Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pochlubte se - Váš vysněný chovanec

Zdravím, určitě většina z nás má nějaký ten chovatelský, těžko dosažitelný sen v podobě vzácných druhů plazů, ať už kvůli vysokým cenám, špatné chovatelnosti či absolutní nedostupnosti druhu, apod...Napadlo mě založit tohle vlákno s tím, že by jste zde mohli uvádět názvy, nebo i vkládat fotky Vašich vysněných terarijních zvířat, v tomhle případě pravděpodobně stažených z internetu. Určitě nejsem sám, kdo by se rád pokochal případnými fotkami vzácných plazů. Nevím, jestli se tohle vlákno chytne, ale kdyby ano, bylo by to určitě zajímavé ;-).

loading...

Khor: Tak tomu říkám turbohovado:-D

darcy.stop: Zkus se zeptat v pražský zoo, mají tam mláďata:-D

Ještě mi to nedalo a rád bych vám ukázal tu mojí snovou "tauricu".
[http://img166.imageshack.us/img166/6589/zamenishohe nackeritauriev0.jpg]
Zároveň se omlouvám majiteli fotografie (zřejmě pan Vlček), chtěl jsem dát odkaz, ale již jsem ho nenašel, tak jsem použil svůj soukromý archív ztažených obrázků.

tak is vem příští rok na měsíc dovču a vyraž na ně

Tak ne, že bych to neměl v plánu:-D, ale najít takové hady není snadné, i když vím lokality (to je asi základ), tak pokud neznáš opravdu přesně místo (např. konkrétní svah atd.), tak je to hra na slepou bábu. Další věcí je počasí a samozřejmě v první řadě kus štěstí... na tom samém místě můžeš chodit 14 dní a nevidět ani ocásek a o pár metrů dál další den pářící pár umlátí rolník motykou:-/. Najít během takové několikatýdenní akce alespoň jeden pár (nebo alespoň samce, samici jeden kolega v ČR má) považuju skoro za zázrak.

Taky se pochlubím svým snem, něco reálné je a něco zase asi ne, no uvidí se. Každopádně na prvním místě mít v chovu co nejvíce druhů krajt rodu Morelia. Dále pak tady tohodle krasavce
[0007j.jpg]

Potom tyhle ty úžasný hady
Dendroaspis viridis
[http://img3.imageshack.us/img3/5774/dendroaspisvir idispcca2.jpg]

A co bych doopravdy chtěl z čeledi Elapidae je
Pseudechis australis
[http://img24.imageshack.us/img24/7862/pseudechisau stralisdavi.jpg]

Jinak bych chtěl spoustu druhů z podčeledi Crotalinae a Viperinae.
Jinak právě sen který se asi nesplní jsou čistě australské druhy hadů převážně z čeledi Elapidae.

Pak další sen který se taky nesplní je Varanus giganteus
[1166m.jpg]

Vím že "vůbec nejsem náročný", sny ale může mít každý :-).
Jinak fotky jsem měl už v kompu a původ už mi není znám, tak se případně omlouvám, kdyžtak to po pár dnech smažte.

Zdravim,obcas sa stane,ze clovek narazi na tvora o ktorom dovtedy ani nevedel.Napr. ja dnes:leguanci URACENTRON AZUREUM.Neni to moj sen,ale fuknem to sem aby aj ostatni o tychto jasteroch vedeli.Ked to date do googlu tak nejake tie obrazky Vam vijdu.Su to krasavci a cena pokial ich niekto ponuka je nekrestanska.Nasiel som zmienku o tom ,ze ich mali niekedy v Hamme a aj nejaky fanatik inzeroval na terraristik.com .Hold ked su prachy da sa zohnat uz cokolvek.To uz je na kamerovy (poplasny)system v hadiarni : )

Můj sen není zas tak nereálný, spíš pořád zvažuju a sbírám odvahu, chtěla bych si pořídit P.M.B. ovšem s mými 50 kily nevím jestli je to dobrý nápad i když vím že ti hadi jsou většinou velice klidní. Nějaké zkušenosti s hady už mám, chovám je tři roky, mám regiusky, boa, guttky, ale přece jen ten rozdíl velikosti je hodně velký.

