Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč byli zamknuty Knihy v el.podobě???

Můžu se zeptat proč byli zamknuty knihy v el.podobě? Jestli se nemýlím tak už tu jednou něco podobného bylo a nikomu to nevadilo!!!A myslím si že hodně uživatelů teraporadny by o tyto knihy mělo zájem.A najednou to správce hned zamkne.Vy asi hodně hrajete na zákony že???
Změna kategorie, původně: Literatura (Kurt)

Ačkoliv toto bude nejspíše docela kontroverzní otázka, myslím, že i taký topic zde má místo. Soudím dle sebe, ale já ačkoliv takových videí i knih mám nemálo, stejně pokud mne nějaká kniha zajímá pořídím si ji v klasické tištěné podobě z mnoha důvodů. Navíc co se týká dokumentů nahrávaných z televizních pořadů, kde jinde si třeba lidé, nevlastnící programy typu Animal planet a podobně, mají možnost tyto zajímavé pořady byť jen prohlédnout?

O podrobné znění autorských zákonů jsem se nikdy nezajímal, abych se přiznal, ale znám nejedno forum, kde se vyskytuje mnohem více odkazů na stažení čehokoliv a vyřešené je to tam způsobem, že odkazy na stažení nejsou aktivní přímo při kliknutí a rozhodně ani jedno z těch for nevypadá, že by se někdo chystal jej smáznout, tak proč se nesnažit to v nějaké přijatelné formě mít i zde?

je to tak spravne - nebo myslis ze autori tech knizek jsou nadseni ze za ne nedostanou zaplaceno? Myslis ze pak nekdy napisou nejakou dalsi? Chapu nejake to "pirateni" u maistreamu, kor kdyz to vetsinou nema (obsahove) cenu ani spalene elektriny pri downloadu - ale uzce specializovane veci to muze zabit.

Stačí se zamyslet jak by jste na podobné chování zareagoval-li vy. Dva, tři roky budete psát knihu a kvůli pár vyčůránkům se vám třeba ani nezaplatí náklady, blbá představa nebo ne? Málo platné, elementární slušnost není hra na zákony a pokud někdo z kolegů takové věci bezostyšně provádí, nemusíme být první kdo takovou svi.árničku bude opakovat. Pokud je vám líto dvou třech stovek, jako výraz uznání autorovi, tak co na to říct. Nečtěte to :-D
Možná ale vaše publikace jsou veřejně šiřitelné kýmkoliv bez jakéhokoliv vašeho nároku na honorář, dejte na ně odkaz, na to bezesporu nárok a právo máte.
A pardon, montáž fabky srovnávat s napsáním knihy, tomu se divím zase já, pozoruhodné srovnání.

Osobně bych tohle vlákno taky zamknul, když to přeženu jak by se vám líbilo vypiplat si třeba hada od mimina, čekat tři roky než dospěje.Poté se vám třeba podaří odchov a vy byste měli rozdat mimina zadarmo, ikdyž jste s rodičema měli nemálé náklady...Líbilo by se vám to?Myslím, že ne.To že nejmenovaný pán na ifauně, knihy v elektronické podobě bezoztychu i prodává je podle mě opravdu vrchol...

Doufám že tyto vaše reakce nejsou mířeny na mě já jsi ty překlady knih poctivě koupil a napsal sem jen že je mám a pokud má někdo zájem ať mi písne do soukromé pošty nikde ty knihy nešířím veřejně což jse nedá říci o pánovy na ifauně který to nabízí na cd za peníze

