Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bazar naposled

Naposledy se vracím k mému dotazu zda bazar nebo inzerce. Dotaz nebyl můj nápad, ale mého známého, který říkal, že všeobecně chybí inzerce kvalitní tera. Náhodou nalezl zde "bazar", z kterého byl docela nadšen,ikdyž čekal třeba starou troubu - jeho slova, ale říkal,že kdyby sem nezabrousil náhodou, nikdy by tam nečekal kvalitní nabídku! Jelikož nemluví česky, vznesl dotaz u mě, proč to je tady takto. Proto jsem se zeptala. Ovšem tak negativní reakce jsem nečekala. To jen tak a klidně to smažte hned.

Popravde, ja taky citim rozdil ve vyznamu slova bazar a inzerce. Ale, protoze jsou tady i sekce IT, PC, kutilska a Hry, tak ten nazev dava i smysl, i kdyz inzerce je lepsim vyrazem.
Melda tim myslel, ze nikdo tady ve foru nema moznost ten nazev zmenit, tak je zbytecne o tom nejak diskutovat. Musis to napsat majitelum / spravcum.

No to je celkem jedno, ale prostě mě překvapilo, jak pouhý dotaz, míněný k dobru věci,abyste prodali nebo koupili, vyvolá tak negativní reakce. Ale mně to nevadí, jsem zvyklá, jen mě to trochu překvapilo. To je všechno.

No ty jo, teď teprv čtu to zamčený vlákno, achjo! Kamarád mi říkal, že četl nějakou "typologii" lidí, co chodej na internetový diskuze. Pak jsem to spláchla asi pěti pivama, tak si nepamatuju detaily, ale jeden typ lidí byl ten, který na ty fóra choděj v podstatě jen kvůli tomu, aby ryli a oponovali všemu a všem, snad i kdyby souhlasili. Velká pravda :) :-/

Na rovinu řeknu, že jak jak reakce některých "chytráků" tak uzamčení vlákna mě dost překvapilo..

To zamčení mě až tak nepřekvapilo.. To vlákno se ubíralo tam, kam se ubírá spousta vláken (nemusím snad být příliš konkrétní). Neřešilo by se zadání dotazu, ale jen to, jakej je zadavatel "trotl" protože se upsal v jednom písmenku a použil slovo, jenž spousta lidí ve své slovní zásobě nemá a navíc si dovolil se zeptat na takovou "kravinu". Přitom ten dotaz není až tak mimo. Zvlášť z pohledu cizince (jak zadavatel zmínil), který je zvyklý na "inzerce". Může se to někomu zdát triviální, ale proto snad nemusí hned jedovat. Já osobně bych volil taky raději inzerci, než bazar a hlavně, což jsem už říkal při spouštění bazaru, jsem byl mnohem spokojenější s inzercí připíchnutou v obyčejném vlákně. Do té jsem se podíval každý den. Do bazaru jsem nakoukl před pár měsíci, naposled, když jsem tam vkládal inzerát. Jinak k jedné reakci ze zamčeného vlákna -- co je pejorativní na slově inzerce??? A nazvat to "Nabídka", je ještě hloupější, než bazar, neboť je to prostor nejen pro nabídku, ale i poptávku..

jeden typ lidí byl ten, který na ty fóra choděj v podstatě jen kvůli tomu, aby ryli a oponovali všemu a všem, snad i kdyby souhlasili.

Ale vždyť tohle je tu již takový folklor. :-D Neříct nic věcného, ale zesměšnit druhého, poukázat na to, jaký je to blbec (možná snad proto, aby nikdo nezjišťoval, jaký blbec jsem já sám - kdo ví). Ano, ono někdy to jinak ani nelze, neboť někdy se člověk setká opravdu se ztraceným případem, ale tady se z toho už stal sport, kde se někteří rozdávají opravdu při každé příležitosti.

Ale vždyť tohle je tu již takový folklor. Neříct nic věcného, ale zesměšnit druhého, poukázat na to, jaký je to blbec (možná snad proto, aby nikdo nezjišťoval, jaký blbec jsem já sám - kdo ví).

Naprostej souhlas (vlastně uplně s celym tvym příspěvkem), že se vůbec rozčiluju, co?... :)
Ale je to škoda, pořád sem chodí kupa lidí, kteří tohle nemají zapotřebí, a občas i pár "zdánlivě ztracenejch případů", kteří se z rozumnejch rad nakonec poučej.

Kdo tu má něco proti slovům "prověřeným časem"?
Bazar je slovo, pocházející ze starého perského výrazu بهاچار či بازار
- a ten, volně přeloženo, značil "místo cen", tedy "místo k prodeji zboží"...
Až v pozdějším použití se to změnilo na něco jako "tady mají haraburdí"...
Ovšem, když se člověk podívá na všechny velké "bazary" světa...
A mimochodem, doporučuju zkusit to na Harper's Bazaar - vypadalo by to skvěle, kdyby se přejmenovali na Harper's Advertisement nebo Harper's Offering... :-D Myslím, ža takhle hezky hrají na city při představě starověkých bazarů v Kandii či jinde okolo...

V tom je právě onen "problém"...slova mají pouze takový význam, jaký v nich lidé vidí.
Jsou to v podstatě takové hračky, nádoby, do nichž zamykáme své myšlenky, pocity...k nimž klíčem je porozumění.
Souhlasím, že ze všech technických, historických i logických hledisek není na použití výrazu "bazar" v tomto smyslu nic špatného. Ono ale v teorii může fungovat prakticky cokoli...dokud to někdo nevypustí mezi lidi... A jazyk, jakožto nástroj dorozumění, se vždy přizpůsoboval buď většině, nebo uzavřené skupince, která sis jej upravila k obrazu svému.
Pokud člověk nemá v úmyslu zakoupit ojetého hada, nebo zarezlou želvu, pravděpodobně do vyhledávače slovo "bazar" nezadá.
Stejně tak když se na letišti budu lidí ptát: "kde je tady prevít", pochybuji, že bych to na ten záchod stihla...:-D

No, prevít... hele, u nás doma se prévet používá celkem běžně, jenže já taky Kandii... tedy Krétě tvrdohlavě říkám Kandie, při pohledu na mapu Afriky žasnu kam zmizela Nubie a hlavním městem Makedonie je pro mě pořád Aigai... :-D
Jo, bazar je místo, kde si člověk koupí vrak auta... jak smutné době musíme čelit! :-)