ovšem s mými 50 kily nevím jestli je to dobrý nápad

Není to dobrej nápad. :-) Co můžu říct ze zkušenosti s tím mím, zatím prckem (něco přes 3m), tak když mně chytla za ruku a držela mněl jsem co dělat. Myslím si že nejsu žádný rozklepaný pírko ale musím uznat že už teď má docela slušnou sílu. Pokud nemáš doma nějákýho silnýho chlapa kterej je kdykoliv k ruce tmavku nedoporučuju...

ted nejako nechapu na co zase reagujes, protoze k tem penezim jsem to psal ke svemu prispevku a tam mam D.polylepis,Z.mangshanensis,O.hannah a N.samarensis a Ty tady zase na me vyrukujes s nejakym gekonem vo kterym ostatne ani nemam paru a osobne me to ani nijak extra nezajma ;) jinak jestli sis myslel jako ze to pisu vseobecne pro celou diskuzi tak je tu vic veci kterych nesezenes ;) a ne jen Tropiocolotese.

Zdravím, chci se jen pro rozhled Venomouse zeptat na ty Zhaoermia mangshanensis - okolo jaké ceny se pohybují, jestli jsou pro ně nějaké specifické podmínky chovu apod. - prosím nekamenovat - jde pouze o dotaz ze zvědavosti, nerad bych tady skončil jako vosisak s poznámkama, že na na chov toho a toho nemám:-/..Děkuji ;-)

Bic0:
Máš pravdu nesouvisí a už končím, ale ona celá ta diskuze je tak nějak zbytečná... a skoro mě mrzí, že jsem vůbec kdy přispíval. Od této chvíle se zříkám přispívání do zbytečných a nesmyslných diskuzí pokud nebudu přímo "vyprovokován" nebo osloven (nebo obojí). Jakožto se již do budoucna vyvaruji jakýchkoliv nemístných vtípků s nádechem oplzlosti. Howgh.

P.S.: Kdysi jsem opravdu měl jednookého hada, užovka Pantherophis alleghaniensis (dříve známa jako Elaphe obsoleta quadrivittata) přišla nešťastnou náhodou při poranění o pravé oko, ale žádné děvče jsem na ní nenalákal.;-)

Já mám trochu opačnou "úchylku" než většina ostatních - velká zvířata a několikametroví had mě moc neba... Vysněné chovance ani moc nemám, vždycky se mi líbilo něco, co bylo možné sehnat. Z ještěrů bych hodně bral třeba Phelsuma roesleri, P. breviceps nebo Lygodactylus mombasicus, nebo již omýlané molochy, z hadů je to teď jednoznačně štíhlovka Platyceps najadum (stejně jako u zakladatele fóra, který je na rozdíl ode mě ale už má a přeju mu, ať se daří a nějaké to množení..)

Klasicky Python anchietae, P. timoriensis, P. reticulatus superdwarf, ale nevím, zda-li se tento splní. První dva kvůli nedostupnosti a ta mřížkatice kvůli ceně a prostoru (leč stát se může cokoli). 1,0 E.c.cenchria a 1,1 A. dumerilli si plánuju ve více-méně dohledné době splnit a možná se tím pro mě zvládnutelný počet hadů ustálí, na ty první dva zmíněné budu koukat na googlu a na mřížkatici v práci (i když ta naše stařešina není zrovna bůhvíjaký dwarf nebo mazel ))

Mým teraristickým snem je úspěšný odchov dráčků létavých. Je to silný oříšek, ale zároveň velká výzva. To na mě čeká, až si splním svůj životní sen - po promoci a po svatbě malý domek s veterinární ambulancí a velkými místnostmi pro odchov právě dráčků.

Nadherna, frkana farebna mutacia uzovky cervenej
Mladatko:
[http://iansvivarium.com/morphs/species/elaphe_gutt   ata/palmetto/pics/palmetto-h.jpg]
Dospely jedinec:
[http://iansvivarium.com/morphs/species/elaphe_gutt   ata/palmetto/pics/palmetto-a.jpg]
Detail:
[http://iansvivarium.com/morphs/species/elaphe_gutt   ata/palmetto/pics/palmetto-e.jpg]

Palmetto was first discovered in 2008 as a wild caught animal and was proven as recessive in 2011 by Don Soderberg at South Mountain Reptiles. The morph is named after the state it was first discovered in, South Carolina - the Palmetto state.