Já myslím, že ne - jsou myšleny na člověka, který se prodejem nelegálních kopií/překladů přiživuje.
A propos, já jsem vlastně taky plagiátor, anžto jsem nedávno jednomu kolegovi odsud z poradny překládal 50 stran z knihy "Rhacodactylus: ....". Jeden drobný rozdíl je v tom, že on si tu knihu koupil (40 euro) ačkoliv nevládne angličtinou a byl odhodlán se s tím poprat pomocí online překladače]:) a to se nedá...navíc můj skromný honorář činil nic.
v takovémto případě nic proti neofiko překladu nemám (vždyť si tu knihu koupil), ale pokaždé když vidím někoho takhle prodávat (viz pán na ifauně), cuká mi v prstech...]:)

pro KHor: Nehrajte si na uplného poctivce to nikdo z nás není samozřejmě že sem je nekoupil od toho pravého to totiž ani není možné jelikož u nás legálně tyhle knihy nikdo nepřeložil a kupovat si je v anglické nebo německé verzi nehodlám.Dost těžko pochybuji že všichni z vás co mají blbé kecy chodí poctivě do knihkupectvý pro knížky že je nekupují na burze atd a potom pochybuji že peníze jdou přímo autorovy který doma brečí že mu z 100 000 výtisků padělaly 1000 nehrajte si tu na moralisty,poctivce,a dodržovatele zákona ono to totiž v české republice jde dost těžko

Jeir: to je bohužel dosti běžný alibismus - "nikdo není poctivec", " v české republice to nejde"...atd. To, že si tímhle svoje jednání "omlouvá" většina "pirátů", neznamená, že je to pravda, nebo že by to nějak zlepšovalo pohled na ně...to si jen sami sobě nejsou schopni přiznat, že dělají něco, co by se nejspíš nemělo.

Nerad bych rozpoutával nějakou emotivní diskusi, každý ať si sáhne do svědomí sám;-) Koupí originálu ale dle mého krom odměny za tvrdou práci (ono napsat opravdu odbornou knihu znamená několik let dřiny, o studiích nemluvě) tím i vyjadřuji jistou úctu autorovi. Prachsprosté vykrádání (protože originál je zbytečně drahý atd atd. a taky proto, že že kradou přece všichni a dodržovat zákony je nesmírně obtížné..blabla...) pak považuji přinejmenším za neslušné;-)

Jeir: Nemá cenu tu rozfoukávat plamenné diskuse. Každý má možnost si vybrat, jestli bude to či ono dodržovat. Jestli chceš podporovat nelegální činnost tím, že si to koupíš, to je jen na Tobě. A to není moralizování, já jsem od toho zmiňovaného taky nějaké překlady koupil, protože moje jazykové schopnosti jsou omezené a tím se nechci okrádat o možnost si to přečíst. Jinak česky psané knihy si radši koupím. Prostě jsem se rozhodl se zachovat takhle, byla to moje volba. Tvoje volba je taky vždy jen na Tobě. Ovšem server musí dodržovat nějaká pravidla a balancovat s nějakou nelegální činností si pokud chce nějakým způsobem nadále fungovat prostě zahrávat nemůže. Ty si tedy kupuj od koho chceš, klidně to i překládej sám a prodávej, každej si je za své jednání sám zodpovědný. Zajišťování fungování serveru bych ale být Vámi nechal na kompetentnějších. ;-)

Khor napsal

Stačí se zamyslet jak by jste na podobné chování zareagoval-li vy. Dva, tři roky budete psát knihu a kvůli pár vyčůránkům se vám třeba ani nezaplatí náklady, blbá představa nebo ne? Málo platné, elementární slušnost není hra na zákony a pokud někdo z kolegů takové věci bezostyšně provádí, nemusíme být první kdo takovou svi.árničku bude opakovat. Pokud je vám líto dvou třech stovek, jako výraz uznání autorovi, tak co na to říct. Nečtěte to
Možná ale vaše publikace jsou veřejně šiřitelné kýmkoliv bez jakéhokoliv vašeho nároku na honorář, dejte na ně odkaz, na to bezesporu nárok a právo máte.
A pardon, montáž fabky srovnávat s napsáním knihy, tomu se divím zase já, pozoruhodné srovnání.

To co píšete nemá v našem prostoru příliš význam. Pokud napíšete specializovanou knihu a vydáte jí pouze v češtině, tak s honorářem se dá počítat pouze ve vyjímečném případě. Dost často je člověk vůbec rád, že mu takovou knihu vůbec někdo vydá. Jako váš vklad je pak většinou pouze investovaný čas, pokud si jí tedy nevydáte ve vlastním nákladu.

