Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Člen chovatelského spolku

Dobrý den
Velmi by mě zajímalo,kolik z Vás je členem nějakého chovatelského spolku,popřípadě členem Teraristické společnosti Praha.Přijdemi,že teraristé jsou spíše samotáři.
Děkuji Melen Luboš

Jsem členem minimálně deseti chovatelských spolků, ale ani jeden se netýká tera :-). Do KKT či TSP chci vstoupit snad 10let a nikdy jsem se k tomu nedokopal :-). Ale musím říct, že občasné akce jsou zajímavé a i lákavé, ale nezbývá na to čas... takže pak ani ten vstup nemá smysl.

Tak za sebe mohu říct, že jsem měl před lety docela chuť angažovat se v různých teraristických klubech a spolcích, registrovaný jsem byl snad ve všech a taky jsem tam přispíval. Jenže jak šel čas, některé postupně zanikly, jiné usnuly na vavřínech a teď stagnují.... a to se u některých platil (možná ještě platí) členský příspěvek. Abych se přiznal, v současné době ani nevím, kde jsem registrovaný a kde ne. Neplynou z toho pro mě žádné výhody ani nevýhody, podle mě jsou podobná pasivní členství prakticky na nic. Takže jak píše Melda, jsem spíš samotář...;-)

Jsem v TSP, do KKT nemám povinného ručitele, takže zatím nejsem, jsem dlouhá léta "samotář", tak asi proto neznám osobně žádné členy KKT. V TSP jsem taky teprve asi třetí rok. Předtím jsem neměl internet, tím je asi vysvětleno skoro vše. Já myslím že takových je nás víc.

O to mi právě jde.Tady se schází kvantum lidí,co tu řeší všemožné problémy.To samé na burzách,tam se schází obrovské množství lidí z celé republiky a řeší se všecko možné.Tad,když se tady na to kouknete,tak je jeden člověk v Teraristické společnosti Praha.Co když se něco stane,přijde nějaký zákon nebo tak a mi budem všichni odkázáni na to,jestli někdo něco udělá?To se mi moc nechce.
Popravdě sám v žádném spolku také nejsem a jako většina jsem neviděl jediný důvod.Žijem si s manželkou bez problému a chováme si více méně co chceme,ale co když si ti nahoře zase něco vymyslí?.Útěk do Jižní Ameriky pro mě není odpověd!!!

Co jsem koukal na stránky TSP,tak tam se toho asi moc něděje.Zřejmě by to chtělo nějaký nový spolek.Možná by šlo něco vytvořit po Teraporadnou.Je to jen můj názor,prosím vás.:-)

Jestli by se jednalo o chránění zájmů nás chovatelů, tak bych do toho samozřejmně šel:-) ale do žádného kroužku či spolku v kterém jak jsem psal nevidím přínos, to ne. Jinak abychom nedopadli jak se vším tady(v ČR), v hospodě každý hrdina a Cheguevara a jak jde do tuhého a něco řešit, tak já nic já muzikant.

Já su v TSP, dokonce platící :-). Spíš abych to podpořil, nijak toho členství nevyužívám, do Prahy daleko a když je muzeum, dycky zrovna nemůžu.
Ale "pobavilo" mě to, co napsala lacerta, asice

nevidím v tom výhodu

- možná proto ty spolky taky zanikají, pokud chce být někdo členem kvůli nějakám výhodám... to pak postrádá smysl se vůbec do něčeho "hlásit". Nekritizuju, sám jsem pro TSP nikdy nic neudělal ;-), jen k zamyšlení, i pro mě.

Miku: možná to bylo špatně pochopeno, nikdo si myslím, že z toho nechce žádné výhody nebo privilegia, ale já osobně v tom nevidím vůbec nic kloudného, že do nějakého spolku vstoupím :-) jedině bych šel do toho jak říkali kluci, že se tam bude bojovat pro naše zájmy a chránit naše zájmy... a společně budem bojovat proti eu nařízením.

Meldo, uvazoval jsem o TSP, to mam v Praglu, i o KKT, to je zase srdci bliz.. Ale tak nak cas a s lidma jsem ve spojeni i bez toho.Tak jsem se zatim do neceho neprihlasil. Par supu za clenstvi by me nezrujnovalo, ale prakticka "potreba" se nedostavila zatim. Ale vse je otevrene a pokud by slo u nas v respublice do tuheho, co se tyce omezovani az zakazu chovu, tak bych se prihlasil, pac bude treba drzet "basu".. I mi clentsvi bylo uz nabidnuto. :-[

Dost jsem o tom všem přemýšlel.A kdyby nedej Bůh,se něco podobného stalo(zákaz chovu a podobně),tak nám bude asi prd platný,že na poradně o všem víme.Jední co pomůže,to je silná organizace,která bude mít nějaký vliv.
Když jsem si zadal do vyhledávač svaz,nebo klub,tak mi vypadli tuny rybářů,fotbalistů a pskejskařů.Teraristi nebo vivaristi nic...dva odkazy.

