Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Mláďata 2008

Pište sem co se vám letos podařilo rozmnožit. (popřípadě foto) Určitě nejsem jedinný koho to zajímá. ;-)
Já měl úspěšný týden tak mi to nedá abych se nepochlubil 17.4.08 107 den po P.O.S. mi porodila B.c.i.Veracruz 8 zdravých mláďat 0 neoplozených vajec. Docela mě zarazilo že 120cm velká samice porodila v průměru 45cm velká mláďata. Vypadaj v porovnání s ní jako by jim byl min. rok.
No a aby toho nebylo málo tak 19.4.08 105 den po P.O.S. porodila B.c.i.Tarahumara 4 zdravá mláďata a 1 neoplozené vejce.
Pokud budete mít někdo zájem po rozkrmení budou první zmiňovené k mání. Tarahumara si všechny 4 nechávám.

loading...

Super. Obzvlášť Tarahumary, škoda, že si je necháváš:-D, můžeš napsat nějaký podrobnosti k těm T. Od koho je máš, pár nebo víc? Jak je stará a velká samice (i samec) a mláďata? Dělals nějaký zimní a noční poklesy (počítám, že jo)? A prosím tě ještě kdybys byl tak hodný a mohl mi písnout cenu "veracruzů", popřemejšlím, spočítám (ale mám obavu, že nové plasťáky mě vyčarpají víc než dost:-/). Kdybys tu cenu nechtěl prezentovat veřejně (i to ostatní), tak mi písni do pošty. Díky.

Cena neni v žádném případě neveřejná. Akorád ji nemam kde porovnat nikde je nikdo nenabízí. Chtěl bych za ně kolem 6500Kč/kus. Pár bych viděl na 12tisíc na prodej je 5ks. 3 si nechávám. Ještě mam ale jednu samici dnes 91den po P.O.S. Myslim že s ohledem na to o jak vzácná zvířata se jedná to neni cena vysoká. Mam 3 druhy Mexických boa vždy min. 2,2. Pár je podle mě málo. Velikost Tarah: samci 100-105cm samice 110-120cm ve věku 5-6let Veracruz: samci 110-120cm samice 120-130cm ve věku 4-5let. Jsou velmi štíhlý. Zbarvení Tar. je tmavěhnědý podklad s černými spojenými sedly. Moje všechna zvířata nemaj na ocase skvrny, ale pruhy. Nevim jestli je to náhoda nebo zdali je to běžné. Příští rok snad budou nějaké odchovy na prodej. Co se nočních poklesů týče jsou nutné u obou poddruhů. Ve Veracruz je v zimě kolem 15st. v pohoří Tarahumara i pod 10st. Snažim se napodobovat počasí které mají v přírodě včetně deště. Noční teploty jsou taky velmi nízké i kolem 15st. běžně 18 (Tarahumara) což je v paneláku nedosažitelné. (vyhledávač počasí na který koukám denně)U obou druhů samice celou dobu gravidity žrali úplně normálně. Dával sem čerstvě odstavené potkany každých 14 dní. Zarazila mě velikost mláďat, jsou to obři. (všechny mnou chované Mexické Boa mají původ v Německu) Další dotazy rád zodpovím. Pokud v Plzeňské ZOO pořád odchováváte sulcaty 100% bych je za ty Veracruzy vyměnil (myslim za mláďata) Potřebuju sekačku na trávu!!:-D

No tak sulcat máme zrovna 21 z minulého měsíce, takže to by problém nebyl;-), akorát ych to musel nějak šikovně vykoumat, aby hrozňové skončili u mně, pklesů se nebojím ani v paneláku, samostatnou místnost můžu celou noc větrat (mám tam i evropské hady).;-)

Tuším, že okolo 3000, ve větším množství za 2500, na techničácích se zrovna pracuje, počítám, že během 14 dnů až měsíce budou prodejné. Ty jo tak jedině je vzít na sebe a pak ti je "prohandlovat". Myslíš, že by šly 4 kousky za pár "veracruzů":?:

no 4 sulcaty, tomu rikam jit tvrde na vec :-), To abys naucil auto bydlet v zime pred garazí :-D

Sem línej zajíždět do garáže takže auto v ní nikdy nebylo. Mam 3 místnosti na zvířata v přístavku rodinného domu. želvy nechám v jedné z nich na volno akorát kolem do kola udělám nízký plot cca metr vysoký aby šel překročit do rohu výbojku a je to místnost vytápim na 25st. Na zem nějaký substrát a myslim že nějakých 4x3,5m zimního výběhu je maximální komfort. Přes léto ven.

