Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tera-seznamka :)

když tady vidím jak si kluci a holky stěžujou, nechcete založit vlákno seznamky přátel či dokonce partnerů?
Změna předmětu, původně: seznamka :) (MadMike) (MadMike)

Děsný vlákno :-D (MadMike) (MadMike)

loading...

Nějaká dobrovolnice?:-D Hele je to sice v pokecu, ale není to o teraristice.Ale na druhou stranu tu jsou vlákna, co posloucháme za hudbu a stím můžeme jít také někam za -Od Hudečka po Hugo Toxxx;-) .TP už je stejně tak hluboko, že mě toto ani nepřekvapuje;-)

Proč Vás to tak uráží? Je to v pokecu. Stejně jako ostatní nesmysly typu co kdo poslouchá za hudbu. Mně je třeba naprosto ukradené, co kdo poslouchá za hudbu, ale neuráží mě to. Vždyť je dost (nás) svobodných teraristů/teraristek, tak proč by si takto nemohli dát najevo, že jsou k mání? :-) Pokles úrovně poradny, což je tu častá a oblíbená fráze, bych případně hledal jinde. Jestli Vás to vlákno nezajímá, neotvírejte ho.

na vetu Vždyť je dost (nás) svobodných teraristů/teraristek, tak proč by si takto nemohli dát najevo, že jsou k mání?
bych chtel rict ze pokud clovek ma zalibu v chovu techto super TERAzviratek neni lehoucky si najit nejakyho partnera ktery bude tuto zalibu sdilet :) a kde jinde takoveho partnera hledat :D

souhlas,v mem okoli neznam snad nikoho/krome majitelky zveracu co chova hady/koho zajima muj konicek-zelvy ,leguani.spis me kazdy jenom odsudi ze jsu blazen a k cemu mi to je...vetsina lidi to porovnava tak ze kdyz to nezabijes a nesezeres tak je ti to k nicemu.napr.kralik,prase,krava.i muj pritel je z toho na nervy a pry to bude jednou duvod k rozchodu...tot vse...

Pokles úrovně poradny, což je tu častá a oblíbená fráze, bych případně hledal jinde. Jestli Vás to vlákno nezajímá, neotvírejte ho.

Máš pravdu, ale za chvilku by se tu mohly začít vytvářet různá vlákna, která by mohla být od 18-ti let či pro silné povahy, které také někoho nezajímají a některé ano.Řekl bych to tak, ať se držíme na stupni slušnosti.Proti tomuto vláknu také nic nemám.

Na věku nesejde. U mě například je podstatné to, aby ustála pár (desítek) mých negativních vlastností, povahu morouse. Ale takto přeci "seznamka" nefunguje. Člověk aby Vás učil i seznamování. Tak třeba takhle

Malý, ošklivý, "dobře živený", věčně nerudný, z 99% času s ním stráveným na zabití nekuřák (odnaučený kuřák) v krizi středního věku by rád poznal dívku nejlépe opačných vlastností, se zájmem o přírodu a hlavně s obrovskou dávkou trpělivosti.

Tak a seznamujte se, když už jste si tu to vlákno založili. :-D

No tak já si taky myslím že to není uplně špatný nápad, ba naopak. Jak už bylo výše řečeno, jsou tu vlákna jako věk teraristů, kdo co poslochá za hudbu atd. tak proč by to tu být nemohlo.

redwolf: ty jo na začátku to vypadalo že si těžce proti tomuhle vláknu.. a najednou se hlásíš taky hmmm :-D

Taky se můžu přihlásit jako dobrovolník :-), mam tu i fotku ve vlákně - Kdo se schovává za písmenka a avatary aneb jak skutečně vypadáte, takže proč ne :-). Jinak info o mě na libku ktere mužu poslat nebo na icku :-).
Najít někoho se stejnými zálibami, dnes není zrovna jednoduché.

No tak když už to tu je:)...
Ještě, že nejsem náročnej, stačí mi pěkná holka, která taky má herpetologii atd. a bude mi vše tolerovat, věčně tu nejsem a chodim pořád na akce někam. A mam mraky kámošek a kámošů. Jsem zkromnej i co se týče financí, takže je vše v pořádku:)... Fotky tu někde mam...

