Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prodejci ve zverimexech

V srpnu jsem byl ve zverimexu v Brně-ulice Václavská u Mendlova náměstí,a ptal jsem se prodavačky(paní na vozíku pro ty co jsou z ¨Brna a zverimex občas navštěvují) zda-li nezná nějakého chovatele,nebo nemá-li v tom zverimexu barevnou formu užovky červené-NO!! dozvěděl jsem se že se,,už přes 2! roky zajímám o tyto užovky a najednou na mě ta paní vybalí!že UŽOVKA ČERVÉNÁ ŽÁDNÉ BAREVNÉ FORMY NEMÁ A ŽE NĚCO TAKOVÉHO NEEXISTUJE.UŽOVKA ČERVENÁ JE UŽOVKA ČERVENÁ!!!!!!COŽ MĚ OSOBNĚ VYRAZILO DECH :-D,ZAJÍMALI BY MĚ VAŠE NÁZORY A NĚJAKÉ VAŠE PŘÍHODY,ZATÍM:puff:

loading...

Před čtrnácti dny jsem si prohlížel v SUPER ZOO nějaké misky.Prodavačce jsem na její dotaz odpověděl že je chci na pití hdům.Vyvalila oči a povídá:"Oni hadi taky pijou?".Podle toho že tam mněli i živé hady,to věděla alesponˇnějaká kolegyne.

Také prodávám ve zveráči..a zákaznice mi začala fušovat do prodávání morčete větou, že napáječku nepotřebuje, že mu doma dává jen okurku nebo rajče. Chudák morče. Také se mi stalo, že chtěl zákazník osmákovi trhat zuby aby mu nepokousal děti. O malých tera nebo akva pro živočichy aby nevyrostly se ani nemá cenu zmiňovat...oni si stejně koupí co chtějí, když jim člověk řekne, že je to týrání zvířat, čučí na mě jak mimoni.

popisky jsou už téma samo o sobě. Když napíšou "Sklípkan dorůstá: 10 - 20cm" nebo "krajta albín" "Škorpion" pod rohatkou měli chvíli popisku ropucha.To se pak člově hodně dozví, co že to tam vlastně maji.
Jinak obsluha by si zasloužila občas proplesknout,když lidem tvrdí že křečkovi mají dát hrt zrní třikrát denně a rybce Bettě ať házej hovězí. Jinak odchyt byť jen myší je problém (obsluha se bojí myší), nedej bože chtít hada nebo "jinou slizkou potvoru". Toť zážitky z Pet centru. nevím, jestli má jenom smůlu na lidi, nebo tam zaměstnávaji jenom takovýhle experty

Milá Blanche, tohle je už druhý tvůj příspěvek o PC a druhý, který musím nutně označit za z velké části lživý a překroucený, doplněný rovněž o kus vlastní nevědomosti (že betty je mmj možno krmit strouhaným hovězím srdcem i masem). První byl o ubikacích, kdy jsem si to ověřoval a z terária 50 x 50 x 35 jsi udělala 30 x 50 x 30 a tvrdila, že jsou v něm dvě dospělé tmavky. Z tohoto dřívějšího příspěvku a příspěvku dnešního, se dá vyvodit hned několik závěrů:
1. nemáš absolutně odhad na vzdálenost
2. v životě jsi neviděla dospělou tmavku
3. velice ráda kydáš hnůj a když není dost smradlavý, přikrášlíš si

Ale k dnešnímu příspěvku - zcela na rovinu si dovolím říct, že lžeš co se týká názvů, konkrétně "krajta albín". Vzhledem k tomu, že veškeré štítky ke zvířatům na PC obsahují rodový a druhový název + vědecký název, v tomto případě tedy "Krajta tmavá - albín (Python molurus bivittatus). Ve výjimečných případech je český název obecně, to pokud oficiálně žádný není, např. Gekon + v závorce vědecký název.
Vzhledem k tomu, že PC obchoduje pouze jeden druh štíra, rovněž cedulka na něj je konkrétní, tj. Velštír císařský (pandinus imperator).

Samozřejmě netvrdím, že je vše dokonalé, vůbec ne. Nicméně si myslím, že kritika by měla být konstruktivní a hlavně v rámci možností objektivní a pravdivá, což se o tvých příspěvcích stran PC říct nedá. Inu, každého věc, kdo hází hnojem, mívá ruce od ho..n a většinou je sbírá s hromady, na které stojí;-)

Doufal jsem, že hodíš obranej postoj. Mám jenom dotaz, myslí Blanche přímo tvoji prodejnu, nemá ten PC víc poboček?? Už se tam delší dobu chystám a ještě jsem to neudělal, přijdu, zkritizuju, nafotím, pokud možno něco narafičím aby to vypadalo hůř než jaky to ve skutečnosti je a vše to sem hodím:-):-D, ne neboj kecám. Ale ten hnůj jsi tam použil zbytečne mockrát, co víš třeba je Blanche pěkná, inteligentní slečna a jednou ji budeš chtít sbalit a teď sis to pokazil. Dobře tak ne, kombinace pěkná+inteligentní u samiček neexistuje, buď jedno, nebo druhy, ale aspoň byl pan bíček spravedlivej. U mě zmršil obojí;-)

myslí Blanche přímo tvoji prodejnu

Já už teď žádnou "svoji" nemám, ale tuším, že Blanche je z Prahy, takže pochybuji, že by myslela Olomouc:-) Jinak ano, prodejen je momentálně přes 70...

Už se tam delší dobu chystám a ještě jsem to neudělal, přijdu, zkritizuju, nafotím

Dle libosti, mě už tam nenajdeš, ale manželka je ti k dispozici - tedy co se týká teraristiky:-P

Ale ten hnůj jsi tam použil zbytečne mockrát, co víš třeba je Blanche pěkná

Hnůj nebyl v žádném případě myšlen na tuto madam, pokud si vzpomínám na vlákno "Kdo se skrývá..." tak vypadá poměrně k světu. "Házení hnoje" je úmyslné hanění něčeho a to i za cenu, že si takový vrhač hnoje některá fakta změní či domyslí, aby byl ten hnůj smradlavější...

Jak už jsem psal, v žádném případě nechci tvrdit, že na PC je všechno OK a vůbec se nebráním kritice, ta však musí být konkrétní. Hrubé zevšeobecňování je nejhorší mor, ono úplně jinak zní když se řekne " v Petcentrech maj roztoče na krajtách!!! No fuj hnus! Jak je tak můžou nechat, dobytci! " než když člověk podá konkrétní info " v PC tam a tam měla jedna krajta roztoče. Prodavačky mi řekly, že o tom ví a budou to řešit..."