Jak se ale třeba stavíte k tomu, že knihu, kterou napíšete si každý může prakticky zdarma půjčit v knihovně. Tam jako autor z toho taky nic nemáte a výsledek je stejný jako když si jí někdo stáhne v pdf. Můžete si jí přečíst, opsat, oscanovat, okopírovat a je to proces nezpochybňovaný a legální.

Pokud jí budete chtít mít, tak si jí koupíte. To samé je s tím pdf. Já si knihy, které se mi líbí, nebo jsou pro mě zajímavé, taky kupuji, ale někdy mě zajímá jen výsek, či nějaká stať a pak mi stačí zajít do knihovny, případně tyto informace získat jinde.

A co třeba odborné časopisy. Tam mě třeba zajímá pouze jeden článek z celého ročníku a když jde o zahraniční titul, tak je příliš drahé a složité si kvůli tomu předplácet celý ročník, či shánět přímo to číslo, o které mám zájem. Mnohdy ani jiná cesta než scan není, pokud jde o starší věc, která už je dávno rozprodaná.

Jiná věc ale je jestli někdo něco načerno přeloží a pak prodává. Tam jsem samozřejmě proti. Ale zpřístupnění odborných materiálů na netu mi nepřijde špatné.

Otázka na webmastera či informované.
Tady na tom fóru nejdou citace k jednotlivým uživatelům, nebo jen ta funkce chybí u mého přihlášení?

pro Arutha: Já si myslím že ti co mnoho let studují plazy nebo jiné zvířata květiny atd to dělají protože k tomu mají vztah baví je to a když potom o tom všem napíšou knihu tak to nedělají pro peníze z provize za prodej ale pro to aby své poznatky předaly jiným.Samozřejmě že pirátstvý odsuzuji ale má reakce byla na KHor a všem ostatním co jsi hrajou na poctivce .Taky dost těžko jsi koupíš knížku která buď u nás není nebo je v anglickém jazice .Tím chci říct že pochybuji že si někdo koupí odbornou knížku třeba za 600kč ještě v anglině abys to potom mohl doma rok louskat do češtiny.Jsou jen dvě možnosti buď si jí prostě nekoupíš nebo jsi jí za zlomek ceny koupíš v češtině pirátsky přeloženou co si vybereš ? a co když chceš těch knih 5 a více ?já jsi jí teda koupím už přeloženou a se...na nějaké svědomí a je vás tady fakt hromada kteří mi včera i dneska psaly ať jim to pošlu tak nechápu proč tady pořád někdo moralizuje komu se to nelíbí ať tuhle diskusy nečte a jde si koupit originál knihu

halapřemek: Já nechápu tvoji reakci já jsem nikdy nepsal nic o fungování servru nemám ani nic proti tomu že to zamkli nevím co to meleš o tom že jsi to mám kopírovat a prodávat to jsi dělej sám já jsem jen chtěl pomoct tím že jsem napsal že mám nějaké knížky v el podobě a kdo má zájem ať mi napíše do soukromé pošty nikomu to neprodávám jak jse domníváte všem kdo jsi řekl jsem dal odkaz na stahnutí to je vše co je dneska s váma jste normální ????

Tak jediné nenormální mi přijdou Tvé podrážděné reakce. :-) Vždyť na Tebe nikdo neútočí, jen jsem vysvětloval rozdíl mezi poctivostí jedince a serveru.

nehrajte si tu na moralisty,poctivce,a dodržovatele zákona ono to totiž v české republice jde dost těžko

Na tohle. ;-)
To, že poskytneš nějakou literaturu tomu kdo si o ní poví, to jsem nijak nekomentoval a kdybych to okomentovat měl, tak bych proti tomu neměl nějak extra výhrady. Taky si se známými takhle poskytujeme literaturu, která nelze koupit, nebo lze koupit u toho člověka o kterém se celou dobu v souvislosti s překlady bavíme. Osobně proti tomu nic nemám, byl bych i ochoten ji poskytnout (samozřejmě bez úplaty), nebo si o nějakou u jiného zažádat, stejně jako Ty. Jestli to někomu bude připadat jako nepoctivé, pak to nikomu brát nebudu.

