Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Software na evidenci chovu terarijních zvířat

Dobrý večer,
dokončuji software na evidenci chovu terarijních zvířat. Ještě než jej veřejně uvolním, tak bych se s pár lidma rád domluvil na testovacím provozu.

Pokud máte někdo zájem, tak mě prosím kontaktujte na email administrator@chovarium.cz . Měl by to být někdo kdo už nějakou dobu chová nějaká terarijní zvířata a má už nějaký najetý systém evidence (třeba do sešitů) a má kladný vztah k počítači (resp. chtěl by chov mít na PC).

Stručně o aplikaci:

- evidence chovu terarijních zvířat přehledným způsobem
- hlídání krmení v nastavených periodách pro jednotlivá zvířata
- u zvířat - krmení (i hromadné), měření, poznámky, fotky, ..
- hlídání čištění a stáří výstelky v nastavených periodách pro jednotlivá terária
- u teráriií čištění, výstelka, poznámka a fotky, ..

- pošta mezi uživateli
- podpora mobilních zařízení
- možnost neveřejného účtu, skrytých zvířat/terárií

plánované:
- inzerce včetně profilů
- blog

www.chovarium.cz

Dovolil jsem si přidat link na Chovárium sem, do původní zprávy, aby to bylo pro všechny co nejlépe přístupné (GG) (lucifer)

Nejsem si zrovna jist jestli je to přišpendlení správné, neb v konečném důsledku jde (nebo teda - po dokončení půjde) o normální komerční projekt s plnou funkčností jen u "platících". Tím nesnižuju invenci a nápady autora. (lucifer)

Ještě by to chtělo doplnit (pokud to tam není) páření, snůšky, líhnutí,svleky, zimování, teplotní průběhy během roku, střídání klimatických období, nemoci, nákupy, prodeje, export do excelu, html a určitě jsem na hromadu věcí zapoměl. Tady ve vyhledávači když zadáte evidenční program, tak najdete několik vláken, kde jsou rozumě shrnuté požadavky na to aby program byl efektivní a použitelný.
Jinak nápad je to dobrej a opravdu funkční program by se hodil.

Zdravím,
já používám už několik roků Darlinx4 a před 2 či 3 roky jsem si otevřel teraed, který se mi zdá přijatelnější. Možná mají někteří chovatelé víc zkušeností a budou mít ještě další požadavky (viz cejnu). Třeba ten teraed se mi jeví jako nejpřijatelnější, i když v něm postrádám kolonky pro záznam svleků,i záznamy páření, jak již psal cejna, nebo export do Excelu či html. Také bych uvítal i možnost rozdělit chované druhy do skupin, třeba podle druhů.
Již tady bylo několik diskuzí na toto téma a většinou si vedou záznamy v sešitu, ale já raději preferuji PC s pravidelným zálohováním. Myslím, že takový program, který bude přehledný a jednoduše zvládnutelný pro každého, by byl docela potřebný. V tomto směru je to bída.
Držím palce, ať se dílo podaří.
Anton

V kolonce zimování dát možnost přepnout na cyklování - období deštu/sucha (drobnost ale když už... :-) )

Dále bych za sebe přidal možnost přehledu o vlastních krmných hlodavcích, takže početnost skupinky, kolik odrostu v měsíci, kolik holat, celková produkce od té a té skupinky... možná taky hloupost, ale určitě bych to využíval

Aha, tak to by chtělo na webu uvést. To je dost zásadní. Nevadí mi podělit se o své zkušenosti a data s ostatními chovateli, ale i tak si chci určit s kterými ano a s kterými ne. Např. státnímu aparátu je, s prominutím, hovno do toho co chovám a jak. Program, kterej se chová jako backdoor nepotřebuji...

Sdílím s tebou tento názor, avšak i tak si chovná zvířata nechám v soukromém režimu a sdílet budu pouze odchovy, kde je fajn, že je zobrazená fotografie, váha, poslední krmení,... celkový stav, a je aktualizován. Tahle myšlenka se mi strašně líbí.

