Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krmení z piznety

Ahoj,
vím že někdo krmí svoje ještěrky z ruky nebo z pinzety. Poradíte mi jak na to?
Nechci nechávat cvrčky v terárku, aby náhodou neutekli a taky aby náhodou ještěrce nějak neublížili.
Můžete mi popsat (nebo poradit, kde to najdu) jak probíhá krmení z pinzety? Jakou pinzetu používáte, jak dlouhou? Jak do pinzety berete malé cvrčky, abyste je nerozmáčkli? A také jak se na to tváří ještěrka?
Moc děkuji

Ahoj tak já většinou cvrčky podávám své agamě z ruky ale i z pinzety.Pinzetu mám obyčejnou která byla u manikůry.Cvrčky si dám do sklenice a pak pro ně šáhnu nebo je chytnu pinzetou za nohu nebo někdy hlavičku za hlavičku opatrně ať ji nerozmáčkneš nejlepší je brát do ruky pokud se jich štítíš tak si vem rukavici a bude to nejlepší.No jak se na to ještěři tváří?Normálně ale když agama nechtíc kousne do pinzety tak se jakoby zašklebí.:-)Pinzetu mám 10cm dlouhou.Přidávám foto krmení z pinzety.:-)

No jašterice som z ruky ešte nekrmil, ale bude to podobne ako pri krmeni hadou. Ja som na krmenie hadou pouzival pean, lenze na "micro" cvrčky bude asi lebsia nieaka entomologická pinzeta v ktorej cvrčka nerozpučite.

Právě za nožičku jsem je zkoušela chytat, ale cca 50% se ta nožička utrhne.
Jinak není problém, co se týká krmení z ruky, na cvrčky klidně šáhnu, no-problema:-)
Jen si myslím, že nejdřív budu muset nechat "vyhladovět", aby byl hlad silnější než strach. Zatím jsme si na sebe nějak moc nezvyli (teda on na mě)

No...me se nejvic osvedcila "pinzeta" ze serizlych drevenych spejli (aby byl konec "placatej") prilepenych gluegunem na normalnim kolicku na pradlo. :-[ Chytnu do ni cvrka nebo svaba, drzi zamacklej a nabizim ke krmeni. Krmim tak nekdy gekonciky, pokud se netrefi a kousnou do spejle - nic se nedeje.

To je docela dobrej nápad s těma dřevěnejma špejlama. Já nemůžu svoje "gekončíky nádherný" naučit na pinzetu. už jsem zkoušel hladovění(Po 4 dnech jsem to raději vzdal), krmení v různou noční hodinu ale nic nezabíralo, tak třeba se bojí stříbrnýho, zkusím tedy vyzkoušet ty špejle.
Popřípadě jestli máte jinej nápad sem s ním. Samozřejmě není nutností aby brali z pinzety, jenže jak bylo řečeno minimálně každý ráno je jeden cvrček v misce s vodou a když dám občas zavíječe, tak se mi teď stalo, že my výlítl vylíhlej dospělec:D:D:D a pro lepší kontrolu nad krmením by to bylo lepší:-).

normlane pouzivam pinzetu kosmetickou:) drapnu cvrka za krkem, trosec ho priskrtim, aby se hezky hejbal a agama neodola ani vterinu, ala bacha pak pujde po vsem stribrnem vcetne prstynku, ty si musim na mazleni pak sundavat, de po tom jak slepica po flusu:-D zvyknou si rychle jen je nechat se to naucit:) nejsou blbi a pak jim samotnym to bude pohodlnejsi, ale bacha at nezlenivi uplne, ta moje stara je takova trumbera ze uz neumi skoro chytat cvrky navolno, ale mam naprosty prehled kdy a kolik toho snedla:)

Kdyby mela hlad,tak si rada chytí cvrka.ja mam problem s gekony v tom,ze se boji.nevylezou,dokud nezhasne svetlo.ani je nijak netahám ven,abych se"mazlila" a zvykli si na me.maji rádi svůj klid.tak jim tam hodim cvrcky na noc a oni si je chytí sami.a nemam strach,ze by se jeden nažral vic a druhy nemel nic.

jj gekoni sou v tohle jini, jsou hodne plasi, ti by se asi dlouho ucili na pinzetu, to je lepci jim to tam hodit:)
PS: kdyby mela hlad...to ona ma furt, ale jde o to , ze trochu zapomina techniku lovu, pak se nabeha ,kdyz honi cvrka po celym treku:-P ma zpomalene reflexy oproti te male , ta jen vystreli jazycek a cvrka chyti