Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Praha - Holešovice 5.1.2013

Jelikož se dnes doma nudím a burza je už za týden, zakládám vlákno a ptám se kdo přijede a co přivezete a budete chtít odvézt? Já začnu - můžu přivézt pár Holaspis guentheri (jen na "objednávku") a doufám, že si odvezu samici Uroplatus henkeli a lepidophymu od Meldy.

Schanim nejake sarancata na zkrm a zavijece voskove a popripade cim krmite chamiky pres zimu chci jim to trochu zpestrit upozornuju ze svaby vubec nezerou diky mam oustaleti pardalise a jemenaky diky. Potrebuju taky sehnat samicku pardalise ambilobe najdu ? diky za nabidky

Nedávaš im správne šváby. Určite žerú "listové" druhy typu Panchlora, Gyna a podobne.
Inak kúp "kostné" červy v rybárskych potrebách a nechaj vyliahnuť mäsiarky.
Pokiaľ sa bojíš nákazy (ja kŕmim takto ale desaťročia bez problémov, za tri koruny stačia pre veľkého chameleóna na pár dní) tak skús Hermetia illucens. Larvy ("phoenix worm") naprostá väčšina chameleónov nežerie (ak dokážeš aby to dobrovoľne vyskúšali tak väčšinou ich zaradia na jedálny lístok) ale vyliahnuté imága sú preferovaným krmivom ktoré mi dychtivo žerie od thamnobatesov (tu vyberám ale len najmenšie samce) po parsonii. Aj gekony, Phelsumy, Uroplatusy atp sú s nimi veľmi spokojné. Kŕmim tak že kukly (ktoré vyzerajú ako zdochnutá larva) dám to krabičky terária a tam sa liahnu. Mucha vydrží tak asi týždeň aj v teple takže to skutočne šetrí čas. Majú aj najlepší pomer vápnika a fosforu z chovaného křmneho hmyzu.
Importované oustaleti, verrucosus a pardalis som bez problémov křmil včelami. Mám kamaráta ktorý je včelár ale sa bojí, tak im reže koniec zadku (chyti do pinzety, nožom skúsi odrezať alebo rozdrviť pygidium a hneď "servíruje") ale podľa mňa u veľkých chameleónov ako máš ty to nie je potrebné, nikdy sa nič nestalo. Len nenechaj nejakého malého napr. Bradypodiona, niektoré z nich lovia včely dychtivo a tu by som bol aj ja opatrný.

já ze včel zkrmovala hlavně trubce, ale občas i včely a zvířata, co je neumí lovit je většinou sama odmítají. U všech ostatních, co se po včelách a vosách mohou utlouct jsem nikdy nezaznamenala problém. Buď je ten hmyz nebodne, nebo jim to neva.

Nedavno asi tak mesic nazpatek jsem po baraku videl litat vosu nevim, kde se vzala a kde celou tu dobu zila, kdyz uz venku byla zima, nevim ale hlavni je to, ze jsem to chtel vyzkouset u jemenaku, ale mel jsem obavu ze se muze neco stat, ale vosu jsem dal do terarka a ta se tam ani na vterinu neohrala a byla v chamikovi kterej, kdyz ji videl tak se mohl utlouct a naramne mu chutnala, proto si na leto udelam lapacku na vosy a budu je s nima krmit, dale popripade chytam veskery hmyz co najdu a potom se take mohli utlouct chovam si vlastni sarancata, cvrky a pak si obejdnavam zavijece voskove. Takze mam normlane zajit do rybarskej potreb koupit ty larvy s kterych pak jsou masarky a jim to davat jo ? A listove druhy Panchlora, gyna mam nekde sehnat pokusim se.

Včely, osy a muchy je obľúbená potrava chameleónov.
Larvy mäsiarok za chvíľu prestanú v obchodoch mať (konie lovnej sezóny) ale chvíľu ešte budú.
Treba ich dať do trochu substrátu, mierne vlhkého (lignocel, rašelina, piliny a pod) a nedávať priteplo, pri povedme 25C je už liahnivosť mizerná. Ideálne výsledky liahnutia sú tak do 20C.

Panchlory má terrins. Pozor, vysychajú rýchlo, samce behom pár hodín. Ideálne je ich skladovať nejaká vrstva vlhšieho substrátu a na to pár kartónov z vajec tak aby tie mierne zvlhili. Potom vydržia dlho.