Jak říkám moc jsem se v tom ještě neštoural, ale na každém zvířeti, teráriu se dá nastavit vititelný/skrytý, a admin to vždy uvidí vše, ostatní uživatel uvidí pouze co chcete aby viděl :-) Já tomu dávám palec nahoru,

Ahoj,
prozatim je vše veřejné (i když zvířata se zatím prokliknout nedají, ale půjdou). Ve vlastnostech zvířete/teraria/uživatele bude možnost zvolit veřejné, soukrome (neuvidí nikdo), přátele - jen vybraní uživatele. Ale toto zatím nemám doděláno, tak to tam ani není možné zaškrtnout. Tato vlastnost bude, obdobně jako u jiných softwarů, za drobný poplatek - odhadem 200,-/rok. Veřejné účty budou naprosto zdarma vždy.

Nemyslím tím offline aplikaci, ale normální aplikaci se svoji ikonou, povolený přístup k internetu a grafikou bez nutnosti spouštět google chrome, zadávat adresu atd. Je to spíše o pohodlnosti a ušetřeném času. Samozřejmě nejprve tomu musí někdo ten čas obětovat, proto jsem psal že bych za to rád i zaplatil.

Ahoj všem,
tak tu máme po týdnu opět pár novinek:

- možnost trvalého přihlášení - přihlášení se uloží pro dané PC a nebude potřeba se stále dokola přihlašovat
- zobrazování informací podle úrovně přístupu

- dvě varianty účtu - FREE a PROFI - dev.chovarium.cz
- ve FREE účtu je možnost volby veřejný nebo pro registrované uživatele
- ve PROFI účtu je možnost volby také pro přátele (uvidí vybraní uživatelé) a privátní (uvidí jen vlastník)

PROFI účet je nyní k dispozici zdarma.

Pokud vám cokoliv nebude fungovat (změn bylo hodně), tak prosím o info sem nebo na email.

Škoda, že už nic nechovám :-(

program vypadá přijatelně.
přidám pár postřehů...

1) terária
-typ osvětlení a příkon
-typ vytápění a příkon
-rozměry
-kubatura
-materiál konstrukce (sklo, papundekl atd.)

možnost kopírovat terárium s případnou změnou vlastností

2) Zvířata
-název by měl být povinný, při jeho nevyplnění je menu nepřehledné
-přidal bych datum úhynu a příčinu uhynutí
-integrovat taxonomii
-v menu Zvířata možnost seskupování - dle terárií, dle taxonomie, dle skupin
-pořizovací cena -> vazba do financí
-nákup od koho -> vazba na adresář
-možnost připojovat soubory i jiného typu než fotky (skeny CITES atd.)
-v evidenci Veterinu - od kdy do kdy, diagnoza, medikace atd.
-prodej - datum, komu -> vazba na adresář

3) Krmení
druh krmení, jeho zdroje, náklady atd. Tady by to stálo za širší úvahu a analýzu

4) Adresář
přehled chovatelů od kterých nakupuji či jim prodávám, evidence salda, možnost exportu údajů o dané,m zvířeti při prodeji atd.

Programů na evidenci chovu jsem pár za svou kariéru zažil, tohle má z mého pohledu velkou budoucnost. S výhledem na mobilní aplikace Droid/iOs tak obrovskou. Projekt se mi líbí a držím palce při jeho vývoji. Rád budu případně nápomocen. A za Teraporadnu mohu slíbit podporu a propagaci.

Jirka

Dobrý večer,
díky za velmi podnětný komentář. Dnes jsem stihnul večer jen nové vlastnosti na terária a zvířata a možnost kopírování jak zvířat tak terárií. Ohledně připojování souborů a nemocí, tak to je jasné, to tam bude po víkendu. O čem jsem už také přemýšlel je taxonometrie - nejraději bych ji tam importoval, aby si z ní uživatele jen vybírali, ale nikde jsem ji nenašel (stačí libovolná podoba - mimo papírové:) Nevíte o něčem?

Jinak díky za podnět se seskupováním zvířat - nějak to vymyslím a určitě to práci výrazně zpřehlední. A také velké díky za nabídku podpory od Teraporadny - určitě ji rád využiji a naoplátku nabídnu baner na Teraporadnu.

Pokud Vás opět něco napadne, tak to bude skvělé:)

Zdravím,
bylo - můžete mi poslat export svých dat na mail at se mohu podívat na strukturu vašich dat, verze atd. - já to podle nich připravím. Můžu si v darlinxu něco naklikat sám, ale rád bych to udělal na data/verze co uživatele využívají, tak by mi to docela pomohlo.