nemám ani nic proti tomu že to zamkli nevím co to meleš

Možná to vysvětlování patřilo více těm, co něco měli proti zamčení toho vlákna a jestli Tě to nějak urazilo, tak se Ti upřímně omlouvám (snad to nebude pochopeno jako ironie, protože jsem v úmyslu urazit neměl a ani nemám důvod být ironický). ;-)

U "odborné" literatury to myslím takhle nechodí, "masovej držitel" zvířete si stejně koupí "BYDLÍ S NÁMI XXXXX" a na odbornou tlustou knížku ani neplivne. Chovatel si ji třeba stáhne, ale málo platný, stejně si ji koupí protože hledání a listování v průběhu chovu je v PC dost nepraktické.
já mám třebas problém, že jsem plno knížek rozpučoval nebo se v průběhu několika stěhování postrácely - sice si toho hodně pamatuju,ale ted bych velmi ocenil kdybych si je tehdá neskenoval.

Ačkoli s názory KHora převážně souhlasím, k tomuto tématu se musím vyjádřit. :!: Sám se věnuji přírodním vědám všeobecně (nejsem "čistým teratistou") a je toho hodně, co mě zajímá. Každopádně už jsem hodně dávno vyrostl z knížek typu "žije s námi XXX" nebo "Pěstujeme YYY". A právě proto oceňuji "hodnotnou" literaturu faktů a zde se její cena většinou nepohybuje řádově ve stokorunách.:!: Proto jsem vděčný za každou možnost získat vědeckou literaturu byť i v elektronické podobě. Pokud vyjde kniha týkající se mé "srdeční" oblasti zájmů tak nelituji a nějakou tu tisícovku investuji. To si ale mohu dovolit tak 2-3x ročně neb jsem se nenarodil jako milionář. Takže závěrem: osobně mám několik set "ztažených" knih, nešířím je dál (pouze pokud některý z kolegů potřebuje/shání ke studiu, tak přepálím na CD). Mám knihy jak nové, ale i třeba skeny knih z 18 a 19 století. Z důvodu zvýšení možnosti sebevzdělávání nevidím na elektronikém šíření publikací nic špatného. A pokud se někdo ptá na můj názor ohledně ušlého honoráře autorům? Sám jsem nějaké publikace již napsal (ovšem ne v oblasti teraristiky:-D) a první věc, kterou jsem udělal bylo, že jsem práce dal volně k dispozici na net.:-)

Ale no tak Jeiry, jediný razantní útok v celém vláknu jste předvedl vy a to na mě, pokud vás rozčilují odlišné názory, zapracujte na tom.
Chytí-li vám z mého příspěvku opět koudel, vyprošuji si invektivy typu "blbé kecy" "nehrajte si na poctivého" atd. Já také nepoužívám všechny výrazy které znám a které by se v tomto duelu daly velice výstižně použít. Odlišný názor lze vyjádřit i tak, že protivník nemusí hned po přečtení dostat infarkt. Pokud to ovšem není záměr. :-)

Zdarec, zajímalo by mně o s tou knihovnou, jak to je? To má autor za každé půjčení nějakou sumu? Jestli ne, jaký je rozdíl pro autora mezi netem a knihovnou? To je jeden dotaz,a ještě takový pohled: Shakespearovi ... taky nikdo neplatil, jen zase na druhou stranu je to určitá možná blbost ale jako pro autora by mi bylo příjemnější aby byla má práce zůročena a byl o ní zájem třeba na netu, než skončit někde pro nezájem ve výprodeji! Jsem to asi blbě řekl, prostě by mi bylo příjemnější aby má třeba nekolikaletá práce byla někomu k užitku, byla přístupnější a dostupnější masám a nejen vyvoleným, nebo movitějším. Asi nikoho nepoloží a asi každý i nějakou literaturu týkající se svých chovanců vlastní, ale neustále se něco mění, nové poznatky a tak si myslím že je to takové doplnění, aktualizace.