Inak kúp "kostné" červy v rybárskych potrebách a nechaj vyliahnuť mäsiarky.

Chtěla jsem se zeptat, jak se v češtině jmenují ty "kostné" červy? :-[ Když jsem byla na praktiku v zoo v Německu v r. 2006, krmili tu tak kudlanky, prostě jim kukly hodily do terka, vylíhla se moucha - já z toho byla nadšená, kvůli potravnímu enrichmentu i kvůli lepšímu poměru živin, jak píšete. Když jsem zašla ale do rybářských potřeb u nás, dívali se na mě, jak na blbce, že prý nhic takového nevedou. Mohl byste mi teda poradit správný název nebo jestli tady někdo z teraporadny nezná nějaké rybářské potřeby v Praze, kde je prodávají? Zajímala by mne i cena a množství. Děkuji moc!

já je, jak jsem psal, používal na ryby a to museli být v chladu..jinak se rychle zakuklí a líhnou se masařky..záleží co chceš zkrmovat..jestli mouchy, nasyp kukly do krabičky v terku a nech je vylíhnout..červi se ti zakuklí v té krabičce, co ji prodávají, v pilinách celkem rychle..

muzu dovest
c.hortulanus 0.1
g. gecko 1.0
p. kuhli 1.1

bydlime ted v praze a spolubydlici se boji tak toto davam pryc, nez nesezeneme podnajem, a pokud by byl ochotny mi nekdo,,pohlidat'' aspon toho hortulana, viridisku a malou guttatu, samozdrejme se domluvime na nejake odmene :)

Vsetci dostanete akurat tak velky kok.t! :-D ci vy, tomu (jemu) este verite? :-D Len namatkovo, mam vymenovat ludi ktorych uz vyj..al? JL, Premekmb, B2studio, .... ja! :-D Preberte sa. Nema cenu z nim vobec o HOCICOM pisat. Poslat si balik a vykaslat sa na neho, naslubvat kopec blbosti a velky prd. Ja mam do noveho roku (a zrejme nielen ja) len jedine prianie, a to stretnut ho niekde na burze!

Ale mam pre vas vsetkych prekvapenie :-D Mozno mam nieco, co nam pomoze z jeho identifikaciou :-D

ty se nudíííš Boguscháku???, tak to tě přepadnu na holeškách s albánskejma mutillkama... doufám, že budeš mít už u sebe vytouženou henkelajdu, rád se podívám (to samé platí pro tu druhou podivnost - opět exelentní plazí "specia"litka hodná znalců)

hodně štěstí boguschům i ostatním kolegům a koleginím v novém jáááru
přeje z práce
Lx.

Zdar Luxole, já Ti zase vezmu ty bedny s hrabalkama, už je to hotové až na pár jedinců, které bych si zatím ponechal a ještě se v nich hrabal - hlavně rod Evagetes, to jsou strašný mrchy. Zvířátka Ti samozřejmě rád ukážu a těším se. Nemám stůl tak se potkáme nějak mezi stoly, s naší tělesnou výškou to nebude problém se najít ;-)

No dobrý, já jsem pořád někoho potkával a kecal a kecal, až jsem pros.al sarančata a holata. Ale to nějak dám v Hradci, jinak moc fajn burza a odvezl jsem si taky pár pěkných zvířátek, konkrétně krásnou samičku Uroplatus henkeli, prťata Eurydactylodes agricolae a Krokodilnachtechse Lepidophyma flavimaculatum (moc díky, Meldo, za organizaci a dovezení!)

ale ty mrchy myší se mi v zimě moc nemnoží

Kup dobrý granule, mě se myši množí celou zimu jak štěnice. Holata teď zrovna nemám, protože jsem měl přemnožíno a samce a samice jsem měl do včerejška zvlášť. Dneska zas vyberu nějaký skupinky chovný. Ale normálně stačí brnknout a kdykoliv se stavit ke mě ;-), jestli jich nechceš vyloženě mraky.

Mimochodem pro MadMika, jedno to reptiglo bylo zakoupeno a umístěno do terárka 1.11.2011, takže má za sebou 2 roky a pořád svítí a má UVčka pro phelsumy až až.