Díky,
Pavel

palec nahoru za takový počin.

Zatím jsem periodické činnosti řešil opakovanými akcemi v google kalendáři, po letném proklikání tohle vypadá na solidní náhradu. Kdyby byla pak na android tak rád za ni zaplatím. Zítra snad bude čas to řádně proklikat :)

Tak po chvilce první nápad - chtěl jsem přidat záznam ke krmení, konkrétně zkrmení křečíka rohatce. Bylo by zajímavé mít možnost "odepsát" chovné zvíře zkrmením jinému - tím by se automaticky nastavilo datum úmrtí třeba i s poznámkou "zkrmeno zvířetí Qák"

Nebo kromě sekcí Zvířata a Terária přidat položku Krmivo a z něj odepisovat množství a třeba i upozorňovat na docházejí zásoby dle nastavené hodnoty :)

// EDIT: tak po chvilce dumání by se asi hodily obě funkce. Evidovat každého hlodavce nemá smysl a druhý odstavec je v tomhle reálnější. Ošem první bych také nezavrhoval páč realita je taková, že občas se nějaký ten "rachiďák" v chovu může objevit

Dobré ráno,
o evidenci chovu "krmiv":) aktuálně také přemýšlím - zde je ale klíčové to udělat s tak, aby tam nebylo příliš zbytečných informací - přeci jen tam to budete asi spíše opravdu evidovat na množství ve skupinách než po jedincích. Přemýšlel jsem o variantě udělat krmivo jako "číselník" - tzn. výběr z několika možností. Potom byste mohli u těchto krmných chovů vybrat vždycky jednu položku z "krmení" - číselník a vešekeré odchovy z krmných chovů by vám "dobíjeli" vybrané krmivo. S tím souví, že toto krmivo jako číselník by mělo nějakou kapacitu a mohlo by se třeba i hlídat její množství atd.. Je to zatím jen takový návrh, ale mohlo by to fungovat:)

K prvnímu bodu - zkrmit jedno zvíře druhému je docela morbidní:)) Ale chápu a zkusim to tam někdy v doplnit..

prozehnal:
osobně bych to viděl asi tak, že při přidání položky do krmiva bych zvolil jestli chci kus, dcl, litr, gram, kilo atd a z takhle nabytého množství by se postupně odepisovalo. Při zapsání krmiva by samozřejmě mohla být cena, která by se započítala do financí. Za sebe můžu říct, že je pro mě jednodušší zadat šváby v litrech, ale na druhou stranu si dokážu představit někoho, kdo má doma dvě zvířata a stačí mu 50 švábů na 2 týdny. Postupně bude odepisovat a až bude na nastaveném minimálním limitu (např 10 kusů) tak ho systém upozorní na docházející zásoby.

lajna:
já třeba před x lety něco podobného hledal ,ale nic mě nenadchlo tak jak jsem si představoval. Nakonec mi stačil google kalendář, kde jsem měl opakovaní na pravidelné činnosti. Nemusíš tam zadávat vše, ale věřím že kdo si potrpí na statistikách apod tak se to u něj chytí. Mě se to líbí, páč v tom množství co doma mám, jsem si musel v krmení apod udělat určity systém, tak aby mě péče o zvířata zabrala cca hodinu denně, max 3 o víkendu a povedlo se. Věřím, že pokud si člověk podhcytí nastavení chovaria, tak to bude užitečná pomůcka.*
Odstraňování trusu a čerstvou vodu považuji za denní rutinu, ale takové leštění skel, vybírání ooték, čitění krmných hlodavců, vlhčení zvířat se sušších oblastí atd je činnost co opakuji jednou za několik dní a líbí se mi, že mě něco upozorní že bych to měl udělat.

Našel jsem drobnost při změně profilu.

Chtěl jsem si přidat fotku, což se povedlo, nicméně jsem byl nucen zadat staré a zároveň nastavit nové heslo. Možná by mohl fungovat mechanismus obvyklí jinde v profilových kartách, že pokud heslo není vyplněno/změněno, platí pořád původní. Nebo změnu hesla oddělit na zvláštní záložku, aby se nemíchala s ostatními úpravami profilu.