No tož, ale ta řasenka byla pro pány :-D neřešit :-) Tak ono co si budme povídat (platí pro obě pohlaví) když má druhou polovičku úplně nádhernou a každej ji závidí až do doby než otevře pusu a nebo když člověk zjistí, že psolečné zájmy nemají. Na vzhledu ano záleží, nicméně je důležitější to, jak si ti dva rozumí.

Vážně s řasenkou? Nebude vadit i s rtěnkou? No tak co by ne, za své ženské já se přeci nemá smysl stydět. :-D Asi tři roky stará fotka, kdy se expřítelkyně s její sestrou "tak trochu" nudily. Nejprve jsem se úspěšně bránil, posléze mi bylo nejspíš vyhrožováno, že nedostanu najíst, tak vyhrály. :-) Tak chlapci a máte o jednoho konkurenta méně, po tomhle zůstanu sám asi navěky. No co, naštěstí tak žít umím. :-D

[http://tera.poradna.net/file/view/3611-26-4-2006-0 08-jpg]

Tak se taky pridam jsem subadultni jedinec,jsem 1,0 a hledam 0,1 jsem stari 16let narozen 03/1993 jim uz od malicka a z taliře,na lidi sem zvyklej a pravidel se svlíkam :D muj areal jsou Louny ....kdyby se pobliž našla nejaka 0,1 se stejnymi zajmy a približně stejnýho věku s chuti se seznamit tak at se ozve:D teritorialni nejsem a o postel se dělim

Tak když už tak už...:-) Ahoj hledám dívku která má ráda jak pavouky tak hady a psi a další takovou havěť-(např. mě...:-D):-D Je mi 15 let a pokud je nějaka takova z okolí Jihlavy tak se ozvi už mě ta nuda nebaví.A pokud se žádná neozve přecházím na fázi B-nainstaluju si tolik her ze nebudu mit čas ani na školu]:)

VH - hele nesem žádnej dlouhán a navíc je to foceno před cca 3 rokama,to sem byl zas o chlup menší ,,:-DAktuální výška ted činní cca 170cm + když hodím "číro" tak těch cca 175 cm ..:-D Jinak výš jak se to říká co je malý to je milý,i když u mě to je spíše naopak ..:-D
Mates RR - díky;-)

Koukám docela převaha chlapů :) Tak aby se neřeklo, já - 21 let, 172/65, trvalým bydlištěm Jeseník, přechodným Zlín, hledám muže s vlastním bytem v jednom z těchto měst. Nevadí mi pavouci, hadi, ani jiná zvířata, ráda rosím terárka a krmím živou potravou. Umím vařit, prát i uklízet. Jsem spontánní, akční, hravá a hádavá, foto ve vlákně Kdo se schovává... :-)))

Víš krokodýle, mi motorkáři jsme nejen gentlemani a dámy, ale také praktičtí lidé, tak nač kupovat zajíce v pytli? Tato jednoduchá, všeobecně vžitá slušná otázka o zkoumané osobě prozradí víc, než by občas tazatel chtěl vědět :)) Jako dáma mohu říci, že funfuje i v případě dotázání se ženy ]:) Zatím každej chlap nadšeně ukázal 8-)

mi motorkáři jsme nejen gentlemani a dámy, ale také praktičtí lidé, tak nač kupovat zajíce v pytli? Tato jednoduchá, všeobecně vžitá slušná otázka o zkoumané osobě prozradí víc, než by občas tazatel chtěl vědět

S tím souhlasím, jen to je vhodnější na té soukromé bázi než na veřejném fóru (i když ohlas by jistě byl):-).

Tak se taky přidám:
Jsem 184cm vysoky, sportovní postavy, černé vlasy, věk 23let,z Karviné, mám(zatím) dvě užovky červené a agamu vousatou.
Hledam slečnu, které nevadí hadi a má ráda cestování na motorce.
Maltster@centrum.cz

Safra, všichni se tu snaží seznámit a já pořád nic. Tož to napravuji:

Jsem starej, ošklivej a mrzutej dědek (ročník 59), co nemá rád lidi - pouze zvířata, protože do ničeho nekecají. Navíc jsem chudej, trpím depresemi a od přírody jsem ortodoxní pesimista. Na základě toho hledám veselou sexy slečnu (tak do 25 let), s mírami 90 - 60 - 90, atraktivní, náruživou a pokud možno finančně zabezpečenou, které by nevadilo moje zcvrklé chátrající tělo, občasné výpadky paměti hraničící často až s demencí, a která by mě milovala a oddaně by mě opečovávala až do smrti smrťoucí.