Upřímě řečeno mě toto srovnání kapku vyvedlo z míry, nicméně pochybuji, že v době, kdy si na veřejném místě (provozovně) nemůžete zdarma pustit ani radio, bude tolerováno půjčování knih zcela zdarma (nemyslím tím finálnímu uživateli). Postrádalo by to jaksi logiku. Organizace, která se takovým půjčováním zabývá, bude podle mého názoru nějakou tu kačku platit.

K tomuto

jako pro autora by mi bylo příjemnější aby byla má práce zúročena a byl o ní zájem třeba na netu, než skončit někde pro nezájem ve výprodeji! Jsem to asi blbě řekl, prostě by mi bylo příjemnější aby má třeba nekolikaletá práce byla někomu k užitku, byla přístupnější a dostupnější masám a nejen vyvoleným, nebo movitějším

Zřejmě máme opravdu různý náhled na věc, já bych to považoval za újmu zjistit, že má několikaletá práce volně poletuje po netu, aniž bych to zamýšlel a každý si z ní může kořistit podle libosti. Myslím, že nekvalitní práce nejsou předmětem kupčení a objektem příživníků, toho že skončí ve výprodeji bych se opravdu nebál a pokud ano, mají skvělou příležitost ti méně movití, aniž by museli přikrádat. On to každý prostě považuje za prkotinu do té doby dokud se ho to přímo netýká, jen si všiměte jak většině lidí vadí, když objeví svou fotografii třeba u komerčně zaměřených webů, nebo když si někdo vaše texty stáhne do svého webu bez odkazu.

No KHore, ruku na srdce, proč vadí lidem fotografie v novinách...Dřív co by lidi za to dali aby byli v novinách, časopise, třeba nějaká momentka když se to stalo schovávali si noviny, na památku...Dnes jim to vadí! Proč? Protože v dnešní době všem jde jen o peníze, jak si to někdo mohl dovolit, chci za to prachy, co nejvíce...Jasně, jiná doba, jen jsem si nějak málo jistej jestli je to tak správně! V odb. literatuře málo autorů píše kvůli prachům, je to jejich koníček, baví je to a chtějí se s lidmi co na to nemají čas ani prachy podělit o své nastudované, objevené poznatky. To že o to někdo stojí, někomu to pomůže jim dělá radost. Vydělat se dá spíš na knihách typu: Bydlí s námi...! Hele co takhle zpoplatnit teraporadnu! Vždyˇtady taky lidi veřejně pomáhají druhým a radí, a to je taky někdy výsledek jejich mnohaleté práce!A ještě něco: jde li nám o dobro zvířete, je mi fuk jestli se někdo o něj dobře stará dle infa ztaženého z odbornej literatury z netu, než když ho někdo"morduje" dle naučných knížek: " Máme doma hada, Bydlí s námi želva...!!

S tím musím nesouhlasit. Pokud by autor dané literatury chtěl "se s lidmi co na to nemají čas ani prachy podělit o své nastudované, objevené poznatky", může své dílo sám zpřístupnit na netu sám. Nemusí to za něj dělatněkdo jiný. Nikdo nejsme svatý, každý ať si stahuje co chce, ale ať si to neomlouvá slovy, že by si to autor vlastně přál ve jménu osvěty lidstva.