jj máme je- odchytové subadulty. Ale teda pitomci to jsou k pohledání :-) jsou to zvířata žijící v norách, tak jsme jim udělali podle toho ubikaci- občas 1 zvíře vidim při vyhřívání, 2. je neustále zalezlé "v podzemí". Když přijdu k ubikaci, tak chvíli vyjeveně zírá a pak zdrhne. To je tak celá jejich aktivita. Dokážou se narvat a šprajnout do sebeneuvěřitelnější štěrbiny a pak nemůžou ven, jsou schopní se tam třeba udusit, nebo si někde šprajcnout packu, ocas a zlomit si to... při zařizování ubikace fakt člověk musí udělat vše naprosto bezpečně a bez skulin, kde by zvíře mohlo za něco uvíznout, protože jestliže někde ta možnost je, tak to udělá a ublíží si :-D

Jinak nechávali jsme si 1 pár, ale klidně bychom ho odprodali ;-)

Aha, zvláštní, že jsem nikde nezaznamenal, že by byli nějak náchylný na "vystrašenost". Mě takhle plaší samička od jedný skupinky trnorepů, která se vesele vyhřívá, ale jakmile se někdo objeví, tak začne vyloženě plašit a je schopná se zahrabat do betonu, kdyby měla možnost. Třeba by si ale zvykli. Já razím strategii, že si tyhle hodně bojácný zvířata dávám do obýváku, aby si zvykli na pohyb lidí, a třeba u těch trnorepů to funguje výborně. Teď tam mám varany tirmorenjáky, který jsou taky neskutečný stresojdi a taky mám pocit, že si za ten půlrok už celkem začínaj zvykat a vylejzaj sami i v době kdy tam jsem. Jinak já ty cordylusy viděl vloni v Ládví, vozí je tuším Martin Reuter, který tam jednoho měl. Zvířata jsou to fakt krásná, takže jestli budete prodávat, dej vědět :-) Teď mě trošku limituje spíš místo, ale výhledově bych je fakt chtěl.

Tak ono co jsem tak o nich dohledávala na netu, tak je pár informací od těch, co je fakt chovaj a jinak vesměs kupy mega x zkopírovaných keců :-) Ono některá zvířata si zvykla, že nemusí utíkat do díry a rozbít si při tom hlavu, ale jiná prostě skoro nevylejzaj. teď to u toho páru máme půl na půl. A to na mně jsou zvyklá, jsem tam v těch místnostech většinu dne.

Jinak právě Martin nám taky potvrdil, že to jsou idioti, co se prostě takhle projevujou :-D

Mých vysněných chovanců je několik např.Červorovec zploštělý( Typhlonectes compressicauda),Vodnářka tykadlová (Erpeton tentaculatum) a další druhy a rody těchto užovek,ale také raci kteří se moc u nás nechovají a kraby z Vietnamu ( rod Potamon).

už jsem v makru nějaký pátek nebyla, takže nevim jak je to tam teďka s prodejem živých korýšů, třeba už to konečně někdo zakázal. ale právě ještě před cca 2 lety tyhle raky tam nabízeli ve velkém množství živé položené na sucho jen na ledu. Dost mně to pohoršovalo, protože ti raci se tam dusili a pomalu umírali. A dle infa zaměstnanců jich tak 80% uhynulo a vyhodilo se, protože je lidé moc nekupovali. Měla jsem pár záchvatů nějaké zachránit, tak jsem je několikrát koupila, ale vždycky stejně záhy pošli (teda ne že bych se jim zas až tak divila, po tom co si chudáci museli prožít). To s těma bahenníma musel být asi nějaký kyks, protože běžně se prodávali právě tihle signální.

Makro běžně prodává živé kraby a humry(mají tam na ně nádrž)ale raky jsem neviděl prodávat ani o tom neslyšel ( mimo těch bahenních).Ještě raky prodával Carrefour ( také to byly bahenní). Já něco podobného řešil s firmou Tesco, ty zase měly na ledu živé humry.
Možné příčiny, že se ti je nepodařilo udržet na živo je prudká změna teploty,udušení,nebo jsi je dala do chlorované vody.

Jo humry a kraby tam měli taky, v nádrži jako ryby...ale raky prostě na sucho na ledu. Jednalo se konkrétně o Makro ve Stodůlkách a měli je tam tak několik let, jezdili jsme do tohohle makra celkem pravidelně na nákupy. Raky Astacus leptodactylus jsem tam nikdy neviděla, vždycky to byli tihle signální...ale když tak nad tím přemýšlím, tak je to déle než 2 roky, cca 4-5let.