Milé mladé slečny, hlavně nepište všechny najednou. Domluvte se prosím mezi sebou, a milostné návrhy posílejte na můj email (k nahlédnutí v profilu) pokud možno jednotlivě. Přípustných je tak maximálně 10 denně, neboť tím jediným prstem (dosud nepostiženým artrózou) nelze při sebevětší vůli na víc nabídek odpovědět.

Míru zdar a sexu zvlášť,

Ritchi

Zdravíčko, no myslím že když je problém najít alespoň dobrou kamarádku s mojim smyslem pro zvířectvo které tak zbožňuji, tady by to nemusel být problém.
Jmenuji se Milan,
Dnes mi je 24 let, jsem myslím upřímný a společenský typ:-) No když se nějaká "hadí žena" bude něco chtít dozvědět tak si mne najde. Facebook mam taky takže tak :)

Foto:

[http://imb.lide.cz/large/4a78526de08a9818a13b0000. jpg?year=2009&month=08&day=0415#71996894]

Pánové proč hledáte holky tady?To chcete,aby vám do vašich chovů někdo mluvil?Ale můžete to i otočit,že děvčata.Zkrátka jeden terarista v domě je až až.Moje matka měla z hadů hrůzu,ale mateřská láska byla silnější,díky mami i když už tu nejsi.Moje žena měla panickou hrůzu z hadů,ještěrek a žížal.A její matka,moje tchýně,radši nemluvit.Intenzivní výcvik a tolerance udělá divy.A tak dnes mám já svou slizkou havěť a má paní má psi a koně.Ona venku loví hmyz,trhá trávu,krmí když mě sklátí choroba,nebo jsem dlouho v práci a já chodím lítat se psy, jezdím na koni,kydám a vozím hnůj.Ale stále poslouchám,že mi tu běhaj cvrndi,pod kobercem našla moučňáka a ty malý gekoni,co běhaj na volno,aby žrali pavouky,nestíhaj.A tak radši hledejte kamarády/ky na pokec.

Když už si ve svém příspěvku zmínil tu tchýni... víš, že ta moje u nás byla jen jednou jedinkrát, a to naposledy před mnoha lety? Přesto, že je amatérská teraristika spíš prodělečná záležitost než naopak, jisté výhody rozhodně má ;-) Je sice pravda, že částečný podíl na nechuti tchýně navštěvovat naší domácnost má třetí patro bez výtahu. Hlavní příčinou jsou ale ty nechutné, odporné, slizké a životu nebezpečné bestie, které se mi plazí v teráriích a z kterých se jí dělá špatně:-D:-D:-D

No jo,ale všichni v mém okolí si na havěť zvykli a i tchýně se tolik nebojí a občas přijede.Já měl spíš původně na mysli to,že se lidi s tímto koníkem hůř seznamují,což je původní záměr tohoto vlákna.Chtěl jsem jen naznačit,že když jsou vzájemné sympatie,tak ani had není překážkou.Naopak si myslím,že ač uslyšíte od holky,že je to hnusný a slizký,tak ji trochu zajiskří oči zvědavostí a hlavně kámošky takovýho kluka nemaj.A fyzický kontakt s hadem,když ji přesvědčíte a jak mi jednou řekla jedna slovenská dívčina ,,Je to takové ako...''

Zdravicko, jsem tady docela nova, mela jsem pritele teraristu, ale bohuzel to nevyslo, tak treba hledat noveho.....co o sobe rict? Prastena 19 let, zalibou je samozrejme teraristika (nebojim se skoro niceho co se da chovat v terariu- pavoucci,hadi,jesteri, jedovati hadci), ale bavi me i vylety treba na motorce nekam do prirody. Jsem z Ostravy zviratka mam rada vseobecne, zkusenosti s teraristikou a chovem exotickych zvirat mam docela dost. Hledam nekoho kdo ma podobne zajmy. A je pravda ze najit v dnesni dobe nekoho takoveho je docela problem.....nevadi mi i starsi kluk:) A nebranim se i pratelstvi.....to je v zivote taky dulezite. Ale na co musim upozornit, ze z par tera zvirat dovedu udelat slusny chov:) Protoze se nebranim porizovani novych zviratek, spis naopak :) Ted bohuzel nemuzu, nemam na to prostory..... :( Ale mam doma svojeho stepniho drobecka Daxinku :) Tak se kdyztak ozvete treba na mejl ricky16@seznam.cz nebo icq 395334578 Simca
P.S.:Budu jenom rada....