No, já vím, že ti kousci nejsou tak ¨vzácní¨ jako plazáci,ale stejně se rád pochlubím. S Vavresem se nám hodně rozjely mnohonožky (Ephibolus pulchripes) a tak tam máme nějakou stovku mladých. Už je to ale dýl... Budou teď mít 3-4 měsíce.
Rád bych tímto i nabídl. Kdyby měl někdo zájem. Cena dohodou, množstevní sleva. Výměna za jiné bezobratlé přednostní... Několik jich určitě chceme nechat,ale stovky mnohonožek... Nejsou prostory...
Že se nám množí švábi asi nemusím zmiňovat, že?:-D
Tak tu foto... z února :
[http://img155.imageshack.us/img155/8360/ephiboluspu lchripesprcedl7.jpg]

Dobrý den,

dneska jsem poprvé objevili, že se takové zviřátko vůbec chová doma a prý jsou dlouhé až 25 cm a jsou rpostě nááádherné:-):-):-)

Z čehož vyplývá, že o mnohonožku máme se synem velký zájem a rádi bychjom si ji pořídili do chovu.

Nám se trochu přemnožily strašilky a pakobylky:-), nemáte zájem o ně? Rádi vyměníme.::)

Ozvětě se, prosím, děkuji.

Šárka a radim tauberovi, ústí nad labem, tel *********, ********@******.cz
[mod]Na mailovou žádost autorky příspěvku odstraněny kontaktní údaje (Rce)[/mod]

elongatata venku:
[elong1.JPG]
porovnaní 2měsíčního prcka s 14ti dennim:
[elong2.JPG]
vypada spokojene:
[elong3.JPG]

Asi ano, pocítám, ze budu mít tak 3-4 k prodeji, zatím uvazuju o cene cca 3000-3500 Kč.

tedy lidi to mi povězte co s tolika miminky pak děláte??? 46 kousků....to je síla! Želvičky jsou krásné, tomu alespoň hodně maličko rozumím :o)))) Fakt mně překvapují i ty početné snůšky, vůbec bych neřekla, že jsou takové počty možné....no jsem prostě totální laik a s hady se vlastně seznamuji prostřednictvím tady té poradny...a to jsem sem šla kvůli želvičkám :o))) a teď prohlížím hady a ještěry....:-D

S.m. barbouri
- bohužel bylo z toho 11neoplozených vajec, 4 mrtvolky(tuším že způsobené spíše uležením samicí) a jen 3 vitální a akční mimina
[http://img98.imageshack.us/img98/2937/dsc0005tg3.jp g]
[http://img231.imageshack.us/img231/3648/dsc0009ya0. jpg]
Foceno v den porodu 8. května - mimina se chystaj v téhle době na svlékání

PS:Pro GG - taky se připojuji ke gratulaci k odchovu 1,0 H.s.s. (no paráda máš doma páreček) :beer::beer:

Tak se taky pochlubím, i když asi není moc čím. Neplánovaně se mi spářila samice obsolety gvadrivittaty žlutá se samcem guttaty. Došlo k tomu náhodně při přesunu do jednoho terka za účelem vyčištění a úpravy druhého. Před dvěma měsíci samice nakladla 14 vajec, dvě neoplozená jsem po týdnu vyhodil. Všichni mi tvrdili že z toho nic nebude, přesto jsem je dal inkubovat.Včera se začali líhnout mláďata, zatím jich je pět, zatím všechny vypadají jako guttky, fotky vložím až budou komplet ven všechny. Jsouk , krásně čilá a zvědavá, akorát mám trochu obavu že u třech spolu s vylíhnutím vypadl i docela velký žloutkový vak .