No, ale asi jsem na svůj věk příliš naivní, lidi si prostě s gustem a rádi hodí šutrem...vidíme jaká periodika vládnou trhu:-);-)

Podle tvých příspěvků týkajících se PC soudím, že jsi jejich zaměstnanec a možná na vyšším postu. Měl bych na tebe teda jeden dotaz Arutho. Díky přebytku myší a také snahy, zbavit se nějakých odchovů terarijních zvířat, které mám momentálně doma, jsem navštívil PC u nás v K.V. Zde jsem položil prodavačce dotaz, zda vykupují hlodavce nebo terarijní zvířata. Její negativní odpověď mne nijak nepřekvapila, protože jsem neuspěl již několikrát, ale i tak jsem to zkoušel znovu. Při poslední návštěvě jsem měl ale štěstí na výřečnou obsluhu která mi sdělila důvod, proč nevykupují a ten zněl, že to mají zakázané od vedení, a že od lidí můžou brát zvířata jen jako dary, které pak samozřejmě s neuvěřitelným ziskem promění za kačáky:-?. Tato odpověď mne opravdu dostala do kolen a štěstí, že jsem byl opřený o nákupní košík. Politika této firmy je tedy vzít od chovatelů zvířata zdarma a pak na nich pěkně vydělat nebo firma nakupuje od překupníků? Zajímal by mne tvůj názor a osvětlení blábolu, který mi slečna obsluhující sdělila. V jiných zveráčích tady u nás mi řeknou narovinu, že se zrovna tohle zvíře blbě prodává a na hlodavce, že mají svoje dodavatele, nebo zvířata ode mne za domluvenou cenu vezmou. Tohle jsem ale opravdu nečekal. Předem dík za reakci a osvětlení toho, že berete od chovatelů zvířata jen v případě, že je to dar.

Zdar, tušíš správně co se mého zařazení týká a většinou jsem si na negativní posty zvykl, pokud jsou oprávněné, tak to spíš vítám, bez kritiky není pokroku:-) Ale k myším - jednu dobu skutečně takový zákaz byl, z důvodu, že PC zásobovala jedna firma a při nákupech "z neznámých zdrojů" se párkrát někam zavlekl svrab atd.
Ale to bylo kdysivá dávno, ještě za předchozího vedení, teď už by to mělo být pružnější. Nicméně nemůžu soudit v Čechách, u nás na Moravě jsme si vždycky vykupovali veškerá zvířata od malochovatelů a jen doplňovali z velkochovů. Každopádně nemůžu říct, co holkám v KV nařídila či nenařídila jeich regionální vedoucí - je možný, že jim fakt vykupovat zakázala, nevím. Jenom za jižní Moravu můžu říct, že myši a ostatní běžně vykupujeme od "lidí z ulice" - zadarmo beru taky, ale to jen v případě, že mám plnej stav a člověk se jich chce opravdu zbavit, to mu pak řeknu, že leda zadarmo, protože nemá smysl vykupovat když mám dostatek, to dá rozum, ne?:-) Každopádně s tím asi moc nehneš, řekl bych. Ale zjistím, kdo tam dělá RV a hodím řeč:-P

EDIT: jinak co se týká odchovů tera, dej vědět o co jde a co bys za to chtěl, tohle umím zařídit, minimálně můžu dát kontakt na konkrétní zodpovědnou osobu...

Tak mě se této odpovědi dostalo, když jsem se ptal na tera zvířata. Kvůli tomu jsem tě oslovil, protože myši nebo hlodavce fakt neřeším. To bych musel být blázen, abych tera zvířata daroval do zveráče. To radši do DDM, i když tam už taky ne, po zkušenosti z let minulých.

velice zajímavé téma o tom žádná.
1.Snbáku- pořád mi udivuje,kde žiješ.Promin,ale myslel jsem,že už ti to dávno došlo.ale asi ne.
2.začni bojovat proti tomu jinak,ale úplně jinak. Já proti tomu bojuji velmi statečně a moji kamarádi taky už pár let s velkým úspěchem.Lidé,kteří nás pomlouvají a nebo na nás hází nějakou špínu ohledně chovu co kdo chová,tak ty už jsem dal doo krabičky"Nevěříci"dávno.No nic jedem dál

Někoho takového jsem čekala.Každý si přirozeně hájí svůj píseček a korýtko.
K tomu co jsem psala: píšu jenom to co jsem viděla a zažila. Jestli si myslíte, že jsem tak ubohá a potřebuji lhát, je to Vaše věc. Netvrdím, že jsem kolem terárek ve kterých mají zboží běhala s metrem, ale mám přesně změřené od hrany ruky ke konci prostředníčku 20cm. uznávám, že to není přesné, ale dá se aspoň trochu odhadnout velikost.
Taky uznávám, že tu tmavku jsem neviděla nataženou (protože to by v tom terku fakt nezvládla) ale smotanou přes celé dno asi do čtyř úhledných oválků. Vzhledem k tomu že v některých místech dosahovala tloušťky roury od kamen, tak bych řekla že novorozenec to nebyl.
a k těm popiskám: viděla jsem co jsem viděla. přímo na pokladně mezi míčky pro kočky skleněnou krabičku "sklípkan" atd.

O ano, "sklípkan" ano, anžto tam se vykupuje několik druhů gramostol a brachypelm, druh bývá dopsán ručně, případně ho zná obsluha...no ale nic, já se nechci a nebudu přít o prkotinách, pouze jsem chtěl výše psaným příspěvkem poprosit o v rámci možností objektivitu, která tomu docela chyběla, což víš nejlíp sama;-)

Každý si přirozeně hájí svůj píseček a korýtko

Tak moje korýtko to až tak moc není a světe div se, úplně stejně bych se vyjadřoval v případě konkurenta či importéra, chovatele atd...pokud bych věděl, že je neprávem pomlouván atd. Mě nejde o to tvářit se, že je všechno super (nevím kolikrát to mám ještě napsat), pouze mě pobuřuje otevřená nepravda, mířená kamkoliv.
Doporučil bych při příští návštěvě PC v Letňanech nechat si zavolat vedoucí a konkrétní nedostatky s ní probrat, asi budeš poněkud překvapená...myslím, že i metr zapůjčí:)) Nic, konec vtipkování - příště zkrátka jen ověřená fakta, nic víc a nic míň nechci...namísto štítku "sklípkan" tedy nevytvořit hned tři další, neexistující;-)

K tomu asi nemám co dodat...
já svojí pravdu znám. Vy mi nevěříte a to je Vaše věc. Každý ať si udělá názor sám.
P.S.: Pro příště bych upřednostňovala abyste mi vykal. Neznám Vás osobně (ani po tom netoužím) a nejste mi natolik blízký abych si to nechala líbit(už jenom kvůli Vašim projevům ohledně mojí osoby).

Myslím že jste "svoji pravdu" znala už před začátkem tohoto vlákna a potom opravdu není o čem diskutovat, o diskusi vám taky zjevně nešlo. Taky mám pár špatných zkušeností se zverimexy a jejich obsluhou, které nevidím důvod zveřejňovat, ale napadat tady(nepodloženě) člověka(jednoho z mála na poradně, který má něco dočinění se zverákem), který navíc do vaší škatulky "hloupá obsluha zverimexu" evidentně nepatří, odkrývá zákulisí toho jak to tam skutečně chodí a navíc tady je schopen a ochoten o tom diskutovat a kolikrát i fundovaně poradit mi vůbec nepřipadá trefné. Střílíte vedle..

Vidím, že se to tady od doby mého posledního příspěvku docela slušně rozjelo. Taky si cením souhlasu s tím: pěkná+inteligentní samička= neexistující. A těm, kdo s tím mají, jak píšou ty zkušenosti, tak doufám že ne tak brutální jako já. Bohužel jsem až příliš často proti své vůli tahán po různých nočních barech a jiných pochybných podnicích, kde zákaznice a pinglice byly pěkny téměř všechny, ale hlavičky měly tak vyblejzany, že to nejdřív bylo srandovní, pak smutné a nakonec k pláči. A protože i jinde to nebylo o nic veselejší. Vyřešil jsem to tak, že jsem se zavřel do bytu, na líbání a mazlení místo holky použil svoje hadečky, pravda nadšeni z toho nebyli, ale na výběr nemají, no a na to druhy jsem se zasnoubil s pravačkou:.(. Prosím dámy zde, aby mě neukřižovali, neházím všechny do jednoho pytle jen se asi pohybuju po špatných prostorách.
Arutha:

nene, neexistuje kombinace pěkná, inteligentní, věrná. Dvě se ještě potkají, ale tři nikdy.