Pokud máte na mysli dobu kdy dnes znamenalo už zítra, nebo co to ti komunisté vlastně plácali, tak je to fakt. Za možnost jakkoliv vyniknout byli někteří lidé opravdu vděční. Já osobně dávám přednost současné praxi, protože vím, že pokud můj ksichtík bude pro média zajímavý, tak novinář který cvakne a napíše to dělá pro zisk, nevidím nejmenší důvod proč bych měl být na základě jakýchsi svých morálních pocitů z celého kolečka vynechán, osobně bych si připadal jako vůl. (to říkám o sobě)

To že o to někdo stojí, někomu to pomůže jim dělá radost

To snad ne.
Autoři vědeckých prací možná publikují bez přímého finančního efektu, ale pokud vím, publikace jsou bedlivě posuzovány při jejich profesním růstu. Takže konečný efekt je zřejmý. Plagiátorství a jiná podobná nanoprivatizace cizích odborných textů je považována za krádež a postihována.

Hele co takhle zpoplatnit teraporadnu! Vždyˇtady taky lidi veřejně pomáhají druhým a radí, a to je taky někdy výsledek jejich mnohaleté práce

Tito lidé pomáhají vědomě a zcela dobrovolně, zcela bez efektu to není, etablují se do slušných pozic v podvědomí chovatelské veřejnosti. Navíc to přináší osobní uspokojení.
Navíc, já nejsem z těch kdo za každou zveřejněnou informaci očekává odměnu, naopak někdy mám pocit, že vyslepičím i to co bych neměl. Uveřejňuji své názory na fórech i na webu také zdarma, takže žádný upír nejsem. Pokud ale existuje jakýkoliv produkt, který má uvedenu cenu, tudíž autor očekává finanční efekt, považuji manipulaci s takovým dílem minimálně jako rozporuplnou a neetickou nechci-li to rovnou nazvat krádeží.

Plne suhlasim s predoslim prispevkom a zaroven sa priznam ze som necital komplet cele vlakno ale chcel by som prejavit svoj nazor..Vazeny,ked niekomu vadi nejaky "obor" elektronickej zlodejiny tak je to pokrytectvo..Niekto moze povedat ze autor za to nedostane ani kacku,a co..Ten kto nieco take pise by si mal uvedomit ze aj on ma nejaky "nelegalny" software ci sa uz jedna o op.system,prehravac,alebo aj obyc MP3-jku ci film..Nech mi nikto netvrdi ze nikdy nepocuval napalene cd,alebo necumel na napalene DVD,a autor(tvorca) za to tiez nic nedostal.Dokonca sa na tom obohatil nejaky "parazit" ktory to nejakym sposobom sprostretkoval.Ja niesom z tych co by chceli za kazdu cenu vsetkych dookola poucovat co je spravne a co nie no vyroky ake tu boli zverejnene ma nenechavaju chladnym.Myslim ze nik z nas neovplyvni dostupnost akejkolvek tvorby na webe,ci uz legalnej alebo nie,a kym sa samotny autor nevyjadry resp.nezareaguje na zverejnenie jeho diela tak budu stale nazory na jednej ale aj druhej strane.Mimochodom to by mohlo nakopnut spravcov ku kontaktovaniu konkretnych autorou a dotazovat sa na zverejnenie ak uz chceme po tych sviatkoch byt vsetci lepsi..

Zřejmě jsme se nepochopili, no neva, já jen že mi přijde srovnávat plagiátorství , zlodějinu,v umění, vědě... a teraristické infa i když knižně vydané jako jabka a hrušky!!!! V první řadě by mělo jít o dobro zvířete ať už autorovi, proto to snad dělá!, no možná že jen chce vyšplhat do elity vědy,a na straně druhé začínajícímu teraristovi! Obomum by mělo v první řadě ležet na mysli dobro zvířete! Asi máme jiný názor.Navíc co se týká hudby..., jasně mám užitek z práce někoho já, ale v případě teraristiky to je to zvíře! Navrhuji co teda zkásnout o autorské poplatky přímo mého hada, nebo želvy Khora! Ten vědec, terarista když zkoumal a vědátořil na zvířatech odchycených z přírody, co zaplatil jim, aby je mohl zkoumat?!!! ABSURDITA,já vím ale proto si myslím že to není možné míchat!