No ja se dovedu postarat i o vetsi chov:) O to nic......ale jsem na velky zvratka :-P A Tabor je opravdu dalekooooo.....skoda mno.Ale rada si popovidam i o terazviratkach ted jich moc nemam a asi mit nebudu dokud budu u rodicu:( jinak asi by bylo dobre foto.... snad se mi povede ho vlozit.
[http://tera.poradna.net/file/view/5762-p1000073-jp g]
Trochu jsem Vám to upravil. Byla by škoda, aby se taková partie a navíc hezká nezobrazovala rovnou.;-)(krokodýl)

Souhlasím. U nás to bylo podobně, ale naopak :) Manžel se bojí všeho, co má 4 a více nožiček. Stěhovala jsem se k němu s tím, že se možná budu muset vzdát své životní lásky ke zvířatům, zpočátku jsem u něj měla 2 křečky. Pak se to rozrostlo o potkana, ještěrky, dokonce psa mi povolil. K dnešnímu datu chovám doma 13 druhů gekonů, nějaké chamíky, scinky, anolise, žabky, páreček plchů, jednu čivavku a schyluje se k pořízení druhé :) Manžel rezignoval, o zvířata se nestará, jednou týdně zajde vyvenčit psa a to je asi tak vše, ale zajímá se o ně, kouká do terárek, pomáhá mi s takovýma chlapskýma věcma jako zapojení elektriky, sestavení terárek apod. Strašně rád sedí u stolku na burze a prodává naše odchovy a všude se tím pyšní, že je chovatel :-D ale nakrmit by je nedokázal, krmného hmyzu se štítí. A taky ho děsí představa, že mi něco uteče a pak to po něm ve spánku poleze, tudíž mám všechny terária s nejvyšším možným bezpečnostním opatřením (naposledy pro plchy mi vyráběl 3vrstvé síto, kdyby náhodou prohryzali jedno :)) Vyhovuje mi to tak, můžu si sama rozhodnout, co si chci pořídit a nemusím se o svůj koníček přímo s někým dělit.

zdar:-D a.d.René:-D,svůj profil viz výšše jsi dal,pak tedy neočekávej Avril:-D.apod.
já stejně smažky moc nemusím!!!
René:nemohu, než souhlasit, jinak to přece být snad ani nemůže.....:-Da mne nezbývá než s Terkou souhlasit;-).
Proč mám René pocit,že k tobě přesídlil starý brouk::)(též taky klasika cz) v posledni době se chová na tuny:-D.Ten chov už jsi začal,ale vybral jsi si špatné lidi na chov.Já nic takové nechovám!
Edit:ten brouk má název(googl to dá):Moribundus zavisticus:-D
Takže tak,no nic jedem dál.:-D

co to je za vlákno, to jsem objevil až ted :-D

jsem škaredý,věčně nasraný,sprostý 180cm měřící(ne péro celá výška postavy) a 80kilo vážící skrytý alkoholik.
Hledám ženu která neumí vařit(sám vařím jako pán, od ostatních mi nechutná) nemá ráda teraristiku(nechci at mi leze do tera místnosti)maximálně do 30let,ono se sice říká staré kolo, ale dobrý rám ale je tam to "ale" samozřejmně bez děcek! kuřačku, to je podmínka přes kterou nejede vlak, nejlépe troch zkérovanou a tak se 4až 5-kama kozama preferuju silikony. Dále pak ženu která bude maximálně tolerantní a nebude vyžadovat moji společnost, když ji nebudu vyžadovat já. Finančně zabezpečenou.

V pátek a v sobotu večer se věnuji debatováním s kamarády a nezřízenému pití rumu.

já myslím že nesplnuješ víc podmínek ne jen ty cecky :-D

1.kouřit bych si od tebe nenechal :-D
2.finančně zabezpečený není žádný terarista :-D
3.kérku taky nemáš(ale ta se dá teda dodělat) :-D
4. máš rád teraristiku
5.nejsi žena ale to se dá taky změnit :-D

ještě bych doplnil, že němé zájemkyně mají přednost...