On je také problém v současné době. KKT jako organizace zaměřená na chovatele jedů má přísné podmínky pro vstup nových členů. TSP je otevřená, ale myslím si, že aby rozšířila své řady, tak by musela začít vystupovat moderněji a oslovit mladší generaci. Na jejich přednáškách jsem byl před více jak rokem a i když jedna z přednášek měla mít pokračování, které bych rád viděl, tak jsem se o nich dozvěděl pozdě. Stránky nejsou aktualizované několik let. Přesunutí Terrabazaru do KC Novodvorská jim také moc nepomohlo a kritizují ho i někteří jejich členové. Vím, že se snadno kritizuje a nejspíš jim chybí členové, kteří by se tomu věnovali. Na druhou stranu si myslím, že tato situace odradila nejen mne, ale i další.

Anakondo,moc děkuji za tvůj příspěvek.Napsal jsi přesně to o čem pořád přemýšlím.Rád bych vstoupil do TSP,ale když se kouknu na jejich stránky,tak to důvěryhodně nepůsobí.
Přemýšlel jsem o nějakém založení klubu,nebo společnosti,bohužel je vidět,že lidi nemají zájem.
Jen Bergi,ten by se rád zakousnul EU do prdele.:-D

Miku: možná to bylo špatně pochopeno, nikdo si myslím, že z toho nechce žádné výhody nebo privilegia, ale já osobně v tom nevidím vůbec nic kloudného, že do nějakého spolku vstoupím :-) jedině bych šel do toho jak říkali kluci, že se tam bude bojovat pro naše zájmy a chránit naše zájmy... a společně budem bojovat proti eu nařízením.

Ještě jednou - nebylo to z mé strany myšleno nějako kriticky vůči nikomu. Ve svým příspěvku jsi si vlastně zodpověděl sám a samozřejmě je to podlě mě dneska jeden z vůbec hlavních důvodů se nějakým způsobem sdružovat. V podstatě si myslim, že různá občanská sdružení, kluby a splečnosti je v dnešní zastupitelské "demokracii" jediná jakási páka či možnost občanů se nějak společně vyjádřit nebo bojovat proti totalitě ať už vlastního státu nebo unie. Já sám jsem individualista, sociopat, nihilista a kdoví co by mi ještě všechno našli :-D, ale zároveň jsem si dobře vědomej toho, že jako jedna osoba nemůžu změnit vůbec nic, bohužel po revoluci jsem byl ještě moc mladej, takže jsem nedělal ani kuponovku ani LTO - ta škvára teď prostě chybí, no... mít škváru, tak nám koupím třeba tři zákony... ;-)

EU vždycky :-D Chtělo by se to už začít bránit, ale jen jestli už není pozdě. Německo sice utahuje smyčku pomalu a jen určitým směrem ale známe přeci české řitolezy, ty když německo zatrhne něco(nejlépe eu) tak mi zatrhnem všechno at jsme jo nasoukáni v prdeli :-D]:(

Je to bohuzel tak jak pises.. Ale mozna by "cerstva krev" mohla pomoci, na tom rozhodne neco je. Jestli je v TSP malo clenu, to nevim. Jinak Terrabazar jsem mel vzdy rad, bylo to trosku "komornejsi", ad velikost burzy, ale zato zvirata tam casto stala za to..Ale ten presun, taky hodnotim kriticky. Rozhodne tu je prostor neco delat. U KKT ty prisne podminky chapu, preci jen jde o "jedy" a dava to latku trosku vyse..

Ano,možná by bylo řešení založit klub nebo spolek zde.V čele by musela stát osoba která by to uměla ošéfovat.Já jsem schopný postavit terária,udělat terarijni stěny,odchovat kde co,ale neumim jednat s úřadama.Kam vlezu otamtat mě vyhoděj.Manželka by mohla vyprávět.Takže si myslím,že takovej BlackFlame,by byl ideální.:-)