Možné příčiny, že se ti je nepodařilo udržet na živo je prudká změna teploty,udušení,nebo jsi je dala do chlorované vody.

ale jdi ty brepto, chovám korýše asi 25 let, takže vim celkem přesně, čeho se u nich vyvarovat ;-):puff:

Vím kde je Makro ve Stodůlkách ,je to možné .Já tuto informaci nemam.
Jen sem napsal co by mohlo být příčinou úhynů zakoupených raků ( vím že se raci vozí na sucho).Také vím že raci podléhají stresu který je může zabít. Ale to ti nemusím přeci psát.
Jaké druhy chováš?

Jen sem napsal co by mohlo být příčinou úhynů zakoupených raků ( vím že se raci vozí na sucho).

No, to je sice moc hezké, že opíšeš, co je nejčastější příčinou úhynu akvarijních raků...jenže tihle raci dovezení primárně pro lidský konzum a koupení v supráči na pultě těch důvodů asi měli podstatně více. I akvarijní korýši se vozí na sucho, jen ve vlhkým substrátu (sama vim, pár jsem si jich taky přivezla z různých koutů světa), jenže s těmahle zvířatama pro další chov se přecejen zachází trošičku jinak, něž s levným zbožím, které má jít na lidský konzum a je celkem jedno, že pokud se rychle neprodá, tak stejně exne. Když se neudusí rovnou na pultě (kde leželo kdovíjak dlouho na ledu), tak na následky toho všeho, co to zvíře prožilo.

V současnosti z raků už mám jen klárkáče a fallaxe- víceméně z důvodů, že mláďata jsou vynikající krmení pro další zvířata. A 3 druhy krabů- Potamon rhodium, Potamon fluviatile a 1 druh z JV Asie, co jsem ještě neurčila.

Já nic neopisuji ,to co píšeš je z části pravda ,ale řada raků a krabů které tak hýčkáme se do chovů dostala ze zásilek určených na prodej pro lidi ( takový příklad jsou raci rodu Cherax). Ono i délka toho podchlazení je důvod proč se je nedaří uchovat při životě. Je to bohužel smutné že se tak chováme k živému tvoru.
Chci se zeptat a ty Potamony množíš? Proč se ptám, já je léta sháním,tak kdyby byly mladé tak bych měl zájem.
Kdyby jsi měla zájem o určení toho kraba tak mi pošli fotky.
Co krmíš raky?

zkuste výzkumný ústav rybářský ve Vodňanech, tam je chovali ve velkém množství a kdysi jsem je od nich bral na fakultu na pitvy. Možná by pár živých dali... Možná bude problém, že je tento druh klasifikovaný jako invazní a hodně nebezpečný, tudíž manipulace s ním mimo určená místa, nedejbože chov asi budou u nás těžké.

Jsou boží, ale do bytu to nejspíš nebude, pokud chceš, aby to u tebe vypadalo, jako u bělochů (tak a teď určitě dostanu ban za rasismus:-D)...nejlíp tak venkovní voliéru, pokud možno metr pod zemí vybetonovanou, aby nevzali čáru. Asi ani to bytový klima by se jim moc nezamlouvalo podle toho, kde žijou. Ale třeba se mýlim a dali by se chovat, jako normální fretky... Koneckonců je to taková fretka s upgradem:-)

Tak fenek se sehnat dá docela dobře, není ani úplně extra "drahý" (cca 20000Kč) chovatelné to je docela dobře, v Německu se občas objevuje jako takové pet zvířátko pro pokročilejší. Je fakt, že fenci jsou super i jako neochočení.
Manul to už je jiná káva, nesehnatelné a těžko a obtížně chovatelné, citlivé na střevní infekce, kvalitní potravu, atd., atd...
Vormela je nej, ale bohužel no information. :-(

K těm "vormelám"...jednou jedinkrát jsem slyšela o importu z Ruska, ale i kdyby někdy v budoucnu byla možnost venkovního výběhu, tak úplně divoký tchoříci, to bude specialita pro chovatele - masochistu :-D Na odchov jsem nenarazila, ale možná jen málo hledám. Google mi vypliv, že jsou chráněný...nicméně taky jsem našla, že v Kuvajtu si je můžeš koupit v pet shopu, jako mazlíčka...