U Fátimy vidělo zázrak na desetitísíce lidí, my jsme tam sice byli max 3-4, ale to se taky počítá :-D:-D. Ty ostatní gla byly po roce uplně mrtvý... fakt "haluz". Ale dobrá...:-)

Taky si myslím, že to byl spíš zázrak než pravidlo, ale zázračná lampa dobrá :-D Až někdy budeš mít náladu, vezmu pár dalších a otestujem. Upřímně klidně ti zaplatím cestu, protože ve finále člověk fakt ušetří dost peněz když víš, že to nemusíš měnit, hlavně ty raptorky mi udělaly radost, páč to už je o jinejch penězích, než ty reptiglo.

Jj lubricuse jsem chtěl taky, ale ty ceny byly mimo realitu, trimouši tam byli za 2500kč, což se mi zdá taky poněkud moc (kurňa já už jsem jak důchodce v kauflandu :-D )
Ty Naje tam měl borec za luxusní ceny, kaouthie za 800kč, Naja naja dokonce snad za 600kč a ještě tam měl simensisky za podobnou cenu. Ale na toto jsem zatím zkrátka srab... I když u toho stánku mě vehementně přesvědčoval nějaký údajný kamarád prodávajícího že "Kobry jsou úúúplně v pohodě, já jsem šel z gutky rovnou do kaouthie a v pohodě", tak to jsem ještě "zkousnul", říkám si no střelec... Tak mu říkám, "tak dokud je to prcek tak v klidu, no bude to s tebou růst a naučíš se", nicméně odpověď mě usadila na prdel, "Ne, to jsme se nepochopili, já si vzal od kámoše adulta".
Musím se přiznat, že jsem si musel dát pivko aby to se mnou neseklo :-D

Myslím, že jsem tam zahlédl trimeresurus venustus ale ruku do ohně za to nedám. Je teda fakt, že to není úplně z mojí hlavy, bavili jsme se tam o tom s ostatníma, že ta cena je vysoko. Ale pokud jsem ten druh netrefil, omlouvám se.
Tak u těch lubricusů je to otázka, možná na burzu dobrá cena, zas tolik jich není, ale co se o ně zajímám jsem viděl inzeráty na nomináty do 2000kč (ale zas tolik jich nebylo a byli hned pryč), 3 - 3,5tis byli cowlesáci. Nicméně pokud jsem se nepřehlídl, tak si je vezl zpáky, neprodal... Ale zas je fakt, že prodejci říkali plošně, že se moc neprodávalo. Těžko říct.

Jako ty ceny jestli jsem se sekl plus mínus stovka, ale zkrátka všechno měl do litru. Tak ten plešatej pán mi to prostě tvrdil, může buď kecat, nebo je blázen. Tak je fakt, že v těch krabičkách ty konřičky vypadaly tak nějak "roztomile" a člověk si i chvíli řekl "kua to bych přece zvládl", ale je třeba mít racionální úsudek a ten musí zvítězit ;-)

Ja bych rekl ze je to spatne, had co Te s prehledem zabije pod litr je sila.. Tak ono z gabunama a chrestidlama to je obdobny. Uz je to par let na Ladvi, co mi nekdo nabizel adultniho chrestyse gratis jen tak, ani sem toho cloveka neznal.. ::) Nevim co to bylo zac, ale odmitl jsem. Roztomle kobricky tu mam v deponaci uz asi dva mesice a rostou jako z vody. Az pujdou ke svemu majiteli , uz to budou pekny potvurky. Nastesti jsou celkem v klidu a neplivou na kazdej pohyb kolem skla. :-) Ale ty stali alespon 2500kc/ks

Tak zas víš jak, kdo to prostě CHCE, byť je to cocot nebo normální chovatel, tak si to pořídí a myslím si, že nějakého frajírka by neodradilo kdyby ta naja stála 2tis. Takže z tohoto pohledu možná dobře pro "nás" (bo já ke kobrařům zatím nemám tu čest patřit), že jsou ceny takto nastavené. Btw stejně je neprodal ani za tuto cenu... Spíš bych viděl otázku proč to někdo množí, když nemá odbyt a pak s tím musí na burzu. Z mého pohledu je už i trošku "chyba" pokud se na takovýchto burzách tito hadi objeví, nevím ale jestli mi rozumíte jak to myslím... Prostě že kdejaký jouda může přijít ke stolu, vyšpulí určitý obnos a v podstatě si domů nese nabitou odjištěnou bouchačku. :x:
Prostě pokud bych přišel zítra za Tebou, že chci mít doma Dendroaspisku ať mi prodáš prcka, tak mě pošleš do prdele, bo víš, že na to nemám (ne peníze) :-) a nevezmeš si mě na svědomí... (snad teda :-D ) Ale u stolu ten prodejce pozná kulové a prodá to třeba mamelukovi, co si myslí, že je to stejné jak gutka a pak...