Vejce Lampropeltis triang. campbelli v minulém týdnu:
[http://img296.imageshack.us/img296/6923/snmek044to7 .jpg]
A snůška dnes Lampropeltis alterna:
[http://img382.imageshack.us/img382/8708/snmek016to4 .jpg]
Při této příležitosti bych se zkušenějších rád zeptal: Na vrcholku hroznu snůšky alterny je jedno vejce (zatím jen nažloutlé) pravděpodobně neoplozené. Jak se dá dodatečně odstranit z,,hroznu"? ...(je poměrně pevně přilepené). Díky

měl jsem stejný problém s vejci od snow gutky -celej hrozen jsem zahrabal do rašeliníku a asi za 14 dní při prohlídce vejce celkem snadno šli rozebrat neoplozené jsem vyhodil ajedno takový divný jsem tam nechal mělo koneček jakoby scvrklej a chytl plísen chtěl jsem ho vyhodit ale pak že ho necham bokem auvidim a dneska z něho koukal malej sněhulák kraken

To je opravdu nádhera, všechny ty hadíci jak se klubou a rodí. Když mám klubající hadíky, tak jsem z toho na nervy a musím pořád okukovat vajíčka v inkubátoru. Kolem 13.7.08 mně to čeká taky od gutátek, tak doufám, že se už nic nepokazí a vylezou.

Jsou to macklotky.
V dóze je silně promočený vermikulit a na něm plastový rošt. Od jisté doby používám tento způsob inkubace (no substrat method) a jsem naprosto spokojen. Kdysi, když jsem je dával do vermikulitu, tak se občas plně vyvinutá mláďata zadusila ve vejcích těsně před vylíhnutím, kvůli nadměrné absorbci vody.

Nejde o raritu. Každej odchov potěší. Mě se nedávno jeden člověk ptal proč mam při vzácnosti zvířat které chovám a choval sem "plevy" jako jsou campbelky nebo Boa mix a PMB albino pod., že mi to akorát zabírá místo. Pro mě to tak neni každej odchov mi dělá velkou radost a proč bych se zbavoval něčeho co se množí a mam to od mláděte. Letos mi paradoxně udělali obrovskou radost "běžná zvířata" jako jsou hypo hondurensisky protože je mam od mláděte a je to od nich první odchov. Jako další vejce od PMB albino, protože je mam taktéž od mláděte a jsou to moje první velké krajty. Poměrně všechno relativně obyč zvířata. Nekoukám na to kolik to zvíře stojí, ale jestli mě baví, ikdyž na druhou stranu mam 30campbelek na prodej z prvních snůšek a cca 25ks vajec z druhých snůšek v inkubátoru a jelikož sem línej jet na burzu a po inzerátech je to nemožné prodat budu je asi mrazit na horší časy.:-D To je ale bohužel standartní situace u korálovek.

Jestli narážíš na mě drobku, jak jsme se bavili o těch hroznýších Acrantophis a tmavkách atd.- doufám, že jsem se tě nějak nedotkl, tak to myšleno nebylo, snad mi rozumíš. Já to mám samozřejmě podobné, jen mě trochu zarazilo při tvém vztahu k madag.hroznýšům a prostorovým možnostem, že už je nemáš a např. ty tmavky jo ;-) Jinak hlásím včerejší(dnešní) úspěch: 6 malých psohlavců+jedno neoploz. vejce, je to na tu samici slabší porod, ale stejně mě to moc těší..:beer:
Jinak fotky budou snad po víkendu, mám rozbitý foťák, tak až si půjčim, taky se pochlubím..

toje právě ono-světlejší trochujiná kresba ajetu jiná barevná forma .pokud se podíváte hnízda prckútak nějakého odlišnějšího najdete skoro vždy a pokud produkujete snad stovky mládat vyberete typ změny od púvodní linie prokřížením znásobíte odchylkua jsou tady candycane nemám kvalitní foták ale nějak skusím vyfotit sveho azteka vybraného na burze v brně z hromady asi20 kouskú normalních albínú odčeského chovatele ,pokud jste se někdy koukli na americký farmy tak ty stovky mládat valej bez problémů tak maj z čeho vybírat

Moc nerozumim otázce:-/.Pohlaví se u timonů nedá poznat po pár týdnech.Všechny mládata maji stejnou barvu.Samci jsou statnější a mohutnější,ale to se dá poznat až tak příští rok.Zatím jsou to jen takový válečky,některý je hnědý,jiný zelený.Záleží na tom kdy se začne přebarvovat.;-)