1. :-D
3. Vím všechno jsem jak cikánská vědma :-D u mě už se na tom pracuje asi pět let a pořád jsem se k tomu nějak nedokopal, spíš mi nikdo moc nechce udělat to co bych si přál :-/

Možná bych bral i hluchoněmou abych ji mohl i nadávat :-D:-D

jo a ještě kdyby měla nos na problémy :-D (kdybych něco udělal, tak at rozbijou rypák ji a ne mě) :-D

...nechcete spojit pod jedno třeba i ...polykačka hadů...nebo...moje ruka vs.myš...?...to první dobrý i když jsem čekal něco jinšího,jako ostatně jiní...a s tou myší,rači tu mojí ruku,ale mohla by bejt i tý polykačky...:-p

:)):-D Tak takle jse se dlouho nezasmála a klidně se přidám taky. Za nedlouho mě čekají kristovky 173/92. Syn 14 z největší pravděpodobností zmizí na internát a já abych se starala o naše teroristy sama. Navíc mám v plánu výrobu mega terária pro tmavku, takže případný šikovný pomocník by se šiknul. Nabídka podána, foto a další info na fb.

Zdoter, Bergi, M.A.S.H., Auri.... Nekazte mi kurna moralku :-D:-D
Potom mi chodia take spravy, ze keby som s nimi nieco povolil skoncil by som z mozolami od lopaty a z rukami od krvy a hliny :-D
Toto je zoznamka, na oftopic su tu vsetky ostatne vlakna.... :-D Takze kecat o blbostiach mozeme tam :-D
A trosku erotiky z druhej strany :-D
[http://i687.photobucket.com/albums/vv240/danio0007 2/IMG_2155.jpg]

Uro - :-D TO je sice tiez pravda :-D

Dominik - ja chodim na mesiac domov a ver, ze prasulky sa len tak sypu a ku.va nikdy ani neviem poriadne kam. Mimo toho, na stanovacky chodime tiez, mimo tera mam este aj RC lode a par dalsich veci... A napr zraz nad ktorym si sa tak dusoval, ten v Ove nezozenies ;-)

Tu fotku som sem dal, aby vsetKY videli, ze som krasny aj zozadu :-D NIe len z predu :-D

Tak, že bych se taky přidal :-)
Popis: Nesnášející většinu lidí, hlavně hloupých a namyšlených. Chovající toho tolik, že to nejde ani vypsat, od velkých hospodářských zvířat, přes malé zájmové až po včely, z teraristiky od octomilek a švábů po velké hady, varany, leguány... :-) Nepijící, nekouřící, věčně studující, nespokojený a nestíhající. Ročník 89.
Na fotu já rozmazlující Jiříka :-)

Já už mám seznámeno, takže se ukazovat nebudu, ale pro povzbuzení všech přispívajících a doufajících, že tu objeví spřízněnou duši, který nebudou vadit cvrčci v posteli, potvrzuju, že seznámení přes TP opravdu funguje!:) (žejo, muži;))

P.S. Uro, ten Jiřík je tvůj???:)

Dobrý večer
Hledám chovatele, kteří by mi mohli předat zkušenosti, poznatky z chovu a pokec
Něco o mě:
Jsem student gymnázia, teraristice a chovatelství se věnuji cca 4 roky mezi me další kónický patři wildlife fotografie, silové sporty, hudba (metal) ]:)
Posloucham: Iron Maiden, Amon amarth, Manowar, Hammerfall, Sabaton, Burzum, ex deo a další
Dále se zajimam o severskou mytologii, starověký Řím a WW2

Bližší info v SZ
Doufám že se někdo najde :-)

Tak i na mě došlo.. Je mi 23, jsem z Plzně, ale pokud se stane zázrak a najdu ubytování tak budu studovat v Praze. Momentálně jsem bez zvířat, ale propadla jsem jedákům a chtěla bych se jim v budoucnu opět věnovat a to jak prakticky tak teoreticky v rámci studia. A vzhledem k tomu, že komukoliv napíšu, že chci chovat jedovaté hady tak mne má za blázna, tak třeba tady najdu někoho stejně "bláznivýho". Vzhledem k nedostatku fotek, snad postačí tyto dvě, přebytky fotek mám pouze s žouželkami:-D
A doufám že bude Danio spokojený, když mě do toho uvrtal:))

