Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pochlubte se - Váš vysněný chovanec

Zdravím, určitě většina z nás má nějaký ten chovatelský, těžko dosažitelný sen v podobě vzácných druhů plazů, ať už kvůli vysokým cenám, špatné chovatelnosti či absolutní nedostupnosti druhu, apod...Napadlo mě založit tohle vlákno s tím, že by jste zde mohli uvádět názvy, nebo i vkládat fotky Vašich vysněných terarijních zvířat, v tomhle případě pravděpodobně stažených z internetu. Určitě nejsem sám, kdo by se rád pokochal případnými fotkami vzácných plazů. Nevím, jestli se tohle vlákno chytne, ale kdyby ano, bylo by to určitě zajímavé ;-).

loading...

už jsem v makru nějaký pátek nebyla, takže nevim jak je to tam teďka s prodejem živých korýšů, třeba už to konečně někdo zakázal. ale právě ještě před cca 2 lety tyhle raky tam nabízeli ve velkém množství živé položené na sucho jen na ledu. Dost mně to pohoršovalo, protože ti raci se tam dusili a pomalu umírali. A dle infa zaměstnanců jich tak 80% uhynulo a vyhodilo se, protože je lidé moc nekupovali. Měla jsem pár záchvatů nějaké zachránit, tak jsem je několikrát koupila, ale vždycky stejně záhy pošli (teda ne že bych se jim zas až tak divila, po tom co si chudáci museli prožít). To s těma bahenníma musel být asi nějaký kyks, protože běžně se prodávali právě tihle signální.

Makro běžně prodává živé kraby a humry(mají tam na ně nádrž)ale raky jsem neviděl prodávat ani o tom neslyšel ( mimo těch bahenních).Ještě raky prodával Carrefour ( také to byly bahenní). Já něco podobného řešil s firmou Tesco, ty zase měly na ledu živé humry.
Možné příčiny, že se ti je nepodařilo udržet na živo je prudká změna teploty,udušení,nebo jsi je dala do chlorované vody.

Jo humry a kraby tam měli taky, v nádrži jako ryby...ale raky prostě na sucho na ledu. Jednalo se konkrétně o Makro ve Stodůlkách a měli je tam tak několik let, jezdili jsme do tohohle makra celkem pravidelně na nákupy. Raky Astacus leptodactylus jsem tam nikdy neviděla, vždycky to byli tihle signální...ale když tak nad tím přemýšlím, tak je to déle než 2 roky, cca 4-5let.

Možné příčiny, že se ti je nepodařilo udržet na živo je prudká změna teploty,udušení,nebo jsi je dala do chlorované vody.

ale jdi ty brepto, chovám korýše asi 25 let, takže vim celkem přesně, čeho se u nich vyvarovat ;-):puff:

Vím kde je Makro ve Stodůlkách ,je to možné .Já tuto informaci nemam.
Jen sem napsal co by mohlo být příčinou úhynů zakoupených raků ( vím že se raci vozí na sucho).Také vím že raci podléhají stresu který je může zabít. Ale to ti nemusím přeci psát.
Jaké druhy chováš?

Jen sem napsal co by mohlo být příčinou úhynů zakoupených raků ( vím že se raci vozí na sucho).

No, to je sice moc hezké, že opíšeš, co je nejčastější příčinou úhynu akvarijních raků...jenže tihle raci dovezení primárně pro lidský konzum a koupení v supráči na pultě těch důvodů asi měli podstatně více. I akvarijní korýši se vozí na sucho, jen ve vlhkým substrátu (sama vim, pár jsem si jich taky přivezla z různých koutů světa), jenže s těmahle zvířatama pro další chov se přecejen zachází trošičku jinak, něž s levným zbožím, které má jít na lidský konzum a je celkem jedno, že pokud se rychle neprodá, tak stejně exne. Když se neudusí rovnou na pultě (kde leželo kdovíjak dlouho na ledu), tak na následky toho všeho, co to zvíře prožilo.

V současnosti z raků už mám jen klárkáče a fallaxe- víceméně z důvodů, že mláďata jsou vynikající krmení pro další zvířata. A 3 druhy krabů- Potamon rhodium, Potamon fluviatile a 1 druh z JV Asie, co jsem ještě neurčila.

Já nic neopisuji ,to co píšeš je z části pravda ,ale řada raků a krabů které tak hýčkáme se do chovů dostala ze zásilek určených na prodej pro lidi ( takový příklad jsou raci rodu Cherax). Ono i délka toho podchlazení je důvod proč se je nedaří uchovat při životě. Je to bohužel smutné že se tak chováme k živému tvoru.
Chci se zeptat a ty Potamony množíš? Proč se ptám, já je léta sháním,tak kdyby byly mladé tak bych měl zájem.
Kdyby jsi měla zájem o určení toho kraba tak mi pošli fotky.
Co krmíš raky?

zkuste výzkumný ústav rybářský ve Vodňanech, tam je chovali ve velkém množství a kdysi jsem je od nich bral na fakultu na pitvy. Možná by pár živých dali... Možná bude problém, že je tento druh klasifikovaný jako invazní a hodně nebezpečný, tudíž manipulace s ním mimo určená místa, nedejbože chov asi budou u nás těžké.