Jo tchoříci jsou asi poměrně vzácní a chráněný podle IUCN kategorie VU. V Kuvajtu a okolních poobných zemích se dá ze šelem sehnet leccos a za celkem směšné ceny... Typu levhart v přepočtu cca 30000Kč, gepard 20000Kč apod. - tedy ceny jako u nás lepší papíroví psi. V Anglii mi jeden týpek z Kataru ukazoval fotky svého bratrance, který dostal ke třetím narozkám mládě levharta, na fotkách a videu mu bylo cca 4-5let (klukovi), měl ho jako takového živého plyšáka na hraní. Když jsem se divil jestli to není nebezpečné, tak mě ujistil že ne, že má přece vytrhané zuby i drápy.... Holt jiný kraj, jiný mrav. I když se mi otvírala kudla v kapse a zoufale bych si přál aby alespoň na chvíli ten levhart zuby a drápy měl.

Peníze zas takový problém nejsou. Počkej až doma proberete co pro tebe kdy udělalo letiště a ten stůl v kuchyni,taky nikdy nic dobrýho neudělal.:-D
Místo je všude,jen musíš mít prostorovou orientaci a někoho,kdo pochopí tvůj postoj k věci.;-)

Já ted vybojoval 80x60 prostoru v obýváku a místo po stole v kuchyni.

No začala jsem nenápadně naťukávat téma UVB kompakty a výbojky a nějak mi to neprochází. Prý nějaká krize či co.
Co se týká toho místa. Ze šetřivých důvodů se topí jen ve třech místnostech v baráku a tam jsem nacpala všechna zvířata a ještě bych potřebovala místečko aspoň ještě na jedno, abych mohla přestěhovat hada do většího :-) Říkala jsem, že ten přebalovací pult už je vlastně k ničemu a má dobrou nosnost a pak, že vlastně ani na tu televizi nekoukáme, ale taky mi to moc neprochází :-) Musím víc zatlačit :-D

Momentálně mám takový plán že bych rád "sesbíral" alespoň 10-15 různých barevných variet Striped guttát (Snow Striped, Anery Striped, Butter Striped atd), prostě se mi nějak zalíbily :-)

No a taky miluju bílé hady, takže bych chtěl mít nějaké takové (Gutáty Snow a Blizzard, a i jiné druhy).

Myslím tady někdo má bílé obsolety?? Pokud se nepletu, dejte mi vědět kdo, měl bych pár dotazů.

No a z ještěrů mám jen dva sny, a to naprosto jednoduše splnitelné (stačí si při přístím zařizování říct - Hada ne! Budou ještěři! :-D - což je ale u mně docela problém :-))
Jedná se o Paroedura pictus a Takydromus sexlineatus.

Určitě je plno mnou zatím neobjevených plazů a polovinu z nich bych určitě chtěl :D Ale z toho co doposud znám, je moje vysněná Límcovka (kterou přítelkyně povolila, až naprší a uschne a postavíme si dům:D )

To stejné platí i o Kajmánkovi trpasličím :)

[http://www.australiananimallearningzone.com/wp-con tent/uploads/2012/09/Frilled-Lizard-Images.jpg]
[14216.jpg]

Jeden "sen" už mám pár měsíců doma a to gekony Nephrurus levis levis, mezi další patří Strophurus taenicauda a Palmatogecko rangei. Poslední dva jmenované si v budoucnosti (blízké, či vzdálené) doufám pořídím. A z těch nesplnitelných jsou to jistě gekoni Naultinus.
[http://files.gekoni-u-milusky8.webnode.cz/20000020 7-8382e85736-public/P1070070.JPG]
[http://files.gekoni-u-milusky8.webnode.cz/20000020 1-77de07908d-public/N.levis%202.JPG]
[http://www.ddreptiles.net/photogallery/photos/st_6 .jpg]
[https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/2e/4a/84 /2e4a843e86a12f1b10f9f186d318de34.jpg]
[https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/34/0b/0e /340b0e4c1fc82dfa48fa7af2a6350391.jpg]

Je to pořád stejný. Potřeboval bych dopárovat svoje samečky Oedura marmorata východní i západní formy samicemi. A taky sehnat párek Oedura robusta. Nic extra, ale sehnat tyhle zvířata v tuto dobu, to je problém.