Tak svym zpusobem mas jiste pravdu, ale jedaky na burzach bych nezakazoval. Cena hraje urcitou psychologickou roli. Sest stovaku ma v kapse kazdej, dvojku uz si mudla rozmysli na frajerinu. I podle stylu zajmu o koupi se da poznat, zdali dotycny ma nakou paru co kupuje. Jestli mnozit nebo ne je otazka, cloveku odchov udela radost. O tom zadna. Jde to ale prodat znamym, ci povymenovat nebo prodat v Hammu,Houtenu a pod. Gabuny uz si kazdej rozmysli parit, kdyz pak vysype treba 70 mladat :-D To se pak opravdu rozhazuje lopatou po znamych. :-D Tak kdybych mel mlade Dendroaspisky a Ty ses mi ozval, tak Te minimalne prijmu, ukazu jak to vypada na zivo, zeptam se na par veci.. A pak se da jednat, kdyz budu vedet ze mas nastudovano a povedomi o co jde. S mladou mambou se taky da rust ze. Taky by sis to treba rozmyslel sam. Jde o to na co se citis, ale par let praxe to chce. Nejlepe na nakejch rychlejsich stromacich ad manipulace a pod. Rozhodne bys mel vetsi sanci,nez kdyz by ke me prisel jouda ke stolu a kolik stoji tady ta zelena mamba ? Je hodne jedovata ? :-D O tom to je, o pristupu.. Ale sam vis na co mas a na co ne, tak je dobre se toho drzet a nekupovat na burze neco jen proto, ze je to za par susnu.. Ja bych si ty kobry domu nevzal ani za ty prachy. Sice doma naky mam a je to zkusenost (i proto jsem rekl ano) Ale neni to muj styl a jsou to zvirata ke kterym mam respekt. Taky kdyz prodavajici rekne o obcanku, i kdyz si ji nekam opisovat nebude, uz to frajirka take nejpis odradi..

Jako jistě, já nemyslel je zakazovat, nejsem příznivcem různých příkazů, zákazů, nařízení atd. Spíše to bylo myšleno jako otázka, proč se to objevuje, ne že by nemělo. Tito hadi mají relativně úzký okruh kupujících a podle mě, kdo to chce chovat určitě nepočítá s tím, že to koupí v Holešovicích na burze, ale sežene si to jinak (od zmámých, nebo na megaburzách typu Hamm, Houten...) Takže asi i proto takové ceny a z toho plynoucí "nalákání" v podstatě kohokoli na cenu (kde koupíš kaouthii do litru, že) a to mi přijde špatně. Kdybych množil kobry tak bych si zajistil (snažil bych se) odbyt dopředu, případně i přes inzerát se to dá (máš čas si dotyčného prolustrovat přes známé atd.), než když Ti dovalí ke stolu, "hej kopím tuto kobru, co to žere?" ... Potom je i ta úroveň tam kde je a z toho plynoucí průsery...
Neboj, frontu na mambičku u Tebe nebudu stát určitě ještě nějakých pár let :-D

Ono nalakani je spatne no. Holt at si o tom myslime co chceme,uz to tak bude do onoho horkeho konce. (snad ne) Na to jak se to vede je tech pruseru nasstesti jeste porad malo. Neb jak rika Apophis, kdyz je had chytrejsi nez jeho majitel.. :)
To jsem zvedav jak dlouho vydrzis byt bez mambicky :-D

Naden: Mám postavit na kafe?:-D Jinak pokud máš zájem, tak v případě delší emigrace (pokud bych si je nemohl vzít sebou nebo tam byl nějaký problém počasnického typu, atd.) budou tvoje. Hlavně, že jim u tebe bude dobře. Na jaře jdou ke mně, takže tak. Jinak dál to tu řešit nehodlám.

SZ všeho druhu automaticky mažu.

