Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odkazy II

Jednička nám zestárla, otvíráme dvojku ;-)

Název: zobrazovaný název položky
URL: url adresa (např: tera.poradna.net)
Kategorie: kam to zařadit

a navrhované kategorie?

třeba:

* Instituce a legislativa
* Zoologické zahrady a parky //edit
* Systematika a encyklopedie
* Osobní a spřátelené weby
* Užitečné rady a nápady

nic z toho není dogma, očekáváme vaše návrhy. Jakmile se sejde pár odkazů, zařídím jejich přidání do struktury teraporadny.

Jirka

Název: Občanské sdružení Zamenis
URL: www.zamenis.wgz.cz
Kategorie: organizace a kluby

Tak jsem nějaký ten pátek pracoval na webu našeho sdružení. Přemýšlel jsem o tom, zdali koupit doménu, prostor a webmastera, jelikož v programovacích jazycích absolutně tápu. Myslím, že každá tisícovka, která by na to padla, bude lépe umístěná na lokalitě tam, kde opravdu nějakým způsobem pomůže. ;-) Do budoucna se ovšem myšlence vypracovanějšího webu nebráníme, třeba nějaký ten grant překvapí. :-D

Zkopírováno ze samostatného vlákna (halapremek)
Jménem redakce nově vzniklého webu TERARKA.NET, který se zaměřuje na teraristiku, Vás chci pozvat k jeho návštěvě. Můžete tam prezentovat svá terária, podávat inzeráty, diskutovat, chatovat nebo čerpat informace z článků a atlasů. Součástí je i rozsáhlý seznam terarijních obchodů. Adresa webu: terarka.net .
P.S.: Děkuji autorovi těchto stránek za pochopení a na oplátku na našich stránkách najdete odkaz na svůj web.

Musím se přiznat, docela se mi tyhle praktický terárka zalíbily. Koukal jsem na ty stránky, ale asi jsem přehlídl alespoň přibližné ceny, netuší někdo? I když vzhledem k nejbližšímu prodejci (Polsko) by to asi spolu s cenou za dopravu vyšlo stejně jako výroba klasického ze skla.

tohoto snakemana Snakemann7, 03.10.2009 13:59
Prodám 18 měsíců starého 170cm velkého, nenažraného ,zvyklého na tahání samce Hroznýše Královského za 2000 Kč , pište na icq -375-801-664 ,skype- raptor666r , Email: Snakemann7@seznam.cz Info a foto na : http://www.hadidoupe.estranky.cz/fotoalbum/hroznys -kralovsky/hroznys-kralovsky A nebo videa na http://www.hadidoupe.estranky.cz/stranka/videa-had u
Okres Jihlava a okoli,mohu vzít na Jihlavskou burzu 31.října.

teprve teď jsem ty stránky otevřel a nestačím se divit:-D ty jeho ,,články'' mě dostávájí:-D
např.: ,, Tak moje Parahybrana je samice a je poněkud více agresivní než jiný pavouci co mám, je to zatím nejagresivnější pavouk co chovám.''

nebo: ,,Moje Brachypelma Smith :Tak já osobně mám 2 Brachypelmi a obě jsou samice a také jsou dospělé. Jejich povaha je ponekud klidná ale pokud jsou hladoví tak se ani nesnaží utect ''

TO Snakemann7: nechápu z jakého důvodu jsi smazal moje příspěvky na tvém webu, nebyli nijak sprosté nebo podobně, ale pouze jsme Ti opravoval chyby a bludy co tam máš napsaný o sklípkanech. Vzkazy zmizeli ale články zůstali stejné, chápu že je to tvůj web a nechceš tam mít kritiku,ale v tom případě ani nedělej web ,jelikož jak už psal CHEERT tvoje stránka je plná bludů a vět, které dávají smysl asi jen tobě. Chtěl jsem ti pomoci ,ale ok proti gustu žádný dišputát...jelikož asi nezareguješ omlouvám se za OT

Stránky: terarko.717.cz
Fórum: index.php

Jsou to stránky moje a Adama, který také navštěvuje TP. Tyto stránky už jsou v provozu cca čtvrt roku a stále se mění a vylepšují. Nyní na těchto stránkách naleznete různé informace o ještěrech, hadech atd. Dále se jednou za čas na stránkách konají různé soutěže, naleznete tam chat, inzerci, diskuzi a podobné fórum jako je TP. Neváhejte a navštivte naše stránky. Těšíme se na vaši návštěvu s pozdravem Vítek a Adam.

Název: Gettyimages
URL: http://www.reportage-bygettyimages.com/#p=features
Kategorie: jen pro pobavení :))
Supr fotky, mrkněte na "Nigeria´s Oil Pirates", a zkuste si představit: "hledáš si takhle v lese nějaký ty hady a najednou potkáš tyhle týpky" :-D (PS: ten jejich šéfik s goldnou na hrudi je nejlepší)

+ bonus, Boston´s Globe Big Picture - nejlepší fotografie, jaký sem kdy v životě viděl a asi uvidím (chce to project starší témata)...