Vite co, v tomhle oboru se tape uz pekne dlouho a myslim, ze nema reseni - nebo ma, ale to by se nelibilo v dusledku nikomu. Jsem podobny pripad jako AM vyse, take shromazduji jakoukoliv literaturu, ktera mi prijde pod ruku a u mnoha to ani jinak nejde, nez ze ji okopiruji (nektere knihy jsou treba v jedinem kuse v CR). Je to nelegalni, chapu to, ale co s tim? Hezkym prikladme je zonlineni - kouknete na www.lepidoptera.cz - tam jsou texty a fotky z knihy Atlas motylu CR: rozsireni a ochrana I a II, na ktere jsem se podilel. Nikomu z autoru to nevadi, ba naopak! Proto tam je, ze. Jenze, co s knihama, co byly vydany pouze za ucelem vydelku? I kdyz profesne na vysi, tak si je poridi jen par stastejch, co na ne maji... V tom vidim potiz, protoze to nevede k pokroku v oboru. Ale je to nelegalni a moralne to take zapacha... Ma-li kdokoliv z Vas rozumne reseni, sem s nim - myslim, ze neni takove, aby byli spokojeni vsichni...

Clanky jsou dalsi kategorie - co s kopii separatu? Je to plagiat? A co PDF-ko? A jaky je rozdil mezi PDF-kem a kopii papirovou?

VH

Autorská práva jsou zkrátka a jednoduše majetek, ikdyž duševní. Když půjdu do knihkupectví a ukradnu knihu, nikdo tu nebude polemizovat o tom, zda je to správné či ne, bez ohledu na to, že se budu bránit slovy, že to dělám pro dobro terarijních zvířat. A´t si každý stahuje co chce, je mi to jedno, každý asi už asi udělal něco nelegálního, ale ať se tady nesnaží vnucovat, že jeho jednání je vlastně úplně OK.

No tak pánové,tlacháte jak starý ženský u kašny.Každý z vás ví,kolik fotek je třeba udělat,než se vám jedna povede,co stojí za puplikování.Potom projíždíte net a vidíte svou fotku na stránkách jiného člověka s popiskem "Můj had a jeho terárium".Tak to určitě naštve i ty co jsou pro to aby "všechno bylo všech".Stejný je to z knihou či článkem.Člověku to muselo dát hroznou práci a odříkání.At to píše pro peníze a nebo čistě z pocitu dobře vykonané práce.Proto se nemůžu vymlouvat nato,že to stejně psal pro hady a jim to má sloužit.Můžu vás ujistit,že když teraristiku a zvířata nemáte v srdci,tak vám nepomůže žádná literatůra ani CD.;-)

Tohle téma nikam nevede, stejně jako mnoho podobných na mnoha jiných serverech - to není překvapivé, zákony se mění jinak a jinde. Chápu stesky těch, kteří mají potřebu se vzdělávat i přes autorovu mrtvolu, ale pochopte zase vy, že tento server není anonymní, není "ničí" a není ani v Karibiku. Takže se na něj a jeho provozovatele vztahují zákony této země a to, že vy je nechcete dodržovat, může přidělat problémy nejen vám, ale i jemu.
Pokud vám tolik záleží na zvířatech, pak si ty knihy vyměňujte a kopírujte (to je vaše zodpovědnost a vaše svědomí), ale zvolený způsob, tedy vkládání přímých odkazů na chráněná díla umístěná v elektronické podobě na download serverech, je ten nejhorší možný.
Jste vesměs dospělí lidé a tak snad nepotřebujete radit, jak to vymyslet tak, abyste zde prezentovali obsah své knihovny a přitom neporušili pravidla...