S tím počítám. Takhle rychle to zase nebude. Mám mraky práce a příležitostí teď tady, takže... Je to spíš o tom, že bych rád někde trochu zvolnil. Takže lidi emigrují za prací. Já chci emigrovat "od práce". Chci spíš kvůli přírodě, horám a pralesům,... Trochu se očistit. Duševně. Jsou to jenom představy, různé alternativy. Uvidíme. Třeba se kvůli různým příležitostem odsud dalších pět let natrvalo nedostanu. Mám toho v plánu hodně, tak uvidíme.

Naopak, kdyby bylo třeba, byl bych rád. Materiální statky a věci prostě v případě potřeby prodáš. Hady bych ale dal lidem, u kterých budu vědět, že jim tam bude dobře. A taky budu vědět, kde jsou a jak se mají.

Chlapi já se zas na druhou stranu ani nedivím, že je ta cena tam kde je, mě to taky mrzí, když vidím cokoliv at už Naja, Bitis...za takovou cenu. Vemte si kolik maji Naja vajec, takové siamensisky které nemají větší podíl bílé barvy jsou prakticky neprodejné. Tam kde je velký podíl bíle s pěknou kresbou je cena úplně jinde na nějakých 200e. Ono by bylo asi nejjednodušší taková zvířata nerozmnožovat nějakou dobu než se trh vyprázdní a bude zase hlad... myslím že průser nehrozí, je to jen na chovateli komu to prodá a komu ne.

díky oběma za info!
Já budu mít doufám právě párek nominátních A.l.l. z další burzy,odchov od českého chovatele,cena bude obdobná,za ty krasavce to určitě stojí:-)
Kobry jsou pěkný,navíc za takový prachy,ale to chce už pořádný zkušenosti...já budu rád,když zatím zvládnu tyhle falešný kobřičky,už po nich bažím dlouho:-)

taky je mám doma na takovou zkoušku rozledu a asi ve zkratce, jsou dost lekaví, zároveň zvědaví, nosit se daj jen na dvou hákách, rychlí určitě, kor po leknutíííí, ale z téra nikdy neměli tendenci vystřelit (nesázel bych na to), spíš bych vyděl jako specifickou vlastnost, že mohou bejt prakticky kdekoliv v téééru nebot jsou furt zavrtaný a i když při krmení projíždím hákem substrát, dokážou bejt i v místech, kde sem to prošmejdil, ajko by jej obplouvaj a uměj to velmi elegantńě a absolutně nepozorovaně, občas se jakoby proháněj po téru, ale kousanec mezi sebou jsem ještě nezaznamenal, ze začčátku byly furt zalezlí, dost nuda, vylejzali jen těsně před zhasnutím žárofffky..., ted už sou rozkoukaný a vždy, když vlezu do hadárny, nějakej vyleze a je na co koukat (sou přecejen roztomilejší než zmije - krom nasicorn, které působí opravdu osobitě)..., kobřej jen když před ně dám myš, žerou úplně vše doposud nabídnuté vhodných rozměrů - teda na závěr dodám že mám subadultní cowlesáky a pps.: je to zajímavé téma, nevím jestli se ale zrovna hodí do špagátu o této burze...

Tak v celku "náročná" burza, došel jsem domů až v deset večer. :-) No jinak měl jsem tam zálusk na ty Aspidelapse, ale trojku za nomináta mu fakt nedám... Atherisky tam nebyly žádné a na Naje zatím nemám (ne finance), ale jinak pěkná burza, jako mít zbytečných pár desítek tisíc, tak by zahučely jedna báseň...

Rokere, venustusi stáli před 6-7 lety 400éček 1,1 :-) Holt šli rapidně dolů, no...2500,- za mládě není nějak moc, celkem normální cena...my je za ni prodávali taky. Ono naopak třeba albolábři se prodávali po 50-100kč za kus, někteří dávali celé vrhy na zkrm grátis a dneska už zase stojej 40-60éček za mládě.
Jinak nomináti l.lubrikus stojí 2-3x tolik co cowlesáci, ti se dají sehnat taky za těch 600,-.