Jsou boží, ale do bytu to nejspíš nebude, pokud chceš, aby to u tebe vypadalo, jako u bělochů (tak a teď určitě dostanu ban za rasismus:-D)...nejlíp tak venkovní voliéru, pokud možno metr pod zemí vybetonovanou, aby nevzali čáru. Asi ani to bytový klima by se jim moc nezamlouvalo podle toho, kde žijou. Ale třeba se mýlim a dali by se chovat, jako normální fretky... Koneckonců je to taková fretka s upgradem:-)

Tak fenek se sehnat dá docela dobře, není ani úplně extra "drahý" (cca 20000Kč) chovatelné to je docela dobře, v Německu se občas objevuje jako takové pet zvířátko pro pokročilejší. Je fakt, že fenci jsou super i jako neochočení.
Manul to už je jiná káva, nesehnatelné a těžko a obtížně chovatelné, citlivé na střevní infekce, kvalitní potravu, atd., atd...
Vormela je nej, ale bohužel no information. :-(

K těm "vormelám"...jednou jedinkrát jsem slyšela o importu z Ruska, ale i kdyby někdy v budoucnu byla možnost venkovního výběhu, tak úplně divoký tchoříci, to bude specialita pro chovatele - masochistu :-D Na odchov jsem nenarazila, ale možná jen málo hledám. Google mi vypliv, že jsou chráněný...nicméně taky jsem našla, že v Kuvajtu si je můžeš koupit v pet shopu, jako mazlíčka...

Jo tchoříci jsou asi poměrně vzácní a chráněný podle IUCN kategorie VU. V Kuvajtu a okolních poobných zemích se dá ze šelem sehnet leccos a za celkem směšné ceny... Typu levhart v přepočtu cca 30000Kč, gepard 20000Kč apod. - tedy ceny jako u nás lepší papíroví psi. V Anglii mi jeden týpek z Kataru ukazoval fotky svého bratrance, který dostal ke třetím narozkám mládě levharta, na fotkách a videu mu bylo cca 4-5let (klukovi), měl ho jako takového živého plyšáka na hraní. Když jsem se divil jestli to není nebezpečné, tak mě ujistil že ne, že má přece vytrhané zuby i drápy.... Holt jiný kraj, jiný mrav. I když se mi otvírala kudla v kapse a zoufale bych si přál aby alespoň na chvíli ten levhart zuby a drápy měl.

Peníze zas takový problém nejsou. Počkej až doma proberete co pro tebe kdy udělalo letiště a ten stůl v kuchyni,taky nikdy nic dobrýho neudělal.:-D
Místo je všude,jen musíš mít prostorovou orientaci a někoho,kdo pochopí tvůj postoj k věci.;-)

Já ted vybojoval 80x60 prostoru v obýváku a místo po stole v kuchyni.

No začala jsem nenápadně naťukávat téma UVB kompakty a výbojky a nějak mi to neprochází. Prý nějaká krize či co.
Co se týká toho místa. Ze šetřivých důvodů se topí jen ve třech místnostech v baráku a tam jsem nacpala všechna zvířata a ještě bych potřebovala místečko aspoň ještě na jedno, abych mohla přestěhovat hada do většího :-) Říkala jsem, že ten přebalovací pult už je vlastně k ničemu a má dobrou nosnost a pak, že vlastně ani na tu televizi nekoukáme, ale taky mi to moc neprochází :-) Musím víc zatlačit :-D

Momentálně mám takový plán že bych rád "sesbíral" alespoň 10-15 různých barevných variet Striped guttát (Snow Striped, Anery Striped, Butter Striped atd), prostě se mi nějak zalíbily :-)

No a taky miluju bílé hady, takže bych chtěl mít nějaké takové (Gutáty Snow a Blizzard, a i jiné druhy).

Myslím tady někdo má bílé obsolety?? Pokud se nepletu, dejte mi vědět kdo, měl bych pár dotazů.

No a z ještěrů mám jen dva sny, a to naprosto jednoduše splnitelné (stačí si při přístím zařizování říct - Hada ne! Budou ještěři! :-D - což je ale u mně docela problém :-))
Jedná se o Paroedura pictus a Takydromus sexlineatus.

Určitě je plno mnou zatím neobjevených plazů a polovinu z nich bych určitě chtěl :D Ale z toho co doposud znám, je moje vysněná Límcovka (kterou přítelkyně povolila, až naprší a uschne a postavíme si dům:D )

To stejné platí i o Kajmánkovi trpasličím :)

[http://www.australiananimallearningzone.com/wp-con tent/uploads/2012/09/Frilled-Lizard-Images.jpg]
[14216.jpg]

Jeden "sen" už mám pár měsíců doma a to gekony Nephrurus levis levis, mezi další patří Strophurus taenicauda a Palmatogecko rangei. Poslední dva jmenované si v budoucnosti (blízké, či vzdálené) doufám pořídím. A z těch nesplnitelných jsou to jistě gekoni Naultinus.
[http://files.gekoni-u-milusky8.webnode.cz/20000020 7-8382e85736-public/P1070070.JPG]
[http://files.gekoni-u-milusky8.webnode.cz/20000020 1-77de07908d-public/N.levis%202.JPG]
[http://www.ddreptiles.net/photogallery/photos/st_6 .jpg]
[https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/2e/4a/84 /2e4a843e86a12f1b10f9f186d318de34.jpg]
[https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/34/0b/0e /340b0e4c1fc82dfa48fa7af2a6350391.jpg]

Je to pořád stejný. Potřeboval bych dopárovat svoje samečky Oedura marmorata východní i západní formy samicemi. A taky sehnat párek Oedura robusta. Nic extra, ale sehnat tyhle zvířata v tuto dobu, to je problém.