovela viac ludi ako vsetky hady sveta dokopi.

já jsem se neshodil, jen napsal,co mi poradili druzí a a napsal jsem svůj názor,ale zkušení namachrovaní debilové,jako jsi ty akorát člověku napíší,co ty... mně nikdo v této diskuzi nerozhodí, protože jsem jen napsal.... a kdyby jste byli lidi,tak by jste napsali něco v poho a nemuseli se povyšovat..

U mě jeste banda č.... co si o sobě myslí. A začátečník,který neco napsal.... hned se do něj pustíte... Jste ubožáci

toto psal empanterias: Králováci nespadají mezi nebezpečná zvířata, i kdyby byli na steroidech a dorůstali velikostí anakond.
U mě to není zkušený člověk, ale hlupák.

Pokud si myslí,že Králováci na 100% nikdy nezaútočí,všichni Královací jsou stejní, tak je to primitivní názor.
Had není kočka,ale empanterias asi doma chová kočky s doměním,že jsou to hadi :D :D :D takový názor,co vypustil...je směšný.

NEKUPUJ SI B.C.,kterého má každý, ale kup si hroznýše dumerili, je to atraktivnější had,než obyč. B.C. DUmerili je max. délky 2,2, pochází ze suchých lesů

dal jsem ti sem fotky a jistě uznáš,že dumerili je atraktivnější mercedes :D a kam se na něj hrabe obyč. B.C.kterého má každý,POKUD POMINU,ŽE NĚKDO MÁ ZA VELKÉ PRACHY BAREVNOU MUTACI,TO JE PAK JINÁ ŘEČ.

Jeden chovatel má cca 10 malých tkaniček, můžu ti dát kontakt na něj.Já mám samičku a je krásná. Tento had má klidnou povahu a na YT lidem leze po posteli,mají ho v ruce atd atd...

FOTKY MÁŠ POD TEXTEM

chtěl bych doplnit,že had má sice 2,2max,ale má silné tělo a ne žádná užovka hubená.

Dakujem za nazor. O nocnej ziarovke som neuvazoval, osobne si netrufam povedat nakolko ju had oceni, ale urcite pride vhod pri nocnom pozorovani, teda urcite ju do terka pridam. Co sa tika samotneho terka, velkost 120x 60x 60 by mala byt na prvy rok, rok a pol dostatocna, ako ohrievanie sa my doteraz najlepsie osvedcili kable (co uz u velkeho hada fungovat nebude). V dospelosti by som hada chcel umiestnit v terku 2x 1 m, vyska tak 1- 1,5 m (vyklenok v obyvacke, ktory sa sam prosi o poriadne terko...), ako ohrievanie som mal v plane vybojku, ale priznam sa, napad s keramickymy ziarovkamy sa my paci viac, hlavne preto ze takto my nebude urcite termostat zazinat svetlo o tretej nad ranom.
Samozrejme, A. dumerili je nadherny had a velkostou je urcite viac zvladnutelny, a to ze B. C. ma kazdy druhy vydim ako najvacsi (a jediny skutocny) minus tohoto druhu, teda v mojej situacii. Ako alternatyvu som uvazoval o M. Spilota a P. Curtus, ale vyhrava to u mna B. C.
Este raz dakujem az podnety.

Skus pogooglit,v sucasnosti okrem mutaci(uz davno aj cenovo dostupne)a klasickyh mixov ,nie je problem zaobstarat si lokalitne a ciste formy constrictorov( napr Hog island,nom.constrictor constrictor...)Niektore zaujimavo malyh rozmerov,ci vyfarbenia...Treba ratat ,ze niektore mozu byt ostrejsie,treba si vybrat...(a tiez cena,ale ani ta uz neni zavratna a pri niektorych porovnatelna s mercedesom dumerili:-)).Zalezi co od chovu ocakavas...Inak najcastejsim neduhom je hniloba tlamy.Preto treba dodrziavat cistotu a neprehanat z vlhkostou.Na mlada ti postaci napr.aj plastobox a vyhrevna podlozka ,potom rovno do velkeho terarka.

Dakujem.
No to moze zniet dost divne, ale planujem obycajneho mixaka. Chovatel od ktoreho ho chcem ma teraz dva vrhy, tak vyberat bude z coho, ma nejakych albinov a hypo, takze mlade budu asi het na vsetko mozne, ale pri mojom vkuse to asi bude ta najobycajnejsia seda myska.
A dakujem za info ohladne hniloby tlamy.

:D :D :D Mercedes dumerili je jak jsem psal, patří mezi krásné hady a klasická forma B.C. není tak hezká. Viděl jsem několik fotek mutací B.C. a žádná sláva to nebyla.

Nevnucuju nikomu druh hada, je mi jedno, zda si někdo pořídí veverku či hada. Já chtěl jen,aby chovatel věděl, že existuje i jiný pěkný had a mohl mít výběr. Do klasické formy B.C. bych nikdy nešel, toho má doma každý...

TATO DISKUZE SE NĚJAK ZVRHLA :D :D :D

Já jsem chtěl malým střípkem pomoc a upozornil jsem na to,že začínám...Psal jsem slusně na začátku,ale ten chuj mě jen ...to jsem už psal. A jak se chováte vy ke mně,tak se budu chovat k vám.

Mohl ten teratista napsat nějak vpoho a nemusel psát tak nepřátelsky. Když je zkušený,proč tedy nevysvětil v pohodě,jak to je a psal ,jak někaý mach a druzí s eho zastavají...

Koukám, že jste s ním jedna prdel a doufám,že má tak velkou řiď, aby jste se mu tam všichnivešli.

Když někdo něco napíše, druhý může napsat slušně a vpoho svůj názor a ne se chovat jako arogantní čuráček.

K tomuto vláknu snad jen citát:

"S blbejma nikdy nediskutujte. Jednak je to ztráta času, a jednak jim tím prokazujete laskavost, že je vůbec berete na vědomí"
Jan Werich

A ještě jeden...

"Jestliže se člověk hádá s blbcem víc jak půl minuty, hádají se už dva blbci"
Jan Werich

Moc se mi nechtělo reagovat, nicméně - opravdu tu není nějaký administrátor, který by odtud toho dumeriláka vyprovodil ? Řekl bych, že porušuje několik pravidel a krom toho, že je to poměrně zábavné čtení je mi potom líto, když si uvědomím, že i takoví lidé si pořídí zvíře. Těch tvorů je mi fakt líto.