Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama kočinčinská - fleky

Dobrý večer,mám agamu kočičinskou a oběvily se jí na hlavě a na těle nějaký fleky a nevím co by to mohlo být.
Změna předmětu, původně: Agama Kočičinská fleky (halapremek)

loading...

Jestli tato agama je 1,5 roků stará, tak já jsem čínský bůh srandy. Já mám 7měsíční a je o hodně robustnější než ta tvoje. Jinak musím říct, že je mi jí líto, že tak dopadla a žije v takovém "teráriu". To je tak, když někdo chce mít něco hned a informace zjišťuje až pozděj. Radši nechci ani vědět, jak dlouho ji máš, protože výčet problémů, na které ses tady ptala je snad nekonečný a změna žádná

Několik v podstatě náhodných fotek terárií pro kočinčíny ze serveru akvarko.cz:
[obrazek.php?pict=obr55028&pictauthor=conygas&tpict =a]
[obrazek.php?pict=obr94279&pictauthor=Arinoki&tpict =a]
[obrazek.php?pict=obr76326&pictauthor=Hypnosa&tpict =a]
[obrazek.php?pict=obr82922&pictauthor=_Hewson_&tpic t=a]
a tady foto tvého terárka:
[14009-fotografie0325-jpg]

Doufám, že vidíš nějaký rozdíly. Pokud ano, musí ti bejt jasný proč tvoje agama vypadá tak jak vypadá a jestli něco nezměníš, tak už ta agama na světě dlouho nebude.
Podle toho co jsem tady od tebe viděl, si myslím, že to nezvládneš. Takže agamu někomu daruj. Pak si nafackuj za to jak jsi se o ní staral/a.
Potom buď začni hodně studovat než si pořídíš další zvíře. Nebo se na teraristiku radši vyprdni úplně. Dej se do kupy za pomoci toho odbornýho lékaře jak ti radili výše. A pokud budeš mít v úmyslu ještě někdy psát na veřejný fóra tak hodně zapracuj na svým písemným projevu.

Neviem, mne tie prve terarka pridu take divne, hodne zeleneho, agamu v tom ani nieje vidiet, vela vody (skoro jak pre rybky). A strasne vela svetla co bude urcite zrat hodne elektriny.....
To posledne je take akurvat. Vynikne krasa zvierata, je to financne zvladnutelne a nieje starost este aj o rybky :-)

Pisat sem kludnemozes, ale od kedy si tu agamu kupil/a je tu kazdu chivlku nejake vlakno co s nou mas problem a ked ti tu uz XY ludi napisalo co mas zlepsie, stale si sa na to z vysoka vyprdla.... Tak sa teraz necuduj. Divim sa, ze ta akama este zije (ak to je vobec stale ta ista).
Skus pouzit ten jebak co mas na krku (hlava), pozri si fotky ostatnych terariek a tvojho, pozri si na nete co to zviera vobec potrebuje a prisposob to vsetko tak, jak to ma byt. Ak budes mat aj potom nejaky problem, tak napis a dostanes normalnu odpoved...

Holka? :-) Auri je taky holka a ta by nás tu mohla ještě všechny chlapy učit, jak se starat o plazy.
Vyrob zadní stěnu. Návody je všude dost.
Dej tam pořádně větve.
Rostliny např. kapradiny, potos, bromelie...
Uděléj třeba i bazének (menší akvárko, větší miska)
Pořádné osvětlení nejlépe 2-3 světla... vyhřev, Uvb a něco co nasvítí celou ubikaci.

Mala si tu malo tem ktore si koli tej agame zalozila? co si si s toho vsetkeho zobrala? Ma tam maly bazen, 2 konare a jednu rastlinu. Svetlo ja kpod ma a to je vsetko. To co tam teraz dnu mas rovno vyhod, kup tam nejaku trubicu na osvetlenie, vybojku na vyhrev a UV. Daj tam poriadny bazen (najlepsie ked ho spravis na vypust) z filtrom a ohrievacom, kopec konarov a zivych rastlin, poriadne vetranie. Daj tuto agmu niekomu kto sa o nu bude schopny postarat a da ju doporiadku a kup si radsej novu.
A ZAPOJ HLAVU!
Uz aj tu ti dali odkazy, pride ti, ze jedine co je ine na tych terarkach na fotkach a na tom tvojom terarku je len to zelene? Asi som fakt divny..