, pokud se vyskytne pěkná+ inteligentní, jak si proboha můžeš myslet, že bude ještě věrná. Jedná se o tak raritní a žádané zboží, že se kolem ni bude motat nějaká ta tisícovka chlapů a i když bude silná aspoň každymu padesátymu stejně podlehne, tak si to spočítej. Jo a říkal jsem ti, že Blanche nakrkneš, buď rád, že je z Práglu, jinak by tě šla zbouchat, ne zbouchnout::), říkám zbouchat!!
Omlouvám se za menší odbočení od teraristiky, ale aspoň jsem ukázal na co všechno lze použít hady a doufám, že pro tyto krásny, i když ne úplně dokonaly tvorečky získám další medaili.

Tak to zase ne!!! Můj názor je takový,že existují krásné a inteligentní ženy,ale muži to nepřiznají,aby si nesnížili EGO.
Nikdo není bez chyb a to u obou pohlaví.Právě ty chyby dělají z každého jedinečnou bytost.No a krásná žena,navíc inteligentní to už je prostě bohyně.;-)
No nemám pravdu????

Taky si cením souhlasu s tím: pěkná+inteligentní samička= neexistující

chlapce, je videt, ze jsi jeste tuze mlad. Vyse uvedeny vyrok radeji nerikej pred svou budouci pritelkyni. Mohl by ses se zlou potazat az se Te dotycna zepta, jestli je podle Tebe "blba" nebo "hnusna". Z toho uz pak nevybruslis ;-).
K problematice prodavacu ve zveraku - je to jako se vsim. Nekteri jsou lepsi, nekteri horsi. Znat je i zamereni prodejen. Nekde jsou vic akvaristi, nekde papouskari, jinde se specializuji spis na savce a problematikou ostatniho chovu se zabyvaji jen okrajove a nepronikli do hloubky. Ostatne - kolik skalnich teraristu by dokazalo poradit papouskarovi jak rucne dokrmovat mladata nebo vylecit krupicku u ryb, ze...

Nekde jsou vic akvaristi, nekde papouskari, jinde se specializuji spis na savce a problematikou ostatniho chovu se zabyvaji jen okrajove a nepronikli do hloubky

Bez urážky, toto je taky alibismus.
Na směně ve většině zverimexů vídám 3-5 lidí a myslím, že by nebyl takový problém od vedení zajistit takový tým prodavačů aby byl schopný odpovědět na většinu dotazů, jenže to už jde potom o zájem vedení jak kvalitní personál mu bude běhat po prodejně. Myslím že kdyby vedení bylo co k čemu nebude to až takový problém ;-)
Jenže s těma platama co se ve zverimexech nabízí to asi taky nebude nijak slavný a tak je jasný že tam nikdo s odpovídajícími vědomostmi nikdy nebude, snad jen jako na vedlejšák a jako jó velký koníček ;-)

Hehe do zveráku jsem chtěla jít makat, bavilo by mě to a byla bych ve svým živlu, nicméně mi bylo řečeno že vzhledem k mým tělesným proporcím mě nevezmou, páč bych asi neusla pytle s krmením pro psi,což je blábol, když unesu dva 15kg na každým rameni jeden a je to jak prd :-) Mno nic nabral jinou, která si pletla potkana s myší.

Tak jsi hned měla šáhnout po tom nejtěžším pytlu s krmením a zvednout ho nad hlavu abys mu/jí ukázala, že kecá a jsi dost namakaná. Pak říct co víš o zvířátkách a taky, že právě díky těm tělesným proporcím zákazníky přitáhneš, teda aspoň chlapy a musel by tě hned vzít! Napiš jaký plat ti v tom zveráku nabízeli, vzhledem k tomu co tam dělá za experty bude jistě královskej:)). A taky tvoje místo výskytu, protože jsi-li pražák tak to by ta mzda byla zkreslená a nešlo by ji aplikovat třeba na zverák někde na moravě.

Heh já jsem z krajin hor a mlhavých údolí... ať žije Liberec... tedy k věci jestli se nepletu plat nic moc, ale což vybírat si moc nemohu (to je na dešlí vyprávění) ale tohle by m fakt jako dost bavilo :-)... No majitelem byl chlap a jeho žena m ěviděla cca10min a moc jsekm se nepozdávala jejímu veličenstvu :-)
Namakaná jsme, to ti potvrdí pár účastníků srazu :-D cejna by mohl vyprávět :-D

Jo jinak... sečna přede mnou znala teraristiku bezvadně... což je kámen úrazu často... chtěa pro ně to nejlepší a dávat jim substrát, který jim ořísluší atd, ale což to stojí peníze a to nejde, tak se aplikoval všude stejnej atd... Nakonec ji vyhodil - nenechala si házet bobky za hlavu a za zvěř se bila jako lvice...

Tak s tímto mám také zkušenosti...vedoucí vůbec nehledí na to zda dotyčná něco ví...chová psy=rozumí zvířatům...ale že nesáhne na saranče, nezná ryby atd....ani se to nesnaží naučit, to je nezajímá. Dokonce jí na to jedna kolegyně upozorňovala, že ke zvířatům vztah nemá-stejně jí vzala. No bodejď ne, vždyť ona vedoucí také na sranče nesáhne a jak otevřu terárium s hadem tak couvá.

což je blábol, když unesu dva 15kg

My víme, ale on to blábol není...je to zákonem daný a je to problém. Už jsem holku co to podcenila a zmrvila si záda viděl. rok bez šance na zaměstnání na plný úvazek, asi tak. Ono je rozdíl zvednou jednou cejnu a celej den rozebírat palety s krmením či podestýlkama;-)

Myslím že kdyby vedení bylo co k čemu nebude to až takový problém

Bohužel to problém je a můžeš se třeba stavět na hlavu, to je to:-/ 90% lidí čeká od práce ve zverimexu něco úplně jiného to za A, a za B, nikdo nepřijde "hotovej", lidi je potřeba si vychovat. No a schválně, za jak dlouho by ses dokázala naučit a to na slušné úrovni cca 5.000 položek sortimentu, 100 druhů ryb, 30 druhů tera, 20 druhů hlodavců, 15 druhů ptáků, nějaký ty rostliny a to na té úrovni, že dokážeš 100% poradit každému zákazníkovi, i takovému, který se specializuje třeba jenom na ty ptáky )tomu být spíš vyrovnaným partneremv diskuzi než rádcem). A to je ještě jenom takový zevrubný výcuc toho, co je potřeba znát. A za C, kolik lidí si myslíš, že má opravdový zájem se tohle všechno učit,, pokud některé oddvětví není jejich šálek kafe? Smutná statistika...
Závěr - vždy bude určité procento zákazníků, kteří budou vědět víc než ty v některém oboru a můžeš dělat ve zveráči celej život...

