Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "probíjení" topné folie

Zdravím, asi před měsícem jsem na burze v ládví koupil topnou folii a termostat (klasika RT-2), folii jsem dal na tvrzený polystyren pod terárko. Terárko je starší ze skla v kovovém rámu po želvě z mládí. Při bežné kontrole jsem, ale zjistil, že kovový rám "probíjí". Jde to cítít pouze když přiložím tvář k rámu tak dostanu ránu :D např rukou ale nic necítím páč to není tak citlivé místo jako tvář. Způsobuje to určitě folie, protože když jí odpojím žádné probíjení již není. Vůbec si ale nedokážu vysvětlit jak muže folie probíjet do rámu (probíjí jen na místech kde je oprejskaná barva, čili na holém kovu)!!! za prví je od výrobce zatavená v folii a tento obal není nikde porušen a za druhé folie se nikde nedotýká kovového rámu! je jen pod skleněným dnem!!! dokáže mi to někdo vysvětlit???
přikládám obrázek terárka
[http://img528.imageshack.us/img528/1556/p2070017.j pg]

Zdravím, dle mého názoru by to mohlo být způsobeno tenší vrstvou folie než by měla být a z tohoto důvodu může dojít k probíjení. Co se týče toho, že topná folie je pouze pod sklem a nedotýká se rámu tak pokud si dobře pamatuju něco z fyziky tak je každý materiál vodivý a navíc tam může vznikat i nějaké vlhko z terária a pomoct tomu přebíjení.

No jako elektrikář jsem nikdy neslyšel o tom, že by sklo fungovalo jako vodič. Spíše dochází ke statickému výboji mezi folií a kovovým rámem a tak k přechodu malého napětí...nebude to nic nebezpečného, ale nevím jak by na to reagoval v případě chovanec. Z obrázku je vidět, jestli se nepletu, že se k rámu zvíře uvnitř nedostane.

Tak natřete celý rám novou vrstvou a pak by to mělo být ok....nebo vložte mezi folii a tera nějakou elektroizolační vrstvu - ale materiál mne nenapadá. Jde o to aby pak folie splňovala svou funkci a neizolovalo se tak i teplo, ale také nevím jak folie hřeje aby vám pak od ní něco "nechytlo" - folii jsem nikdy nepoužil. Možná by stačilo olepit spodek rámu izolační elektrikářskou páskou, pak by mělo být vše 100% v pořádku:-)
Světlo je v pořádku? tou lampou to být nemůže? Nevím jak to máte řešené, zapojení, okruhy atd., tak se ptám.

opravdu se nastačim divit co tu čtu
1) sklo je izolant (případně dielektrikum)
2) žádná indukce, topná folie je odporová zátěž (z téhle logiky by pak probíjela jakákoli kovová lampička s žárovkou - samozřejmě blbost)
3) zkoušet zda je na kostře fáze tváří, no to raději ani komentovat nebudu

Tipuju buď osvětlení, nebo přívodní kabel topné folie. Prostě a jednoduše, někde je porušená izolace a dotýká se v tom místě rámu. Díky tomu, že je rám natřený je tam velký přechodový odpor - pro to to nekope, ale jen jemně brní.

to, že to probíjí jsem zjistil náhodou, když jsem se dotkl tváří rámu, jinak bežně nestrkám ksicht do zásuvky, ale to je jedno. Jak píšu když vypnu folii tak to neprobíjí, takže za to muže 100% folie, ale je úplně nová a nevidím na ní jediné poškození. Proto se mi to zdá divný. Kdybych viděl, že má porušenou izolaci tak to tady neřeším. Může to být problém třeba blbě nasazeného - napájeného "konektoru" přivodního kabelu na té folii od výroby???? je to folie z nabídky www.topnekameny.com

JJ přesně tak, lépe bych to nenapsal. Také jsem se nestačil divit (sklo vodič atd.), ale raději jsem držel zobák....nechctěl jsem "zas prudit":-D........No já v práci pracoval s odporovým dr8tem ve spirále. Spirála byla namotána na dutém válečku, do kterého se strkaly trubičky a nahřívaly jejich konce. Váleček byl odizolován aby nedocházelo ke kontaktu se spirálou, pak se změní ten přechodový odpor a mezi spirálou a válečkem to jiskřilo, až nakonec došlo k přetavení spirály z odporového drátu....Nevím jak pracují podložky a jak jsou řešeny jejich "střeva", ale rozhodně to někde musí probíjet na povrch a dotýkat se rámu, popř. přívodní kabel jak píše Uroboros. Zkuste třeba folii zapojit a přejíždět po ní jemně šroubovákem (držte ho za izolovanou pogumovanou část) a uvidíte pak možná slabé jiskření mezi povrchem folie a šroubovákem, tím zjistíte, že folie probíjí. Pochybuji, že na jejím povrchu naměříte např. 230V, takové napětí se tam dle mého nedostane, půjde o menší hodnoty.