Dobré ráno,
pro každou změnu v profilu je nutné zadat staré heslo. Je to jako ochrana, aby vám tam neco nezmenil treba mladsi bracha (kdyz mate trvale prihlaseni). Nové heslo a jeho potvrzení by to chtít nemělo - muzete je nechat prazdne a pak se heslo menit nebude. Pokud s tím budou nejake problemy, tak prosim jeste o info.

Dobré ráno,
máme tu opět pár novinek:
- upozornění
- můžete si u zvířat a terárií vybrat zda a kdy chcete být upozorňování o aktivitách
- den,dva,tři nebo týden předem
- v ten den
- den,dva,tři nebo týden po neprovedené akci
- mužete si také přidát nové vlastní připomenutí, které vám "vyskočí" až nastane jeho termín
- pokud si u zvířat/terárií zvolíte upozorňovat na email, tak vám vždy v příslušný den přijde email se seznamem těchto aktivit (email přijde jeden souhrnný)
- upozornění aktuálně může chodit pro krmení, číštění, substrát, zimování (začátek/konec), nemoci (kontrola/ukončení)

- evidence nemocí u zvířat (s možností upozornění na další kontrolu)

Nechci bejt za šťourala a ani autora programu podezírat... Ale jak je zabezpečená ochrana osobních údajů? Při registraci zadávám své jméno, adresu, telefon, mejl. Následně někam do "cloudu" pošlu data o všech svých zvířatech. Aniž bych měl aspoň nějaký ponětí o tom kdo všechno si ta data čte a nebo kdo s nima bude jak nakládat.
Dovedu si představit, že až to řachne a chovy se zakážou, jen si někdo vytiskne seznam chovatelů a druhů, který se mají zabavit a v rámci ochrany přírody zplynovat...

Zdravím,
docela dobrý příspěvek o kterém už od začátku také přemýšlím. Co jsem si zjišťoval, tak já (jako provozovatel) žádným způsobem nezodpovídám za obsah co si tam zadáte. Je to stejné jako u emailové schránky jen pro vás bezpečnější s tím, že já nikam neukládám informace z jaké IP adresy se kdo připojuje, neznám ani vaše heslo (ukládám jej v zakódované podobě, která není zpětně dekódovatelná).

Ohledně identifikace chovatelů - proto jsem minimalizoval množství údajů při registraci - telefon není povinný a adresa je dána jen státem. Jméno slouží jen k rozlišení uživatelů - můžete si tam napsat co chcete. Jediný údaj, který je pro vás rizikem může být emailová adresa - tu si můžete vytvořit pro registraci fiktivní, když o to budete stát. Navíc v blízké době tam dám zaškrtávátko, kterým je vypnete pro zobrazení na profilové stránce.

Jinak abych se vyjádřil k autorovi programu (tzn. k mé osobě) - abyste si nemysleli, že jsem nějaký státní špion nebo práskač, tak se můžete mrknout na osobní stránky - můj profil: nas-tym . Snad jsem si tím získal trochu důvěry. Navíc nedělám to ani za účelem zisku - čas s tím trávím protože mě baví oboje - jak programování, tak teraristika. Proč tedy placený účet? Protože holý provoz stojí cca 150,-/měsíčně, tak jen aby se splatilo toto a vydrželo nám to na pořád...

Otázka je, jestli jste jako autor a provozovatel služby uložená data povinen odevzdat na vyžádání nějakému státnímu úřadu.
Samozřejmě, že ve svém příspěvku jsem předpokládal, že uživatel zadává své pravé jméno a další údaje.
Proti zisku nemám nic. Ani proti tomu, že je program placený. Klidně bych si připlatil i za nějakou offline verzi programu, která se bude instalovat na PC a data zůstanou pouze v něm.
Když připustíme hypotetickou možnost, že jsou třeba chovatelé jedáků, kteří je z celkem pochopitelných důvodů nechtějí registrovat na KVS a nebo prodejci, kteří prodají zvířata aniž by odvedli státu nějakej ten desátek (proč by to taky dělali, že jo :-) ), může pro ně být ztráta nebo zneužití dat dosti ohrožující...

kteří prodají zvířata aniž by odvedli státu nějakej ten desátek (proč by to taky dělali, že jo :-) )

Pokud někdo nechová za účelem výdělku, tak se v případě prodeje odchovu jedná jen o tzv. příležitostný prodej a nějaké desátky, v moderním světě pěťátky :-), se ho netýkají.