Už výše jsem na téma reagovala. Fleky můžou být z nesvlečené kůže, ale doporučuju jít na veterinu ke specialistovi na plazi.
K terárku. Prvně tam musí mít pozadí, nejlépe třeba polystyren pokrytý lepidlem na dlaždičky, do toho lze přidat klasické primalexové tónovačky, udělat z polystyrenu police, a opravdu hodně větví, aby mohl využívat celý prostor terária. Důležitá věc je hodně rostlin a velký bazén, klidně 3/4dna hloubka může být do 30cm - díky tomu se bude udržovat vlhkost. A pak samozřejmě výhřevná žárovka, UV zdroj a nejlíp trubice na dosvětlení. A pořádný větrání, 1/3stropu a pás buď na boku nebo zpředu, aby se vzduch hýbal.... podívej se na akvarko.cz, je tam inspirace až až, pro představu tohle je moje.. terarium.php

Dobrý den, mohla bych se prosím zeptat, zda by mi stačilo rohove terarko, pro jednu agamu kočičinskou, s mírami : hloubka 65cm, výška 120cm, od rohu po stranách 70 cm.. jenom se ptám, žadnou agamu ještě nemám jen si sbírám informace. Děkuju

Reaguju na základě toho, co si napsal v předchozích přízpěvcích!! My máme Agamy dvě, obě velké terárka, ideální prostředí, čistíme vodu každý den, každý den žerou, berou vitamíny a prostě vše potřebné. No a představ si, že jedna je pořád malá a taky se špatně svléká. Podotýkám žere každý den a pod 5 cvrčků nejde. S problémem jsme zašli za veterinářem přes plazy a řekl, že to, že neroste ( měla by mít půl roku a vypadá sotva na 3 měsíce!!) je způsobeno špatnými podmínkami při inkubaci vajec. Mohla tam mít odlišnou teplotu, nebo mohlo nastat něco ve vývinu a už má oslabenou imunitu. Takže bych tady neodsuzovala a neshazovala lidi a nedělala bych ze sebe nejchytřejší, protože to ve tvém případě ani nevypadá dobře!!

http://tera.poradna.net/q/view/244524-agama-kocinc inska-otevira-tlamku
http://tera.poradna.net/q/view/244818-agama-kocinc inska-nechce-zrat
http://tera.poradna.net/q/view/244942-terarium-ze- skrine
243995-terarium
http://tera.poradna.net/q/view/243904-agama-kocinc inska-nezere

Tu su temy ktore si zalozila. Mala si malo casu na to, aby si jej zariadila poriadne terarko? Dostala si vsade malo rad? RObis si z nas vsetkych prdel? Aku uctu mas k nejakemu zivemu zvieratu? Bavy ta pozerat sa ako to zviera trpi?
Ak nemas peniaze, tak zviera predaj! Keby som chodil po vlakovej stanici a zbieral drobne co najdem, uz by som mal nazbieranych dost penazi na komplet nove terarko zo vsetkym co to zviera potrebuje!
Tie tvoje kecy a sluby su uplne k ho.nu! Cakas, ze sem budes kazdy tyzden davat nove vlakno jak ti zviera nezerie a nieco mu je a kazdy ti bude schvalovat v com to zviera vobec mas a ako sa o neho staras alebo co? Zaciatocnik, zaciatocnik, zaciatocnik, ale prd. Za tu dobu si aj uplny blbec uvedomi, ze nieco nieje dobre a napravi to.

Skvele sa bude mat, ak sa od teba dostane prec!

zkus se nad tím trošičku zamyslet....tvoje vlákna mají průběh :terárium ze skříně,agama nežere,agama zas nežere,agama má plísen....proč se to stalo? čí je to vina? pořád dokola chceš radit co máš dělata jak...rad už jsi dostala nesčíslně,kdybys místo virtuálního řešení problému přešla k činům,třeba by se něco zlepšilo...nediv se že už s tebou ten problém nechce nikdo dokola probírat....zkus začít svůj další příspěvek třeba takto: na vaše rady jsem změnila....a přikládám foto....a ještě bych se chtěla zeptat na...co říkáš???????

Normálně sem nepíšu, ale tohle už vážně nejde... komu není rady, tomu není pomoci. Holka prober se! I když tobě už ani rána pěstí asi nepomůže.
Tolik lidí se ti snažilo poradit a ty si meleš pořád to svoje dokola. Když se nechceš nebo nedokážeš o to zvíře pořádně postarat, tak si ho nepořizuj. Agamu radši vážně někomu dej, bude jí líp. Teda jestli jí ovšem tu tvojí "péči" přežije...