Taky jsem sám né-příliš aktivním členem TSP. Ale zaplať panbuh, že tu tahle organizace funguje alespoň tak jak v současnosti funguje. Založit organizaci není problém, ale udržet ji v chodu roky je už fuška. A ikdyž webovky TSP nejsou aktualizovány dle představ tu některých, ve vedení TSP jsou lidé kterých si velice vážím co do odbornosti v teraristice, to i jako lidí.
Nevím, že by tu byly mimo už dvou zmíněných organizací (TSP a KKT) nějaké jiné, alespoň stejně fungující. Snad ještě ČHS, ta ale je zaměřena na herpetologii.
Jsem přesvědčen že TSP je jedna z mála v současnosti fungujících organizací, která už v minulosti prokázala že hájí naše zájmy a doufejme že snad bude i v budoucnu. Všimněte si jedné věci:
Kdykoli se objevil pro nás obyčejné řadové domácí teraristy jakýkoli legislativní strašák (a že jich poslední dobou není málo = čipování vybraných druhů, snahy o omezení chovů nebezpečných druhů atd.), prakticky vždy s nadějí očekáváme jak na danou problematiku zareaguje TSP. A je pravda, že už X-krát TSP připomínkovala připravované legislativní normy. Tohle by jsme si asi měli všichni uvědomovat. Vzhledem k tomu, že pravděpodobně budeme potřebovat organizace jako je TSP víc a víc. A upřimně, členský příspěvek není až tak rujnující. Zakládat organizaci účelově, ve chvíli kdy budeme mít chov už zakázán, bude pozdě.
Kdosi tu napsal, že členství v TSP nic nedává :-/
Dle mojeho názoru (možná špatného); ...ikdyž jsem v podstatě jen ,,plátcem členských příspěvků", je důležité aby TSP u nás měla pokud možno co nejširší členskou základnu, aby se měla o co opřít, pokud budeme chtít aby jsme měli organizaci nadále hájící naše zájmy.
V německu i v celé EU se sice utahují šrouby, ale živě si umím představit kde by byla germánská teraristika dnes kdyby neexistovala DGHT (tuším že má něco okolo 7000 členů).

Já jsem, abych tak lehce zparodoval SRPŠ v SSPTSPKKT (sdružení sympatizantů a přátel teraristické společnosti Praha a klubu karlovarských teraristů:-D), prostě člen nejsem ani vlastně nevím proč, nějak jsem se prostě za posledních asi skoro 20 let, co chovám tera zvěř zatím nepřihlásil, i když si pořád říkám, že bych měl, ale akcí se účastním rád, i když bohužel spíš zřídka;-).
Mimochodem tu padlo, že z členství není žádný užitek, ale členové TSP, mají za poměrně symbolický roční příspěvek ročně několik "blábolů" (informačních bulletinů TSP), vstup na jejich burzu zdarma, levnější stoly a slevy na vlastní akce, takže to zas tak bezvýznamné není. O prestižním:-D členství (jak bylo řečeno výš není to tak snadné)v KKT nemluvě.

Já bych v návaznosti na tohle, což je asi pravda, doporučoval nic nového nezakládat, protože čím víc subjektů, tím hůř. Jestli TSP nějak funguje, co jim třeba nabídnout pomoc se stránkama, nebo nějakýma akcema, ala setkání teraristů a tak? Určitě by to bylo lepší, než vytvářet něco nového, co lidem akorát zamotá hlavu. Nevím ale upřímně jak ta TSP funguje, zda by na to kývli, zda jsou případně ochotní a přístupní debatě o nějaké změně fungování, aby to "víc žilo".

Vladek - dobre napisane...

Ja som nebol a momentalne ani niesom clenom. Zacinal som tiez ako samotar. Chlapec z "konca sveta" ktory vymyslal blbosti a tahal domov co sa len dalo. Postupne sa ku mne pridalo par znamych a uz to ako tak islo.
Po tych par rokoch co sa venujem zvieratam uz momentalne nemam ani nejaku potrebu niekam vstupit. Ak chcem nieco pozhanat, vyriesit nejaky problem, stretnut sa, pokecat atd stacia mi znamy, za ktorymi pricestujem (ci uz na burzach, alebo proste na navstevu), pripadne net, telefon....
Nejde mi ani tak o nejake clenske prispevky a vyhody ktore s toho, ze som clenom mam. Ved ake by aj mohli byt? Lacnejsia elektirna, krmivo, terarka....? Ake vyhody s toho vlastne cakate? Ked niekoho poznam, cena ci som v spolku alebo nie, sa nelisi. Starostlivost o zvierata ktore mam, najradsej nechavam na sebe (priatelka potvrdi:-D). V tomto smere fakt nevidim ziadnu vyhodu. Tych par kc ktorych sa tyka prispevok za clenstvo ma nezabije. Platim clenske poplatky aj rybrskemu zvezu a to aj napriek tomu, ze som par rokov nemal povolenku (rovnako ako zatial ani tento rok :-/). Nieje to proste tak velka polozka, aby ma to zrujnovalo. Zato viem, ze peniaze su dobre vyuzite a ako napisal Vladek, je vecsia zakladna, o ktoru sa da v urcitych situaciach opriet.

Inak suhlas z tym co tu padlo. Nebolo by odveci zalozit nejaky spolok tu. Myslim, ze ludi, ktory by boli ochotny sa do toho zapojit tu je dost a myslim, ze kazdemu chovatelovi (nie petkarovy) zalezi na tom "jeho". Stat si za svojim a aspon skusit za to bojovat. Ak tu tie blbe vymysli EU uz budu, bude neskoro rozmyslat nad tym, ze sa nieco take zalozi. Potom to uz naozaj bude len strata casu, penazi a nervov...