Zdravím všechny.
Ze začátku se mi nechtělo do této debaty vůbec zapojit,
ale po přečtení všech příspěvků musím reagovat. Vlákno(knihy v el. podobě)jsem založil já.
Na podobných serverech poměrně běžné.
Na zákdadě toho, že v této poradně existuje starší vlákno (burza knih),
kde jsou vloženy také přímé odkazy na stažení knih. Z části pořád aktivní.
Usoudil jsem, že provozovatel je také k tomuto vstřícnější.
Burza knih nebyla nikdy zamčena ani do této doby nebyly smazány aktivní odkazy.
Jednou za čas se tu různá témata znovu připomínají, tak jsem zkusil obnovit toto.
Každý má jiný názor na nelegální stahování čelokoli.
Doma mám také několik knih stažených z internetu. Některé už nejsou v prodeji, tak se v podstatě nedají sehnat.
V elektonických knihách se ale hledá poměrně hůře, tak jsem si některou koupil, ale už věděl že není brak.
Na trhu je mnoho knih o teraristice ale jen některé kvalitní.
Tato forma se mi zdála i pro začínající chovatele rozumná, aby nekupovali zbytečně nekvalitní literaturu.
Kdybych věděl jaké negativní reakce to vyvolá tak se tomu obloukem vyhnu.
Nechci aby se tu chovatelé nadále navzájem napadali. Proto navrhuji smazání obou těchto vláken.

Osobně nemám nic proti shánění si literatury, článků apod. pro vlastní potřebu, pokud se chce člověk vzdělávat tak to ani jinak nejde. Ale velmi mě se.e, když si nějakej šmejd, kterého nechcete jmenovat, přitom má jméno v každém inzerátu, veřejně šíří plagiáty a vydělává na tom. Asi i docela dobře, když už si je může vázat do vazeb. Jednou jsem byl na burze v Liberci a on seděl naproti mě a ve mne se vařila krev, proto jsem řek, že už tam nepojedu. Ono, pokud to takhle bude pokračovat (naštěstí v jiných zemích se to snaží potírat), tak se může stát, že prodej klesne natolik, že všechny vydavatelství přestanou odborné publikace vydávat a ty skončí pouze v placených odborných časopisech a jsem zvědavej, kde je budete potom shánět.

Souhlasím naprosto s tím že vydělávání na práci jiných je svi....a! To je k tomu když to někdo prodává, ale ztáhnout si něco, porovnat nejnovější poznatky se svýma..., pro svoji potřebu nevidím až zase takové zlo. Je jasně že jak píše Melda že nas..e když někdo vadává vaši fotku za svoji, a pod. ale o tom to přeci nebylo.

Ono se ne nadarmo říká, že boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Já myslím, že na podobné týpky taky jednou dojde, otázkou však je, kdy to bude. Za současného stavu, kdy se naši politici jen handrkují mezi sebou o koryta a kašlou na řešení podobných problémů, to ještě může trvat léta...3-[

Bez informací by teraristika nebyla tam, kde je, proč se bránit šíření těchto informací, pro mě je daleko horší přístup ten, držet informace pod pokličkou, hlavně, že budu mít odbyt na svá zvířata. Pánové chtělo by to trochu odstupu a trochu anarchie do těch všedních životů

Když už se tady rozebírá nelegální kopírování článků a literatury, chtěl bych varovat před "Prvním oborovým chovatelským katalogem" - http://www.chovatelskykatalog.cz/magazin/index.php

Kradou články z různých chovatelských stránek (samozřejmě bez vědomí autora) a bezostyšně se pod ně podepisují. Já osobně jsem tam objevil minimálně tři své články podepsané jakousi Pavlou Ivaňcovou a v jednom případě dokonce i samotným adminem. Ta ženská se nespecializuje jenom na terarijní zvířata, ale je zřejmě absolutní machr úplně ve všech oborech chovatelství. Pod minimálně čtvrtinou z více jak 500 článků je podepsaná ona, a je vcelku jedno, jestli jde o akvarijní ryby, hady, slepice, papoušky, morčata, nebo kozy, krávy či koně. Je prostě úžasná! :-/

Když jsem tehdy adminovi toho webu napsal, že jde o docela drsné porušování autorských práv, bez jediného slůvka omluvy druhý den jednoduše připsal pod článek moje jméno, čímž to považoval za uzavřené. A kopčí se tam vesele dál... Rozhodně by stálo zato, kdybyste nakoukli jestli tam taky nenajdete něco ze své tvorby.