tak je jasný že tam nikdo s odpovídajícími vědomostmi nikdy nebude

To bych si dovolil oponovat, není jich zas tolik, ale jsou a není jich zas tak úplně málo - ale jsou dobří, před mnohými bych v lecčems smekl;-)

no tak soráč ale v barech si o to koleduješ..Mně třeba najdeš na statku u koní, prasat, slepic, králíků apod anebo u terárek.Fotku mám v kdo se skrývá..Většinou nemám čas chodit do barů ale občas nepohrdnu k vidlím nějakéme dobrému pivečku :) anebo sednout si do hospůdky

Zatím jsem jen četl, ale musím se taky vložit.

cca 5.000 položek sortimentu, 100 druhů ryb, 30 druhů tera, 20 druhů hlodavců, 15 druhů ptáků

Mno a to je právě ono, pokud je stejně na prodejně 3 a více lidí , tak nemusí každý znát všechno, protože z toho logicky vyplívá že Ví od každýho prd. Pokud by se specializoval určitý prodavač pouze na TO určitě odvětví nemusel by potom být v 99% za blbce , když se ho zeptá né úplný lajk...

Je logický, že pokud se Tě někdo kdo zná problematiku věci, zeptá na určitou věc o které ty nevíš zcela nic i když bys měl,tak seš za blbce..:-) To že by to měli znát je jedna věc, ale to jestli znají aspoň polovičku sortimentu je věc druhá. Navíc to moc nafukuješ. Nepředpokládám že má někdo v hlavě natlačených 5000 položek sortimentu, a pokud ano tak je blbec, když se dá lehce nakoukbout do agendy v PC:-)

Pokud by se specializoval určitý prodavač pouze na TO určitě odvětví

To je pochopitelně hezká idea, které není vůbec co vytknout. Ale realita je jiná - sehnat specialistu je problém a "běžný člověk" většinou nemá zájem. Vem si, že se ti na prodejně sejdou tři pejskaři, všichni mají praxi s výcvikem, léta zkušeností atd. Tak by mě zajímalo, jak jim určíš - ty budeš od teď akvarista, ty terarista, začněte se učit. Jak dlouho jim bude asi trvat, než naberou znalosti a na jaké úrovni to bude? víme to oba:-)
Takže trvám na tom, že každý musí znát základ od všeho, tj. základní praxi + nároky jednotlivých druhů a dále se samozřejmě na něco specializuje. Ale tu specializaci nelze člověku nařídit, to musí sám...takže stav "ideálního týmu specialistů" je utopie, a to nerozvádím možnosti co se stane, když jeden z nich je na dovolené...:-P

Nepředpokládám že má někdo v hlavě natlačených 5000 položek sortimentu, a pokud ano tak je blbec, když se dá lehce nakoukbout do agendy v PC

V tom případě o sobě mohu s klidným vědomím říct, že jsem blbec a to tuplovaný, anžto toho mám v hlavě mnohem víc. Ono je totiž potřeba to ze sebe vysypat a jednoznačně, přesvědčivě. Je blbý, když přijde zákazník a řekne:" Ta naše fena kojí jak vzteklá, ale bojím se aby se neodvápnila..." a prodavač buď vůbec nereaguje, nebo až se ho paní zeptá napřímo, odpoví" moment, já se mrknu do PC". Jak to vypadá a jaké jsou šance, že něco prodá, si domyslí každý sám:-) Takže ten sortiment musí mít opravdu každý dobrý prodavač v hlavě a to tak, že jen když projde v rozhovoru zmínka o situaci, kdy by to či ono šlo použít, tak to má před očima...

Takže ten sortiment musí mít opravdu každý dobrý prodavač v hlavě a to tak, že jen když projde v rozhovoru zmínka o situaci, kdy by to či ono šlo použít, tak to má před očima

No a protože 90% lidí bere práci ve službách a v obchodech zejména, ne jako povolání ale spíš jako ten nejposlednější možný prostředek jak odvrátit exekuci, tak to vypadá tak jak to vypadá a ti které to dosud baví se rozkrájet nemohou. Když ještě práce prodavače byla povolání, stačilo přijít třeba do obchodu s oděvy a nemuseli jste mít starost jaké že máte "rozměry" protože prodavač mrknul a věděl. Supermarketová kultura prodeje toto povolání devalvovala na něco docela nedefinovatelného a to se projevuje téměř ve všech oborech.
Takže hurá do supermarketů a nekafrat, udělali jsme si to sami tím, že nejsme ochotni zaplatit kvalitní práci zkušeného prodavače a spokojíme se klidně ze službou laiků, kteří o významu slova prodavač nemají ani zdání. Ta neochota zaplatit za službu se netýká zaměstnavatelů ale zákazníků, jen aby bylo jasno.
Setkal jsem se již i s tím, že tento klíčový post zastával v supermarketu člověk, cizinec, se kterým jsem nebyl schopen se ani domluvit, natožpak něco prodiskutovat a tím nemyslím stánkový prodej v tržnicích.

Je blbý, když přijde zákazník a řekne:" Ta naše fena kojí jak vzteklá, ale bojím se aby se neodvápnila..." a prodavač buď vůbec nereaguje, nebo až se ho paní zeptá napřímo, odpoví" moment, já se mrknu do PC"

Jsem si jistej , že pokud s ena tohle někdo ve zweraču zeptá tak 95% prodavačů, stejně nebude vědět co s tím. Jelikož to nejsou odborníci, ale prodavači. Tudíž neřeknou aby nenastalo odvápnění podávejte to a to ..atd, ale prodávají pouze krmení a doplňky, nikoliv odbornou pomoc.

No, ono nejefektivnější je stejně krmit od druhého měsíce březosti štěněčím krmením (netýká se velkých plemen, ale těch se zase až tak netýká odvápnění, že), takže to krmení je v pořádku:-) Na to nemusí být člověk odborník...stačí znát ten sortiment a souvislosti;-) Takže opatrně s rychlými soudy...není prodavač jako podavač:-D

Jsem si jistej , že pokud se na tohle někdo ve zweraču zeptá tak 95% prodavačů, stejně nebude vědět

Odvážná hypotéza, zvláště ta 100% jistota...já bych si docela vsadil, že ve všeobecných znalostech by si takových 70% zajetých (tj. po zkušebce) prodavačů podala "průměrný vzorek TP" s bravurou...to nemyslím zle, stálo by to za pokus:-)
Něco vymyslím...třeba dobrovolníkům umožním jednodenní test na prodejně, myslím, že by to bylo docela zajímavé - zas, nic ve zlém, člověk by si udělal lepší obrázek...

navštivte "zverimex" v brne v nákupnim centru Futurum....byla sem tam poprve a naposled. zvirata mela gumove tlamky rozbite o sklo, leguan byl s pogonama v jednom terku-mimo jinek mel krivici jako blazen, mel tak petadvacet cisel a ty male , kerych tam bylo tak sest meli kolem patnacti. Varan skakal po skle jako pominuty apred "zverimexem" bylo kotatko v kleci a bylo uplne mimo...mela sem dost, jenze co stim udelam. koho tam poslat?:( a otazka je esi to vbc k necemu bude...bylo me jich lito...ty zanicene tlamky:(....