Souhlasím skoro se všemi příspěvky. Moc k tomu ani nemám. Sám nejsem členem žádné organizace.
Ale myslím si, že než několik menších organizací nebo spolků, je lepší mít jeden opravdu fungující, nestagnující a naopak rozvíjející se spolek, který se opírá o co nejširší členskou základnu.
Důležitý taky je, aby taková organizace měla ve svém středu nejen odborníky a lidi schopné komunikovat s úřady, ale taky řekněme trochu "akčnější" jedince, schopné a ochotné uspořádat případně i demonstrace (v případě boje s EUzmrdy) a naše problémy správně medializovat a tím strhnout na naší stranu i širší veřejnost.
Další dobrou možností by bylo vytvořit třeba síť regionálních organizací, fungujících pod záštitou organizace celorepublikové. Výhodou by byla lepší možnost spolupráce s veřejností v místě bydliště, třeba snadnější založení chovatelských kroužků a různá osvětová činnost. To se většinou lépe provádí pokud lidé nejsou pro své okolí tolik anonymní.
Pokud bysme se chtěli vrhat do zakládání nějakýho spolku, bylo by potřeba neočekávat za své členské příspěvky nějaký výhody. Spíš naopak. Měli by jsme počítat s tím, že takové věci je potřeba věnovat svůj čas a schopnosti. Základ podle mě, že činnost veškerých spolků musí být veřejně vidět. Jinak, až se nám kdokoliv rozhodne omezovat naše práva, veřejnost nad tím mávne rukou, s tím, že se stejně jedná jen o pár bláznů....
Snad je zřejmé co jsem tím chtěl říct. jsem v práci, takže mě tady furt někdo rozptyluje a trhá mi nit :-).

No, já nevím jak jinak to napsat, ale když jsem členem něčeho, tak to má mít nějakej smysl ne? Členství, který se projevuje jen tím, že mi pošlou pozvánku na nějakou ekrurzi/do Muzea... (pro mimo Prahu žijící nic moc a teď, když už konečně žiju v Praze to zas nestíhám). Vstup zdarma na burzu mě fakt netáhne. Do knihovny se dostanu i bez toho. Aspoň informační smysl=výhodu by to mít mělo a to mi přišlo, že nemá. A i když asi chápu tu úvahu, nemám potřebu být členem jen abych byla členem.
Druhá věc by samozřejmě byla, kdyby došlo na petice a mělo by se ukázat, kolik do chovu zabraných lidí tu vlastně je - jak píše Melda... (Ale zase v případě, že by fakt došlo k zákazu je lepší se chovatelsky neprojevovat...)

Co k tomu dodat?
Myslím si že pokud nebudeme mít dostatečně silnou organizaci (s maximálně velkou početnou členskou základnou) vedenou osobnostma které mají obecně ve společnosti už i nějaké vydobyté postavení (přičemž tituly typu RNDr., Ing., atd. atd.nejsou na škodu),
...nebude nás jako zájmou skupinu nikdo brát vážně!
Natož aby jsme měli možnost jakkoli připomínkovat tvorbu legislativních norem. A to je pro mne jako chovatele do budoucna daleko důležitější smysl těchto organizací, než to jestli mi zvýhodní tu kterou konkrétní akci v danou chvíli.
Protože jsem přesvědčen (možná špatně), že bez slušných vyjednávacích pozic nemáme do budoucna jako sÓlo chovatelé proti organizovaným a stále aktivnějším zeleným khmérům žádné šance.

Smysl to má ten, že jako jedinec nemáš proti neustálým zákazům ouřadů šanci.
Pokud člověk chce do nějakého spolku vstoupit jen aby z tho měl nějaký výhody, tak je lepší aby to radši ani nedělal. To je takovej typickej čecháčkovskej přístup. Proto to u nás vypadá tak jak to vypadá. Vládnou nám různí Rathové, Vondrové, Grossové, Bémové a podobní vykukové, sledující jen svůj osobní prospěch.... S tímhle přístupem jsi vhodná kandidátka možná tak do odborů :-).
Pro činnost podobných spolků a sdružení mohou být přínosní pouze lidé, schopní a ochotní věnovat svůj čas a peníze (v případě potřeby nejen za příspěvky), altruisté, kteří jsou ochotni podřídit své osobní zájmy a výhody zájmům společným. Z čehož nakonec třeba vyplyne i ta výhoda pro tebe, že ti nikdo nezakáže tvůj koníček....