tak aby to bylo ještě zajímavější přidám další info samotná topná folie se nikde ani milimetr nedotýká kovovéno rámu, kovový rám se dotýká jen části (2cm) přivodního kabelu, na kterém žádné poškození není!!!! dnes jsem zaizoloval celý "konektor" od přivodního kabelu na folii a rám stejně probíjel. Také jsem zjistil, že brní i samotná folie, vždy jedna část (levá nebo pravá část) záleží na tom jak zapojím vidlici kabelu do zásuvky, ale nikde neprobíjí teda aspoň jsem od toho nedostal ránu :-D. Nedokážu si vůbec vysvětlit co s tím je. Jo a ještě jedna poznámka dno terárka je z "tvrzeného" skla (sklo s drátěným pletivem, pletivo je však uvnitř skla takže kontakt s folii nemá. Nechápu to :-(

zdar:-D no já nevím??nejsem žádný 50 :-D taky vím,že elektrika nejni vidět a kope :-D,ale začal bych úplně jednou maličkostí:-D vezmi si vadasku,tužku(elektrikářkou) a zjisti kde je fáze????v zásuvce pokud nejni nalevo bude to kopat pořád :-D a nebo to vyrází topičovi elektrárenskému lopatu z ruky :-D tak jdem na to kdepa tuta fáze?????

Klasický problém vydlic. Jeden čas se mluvilo o tom, že klasická vydlice bez zdířky na kolík - PE vodič se nebude smět vyrábět. Pak nemůžete připojit fázi na vodič N a naopak....Příklad u žárovky v objímce - s vydlicí, kterou můžete otočit v zásuvce jak chcete, můžete do objímky se žárovkou přivézt fázi jak na spodní "kontakt" žárovky, tak i na závit a proud protéká vlastně obráceně, než by měl...na funkčnosti to nic nemění, jde jen o jednofázový spotřebič, ale z hlediska bezpečnosti je to už průšvih. Jestli má tedy folie uvnitř dva body...jeden pro fázi a druhý pro pracovní vodič N a vy je otočíte, tak se může stát, že folie bude probíjet....To samé jako u té žárovky. Fáze je dole pod závitem aby se při vyšroubování žárovky odpojila jako první. S vydlicí bez PE hodíte ale fázi na kostru - závit žárovky a při vyšroubování se Vám lehce může stát, že dostanete 220V od závitu, který se ještě bude dotýkat bočního štítku v objímce původně pro N vodič:-)....Snad jsem popsal problém vydlic -[ dokonale.....tenhle problém u tera řeším pořád, ale byl jsem líný měnit všechny zástrčky:-)

sklo s drátěným pletivem, pletivo je však uvnitř skla takže kontakt s folii nemá.

to říkáš novinku, tady bacha, ač to nevidíš, tak někde drátek přeci jen ze skla vystupovat může, tím se dostane proud do rámu hranami skla - ze skla vystupují drátky všude kolem dokola

ad fáze v levo - tady bacha, nová vyhláška už to nevyžaduje

v tomto případě je dvouvodičový přívodní kabel naprosto v pořádku - pokud ale folie probíjí, je někde porušená - reklamuj to. Pokud to nechceš řešit, dej mezi terko a folii izolaci,ideálně sklo, ale stačí i pergamenový papír či papír na pečení, čímž aspoň neodizoluješ teplo z folie

zdar:-D:-D ad Uro:-Dad fáze v levo - tady bacha, nová vyhláška už to nevyžaduje
jj.máš mít pravdu,ale pokud dáš obráceně chráničku(koupelna)tak můžeš házet do vany fén jen když tam někdo bude to je tutovka:-D,ale jo asi bych to taky reklamoval-určitě i když za sebe ..nikdy bych si to nekoupil:-x:-x jsou jiné a lepší vychytávky:-D:-D:-D jak folie :-D:-D

Nevydává jakýkoliv vodič (i odprorový top. kabel) el.mag. vlnění? - (proto se často používá odstínění) a ono vlnění jenž prochází skrze top.fólii a sklo se indukuje do kovového rámu, jenž je pak staticky nabyta pak při kontaktu "kopne" stejně jako třeba někdy klika u dveří apod?? Nechápu, přoc řešíte fázi v zásuvce a to, zda je sklo vodič či ne :-D .