Dnes jsem navštívil jeden zverimex a šok.Měli tam agamu voustatou společně s agamou kočičinskou v teráriu 60x50x35 no prostě hrozný,navíc tam měli jen jednu větev misku s vodou a jako substrát kamínky:.(.Když jsem se paní prodavačka zeptal čím je krmí tak prý moučníma červama měl jsem sto chutí ty chudáky koupit a dopřát jim to jak to má být.

Mno já byla včera taky ve zverimexu a koukám tak k horozňovi do terárka a říkám si, hm ten had snad nedýchá, vypadá jak když se roztekl, tak jsem šla za managerkou a sdělila jií výsledek mého pozorování, tak šla, že terárko otevře, zasekla se a povídá mi: No a co když mu nic není a dělá to schválně, aby mě mohl kousnout?

K tomu nemám slov :-D

Had byl v pořádku, jen asi tvrdě usnul, nicméně managerka nezapomněla podotknout, že to věděla, že ji chtěl jistě kousnout :-D

Už jste někdy viděli žrát Elaphe guttatu (mládě cca 25 cm) cvrčky (1 cm)?!? Já taky ne, ale v Třebíči na náměstí se o to pokoušejí]:). Když jsem viděla u maličké gutky v teráriu pobíhat 3 střední cvrčky, tak jsem nevěřila vlastním očím. Bohužel jsem neměla čas se na to zeptat, ale v úterý tam mám cestu, tak se s Vámi podělím o vysvětlení. Pokud se mi nějakého dostane.

No taky se podělím o ty "perly" ze zverimexu...
Byla jsem ve zverexu v Ostravě v komplexu Karolina a tam jsem se různě dívala, co mají ... no a úplně mě zarazilo to, jak jsem viděla v terárku chudáky 3 mrtvé užovky červené, úplně seschlé a vyhublé! Jen tak tam leželi... A měli tam jen tak pohozená holátka. Jak jsem se na ně ptala prodavačky a řekla jsem, že jsou mrtví, tak ona na to "Ale ráno ještě žili?!?" JJJJJJaaaaaaaaaaaaaj]:( to je na průplesk!
A nebo jinde ve zverexu mají prťavou korálovku, ptala jsem se, zda žere a samozřejmě že ne a nevěděli si s ní rady, jaj...
Jo a jinde nám tvrdili :-D že had (užovka červená) potřebuje nutně ke svému životu "tuto drahou 150Wattovou žárovku s UV" do mého terária 90x45x50cm! A k tomu ještě velký topný kámen ;-)
No šílené...

Takže píšu slíbené pokračování kauzy gutka a cvrčci. Takže na dotaz proč měla gutka v terárku cvrčky (už zřejmě nemá, aspoň ne živé - jeden tam ležel chcíplej) mi bylo řečeno, že "cvrčci někdy prostě utečou". Nikdo se je ale zjevně nesnažil pochytat (alespoň z terárka hadíka) - viz chcíplý cvrček.
Co říct závěrem? Jsem ráda, že to ta gutka přežila bez újmy a jen doufám, že ti cvrči nebudou utíkat moc často a když přece, tak že alespoň vlezou k nějakému ještěrovi a ne k hadovi.

Z cvrčků v teráriu u gutky bych zase nedělal takovou tragédii. Přeci jen opravdu cvrčci někdy utíkají, taky jsem je našel např. u hroznýše, či tmavky a neznamená to, že jim je předkládám místo králíků a potkanů. Myslím, že jsou ve zverech větší tragedie, než pár utečenců cvrčků v teráriu u hadů. Zaměřil bych se při posuzování kvality zverimexu spíše na jiné aspekty. Čistě teoreticky se ta guttka může mít třeba lépe, než u 50% majitelů jedné guttky, bez ohledu, jestli ji tam běhá, či neběhá cvrček.

Taky mě třeba pobaví , když mají napsané např. korálovka sinalová :-D a k tomu ještě v uvozovkách :-) a nebo potkán :-)..........jednou kamarád ve zverimexu musel přemístovat hroznýše cca 100cm do jinýho terária aby to terárium mohli vyčistit , tak to sem zvědav jak dlouho na takového jako je muj kamarád čekali :-) já bych to udělal s radostí :-).......taky jsem narazil na korálovka cambellová :-) laicky a halvně česky :-)

Minulý týden jsem byla v prodejně Pet Center v Campus square v Brně a dorazilo mě terárko na délku asi 30 cm, ve kterém bylo asi do 30 jedinců achatin. Samozřejmě jen s označením Achatina (oblovka), což bych ještě přežila, ale ty ulity...zdeformované, okousané, někteří šnečci povylezlí, v posledním tažení...když jsem upozornila slečnu prodavačku, že by to chtělo minimálně sepiovku, řekla, že ví, protože je taky chová a oni si jí prý zahrabali...vrstva lignocelu asi tak 1 cm a po sepiovce ani stopa...myslím, že ji neviděli ani z dálky, ulity opravdu otřesný...když jsem jí ještě řekla, že na takovém prostoru může mít jen tři jedince, pokrčila rameny...:-( A nějaká vlhkost, o tom už nemluvím.

Vidím,že je tohle trochu starší vlákno,ale přesto napíšu :)
Trochu odbočím od tématu,ale v jednom nejmenovaném zverimexu chovají hroznýše královského,2 letého a asi 140 cm dlouhého v terárku cca 45 x 40 x 40...chudák,tohle je fakt týrání zvířat,v takovém pidi terárku,nemám ani já svoje mimino regiusky...Ten had je věčně vystresovaný,útočí na každého,je tam srolovaný a ani se pohnout nemůže...to je prostě hnus... :o/

O Pet Center ani nemluvím...JE TO TEN NEJHORŠI ZVERIMEX který jsem kdy viděl! a ke všemu předražený jak nwm co! např za 0,5kg zrní pro andulky chtí 70Kč! to se běžně prodavá mezi 20 - 35 Kč. a navíc oni se tam neumí chovat ani ke krmnymu hmyzu.např červy tak kámoš kupoval za 40 kč ( ve zverimexu u Masarykovo námesti v Plzni jsem stejné množšství kupoval za 10Kč) a navíc 1/2 byla mrtvejch

Já byl jednu u nás a Aqua Marketu a nějakej páreček si tam kupoval 2 andulky .. Já tak šel pro cvrčky a pozoroval to, páreček už měl vybráno a sdělil prodavačce že chcou tu a tu andulku, ta řekla ano, ať chvíli počkají že hned přijde, tak ona někomu zavolala a asi za 5min. došel chlápek aby ty andulky vyndal z klece !!
To je drsný když se obsluha bojí zvířat, které prodávají ... :.(

Sice už to je dávno,ale šel jsem se podívat do zverimexu u obch. domu Prior v Č.B.Díval jsem se po teráriích a najednou přišla paní a přinesla malou L.g.sinaloae cca 30cm velkou.Prodavačka jí hned zaregistrovala a povídá : ,,jjj,vy už jste tady,no já už mám pro ni připravené terárium". Paní jí dala hadíka,sebrala za něj peníze a odešla.Prodavačka prošla kolem mne a já šel hned kouknout na hadíka,protože jsem na něj byl zvědavý.V zápětí bych ,ale dal prodavačce pár facek.Tu malou korálovku dala do terária,které mělo prosr..ý substrát a i boční a šoupací skla byli celý od ho..n.Podle mne to bylo asi od gekoušů.No humus.