EDIT: Přesně tak jak píše výše Mike :-)

Tak já si myslim,že je důležitý aby si člověk mohl o svém koníčku taky s někým pokecat.Mě to třeba na burze nestačí,páč prodávám a nemám moc čas.Psát na poradnu pro mětaky není to pravé,páč se neumim písemě moc dobře vyjadřovat a než něco napíšu,dlouho mi to trvá.Píšu všema dvěma prsty.:-D

Já si myslim,že těch teraristů je dost,jen se neznáme.To že sem chodí štička,lupen a kofola je hezký,ale nevim kde bydlí a v registraci podle emailu to nezjistim.Plno lidí sem chodí a píše,že jen koukaj,rdši se aktivně nezapojují.Kdyby byl klub či spolek,tak by se třeba na té okrskové úrovni zapojili.

Tak určitě :-). V tom nejsme ve při :-). Já jsem pro nějakej ten spolek. Je dobře, že se tady o tom debatuje. Jestli z toho vzejde spolek TP, podpořím to všema deseti. A kdyby se z toho vyprofilovalo to, že bude nějakej počet lidí z TP ochotných něco dělat a oživit TSP, tak bych do toho šel taky :-)

Co se týče mne, tak ráda si pokecám se stejně nebo podobně postiženými lidmi a vyměním si s nimi své názory a zkušenosti, ale zase na 2str. jsem nikdy neměla nějakou potřebu se přidružovat do nějakých spolků, ikdyž jsem byla vždycky ochotná tyto spolky podpořit, pokud jsem s jejich záměrem souhlasila.

Nicméně jsme s mým drahým polovičkou pasivnimí členy TSP, kam jsme byli přijati v podstatě bez vlastního přičinění. Prostě nám byly na jednom Terrabazaru strčeny do ruky průkazky, že si je máme vyplnit. Tak jsme to udělali :-D. Chodíme na některé akce, jako jsou přednášky a terrabazar, ale to jsme dělali i jako nečleni. Platíme členské příspěvky. To, jestli má pro nás členství nějaké výhody nebo ne nějak neřešíme- ty členské poplatky nám do rodinného rozpočtu zas tolik nezasahujou a člověk nemusí dělat pořád všechno kvůli nějakým výhodám, ne?.
Co se týče nějakých připomínek k TSP, tak žádné nemám- ti lidé ve vedení, co to dělají to dělají dobře, ve svém čase a z vlastní iniciativy. Věřím tomu, že pokud něco pokulhává tak prostě proto, že na to třeba zrovna ten čas nemají a nikdo jiný to za ně neudělá. Třeba já osobně zatím neudělala nic přínosného a asi těžko bych i něco vylepšila- nemám na podobné věci čas a možná ani zápal, takže jim to rozhodně nebudu kritizovat.

Co se týče KKT, tak jsem si přečetla podmínky pro přijetí a nějak jsem z nich nabyla dojmu, že ikdyž chovám jedovaté plazy a už relativně delší dobu, tak členem zas tak nutně být nemusím.

Přesně tak Aurifer.
Pokud tu někdo posuzuje funkčnost organizace TSP jen dle webových stránek, tak získává dost zkreslenej obraz. TSP jako jediná přeživší organizace co pamatuju opravdu tak nějak šlape už roky a vedení (dá se říct že v takřka stále stejném složení) si zaslouží uznání.

Vladku,neměl jsem v úmyslu tady někoho soudit natož kritizovat.Sami víte,že nejsem člověk co by se nad něko povyšoval,nebo podobný kraviny.Napsal jsem jen,že na mě nepůsobí dobrým dojmem,když se kouknu na jejich stránky a tam se nic neděje už roky.
Naopak si vážím lidí,co něco dokázaly.
Toto vlákno jsem založil za účelem a s úmyslem založit vlasní,,Teraporadnáckej spolek,,kterj by měl blízko k lidem.To si myslim,že TSP nemá.Sami vidíte,že je tu jen pár lidí,co jsou registrovaní v TSP.

Melda; cejna; a další.
Jasný, ani já nechápu tuhle debatu jako nějakou kritiku TSP.
Spíš jen konstatuju, že obrázek o skutečné funkčnosti TSP dle aktualizace webovek je dost zkreslený.
Každá snaha o organizování je asi ku prospěchu. Ale obráceně je škoda když se tyhle aktivity tříštěj.
To si alespoň myslím.