Doplněn nový modul "Nastavení" a s ním i podpora "krmiv" (jako číselníku)

- možnost zadat jednotlivé druhy krmiv (+ sledování celkové spotřeby a počtu krmení)
- nastavení výchozího krmiva na zvířeti
- pokud se krmí zvíře s výchozím krmivem, tak se automaticky předvyplní uvedné krmivo (třeba ušetří zase nějaký ten klik)
- možnost textového zadání je k dispozici i nadále
- pokud nejsou zadána žádné položky v krmivech, tak je k dispozici jen textové zadání

- časem doplním statistky a nějaký ten graf, jak se vyvíjí spotřeba...

Dobrá myšlenka, bohužel se mi také nelíbí data v cloudu vcelku nezabezpečená. Pokud bude offline aplikace, která dokáže házet data do nějakého lokálního datového souboru a dobře je zobrazovat, jsem ochoten za to zaplatit. Nyní je "soft" nastaven tak, že každý od 10 zvířat zaplatí a garance zabezpečení, či zálohy dat nula.

On to není program v pravém slova smyslu, ale napsaná www stránka v /nejspíš/ php, která stejnak šahá do databáze.

Navrhuji offline klienta, který dokáže komunikovat se serverem, který by sloužil jako úložiště pro data, veřejné datové úložiště atd. ; která by byla veřejná, zbytek by měla aplikace umět zpracovat offilne (databáze xhtml, csv, to je fuk jaká...). Pokud byste to vybrousil do takovéto podoby, bude to špica a jsem ochoten za to zaplatit i víc, než 2kilča.

Berte to jako konstruktivní kritiku bývalého IT v důchodu :)

Dobrý večer,
koncept chovaria.cz je docela jiný než ten, který ve svém příspěvku popisujete. Mým cílem je i vytvoření komunity - určitého propojení chovatelů. Přístupu ke zvířatům na úrovni vybraných přátel a možnosti "sdílet" svůj koníček s ostatnímy. Současně s tím mít dobrý nástroj na podporu chovu. Protože mi jde i o propojení uživatelů (pouze v případě že o to bude mít daný uživatel zájem) je logickou platformou web.

K záloze dat - data jsou každý den zálohována. Navíc v blízké době doplním možnost exportu dat do excelu nebo podobně, takže si je budete moci "uschovávat" sami.

100% souhlas, dokud to nebezi "u mne", nebo na hostingu ktery si JA nekde zaplatim, tak bych tomu nesveril ze svych dat ani bajt. Na nejake budovani komunity zvysoka defekuju - chci aby to slouzilo mne a ja mel nad tim plnou kontrolu (vcetne zalohy databaze, treba...)

- berte jako nazor skeptickeho mirne paranoidniho introverta.

Predesilam, ze jsem zatim nemel cas evidenci vyzkouset, co tady ctu se mi opravdu libi, co me ale odrazuje je ta online komunitni forma. Komunitnich a socialnich webu jsou mraky, kazdy si najde to sve, ja bych take ocenil kvalitni a funkcni offline software a za ten bych mile rad zaplatil. Ale treba to vidim jinak a te myslence nerozumim, kazdopadne drzim palce. ;-)

K tomuto jen podotknu, že v případě placeného účtu je možnost zcela skrytého obsahu a nikdo nic neuvidí. Toto je garantováno a je možné si to vyzkoušet na půl roku bez jakýchkoliv poplatků (poté mám plánováno 200 na rok - tzn. cca 17,-/měsíc) Samozřejmě, že v případě skrytého účtu tam nic komunitního není a nebude.

V podstatě se zeptám jinak, jak je zabezpečeno, aby se k datům nikdo nedostal a tím myslím ani administrátor? Předpokládám, že jsou data stejně jen surově cpána do DB, takže vlastně veřejně přístupná (ikdyž ne běžně viditelná). Ono totiž nepublikovat podobná data veřejně je alfou a omegou klidného chovatelského života, navíc co se odchovů týče, je tam i jisté know-how a u vzácnějších zvířat se o to málokdo chce podělit. ;-)

Podobný plán jsem měl tak před 10 lety, nakonec jsem od toho upustil, byť to bylo ve stadiu, kdy už jsem tam cpal vlastní data. Protože jsem se nedokázal odtrhnout od čárání po sklech, nástěnce a do notýsků :-). Data mám tam, kde jsou potřebuju - u zvířat, trvale na očích. Měsíce zpět dohledatelné za pár sekund. Záznam do PC neuvěřitelně zdržoval, hledání dat samozřejmě taky, nakonec to vedlo k tomu, že mi spousta záznamů z PC období chyběla.