:D Jsem rad ze se ridis mým návodem, stůl v kuchyni okupuje terarko(a) jiz par let a spokojenost :D A nevzpominam si, ze by ten stul pro me kdy predtim neco udelal. :D Co se tyce vztahu, me to prijde jako vyhoda, mit spolecny zajem.. :-) Ja se dohodnout umim a nejsem sobec (nekdy) :-D Ale mamby z loznice pryc nedam, krasne se s nima vstava. :-)

Tak já zase shledávám výhodu, že když je terarista jenom jeden, tak je to pro něho taková oáza klidu. Dělat si něco sám a po svém a odpočinout si u toho. A pokud se někdo do něčeho zblázní, tak je to jedině dobře. Tohle by se mělo podporovat. Oboustranně. Ideální stav je mít haďárnu a na její posvátné půdě dle libosti řádit. Pokud je to tolerováno a sem tam se mi i dostane pomoci, ideální stav. Moudrý člověk hlavně své druhé polovičce do koníčků a vášní nekecá. To je zákon.

No jo no... něco na tom bylo. Navíc jsem zjistila, že něco strašně moc potřebuju a nemám to kam dát a bylo to, člověk by nevěřil, co všechno se vejde do bytu, když se odstaní přebytečnej nábytek :-D... Chutná mi stejně dobře i u kuchyňský linky na stojáka.

Nicméně problém má dvě strany - buď je člověk stejnýho zaměření a pak je problém najít místo... Nebo není a pak se mu nebude chtít vstávat s mambama :-D

U nás dvou teraristů neni problém "jestli", jako u páru s jednim teraristou, ale spíš CO :-D...."nemáš už těch arietán dost?" "Fakt je nutný sbírat všechny druhy aspidelapsů, jako pokémony?" "Tchoříka skvrnitýho jedině přes mojí mrtvolu, stačej bohatě mangusty a potkani" "Víš co? Ne*er se mi do arietán, tomu nerozumíš...a vubec, běž si támhle motat ty svoje chameleony" :-D apod... :-D
Další věc, se kterou urputně bojuji je, že mi viper neustále zkrmuje moje "mazlíčky"...a je mu vcelku jedno, jestli je to papírová myš, korálovka nebo gekončík...:-D Byl docela boj vysvětlit mu, že tenhle potkan se fakt v žádnym případě zkrmovat nebude, protože to by bylo hodně zlý, kdyby tak učunil atd. :-D

...."nemáš už těch arietán dost?"

NE!!!

Fakt je nutný sbírat všechny druhy aspidelapsů, jako pokémony?"

JO!!!
Rézo, jak se můžeš ptát na tak evidentní věci??? :-D

"Tchoříka skvrnitýho jedině přes mojí mrtvolu, stačej bohatě mangusty a potkani"

Samozřejmě, kožichy do terárka jedině na zkrm.

"Víš co? Ne*er se mi do arietán, tomu nerozumíš...a vubec, běž si támhle motat ty svoje chameleony"

No, jasně, dřív nebo pozdějš dotoho kecaj... :-D

věc, se kterou urputně bojuji je, že mi viper neustále zkrmuje moje "mazlíčky"...a je mu vcelku jedno, jestli je to papírová myš, korálovka nebo gekončík..

Njn, ale když máš za mazlíčky krmný zvířata... :-D

Byl docela boj vysvětlit mu, že tenhle potkan se fakt v žádnym případě zkrmovat nebude

Nevěřím, že pochopil, počkej až budeš pár dní z domu :-D

No musím se přiznat, že ze začátku jsem se opravdu docela bála, že mi toho potkana zkrmí. Kupodivu se "skámošili", což u vipera vidim, jako pokrok roku :-D Ale že mojí korálovku hodil kingovi, gekončíka arietáně a jinýho gekona bičovce, to je na mě trošku moc :-D ...zvlášť teda ze začátku, teď už jsem dost proti jemu "domácímu darwinismu" obrněná. (né, abych to uvedla na pravou míru, tak mi vždycky zkrmil pouze "kriplíky" s nějakou vrozenou vadou atd., na který jsem, jakožto "mazlíčkář v léčení" velmi trpěla):-D

No, momentálně je dost náročný vysvětlit i lidem, který mě maj fakt rádi a znaj mě dlouho, že je opravdu nutný mít v koupelně terárko a nonstop otevřený okno a sprcha v 15°C je to pravý, co každej potřebuje :-D Takže zjišťuju, že je život prostě složitej :-D