jo to u nás ve městě mají v odporném stavu zvířata mají třeba agamu,felzumu,gekona a želvu v jednom terárku s hlínou a bez UV svítidel a ptal jsem se jí ohledně zimování agamy vousaté a říkali mi že agamy nezimují a že se nemá přestat svítit a přestávat dávat živou potravu prostě hnus

Ano je to časté něvědomost o zviřatech v podaní zverimexů.jediný kde jsem se setkal se seriozníma odpovědi i s dobrými radami ohledně P.V. a Las.Par. byl zverimex Super Zoo. tam je vidět že mají personal zkušený či aspon zaškoleny.Dokonce zaměstnavají kolikrát i chovatele, který se zviřatama již zkušenosti maj.a je to vidět i na jejich přistupu ke zviřatům. A taky je to jediný zverimex v ČR kde jsem se setkal s tím že prodávají opičku a varana(oba druhy CITES)...Pogonky tam u nich mají vše potřebné.nevím jaké zkušenosti máte s nima vy ale já jsem s nima spokojen

Taky se přidáváme. Zverimex v Prostějově. Mláďátko užovky červené 850Kč, dle velikosti, když to srovnám s našima, tak nemají víc než 3 měsíce a nebo jsou špatně živené. Poptali jsme se na myší holata, paní nám donesla jedno ze zadní místnosti, držela ho mezi dvěma prsty za ocásek asi metr od sebe, a když se dozvěděla, že ho chceme pro hada, řekla, že je moc hezunkej a šla nám najít jinou barvu. Myslím, že naší Obsoletě to bylo fuk:-D

Njn, chovatele zaměstnává dalece víc zverimexů, co se týká zaškolení, taky probíhá téměř všude (nedokážu posoudit malé soukromníky) a opičky a varany rovněž prodává vícero prodejen. Takže tato nenápadná propaganda "vaší" prodejny je zbytečná :)):-)
S jistotou se dá tvrdit jen jedno: vždy je to o personálu, který v tom či onom zverimexu pracuje a šmitec. A tak jsou prodejny, ketré jsou oblíbené a prodejny, které oblíbené nejsou. A přitom můžou spadat pod jednoho majitele.
A vždycky bude o čem tlachat, protože co člověk to názor ;-)

Podpořím Aruthu - ono je to totiž podobné očistci na Zemi, když pracujete v ehmehmnejmenovanémřetězci - a nemyslím si, že by pro chovatele byla situace jiná kdekoliv jinde - ono denně se setkat s několika případy "Ale ta želvička se tam vejde, né?" či "A to jako opravdu andulka potřebuje sépiovku?" či "Nemáte něco, aby mi kočka nečůrala po bytě, jinak jí vyhodím na ulici!" - následuje pokus o osvětlení situace z nějž prodejce mnohdy nakonec vyjde jako ten největší debil... to je z jedné strany. Z druhé strany na vás útočí zaměstnavatel, snižující náklady na minimum, strašící tím či oním... pak si můžete vybrat, být nějakou chvíli blb co do toho investuje vlastní čas a peníze a připadat si jako Kréťan nebo to vzdát. Jsem srab a proto už v téhle oblasti nepracuju... a nikdo by mě tam nedostal ani párem volů.
A jo, Petka jsou příšerně předražený, ale co komu brání v tom, nakupovat jinde? :i: Kdybyste, stěžovatelé, nenakupovali z lenosti kde máte pod nosem, přiměli byste... no, nejdřív firmu k drastickým "finančním opatřením" a pak možná třeba i ke zlevnění... :-D Možná...
Takže - jsou Petka dobrá a jsou horší, jsou malé zverimexy kde najdete dobře obhospodařená zvířata (v našem okolí dva, jeden s excelentní akvaristikou - a přitom zvenku to vypadá jak nejhorší špelůňka) a takové, kde byste si ani kořen do akvárka nekoupili a diskuse se povleče do nekonečna... :beer:

Ad "tojménocoznínapůlwelšskanapůlnilfgaardsky" :-): krom toho se v podobných diskuzích míchaj jabka s hruškama, anžto a jelikož nelze porovnávat malé soukromníky, specialisty a řetězce. Já osobně například obdivuju a velmi vysoko cením obchody typu Vivárium Mělník a v Šumperku pana Rataje. To je z chovatelského hlediska v mých očích TOP (ikdyž posledně mi mladík v jednom z nich lovil ryby bez fajfky, ale pro jednou to člověk skousne). Jenže obojí jsou těžké speciálky a takových obchodů nemůže být logicky mnoho (nejsou dostatečně zapálení lidi a moc speciálek se neuživí). Pak jsou malí soukromníci, kde je to stejně většinou kočka-pes a sem tam něco jiného a pak řetězce, které jsou na tom sortimentně podobně, ale jsou v úplně samostatné kategorii vzhledem k systému fungování. A prostě nejde porovnávat specialistu, který to dělá jako hobby a obchodníka, který prodává granule a zvířata má jako doplňující součást (byť se jim snaží dopřát maximum).
A cenovou politiku nemá smysl komentovat vůbec, jelikož je to každého věc. Jednu věc v tomto mohu říci s naprostou jistotou: každý obchodník má něco nejlevnější, něco nejdražší a něco v průměru. Každý. Pak už je to jen o tom, které zboží zajímá zrovna vás. Tádydádydá...

Arutha, ono to jméno je ve skutečnosti gelfské... :-D
Ad každý obchodník - naja, to přesně mě nakonec přinutilo vobcházet Petka vobloukem... :-D Protože mě zajímá kvalitní zboží za rozumnou cenu. Taky chápu, že při nedostatku a fluktuaci zaměstanců se firmě nevyplatí nic víc, než rychlostní zaškolení na kase a pak taknějak jako průběžné zaškolování za pochodu a semtam výjezdová školení, zaměřená na sortiment nebo i chov, ale to je chyba v systému - nevím, jestli ještě vůbec fungují nějaká učiliště, jestli se ještě učí obor prodavač toho či onoho - kdyby se z nějakého učňáku jednou za rok vylíhla třída vyučených prodavačů pro zveráče, hned by ubylo problémů. Jak pro zaměstnance, tak pro zaměstnavatele. A třeba by nějaká ne úplně nejgeniálnější, ale chytrá, děcka se zájmem o zvířata mohla snáz přijít k práci... ale to je čirá utopie.
Jiná věc je zacházení se zvířaty na prodejnách. Je to pro mě docela paradox, že na jednu stranu se případný prodejce snaží co nejvíc "snížit náklady" - a na druhou stranu tím generuje ztrátu na uhynulém nebo neprodejném zvířeti, do kterého už stejně něco (byť hygienické minimum) investoval. Pro mě je zcela jasné, že líp prodám zvíře v kondici, představené v pěkné a čisté ubikaci než chcípáka v nevykydaném skoro hrobečku. Tady je to ale na majiteli/vedoucím, aby prostě nebral víc, než zvládne v nějakém smysluplném intervalu vytočit... a aby si dohlédl na personál, že dělá co má. Na což se vám, za mizerný plat, může spousta lidí vykašlat... ]:):-D
A tím se všechno pěkně zacykluje...
Vivárium v Mělníce je super, sice to mám krapet z ruky, ale když jedeme kolem na nějaký rodinný výlet... :))