Nechci ti brát nadšení pro práci, ale ta offline app. do mobilu by byla pro mnohé zkousnutelnější varianta, než mít data někde v luftu. Mne osobně by vadilo i to ťukání do mobilu a to jsem mladej a technicky založenej člověk :-).

Je to zabezpečeno stejným způsobem jako třeba u emailů - data jsou samozřejmě v databázi(ono by to ale ani jinak dnes už "nešlo") a - jak píšete - "vlastně veřejně přístupná" opravdu nejsou. Přístup je hlídán na úrovni serveru ne jen prezentace dat.

Je to stejné jako u jiných informačních systémů, které se dnes již příšu na web platformě i když by si před několika lety nikdo nepřipustil, že to jde jinak, než mít data na serveru uvnitř firmy. V dnešní době už i velké firmy s obraty v milionech používají IS (informační systém) v cloudu. Přínáší to, jednoduše, více výhod než problémů...

Každopádně pokud si chcete část svého chovu, z libovolného důvodu, absolutně skrýt, tak ho tam nezadávejte:) Uvedu jiný příklad. Představte si, že si od někoho chcete koupit nové zvíře, takto se můžete mrknout jestli a jak bylo nemocné, krmené, zimované a i podle tohoto si ho můžete vybrat z desítek jiných. Navíc si budete moci v mém programu po fyzickém zakoupení takové zvíře "převzít" od chovatele (když vám to umožní) a tím, bez jakéhokoliv zadávání dat, získáte jeho hostorii a budete v ní moci pokračovat.

Tak přesně to jsem si taky říkal :-D. Navíc snaha dávat neustále život do nějakých tabulek a zápisků je mě osobně naprosto cizí. V záznamech mám zimování, páření, data snášek a data narození mláďat, toť vše. A snaha o vytvoření komunity... nasrat všem komunitám :-D.
Na druhou stranu je to kus vynikající práce pro ty, kteří se v tom vyžívají a na rozdíl od tradičních evidenčních sw je to přehledný a vypadá to fajn. Autorovi všechna čest a i můj dík, protože každej kdo vytváří něco užitečnýho (to je samozřejmě relativní) je u mě frája, ať už je to zdarma nebo pro peníze.
Na třetí stranu, kdekoliv já vidím toho Raymana, tak je to pro mě mrtvá záležitost, vhodná tak maximálně k hacknutí :D

Dobré ráno,
opět neděle a opět několik novinek:

- štítky u zvířat (editace zvířete, záložka Pokročilé)
- možnost založit si libovolné množství štítků a tak si rozčlenit zvířata

- možnost zařadit zvíře do jedné skupiny (skoupinou je jeden ze štítků)
- pod touto skupinou jsou potom zobrazena v levém menu (skupina se dá sbalit/rozbalit), tzn. tím se jich tam vejde řádově více

- v přehledech možnost filtrování podle štítků + možnost seskupit si výpis podle skupiny, terárium nebo vůbec

- podpora persistentních nastavení - co si něco nastavíte, tak si to bude pamatovat i po odhlášení

Možnost zabezpečeného odkazu na zvíře:
- v detailu kliknout na "profil" a otevře se okno, kde si můžete vygenerovat "zabezpečený odkaz"
- osoba, která od vás dostane takový odkaz, si zobrazí i zvíře, ke kterému by jinak přístup neměla
- při přegenerování nebo vypnutí "zabezpečeného odkazu" přestane být předchozí odkaz funkční

Dobré ráno,
tak už máme konečně funkční "přátele". Libovolného uživatele si můžete přidat mezi přátele a pouze Vaši přátelé potom budou mít přístup k příslušným záznamům (terária, zvířata a profil). Abyste měli přístup k zvířatům jiného uživatele, tak je nutné aby si on přidal zase Vás mezi své přátele.