Klasika, krmení, nějakej korek, vyzvednul jsem samečka pro známou, ale hlavně jsme změřili lampy a ukázalo se, že žijou, takže jsem si vlastně dovezl 4 lampy :D Mimochodem pro MadMika, jedno to reptiglo bylo zakoupeno a umístěno do terárka 1.11.2011, takže má za sebou 2 roky a pořád svítí a má UVčka pro phelsumy až až. Luxus :D

Ono se to říká, ale uplně pravda to není. Už pan Junek tuším upozorňoval na to, že se sice nejsou použitelné na větší vzdálenost, ale právě na tu menší vzdálenost, že jim UV zůstává. My to měřili na 10cm a UVI kolem 4 a UVB tuším 125, takže na těch 5 cm to může ještě sloužit klidně dál. Nejsem ted doma, až tam budu hodím to sem přesný čísla. Pravdou taky ale je, že jsme měřili 2 ReptiGlo moje - 5/13 a 5/26, jedna stará rok, jedna 2 roky a obě ještě UV měly, ale měl tam nějaký ReptiGlo Melda a ty byly uplně dead, takže je to as případ od případu.

Edit: Samečka jsem převzal, předal a už je v terárku ;-)

žerou, za čež sem moc rááád, gaditány jsou po narození mini hadi, tyhle jsou nanoprckové..., původ je naštěstí zaručen a snad i tak vypadaj... samec je zase ten menší, hold si naše holky budou muset počkat, vůbec porod samce sehnat..., kdyby jste někdo věděl ještě o nějakém, beru... platím modrým z nebe...

Nejhorsi burza co kdy v Praze byla uroven absolutne trapna hlavne krmivo koupil jsem si sarancata od jedne zenske za 350kc 100ks. A kdyz doma otevru krabici 20 mrtvych ale pohoda to jsem zkousnul dam je do exluzivniho terarka z OSB kde chovam hmyz absolutne bez problemu svitim jim maji seno maji salat maji piskoty maji vodu na listech salatu rano prijdu polovina mrtvych takze mila pani chovatelko krmneho hmyzu jdete se vy*rat.

pouzivam take pegingske zeli a zerou to no problema navic si je chovam doma i sam ale nejak jsem to omezil a 9 chamiku mi to szira nejak rychle tak proto jsem se odhodlal k nakupu na burze samozrejme ze jsem narazil a ja mel dospelce ale musime rict ze ty jsi mel lepsi cenu za ty prachy no holt jsem nechtel vybijet svoje chovny a davat je svym chamum a cekam nez mi dalsi dospejou takze vyhozeny prachy a davam jim to co svym a mi zijou a ok rozmnozujou se a tady pulka mrtva to je trochu divne

u nasrančat z burzy to je vždycky risk, nevíš jak už v té krabici byla dlouho...nejlepší je kupovat sarančata v průhledných krabkách, kde je vidíš a vidíš i v jakém jsou stavu. A stejně to je na celkem urgentní zkrm...pokud už se tam válí nějaké mrtvé, tak to nekupovat ani kdyby ti je prodejce odečetl, páč pokud tam jsu mrtvolky, tak ta sarančata většinou nejsou čerstvě zabalená a nebo to je kšunt.

nejhorsi ze byla zabalena a ja na ne nevidel ale rikal jsem ty zensky at mi je ukaze tak mi je z jine krabky ukazala a byla ok a celkem i velka tak se mi libila proto jsem je vzal ale jak vidim udelal jsem chybu a prave mi dala nejakou starou kde byli skoro vsechny tuhy a nemeli tam ani zradlo tak sem ji hned daal ty se do toho hned pustili a mas pravdu byl to ksunt doufam ze byla pestovana nejakym svinstvem a tedka mi to odserou nejaky chamove

Tak ono, obzvlášť jestli byla stará a ne už moc ok a navíc vyhladovělá, tak je možná dodělal ten salát, na který nemusela být zvyklá a přežrala se ho... Se sarančaty to bývá problém s jinou stravou při dlouhodobějším držení je dobré vědět, co žrala u předchozího chovatele, jinak je to může rychle oddělat, obzvláště pokud jsou chovaná hlavně na seně a pak dostanou šťavnatou stravu. Lepší je taky kupovat střeďáky nebo alespoň viditelně čerstvé dospělce, přeci jen jde o poměrně krátkověké a na změny v chovu citlivé tvory. Proto taky, jak psala auri není nad průhledné krabičky na burze.

Neboj potom jak jsem se spalil se uz takhle nespalim byla to moje chyba ale k nasrani bohuzel ani lidem na burze se neda verit co o to ale jak tam chovatele lzou aby co nejvic prodaali je to hnus velebnosti fakt jsem zklamaan podveden a posledni burza nic moc nemate lepsiho typa kde nakupovat ? a nechci postou