Furt mám pocit, že bychoms e měli znát, ale tápám :-D Jinak nevím, v kterém roce skončila tvá pracovní zkušenost, ale za poslední dva roky se to vyvíjí k lepšímu, řekl bych (personální a zvířecí stránka), ale to je spíš na diskuzi k pivu, ne na internet:-). Ale na GV nejedeš, jak to tak vidím...takže to necháme koňovi:-)

Hele, to byly ještě doby Cézaru... :-D Nástup 1997, Praha a netrvalo to moc dlouho, právě protože mi vadilo debatovat s dementními zákazníky a přístup ke zvířatům... Spíš tak nějak jak je člověk i potom v kontaktu, tak slýchá děsný věci. Věřím, že je situace lepší, ale naposledy (někdy v listopadu?) podle toho, co se ke mně tamtamy doneslo byla situace docela smutná...
Na GV nejedu, páč jsem býložravý ještěr... a živit se celý víkend tekutým chmelem, to by to dopadlo! Proti gustu žádný dišputát, užijte si to, určitě upečete a ugrilujete šmakovně - hmmm, sakryš, já si zítra naložím flák tofu s nějakýma hnusně pálivýma papričkama! :-D]:)
Vlastně mě nejvíc štve, na tomhle vlákně, ten nadpis - PRODEJCI VE ZVERIMEXECH... ale to se těžko vysvětlí neznalým. Tolik faktorů v jednom...

Tak Cézar jako jeden z mála lidí taky ještě pamatuju, ale v roce 97 jsem měl největší starosti ohledně výběru střední školy :-)
Já na tamtamy nevěřím, anžto jsem se už mnohokrát přesvědčil o tom jak umí být krutě zkreslující a že dokážou z jednoho prdu udělat výbuch elektrárny na Ukrajině...
Holt budu muset asi zařadit na jídelníček příštího GV aj zeleninu, jak to tak vidím :-D

A ad název: já už to až tak moc neřeším. Od včerejška vstávám s vědomím, že "ty ze zverimexu jsou potomci bratrů a sester a asi to nemaj v hlavě nejlepši" :-D:-D:-D což nevědomky krásně parafrázuje pohled neznalých na inkriminované prodejce:))

To je jasný a většina osazenstva TP to bude vidět podobně, bohužel docela velkou část zákazníků CHP tvoří buď začátečníci nebo ignoranti případně kombinace tohoto. Lidé, kteří narvou závojnatku do 3l koule a ještě ti vynadají co jim do toho kecáš. Takže někdy je velmi těžké být profesionální a málokdo kdo to nezkusil, to dokáže pochopit. Což ale nic nemění na tom, že pořád je hoodně moc zákazníků milých a ti to zas dávaj do rovnováhy:-)
Prostě si zkus Meldo představit, že by ses na TP setkal DENNĚ s takovými 30-ti Piaristy a jim podobnými...

Ale jo, jasně, našli se jedinci zodpovědní a tací, kteří si nechali poradit, i tací se kterými byla radost pohovořit... ale na ty připadali exoti ve smyslu "Jé, ona korela potřebuje vodu? A jak pije, když má zobák?" - to je prosím pravda a nic než pravda a že ta osoba nedostala prknem po hlavě byl docela div. Teď se spokojeně věnuji výživovému poradenství, protože co člověk dělá sám se sebou je mi upřímně fuk a můžu lidem beztrestně nadávat, co dělají špatně... ]:):-D Vlastně je to nemlich to samý, zase práce s lidmi a stejně přiblblé dotazy a sabotéři mé snahy proti lidem, co mají zájem a třeba se předem i sami informují a spolupracují... ale aspoň při tom neposlouchám o mučení zvířat... kvůli tomu chodím sem na TP... chjo. Komu není rady, tomu do hrobu pomoci.
No, v pátek mi dva lidi oznámili, že je jim fajn, to mě potěšilo, kočka začala mrouskat - asi jí dneska v noci nenápadně šlápnu na krk, pobavila mě slečna co se ptala kolik by tak stál ara kobaltový a snad jsme zpříjemnili život jednomu či šesti potkanům... hezký víkend! A zítra zase hurá k "No, ale bez cvičení to nepůjde!" Hehééééé... jsem zlý, jsem zlý, jsem zlý! :-D
A všichni jsme potomci bratrů a sestrech a proto jsme na hlavu! A to si dám na triko...
Ad GV - přece byste kvůli mně nepodřezali nějakou nevinnou brokolici! :-D
Sakra, když teď přepočítávám ten nástup, ono to bylo asi později... kdy sakra Gimborn začínal? No jistě... 2000 - a bylo to před povodněma? Takže 2001... 1997 to byla jiná zvířecí prodejna... sakra, ke stáru na mě už jde ten Němec... ten jak skovává ty věci! :-D

Pokud mluvíš z vlastní zkušenosti tak máš kliku, že ti to ti milí zákaznicí vyrovnají. Já mám v tomhle v poslední době jen negativní zkušenosti. To, že na pozdrav odpoví jen každý třetí zakazník je bohužel běžné. A to nemluvím o tom, že "ta dnešní mládež je nevychovaná". Je mi 24 a někteří prostě považují za běžné mě tykat a když jim tuhle blbost oplatím stejným metrem (začnu taky tykat) tak se urazí.

Myslím, že historka tak půl roku stará je krásný příklad arogance zákazníka:
Starší pán (cca 50) zastaví u většího pytle granulí za 1300,- a vyhkrne na mě (v době kdy jsem se bavil s jiným zákazníkem):

Zákazník: Co v těch granulích ku*va je, že jsou tak drahý, to jsou ze zlata?
Já: Pane, budu se vám věnovat hned jak obsloužím paní co tu byla před vámi.
Zákazník: Odpověd mi snad můžete, ne?
Já: Jakmile se na vás dostane řada, budu se vám věnovat.
Zákazník: s uraženým výrazem odešel.

všechno je to o přístupu z obou stran. Pokud se člověk normálně zeptá, měl by dostat odpověd na urovni. Bohužel je to dobou, lidi jsou nespokojení a nasraní a to se projeví všude. Ale na druhou stranu, pokud ti prodejce tvrdí, že žárovka SunGlo je pro chamíka dostačují, jen proto že je vyfocenej na krabičce, je očividně taky špatně.

Ne, pane, jsou to kvalitní superpremiové granule, ve kterých je opravdové maso a ne pouze obilí a náhražky! Ale takovýhle typ se přijde vyvztekat, většinou to jde poznat už ode dveří... a zase, chodila ke mně babka, člověk by řekl že sama nemá co do úst a kupovala kočkám Royal... vlastně, když nad tím přemýšlím, mám skoro dojem, že ti nejlíp volepený borci nadělali nejvíc štráchů...
Mě vždycky dojímaly dotazy "A je to kvalitní?" - položené nad nějakým ekvivalentem Euroshopper žrádla pro psy. Bylo kdysi cosi, jmenovalo se to DreamCat, to bylo něco... u toho se kupující dozvěděl, že jestli chce krmit kočku zrním, jde to i levněji... :-D Holt jsem sabotér, no. Na druhou stranu, u mně se prodával Proplan a Royal jak na běžícím páse, protože když to člověk umí zdůvodnit a já jsem děsnej Žid, když přijde na kšeft, tak z lidí ty prachy dostane. A jak jednou kočka přičuchne k lepšímu... :-D
Hele, život ve službách je prostě jen pro silné nátury. Má dáma s tím sekla před pár měsíci a ještě se nevzpamatovala a tvrdí, že do krámu už ji nikdo nedostane - přesně kvůli tomu, že zákazník ani hubu na pozdrav neotevře, nepoprosí, nepoděkuje...
A zase, na prodavače je tlak i z druhé strany, aby prodal co má, co přijde přídělem a jako soudnej vedoucí by to v životě neobjednal... já to teď neřeším, pošlu lidi pro doplňky co potřebujou, ať si je seženou kde chtějí, max jim dám tip na místo, kde se dá dostat dobrá cena... a tam ať je někdo jiný obslouží... neprudí mě plnění plánu, obrat, transakce na zákazníka a jiné podobné, co musí mít prodavač na mysli, když chce vidět nějaké OSO... :x: Uf.