Obávám se, že ani spolek TP pořádně aktivně fungovat nebude, teraristi mají zvláštní náturu, aneb já si jedu to svoje a ostatní mi vlezte na hrb. Byť tady na fóru jsme dejme tomu aktivní, neodhadnu kolik, typnul bych tak do 50 lidí. Kdo má čas se tomu plně věnovat? To totiž není vůbec jednoduché. Max bych to viděl na to, že sdružení už má na leccos větší páku, než občan, ale bude to stejně mrtvola, která možná obživne, až když se začne něco dít, jenže to už bývá většinou pozdě. Tedy, chce to někoho, kdo bude mít info z první ruky a bude neustále vyzvídat a aspoň tady na TP informovat a probírat zjištěné info. Což se ale i tak děje, jak je větší tera "problém", tak tady je první místo, kde se objeví. Problém je ale i ten, že jakmile se začne někdo aktivně o něco zajímat, najde se někdo, kdo bude zjišťovat, proč se ten někdo zajímá... atd. Pak se do toho začnou šťourat byrokrati a neštěstí je na světě. Vemte v potaz to, že jako teraristi jsme ještě velice svobodní (ve srovnání s chovem prakticky čehokoli jiného), takže bych byl raději, když by do toho nikdo moc nešťoural a ta anonymita nám vydržela co nejdéle. Přeci jen, až si někdo uvědomí, že mezi teraristy létají nezdaněné milióny, ne-li milirady, tak tedy nevím, nevím. Aby jsme časem nezačali platit "daň z chovu", podobně jako je tomu u psů. Nemuseli kvůli odchovu zakládat chovatelskou stanici/hospodářství a nevím co ještě a vše jet pěkně na živnost, evidovat každý jeden kousek hmyzáka či nějaké tkaničky.
Rád se k TP sdružení přidám, fungujeme tu tak mnoho let i bez nějakého ofiko papíru, včetně srazů, informací a podobně, ale chtělo by si to stanovit nějaké podmínky, cíle...

Jsem členem KKT a byl jsem členem již zaniklého spolku Crocodylus Brno. U Crocodylusu jsem byl rád, že jsem dostal na starost webové stránky abych pro klub neco delal a nejak se angažoval... Pro spolek KKT bych taky rád neco delal, ale za prvé neni čas a takzvanou základnu mám z ruky a byl jsem rád, že jsem mohl trošku prispet minulej rok a krapet organizačne vypomoci s jednou expedici tady u nás v Asii (Morava).

Nemám nic proti založeni spolku Teraporadny, ale nebylo by lepši podporit radeji "fungujici" spolky TSP či KKT, proč? Protože tyhle organizace jsou postavené funkčne jen na pár lidech, kteri ve svém volném času do toho dávaji maximum a potrebuji posily :-)

Diky jim nemusim mit letošni malé echisky očipované (jo byly tam nejaké min. rozmery), tito jim moc dekuji 8-)

Přesně tak, Máro, Věcí veřejných, Lidem atd. už tady bylo dost. Nedrobil bych síly. Podpořit TSP, byť jen pasivně členským příspěvkem nebo lépe aktivně vlastní iniciativou, infiltrovat zaběhlé struktury novými podněty a máte jistotu, že se nás vždycky někdo zastane.

Apophis + daboia. Přesně tak. Důležité je - sjednotit síly v už fungujících organizacích alespoň členstvím. A pro ty kteří mají chuť se aktivně zapojit, by se určitě našla možnost.
PS: Vždyť už zmíněná DGHT má taky určitě jen část plně aktivního členstva.
Ale oněch 7000 členů je už nějaký potenciál, o co se dá v případě potřeby opírat při vyjednávání.

Toto vlákno jsem založil za účelem a s úmyslem založit vlasní,,Teraporadnáckej spolek,,kterj by měl blízko k lidem.To si myslim,že TSP nemá.Sami vidíte,že je tu jen pár lidí,co jsou registrovaní v TSP.

Nebylo by lepsi svou cinnosti spis podporit TSP nez tristit teraristy do dalsich a dalsich spolku? Verim tomu, ze s prilivem novych lidi by mohlo dojit k opetovnemu "nakopnuti" cinnosti teraspolu. A to at uz z hlediska castejsi aktualizace stranek, planovani exkurzi, oziveni komunikace s verejnosti a tim i to kyzene "priblizeni se lidem".
Co se tyka meho clenstvi v teraspolu - zacalo v dobe, kdy jsem potrebovala kontaktovat sirsi teraristickou zakladnu pro svou parazito-plazi bakalarku a pozdeji diplomku. Krome burz jsem zacala s teraspolem jezdit i na exkurze (evropske zoologicke zahrady, zajimave lokality po cesku,i jiznich krajich), na ktere doted velmi rada vzpominam. Je to zase o necem jinem, nez kdyz jede clovek na vlastni triko, ale svoje kouzlo to ma a mne tyhle vyjezdy prinesly nezapomenutelne zazitky i zkusenosti pochycene od starsich a zkusenejsich primo na miste. A ackoli nejsem clovek, ktery ma potrebu se nekam hlasit a sdruzovat, clenstvi v TSP nelituju.