Celkove nemam rad websnadno, ackoliv chapu, ze pro nekoho je to prinosna sluzba, jak muze jednoduse stvorit svoje vlastni webovky, takze respektuju a design tedy nehodnotim.
Co mi vsak vadi, uvodni strana, je nemastna, neslana, uvital bych zmenu fontu, popr aspon rozcleneni textu do vyraznejsich odstavcu, ci nevim jak to rict. Na uvod mi toho textu prijde hodne a tak nejak mi to cele splyva...Ale to muze byt jen muj problem a mozna bych mel zacit premyslet o brylich:)
Druha vec co mi ale vadi dost hodne, zda se, ze fotky mas pomerne kvalitni, ale maximalni rozliseni fotky, ktere si u Tebe na webu muzu prohlednou je fakt pidi a osobne mne tohle rozliseni neuspokojuje. Doba, kdy bylo kvuli pomalemu netu davat na web fotky v malem rozliseni je davno pryc.
Posledni vec, odkazy nejsou odkazy ale mas tam prdnutou navstevni knihu. Proc?Knize dat vlastni post a odkazy "zaodkazovat":)
Hodne zdaru a zkus popremyslet o joomle ci jinem redakcnim systemu.)Tohle je graficky zastarale:-/

To Redsnake:
na uvodu popracuju... websnadno mi prisel prvni pod ruku a vcelku mam pekneou navstevnost tak ho uz menit nebudu (zatim)...
Uvod je spis pracovni - predelavany moc krat...
Fotky jsou kamen urazu - jelikoz je to zadarmo tak max velikost fotky pro vlozeni je limitovana na 600x400 pix...
Odkazy tam tak byli nazvane tak sem to nemenil...
Ale dikes za pripominky...

To Pixel - az jednou budu mit cas tak si udelam lepsi stranky (placene) - tohle mi zatim staci...

:-) Jo, prdelatá holka byla asi taky dobrá. Ještě, že jsem se neslyšel. :-)) Holt jak tam píšu - nebojíme se si udělat srandu sami ze sebe. :-) Cigánský géčko je problém. Nemohu se ho zbavit a ačkoli tam občas zkusím hodit čisté, nebo barré, furt se mi tam cpe to naučené cigánské. Není čas se to odnaučovat, když je chvilka, tak hrajeme spolu a to není čas učit se G. Každopádně ano, je to průšvih. A do týdne se to asi neodnaučím, takže budu hrát asi zády k lidem. :-)

Tak jsem se rozhodl, že to G dám. A dávám ho plné - obě spodní
[C9.jpg]
Samozřejmě někde raději barré, když jsou třeba přechody z F, nebo A apod.. Po pár hodinách ho mám. Sice nejisté, ale ještě alespoň 15-20 hodin mu pověnuji do pátku. To by bylo, aby nebylo. Neznám slovo nejde, jen nechci. :-D Přijeď, bude určo sranda. Máme nástroje navíc, nebude problém. Ale půlnoci se tam prý nikdo nedožívá. Za poslední měsíce mám trénink, takže se tam nebojím. :-) To jsme ale hodně OT. ;-)

URL: http://www.aanjalilith.estranky.cz/clanky/zvirena- --chov
Kategorie: užitečné rady a nápady
původně klasický blog (no spíše neklasický), nicméně poslední dobou jsem tam přidala informace o mých terárkách (aby bylo jasno).
V odkazu výše najdete jak na chov mnohonožek (protože toho na českym webu moc není), strašilek, brouků, gekona panenského – a do budoucna ostatních mých chovanců.
A v Rubrice „zvířena – ostatní“ naleznete klasicky poptávku/nabídku a seznam mých chovanců – do budoucna jak posílám balíky, jak přechovávat cvrčky apod.
Prostě užitečné rady pro začínající, ale i už zkušenější teraristy. Všechny texty plynou z mých (či jinak ověřených) zkušeností, jsou psané mnou (žádné kopírování, i když občas trochu svérázné), jen obrázky ještě nejsou všechny moje (do budoucna se změní).
Na webu se stále pracuje a snažím se ho mít aktualizovaný (alespoň co se terárek týče), nicméně nejsem superman.

Název: Botanická zahrada Liberec
URL: www.botaniliberec.cz
Kategorie: botanické zahrady
Na stránce "novinky" novinky.php jsou téměř denně velmi zajímavé aktuality a hlavně - něco více z přírodovědy. Velmi zajímavé, poutavé a hlavně naučné čtení, jehož autorem je botanik RNDr. Miloslav Studnička, CSc. a jeho kolegyně - zahradnice Ing. Blanka Syrovátková. Často se objevují i novinky týkající se teraristiky a akvaristiky (viz aktualita ze dne 31.1.2011).

Kategorie spřátelené weby - po troše otloukání montpákou se tam vleze tohle:

www.reptile.ru

Je samo sebou "samyj ogromnyj", když už je ruský, ale část přispěvatelů problému rozumí. Chce to tedy dnes ne zcela obvyklou schopnost používat azbuku a ovládat ruštinu, přepis latinských jmen do ruštiny, jak to někteří z přispěvatelů taky praktikují, mi přijde jako bledé zoufalství...
Je to takova ruská obdoba teraporadny.

Jaké ty stránky co jsou zadáčo (webgarden, websnadno, estranky,atd.) jsou nejlepší ať to nemusím hned předělávat když už se do toho pustím :D ...klady a zápory určitě znáte když už je dlouhodobě používáte. Čím víc prostoru pro obsah a pro fotky a co největší volnost při tvorbě vzhledu,atd. Určitě máte zkušenosti

Název: World of Ball Python
URL:morphs
Kategorie: Systematika a encyklopedie
Popis: Na satránkách je k nalezení stále aktualizovaný seznam barevných mutací Python regius doplněný fotkami, videi, genetikou a genetickou kalkulačkou.

Název: RepCare - Genetický kalkulátor
URL: Calculator.aspx
Kategorie: Systematika a encyklopedie
Popis: Genetická kalkulačka vhodná pomůcka pro začínající chovatele barevných mutací. po zadání barevných variant spočítá procentuálnízastoupení barevných variant ve vrhu.