Arutho,já si to dovedu představit dost dobře.Sám nějaký to zvíře občas prodám,takže se s lidma setkávám.
Jen mě vždycky dovede vytočit,když někdo ze mě ve zverimexu dělá blbce a ještě to co říká myslí vážně.Ale vypouštím,páč mám vic starostí než se hádat s prodavačem.
Musím uznat,že jsem chtěl vždycky pracovat v nějakém zverimexu.Potom jsem chtěl mooooc pracovat v Zoo.Dneska chci to co Aurifer,ale v menšim.:-)

Souhlasím, akorád po plzni je to jediny kde jsem se setkal se seriozním přistupem.V Plzni je dokonce i jeden zverimex a když jsem tam koukal na pavouky tak jedna holka se tam ptala na hrdličky.Ten personál ani nevěděl jistě zda to hrdličky jsou.Ta holka poté chtěla jednoho samečka.(byli tam 4 hrdličky 2 samci 2 samičky.) Ta paní prodavačka ani nevěděla jak pozná samečka hlavně když tam samičky seděli na vejcích.Super Zoo je jediny co jsem v plzni narazil že zaměstnává i zkušené chovatele.

No tak já mám blbý zkušenosti s Pet centrem.Šla jsem se podívat na zvřata (dělala jsem to dost často).Přišla tam holka cca. 15 let a chtěla si koupit samečka zebřičky.Prodavačka nedokázala rozpoznat pohlaví ikdyž už byli vybarvení.Tak prostě vzala jednoho ptáka za křídlo a "hodila ho" do krabičky pak jí ta holka řekla že to byla samička takže to udělala znova.Už jsem se do toho zverimexu nikdy nevrátila...Nebo ty achatiny...Děs a hrůza...
Achjo proč 3-[

Tak dám také jednu příhodu.
Šla jsem si do zverimexu koupit terarijní písek pro Agamu vousatou (nyní už používám ten do dětských hřišť) a paní na mě začla vybalovat, že mají jen akvarijní a že ten se dá použít také a nebo, že ona doma používá kokosovou drť smíchanou s rašelinou!
Vůbec jsem nevěděla co jí na to mám říct a tak jsem jen prohlásila: ''Tak to potěš prdel! Naschle!''
Myslím, že spousta troufám si říct z nás by byla ve zverimexu užitečnější než tyhle blbci..

Taky mám jednu. Ve Zlíně v jednom nejmenovaném centru otěvřeli ZOO Centrum. To že tam obyč pogona stojí 1200 kč bych překousl,ale když jsem se prodavačky ptal zda mají holátka,tak na mě vykulila oči a zeptala se mě co to je? Tím mětotálně dostala a už jsem se nezmohl ani na slovo :)Odborník na svém místě :)

Když ono to má celý dvě stránky... To, že ve zverimexech pracujou lidi, který chovatelství rozuměj minilálně, to je samozřejmě průšvih.
Na druhou stranu, jak dlouho by asi zkušenej chovatel, kterej ví, o co jde, vydržel prodávat ve zverimexu a bejt denně konfrontovanej s "chovatelskym" přístupem zveri-zákazníků?
Ono i prodávat přes inzerci nebo na burze (pokud neprodáváte něco "raritnějšího") je občas trochu nervově náročný. A teď si představte sebe ve zveráku.

V Olomouci je malá prodejnička na Palackého ulici, Akva Tera Exo, kde pro změnu narazíte na fundované lidi, kteří jsou sami chovatelé. Trpělivě radí a vysvětlují začátečníkům, mají opravdu bohatý sortiment na tak malou prodejnu - co momentálně nemají skladem seženou a zavolají, jsou prostě super po všech stránkách. V té samé Olomouci v nově otevřeném monstru zvaném Šantovka krabičky s polochcíplými cvrčky a mládě jemeňáka za osmnáct stovek ...

Od nich jsme jednu dobu kupovali ryby....pan jim oravdu rozumi a dokaze poradit...bohuzel na to trochu zacal hresit a vetsinu ryb lovil do sitky a pri naslednem pocitam chytl do ruky a dal do sacku - ochrany "sliz" fuc a my doma lecili cely akvarko jak zbesili...tam uz nikdy vic. asi jako do hornbachu kde jsou schopni prodat ryby s krupickou na tele.

Dalsi zkusenost se zverakama kdyz jdu kupovat mysi a pani: jaka ma ta myska byt? tak ji rikam ze nejaka vetsi ale jinak je mi to v zasade jedno. pani na to: jak jedno? rikam ze me je to jedno a had si zatim neztezoval:-D. pani se malem krizovala, zezelenala a rekla ze jsem ji to radsi nemela rikat. ale prodala :-D

Vetsine zveraku a akvaristik je vetsinou uplne jedno koho prijmou. kamoska se hlasila na prodavacku v MORSKE akvaristice!!! rikam ze je docela odvazna kdyz NIKDY nechovala ani pavi ocko. a ona ze ji tam daji nejaky lejstra a ze se z toho ty latinsky nazvy nauci.:-? rikam a to je cely??? pry jo pac oni tam toho stejne moc nemaji. ptala jsem se jestli bude vedet ktery ryby muze dat ke kterym a jak s koralama a tak kdyz tam nekdo prijde a na neco se ji zepta co mu rekne? vysledkem bylo ze kdyz prisel zakaznik pro objednanyho poustevnika tak mu rekla ze ma prijit odpoledne pac tu bude majitel a ten mu ho vylovi::)....demence fakt. a co resila za nejvetsi problem byl kdyz jim v malem akvarku prestal jit filtr a ze ho musela promazavat. rikam coze? promazavat filtr???? a ona no jeste vcera jel a dneska rano uz ne a kdyz to zkratim tak jsem se dotazy nakonec dostala k odpovedi ze to byl vnitrni filtr a nebyl pod vodou a proto nefungoval...woooow...na to cim to promazavala jsem se radsi neptala:-D

Jasně musím uznat že to je fakt super prodejna v Olomouci..teda ono toho moc nakupovat nepotřebuju, ale při začátcích jsem tam hodně chodil skrz akvaristiku a vždycky poradili, pomohli a nakonec bylo vždy všechno super ;-)
Holátka jsem tam sehnal vždycky a radu dostal taky..za mě super přístup a vcelku pěkný zvířata..

Mě v nejmenovaném zverimexu nazvali mučitelem zvířat, že gutátám a regiuskám nedopřávám UV, že to je základ chovu.. Oni tam sice měli u regiusek UV ale žádná výhřevná žárovka :O ani nic... tak jsem si řekl, že toto nemá cenu řešit a odešel jsem..