Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Recepty - hmyz

Zdravím, někde na tomto webu jsem se dočetl že někteří z vás ochutnávali moučné červy, cvrčky snad i šváby a já bych to také rád zkusil ale jak na to? Nějaký recept jak udělat cvrčka nebo červa? Nebo i nějaký další hmyz? Předem děkuji za odpovědi.;-):-D

Zdarvím
Nevím jak ostatní, ale já to dělám naprosto jednoduše. Cvrčky týden před jejich smrtí nechám vyhladovět, jelikož jinak jsou hořký. Takže je nechám vyhladovět potom je hodím v nějaké krabičce do mrazáku, nechám je tam cca 10 minut. Dám na rozpálenou pánvičku s trochou oleje. Na tom je dělám také cca těch 10 minut a pak máčím v čokoládě na vaření. Poté dám na talíř na těch deset minutek do lednice a může se podávat. V čokoládě mi nijak výrazně nechutnají podle mě jsou lepší naslano, jen lehce opražení s trochou koření to jsou vynikající.
Pak bych doporučil sarančata naslano dělám je úplně stejně jako cvrčky, opražím a s kořením. Někdy je lepší jim utrhat nožičky škrábou v krku :-D
Dobrou chuť ;-)
Vítek

Dobrý den, v životě jsem nejedl žádného brouka, teda jen když jsem byl malé dítě tak jsem sežral kde co, ale jde mi o to že bych to chtěl zkusit, je zajímavé to číst, ale chci se zeptat, kde nakupujete ty potvory, kupříkladu močné červy bych zkusil, vypadají přijatelně, pošlete mi prosím někdo na mail P.Kabourek@email.cz nějáký recept a podrobnosti, pač nevím kdy jsem zase zavítám. Děkuji všem za ochotu a čas strávený s mou maličkostí.

Sarančata smažená v sýrovém těstíčku

Ingredience: sarančata stěhovavá (mohou být i stepní), hladká mouka, vejce, mléko, bílé víno, parmazán (můžeme nahradit eidamem nebo čedarem), olej na smažení.

Příprava: Z mouky, vajec, mléka a vína vytvoříme hladké těstíčko, do kterého vmícháme na jemno nastrouhaný sýr. Těstíčko nesmí být ani řídké, ale ani příliš husté, aby nám na sarančatech dobře drželo. Osolíme a můžeme přidat třeba špetku sušené bazalky. Spařená sarančata nejdříve zaprášíme moukou, poté vnoříme do těstíčka a smažíme na pánvi ve větším množství oleje. Usmažíme do zlatova.

Tohle jídlo má hned několik výhod. Díky těstíčku nelze příliš poznat, že jde právě o sarančata. Navíc dlouhé zadní nohy nám dobře poslouží jako nástroj při manipulaci - jak při smažení, tak i při konzumaci. Nohy samozřejmě jíst nemusíme, stejně lezou mezi zuby a škrábou v krku... :-D

Vyzdvihnu to výše. Docela mi děláte chutě to zkusit. Nechci nic ze zverimexu, protože nevím co to žralo atd (myslím že chápete). Doma mám jenom dubie. Nemáte nějaké tipy jak s nima naložit aby byli co nejvíce chutní? A docela by mě zajímalo co se jí. Samci s křídly asi nebudou nic moc a trhat to... no nevím a dospělé samice budou asi docela dost mastné takže asi odrostlé nymfy? Děkuju za tipy, rady a postřehy :-)

Ahoj, když chci aby se mi z masných červů vylíhly masařky někdo psal, že je mám nechat v kelímku a dát do nějaké uzaviratelné nádoby a někdo zase, že to je totálně jedno, jestli je v tom nechám. Já si taky myslím, že je to jedno, ale radši se zeptám Vás zkušených. Můžu je normál vysypat do uzaviratelné nádoby ? Vím, že je to stupidní dotaz ale i tak moc díky za odpovědi

já delám červíky na pánvi, necham je vyprazdnit a poté je zasypu kari korením, aby se ho napapali, ideálně 20 hodin a osmazím na trošce oleje, cvrčky delám tak, ze je dam do mrazaku zmrazit, usmazim pár minut do krupava ve fritaku, v misce posypu červenou paprikou a solí a švábi hodím taky do fritáku a rozprsknou se jako popcorn a hezky krupou:D