Pěkný den,
Pavel

Ahoj, tak jsem si taky zaregistrovala moje 2 holky :-) Jen bych měla dotaz, jestli půjdou zvířata v přehledu nějak přesouvat třeba přetažením nebo tak. Založila jsem např. první Maggie, pak Amálku a Maggie se mi následně dala pod Amálku. Nejde třeba pořadí ukládání obrátit, aby se zvířata ukládali směrem dolů a ne nahoru? :-)

Dobrý den,
nyní se zvířátka řadí podle abecedy. Prozatím když si dáte před název např. pořadové číslo, tak vám to pak bude fungovat jak potřebujete. Možnost uživatelského seřazení plánuji (jak skupin, tak samostatných zvířátek) ale prozatím to není možné. Každopádně pak si je budete moci přeřazovat přetahováním, ale to trochu předbíháme:)

Pavel

Ahoj všem,
tak dnes jen pár drobnosti:
- zjednodušená registrace (není vyžadováno tolik informací)
- možnost skrytí vašeho emailu (nebude se nikde zobrazovat - nastavení v profilu)
- zapomenuté heslo - systém vám vygeneruje na požádání nové a pošle na email

Pavel

Ahoj všem,
máme za sebou první měsíc provozu. Za měsíc jsme doplnili množství nových funkcí, a věřím, že jsme to dostali do stavu, kdy se v tom dá kvalitně pracovat. Aktuálně mám ještě rozpracováno:

- adresář kontaktů
- tisk
- export dat do excelu
- evidence krmiv (terárka s myšmi apod.)

A protože seznam se už docela krátí, tak bych se vás rád zeptal, co vám ještě kromě výše uvedeného chybí nebo s čím máte problémy. Abysme to zase mohli společně promyslet a dodělat/upravit...

Dík a mějte se,
Pavel

Zdravím vás, myslím, že by nebylo na škodu udělat službu i pro akvária. Většina parametrů by byla stejná,a určitě by se našli uživatelé, kteří by toho využili. Například když někdo čistí filtr 2x do roka, tak by to aplikace pěkně pohlídala.

Taky se přidávám a píši, že to vypadá dost dobře. Kdysi jsem chtěl s kolegou pokračovat v TeraEd, ale nepodařilo se nám kontaktovat autora a nový SW se nám nechtělo dělat :-). Osobně bych přivítal offline verzi bez nutnosti www stránek. Do budoucna nemůžete garantovat, že se o web postaráte, případně že v tom někdo bude pokračovat pokud by vás to již nebavilo.
Když už tedy www, máte někde rozepsané podporované prohlížeče? Osobně mi to nefunguje na IE verze 9.0.8 a na iPADu s prohlížečem Safari.

Jsem rád, že se líbi! Zvažujeme offline verzi pro mobilní zařízení (android, ...), ale stejně by se synchronizovalo s webem. Čistě offline aplikaci vyvíjet nechci, protože v tom nevidím budoucnost - ono to stejně bez vývoje časem přestane fungovat (např. na nových win atd.)

V případě, že bude chovarium využívané (stačí desítka platících, abych to nemusel dlouhodobě dotovat ze svého - což už tam teď máme), tak se budoucnosti bát nemusíte. Už jste někdy viděl nějaký úspěšný projekt který skončil?;)

Na safari jsem to zkoušel a na problémy jsem nenarazil - co Vám tam přesně nefunguje? IE, se přiznám, jsem moc nezkoušel... Jestli můžete, tak mi printscreen s chybou (špatném vykreslení) pošlete ideálně na email a opravíme to.

Díky a pěkný den.

Ahoj všem,
nově máme na chovariu možnost evidence krmiv včetně skladových zásob, tzn.:

- ručně naskladnit/vydat v libovolné hodnotě (promítá se do financí)
- zkrmením se zásoby odepisují
- možnost nastavení upozornění, když zásoba klesne pod nastavenou hodnotu (bude doplněno během několika dnů)

Pavel

Zdravím! Mohli by ste to prosím niekto napraviť na stránkach "Chovarium.cz"?Totižto ide o to,že mi chodia emaily s upozorneniami pre zvieratká p.Rozehnala,ale čo sa týka mojich terárii napríklad,tak to je v poho,ale s tým,že je to u mňa evidované pod menom už vyššie zmienenej osoby-p.Rozehnala.No,neviem ako pôjdem z Bratislavy nakŕmiť jeho hadice? Vopred ďakujem!