Zajímavý názory:) Nicméně za sebe mžu říct nikdy do žádného spolku nevstoupim, nechci, aby moje jméno bylo někde napsáno(už pracuji i na tom, abych byl smazán ze všech webovek) stejně tak jsem nepodepsal tenkrát tu petici. Mam to jako koníček a jako koníček to zůstane i když to zakážou. Nevidim žádnou výhodu být v nějakém spolku, ale spíš nevýhodu, že budu někde oficiálně vedenej jako terarista.

Jirko to vim moc dobře. Ale prostě už jde i o teraristy, nepotřebuju aby mě každej znal. Nejlepší je chovat si to doma v klidu sám a neukazovat se(důvod proč nejezdim na český burzy). Jedinej důvod proč dávám na TP třeba fotky je ten, že se tu ukáže celkem dost lidí a pak ti píšou kvůli odchovům. Ale taky se zde neukáže udaleka všechno. Jen nějaký zvířata.

Tak jak to tu pročítám, dělí se nám tábor na na dvě větve, ti co jsou pro zalozeni noveho a ti co jsou pro podporu stavajiciho plus pár co nechcou nikam. No neviděl bych jako problem, kdybychom podpořili stavajici TSP tim, že bychom se přihlásili k nim, s tim, že by se treba vytvorila podfrakce teraporadna (jen pro lepsi prehlednost). Na fungovani tady by v podstate stacilo jedno zvlastni vlakno a pridanim se k TSP bychom jim dali vetsi vahu (to je to podstatne a ziskaly bychom ona jmena, jež maji vahu). Sice bychom platili jim a primo bychom jim nic neorganizovali a nemuseli se ani ucastnich jejich akci, ale pripadne akce si muzem planovat sami a pritom bychom svou ucasti podporili jiz fungujici TSP. Tim by se vyresilo jak nas kontakt mezi sebou, tak zesileni vlivu jiz fungujiciho spolku. Co vy na to? www.teraristika.cz podminky jsou splnitelne skoro pro kazdeho.

Ja jsem pro, jak psal i Cejba.. Pro kazdou spatnost. TP organizacka se nemusi vubec s TSP, ci KKT nak vymezovat, ale spolupracovat. Taky to muze fungovat jako "kridla" ktera mohou zastitit pravidelne TP akce.. Napr. GV, vylet do Zoo, Dubec, podpisova akce proti EU etc.. Ja bych se tomu nebranil. Maximalne to nevyjde, vic se stat nemuze. Kdyz se toho ujme Melda,Black Flame coby "mluvci" , Cejna zas ma organitacni schopnosti, tak vse milerad podporim vlastni invenci. Me teraristika bavi, naplnuje tak proc se dal nerozvijet a mozna to pomuze zdvihnout i uroven TP trosku jinam.. Mozna je to jen iluze, ale kdo nema sny a cile, tak nema nic..

do vztahu mezi teraspolky se jako ucho vrtat nehodlám, ale stojí za zvážení zda by "teoreticky" vzniklý spolek zde na TP nemohl sloužit jako eventuelní "síto" pro již existující a zavedené spolky. Vztáhnu-li to na zkušenosti s vedením oddílů a klubů - ono je fajn mít "dvěstě platících", ale je potřeba mít hlavně ty aktivní co vytváří.

Já bych se přimlouval zkusit nějdřív variantu "využít TSP", podpořit je a nabídnout pomoc s oživením stránek, organizací akcí atp. Když to nevyjde, můžem se poustit cestou vlastní akce, pořád si ale myslím, že by ze všech možných hledisek bylo lepčí podpořit existující subjekt, který má jméno, kontakty atd. než vytvářet nový, páč jestli chcete opravdu kromě akcí připomínkovat legislativu apod., tak "Spolek přátel TP" nikdo nebude brát vážně.

Já osobně jsem nikdy nebyl členem žádného teraristického spolku a ani mě zde v ČR žádný nelákal. I když je pravda, že pokud by zde byla nějaké organizace s celorepublikovým záběrem typu DGHT, USARK atd. byl bych rád jejím členem. Osobně vyjadřuji sympatie té myšlence, založit takový spolek, bohužel nevím na kolik je reálná. Ale jak říkám, líbila by se mi zde oraginazce s otevřenějším přístupem, modernějším vystupováním, názvem který vyjadřuje to, že sdružuje chovatele z celé ČR, případně SR atd.

S tímhle naprosto souhlasím. Ono to asi bude znít hloupě, ale už z principu nechápu, proč bych měl já vstupovat do Terarijní společnost PRAHA nebo Klubu KARLOVARSKÝCH teraristů, i když ten teď není tak úplně ve středu pozornosti (myšleno v tomto vlákně). Ohledně TSP - protože je jediný fungující s takovým zaměřením v ČR? A neměl by mít alternativu? Nic proti lidem z těchto spolků nemám (naopak, pokec a společný odchyt v jednom nejmenovaném lomu v Bílých Karpatech byl fajn),ale taky bych uvítal něco, z čeho by bylo hned jasné, že to zaštiťuje celou republiku, klidně i s SR. Proti spolupráci nic nemám, naopak si myslím, že by byla nezbytná. Ale dělat nějakou TP odnož TSP? Nevím, nevím...