Jo a jsem taky holka

A vies, ze si to dovolim?...
Za 1. Nenadavam tebe, nadavam na to co robis (NIC!). Kedze robis s tym terarkom a zo vsetkym prd, tak to tak aj napisem!
Za 2. Mam ti zase dat odkazy na tie tvoje vlakna? Kolko rad si uz dostala? Mam si dat tu namahu a naozaj vsetky prispevky kde ti niekto nieco poradil spocitat? A potom skusim pozriet na fotkach co sa v tom tvojom terarku a pristupe zmenilo. Ok?
Kritizujeme, a co mame ku..a robit, ked niesi schopna za taku dobu nic spravit... Cakas kym ta agama fakt chcipne?

Pokud ty fleky byly opravdu od nesvleku, tak by se při správné vlhkosti již svlékly. Zkoušeli jste ještěra mít každý den hodinu-dvě v boxu nebo nějaké nádobě, ze které nemůže ven namočeného ve vodě tak, aby měl potopené tělo a vystačil? To by případné nesvleky pomohlo odpučet. A terárium jste již opravili podle toho co lidi psali?

Ale kdeze... Roman Ticka je moj manzel :-D
Vraj 27 dni :D Prve vlakno zalozila 30.10. a to uz o agame ktore otvarala papulu ci nezrala alebo co to bolo. O terariu zalozila par vlakien niekolko dni neskor. Takze su to len 2 mesiace :-) a terarko este nieje. Hlavne je, ze ma zviera :-)

Takze stale som zvedavy na tu fotku, a urcite nie len ja...

A to že ti někdo řekne, že měl to samé, toho si nevšímáš? Možná kdyby ty fotografie byly zaostřené a ne tak rozmazané, třeba by to někdo tady poznal. Třeba bych mohla stopro říct, že je to to samé, co jsem zažila já. Stačila injekce na podporu svleku a namáčení ve vlažné vodě, do 3 dnů byla agama v pořádku. Jinak jak se tu už psalo, specialistu na plazi, zde na poradně je spoustu lidí z celé republiky kteří už vědí, kam na veterinu jít.

Ja zacinam,takze jsem dalek nekomu radit,ale tady mam pocit,ze je to mluveni do dubu.Pokud pani neco kouri,byl bych rad za vzorek jelikoz to musi byt sila.Jestli agamka v te skrini jeste zije je hodna zapisu do guinesovky.Mimochodem vsade pise o vodopadu,ale na fotce ty skrine neni.Je to opet dalsi jeji halucinace???

Si jako kavomlynek porad tu svou.Sorry,ale na 28 si docela dost vydlabana.Tri mesice psat terarko bude hezky a nereagovat na zadosti vloz fotku jak to pokracuje,ale stale si vest tvrdohlave svou to je fakt sila i na maly dite natoz potom na 28 letou osobu.Ja taky zacinam,ale kdokoliv me tu poradil temer okamzite jsem to proved,aby zviratko netrpelo.Ty tu 3 mesice narikas a nejsi schopna dat fotku jak si mu zlepsila podminky.O ty misce s vodou pises jakou dobu.Jeste podotknu ze akrij je presmycka JIRKA a mam pocitt,ze si z nas jen delas srandu a naramne se bavis.

Pak nechapu proc sem lezes.Az pak nekdo bude chtit vazne poradit tak diky takovym telatum jako si ty se tu na nej vykaslou.Nechapu tvuj postoj,ty si chtela poradit,nikdo te nenutil sem lezt a ted delas hrdou ja fotky davat nebudu.Nemela by si mit trosku pokory za to,ze se te tady ze zacatku snazili radit.Ale co vzdyt je to jen prca ne mam doma zvire,to sice zije,ale na hranici utrpeni,ale ja jsem ta chytra a od nikoho si radit nenecham.Nechapu proc sem lezes.Ja bych tohle zamk a uz se na tebe vykaslal.Ted uz neverim,ze si nedelas jen srandu.Neni mozny aby si vedome takhle trapila zvire a mela z toho radost.