Ono je nejdúležitější, jak už bylo psáno výše mít hlavně členy aktivní, rozvíjející a přínosné pro tým. Na co budu vstupovat do TSP když s nimi nemám nic společného kromě teraristiky. Byl bych pro tady založit nějakou větev o kterou se tato organizace mlůže opřít, ale nebudu zase vše bezmezně podporovat, jen abych byl členem a měli jsme velkou základnu.

KKT...ano je to pěkné prospěšné, organizované a já nevím co ještě ale bohužel nebudu kvůli tomu jezdit do Varů jenom pro nic za nic. Spíš jak psal Melda, vystupujem tady pod nickama, pak se potkámě někde na burze a ani nevíme o koho se jedná. Uvítal bych kdyby to fungovalo i na regionální úrovni, tím by se dalo přispět, tím, že by se třeba kdo by se zde na TP zaregistroval do nově vzniklého spolku, udal by tam z jakého koutu republiky je, kde působí a svoje jméno at je to konkrétní a můžem spolu třeba vyrazit na pivo a tam probrat různé záležitosti.

Klidně mě linčujte, ale tak to vidím :-D

Chlapci, moc to pitváte, jak varáci, tak hlavně tsp jsou v podstatě celorepublikově působící, pakliže to beru podle členů, kteří jsou nejen z celé republiky, ale tuším, že i nějací zahraniční, resp. v zahraničí žijící, názvy v podstatě jen korespondují z místem původního vzniku a stávajícím sídlem, samozřejmě schůze a konference apod. jsou většinou v místě sídla, ale to na věci nic nemění. Rozhodně za sebe považuju TSP za organizaci celorepublikovou.

Mimochodem, ještě tu je taky Český svaz chovatelů, kterej má taky akva-tera sekci. Sice nevím jak jim to šlape, ale na druhou stranu jejich základní organizace je skoro v každý pr***i v ČR. Takže po nějakým masivnějším infiltrování teraristama by z toho mohla taky vzniknout organizace schopná hájit naše zájmy. S ohledem na to, že má docela širokou základnu, relativně propracovanou strukturu a nejspíš i nějaký ty mezinárodní kontakty a spojence. Taky dost pravidelně pořádaj skoro všude výstavy drobnýho zvířectva, kde by se taky dala podniknout nějaká ta osvěta. Ukázat pár hadů, nějaký vousatky, pokecat s mudlama atd...
Akorát fakt nemám tucha jak jim to funguje. Ale moc slavný to asi nebude, což by na druhou stranu dávalo příležitost k nějakým dynamičtějším změnám :-).

Taky naprosto souhlasim s Bergim,hlavne s tou myslenkou kontaktu na regionalni urovni. Rad bych v klidu pokecal s nekym kdo miluje teraristiku,ale bohuzel mam ve svem okoli vetsinou mudly :-( a kdyz uz ma nekdo nejake terarijni zvire tak je to jeden chameleon apod. nekde v koute. Nemam problemy s komunikaci,ale nejak nevim jak zjistit kdo v okoli je take zapaleny terarista ...

Téměř všechno tu bylo z různých pohledů řečeno.

Ideální řešení je spolek na celostátní úrovni schopný ochránit naše zájmy. Ten podle mě bude potřeba. A vstoupit by měl každý už jenom kvůli členství. Ostatní jsou dílčí věci.

Má to dvě roviny. Vážná potřeba silné organizace schopné prosadit Naše zájmy, to je první rovina. Tou druhou je zaměření na různé akce, přednášky a na všechny ty zájmové aktivity sdružující lidi. Ve spolku prvního druhu by měl být KAŽDÝ a KAŽDÝ by měl být schopen podat pomocnou ruku v případě potřeby (ať už jenom sbíráním petičních podpisů, atd.) Aktivity druhého typu a spolky na ně zaměřené, to si dělejme všichni podle svého gusta a světonázoru. Organizace prvního typu je občanskou a morální povinností.

A nechce to myslet jenom na sebe, ale vnímat chovatelské prostředí v ČR jako jednotnou komunitu. Ideální by byl prostě Spolek chovatelů exotických zvířat. Klidně bych přibral i další chovatele. Až nám bude chtít nějaký krEUtén zakázat chovat co máme rádi, třeba pomohou. Pak pomůžeme na oplátku mi jim.

Silný spolek je potřeba. Rozhodně bych ho nedělal v rámci TP. Nicméně TP by mohla hodně pomoci právě tomu spolku.