Ja si porad ale myslim,ze dotycna zadny zvire nema.Ty fotky co dala nekde sebrala jinde,jinak uz by davno pokud ji jde o zvire dala jiny jak to upravila.Vzdyt ona pozadala o pomoc ne vy tady.Proste se jen bavi tim,jak kazdymu odpovida konfrontacnim zpusobem a dobre se bavi jak lidi reagujou.Je to takovy ten netovy troll co vsade vleze,na vse ma svuj nazor jediny spravny,s kazdym se hada nic noveho neprinese a poradit si nenecha.Na kazdem foru je par takovych podivinu.Nejvetsi odmenou pro ne je kdyz pristoupis na jejich hru a hadas se s nima a odporujes jim to je jejich hlavni cil a tim se bavi,Viz slecna zde,sedi tu jak pavouk u site a trpelive ceka na kazdou reakci aby okamzite kontrovala ne k tematu ale k odpovedi samotne.Proc tak upenlive sleduje tuhle nit,kdyz ji je vlastne jedno co radime,chodi jen prudit.Doporucuji od teto chvile ignorovat a ono ji to prejde do te doby nez pod jinym nickem zautoci jinde.

Pokiaľ viem,rieši sa tu hlavne tá agamka.Zahoď ješitnosť,kvôli nej nebude predsa trpieť zviera.Vyzerá to na zvyšky nezvlečenej kože.Vlhčiť a jemne odstrániť,ale to pôjde snáď aj samo dole.Teda ak to nie je nejaká pleseň.
Či tu dáš alebo nedáš fotky je každému fuk.Nabádajú Ťa hlavne kvôli tvojej neústupčivosti a mletie dookola svojej pohádky.Ale každému,čo tu napísal ide o zdravie agamy.

Ze mu to zerete,fotky ty agamy nekde stah a dal se bavi,nikdo ani ten nejvetsi negramot nemuze prece napsat,ze zvireti nevybavi terarko za to,ze jsem ho nazval teletem.Ted vidim,ze jsem se splet slecna neni tele,je to kr*va nejvetsiho razeni.Zamknete to tady,kaslete na jeji potrebu si delat z nekoho prdel.Pokud by ta agama skutecne zila v tech podminkach jak pise,ruku na srdce fakt by takto vypadala po 3 mesicich jako na fotce asi tezko a to nejsem zadny zkuseny chovatel.Tak ji to nezerme a podme se venovat lidem co to skutecne potrebuji a ne kdejake kr*ve co si z nas dela prdel.

Ještěr vypadá celkem ok, i pěkné břicho má ale myslim že by určitě snesl více krmení dokud pořád roste, chce ho to dát do nádoby z vodou třebas, ze které se nemůže dostat, dát tam dostatek vody aby ale vystačil, vlažné vody, nechat ho tam 1,2hodiny denně, odloupe se to. Ale musíš zvýšit vlhkost v teráriu, jinak se ti bude takhle špatně svlékat furt. Prosím tě, vem si tyhle rady k srdci.. nehodláš přece trápit svý zvíře, který máš pravděpodobně ráda kvůli ješitnosti? Promin, ale nemůžeš se některým reakcím divit, když ti tu každej něco píše 10x a ty odpovíš pouze na jednu věc z příspěvku, která se tvého ještěra ani netýká a ostatní ignoruješ...nikoho nebaví to psát pořád dokola. Třeba já tohle už píšu tuším počtvrté..

Červi jsou nejhorší dlouhodobá potrava, kterou můžeš dávat, obsahují velké množství špatně stravitelného chitinu. Dávej mu švábi/cvrčky/kobylky. Vodu musíš dát do nějaké vyšší nádoby ze které nevyskočí. Vlhkost se musí pohybovat u té vyšší hranice, 80-90%, když má problémy se svlekem.

Těžce na hlavu, nebo spíš krutě? Do agam nedělám, ale sama vidím, že ta agama asi v pořádku moc není, když má stále ty fleky a to terárko... Lidi se ti tu snaží pomoci a ty je jen odbýváš a sama je tu provokuješ a ještě se strašně urazíš, když tě pošlou do háje či tě nazvou teletem, krávou a to jsou lehké urážky... Tu agamu radši dej někomu, kdo se o ni dokáže postarat a už si nepořizuj žádné zvíře... Pro dobro toho zvířete

Se "zájmem" jsem si přečetla celou tuhle diskuzi a musím říct, že jsem taky začátečník, ale když mi tu bylo ze začátku něco vytknuto, snažila jsem se to nejlépe do druhého dne napravit a "ejhle", oni ti všichni měli pravdu, naše vousatky se od té doby krásně zabydlely a rostou líp, než bych čekala... A to jsem se ze začátku cítila vůči agamkám provinile, že jsem vše potřebné nevěděla úplně dopředu....
I proto ještě jednou díky všem, kdo mě takhle "zpeskovali" za to, co dělám špatně... tím spíš nechápu, že se chce někdo kvůli svému egu takhle mstít na zvířeti :(