Ještě jsem neslyšel o indukci u odorového drátu:-D...indukce je u cívky - tlumivka atd. Odpor a indukce je velký rozdíl. Otočení fáze u spotřebiče je podstatný rozdíl, tak asi proto;-).....zkuste si podržet vodič N a L a ten rozdíl ucítíte:-D...bože, bože. Prostě a jednoduše je folie na reklamaci, je špatně vyrobená nebo porouchaná. K přechodu napětí na kostru u ní vůbec, stejně jako u jiného spotřebiče nesmí docházet. Proto existují proudové chrániče;-)

Ještě jsem neslyšel o indukci u odorového drátu

Myslím, že jsi toho v životě ještě neslyšel, neomylný a všeznalý Beastmastere.....

Viděl jsi někdy rezistor? Je vyrobenej prakticky stejně jako cívka.Buď namotanej odporovej drát, nebo napařenej na nevodivý vrstvě.Takže i rezistor má nějakou indukčnost. Je taky rozdíl mezi elektromagnetickou a elektrostatickou indukcí.
Ovšem myslím, že v tomhle případě indukce na vině nejspíš není.

neomylný a všeznalý Beastmastere.....

Ironické útoky na mne bych si vyprosil. Nebo jste zase jeden z těch, co chtějí tohle vlákno zavézt z "ducha poraď" do "žumpy slovního napadání a posmívání"...To si zkoušejte jinde. Nejsem všeznalý a už vůbec ne neomylný, ale o elektrice toho vím dost. Pracuji jako technik elektra už několik let a ještě nikdy jsem se u odporového drátu nebo topné desky s indukcí v tomto smyslu, který se tu řeší nesetkal. Stejně, jako jsem neviděl vodivé sklo aj. A nakonec, pokud namotáte drát na jádro a to i odporový, tak se již jedná o cívku a u té indukce je 100%, viz. to co píši výše. elektrostatická indukce vzniká mezi dvěma povrchy nebo materiály mezi kterými dochází díky tření nebo přechodu k indukci části napětí. Tak jako tak k tomu u spotřebičů docházet nesmí a slovně mne napadat nemusíte. Já se vyjadřuji k tématu a ne k lidem zde radícím, tak to dělejte také;-)

Ještě jsem neslyšel o indukci u odorového drátu

pokud namotáte drát na jádro a to i odporový, tak se již jedná o cívku a u té indukce je 100%

viz. to co píši výše

tak nevím, někdo z nás neví co píše;-)

elektrostatická indukce vzniká mezi dvěma povrchy nebo materiály mezi kterými dochází díky tření nebo přechodu k indukci části napětí

Nemusí docházet ani ke tření. viz třeba kondenzátor.Elektrostatická indukce by za tímhle problémem klidně stát mohla.Stejně tak porušená izolace nebo cokoliv jiného.Je to jen hádání, když se na to nemůžu podívat a změřit...

Ironické útoky na mne bych si vyprosil

musel jsem si trochu rejpnout:-D

EDIT: Zkusil bych rám toho terárka uzemnit na kolík v zásuvce.Buď bude rána a vyhozený jističe(v případě, že je porušená izolace) nebo bude klid (platí pro případ nějakých vazeb).Každopádně nic se tím nezkazí a může nás to posunout o kus dál při hledání zakopanýho psa:-D

Jakákoli indukce je v tomhle případě blbost. Folie má na sobě vodivé cesty, kterými prochází proud, ten se díky tomu, že jsou cesty odporové mění na teplo - hezky podle Ohmova zakona R=U/I z toho vyplývá P=U*I nic víc, nic míň. Nikam se nic neindukuje!

Nemusí docházet ani ke tření. viz třeba kondenzátor.

Víš jak funguje kondenzátor??? Asi ne, jinak bys tuhle blbost nenapsal. Si to nakresli, najednou do sebe mícháš odpor, indukci a už i kapacitu. Ještě, že už toho víc neni...jinak se to terárium za chvíli kvůli té folii začne vznášet a v noci zeleně svítit...:-D:-D:-D

Víš jak funguje kondenzátor???

Náhodou docela dobře, a hlavně jsem to psal jako reakci na tření.odpor jsem do toho nemíchal, jen jsem psal, že i odpor jako součástka má indukčnost.A nemá snad??? Tak nevím co je tady blbost.

Folie má na sobě vodivé cesty, kterými prochází proud, ten se díky tomu, že jsou cesty odporové mění na teplo

A vytváří elektromagnetické pole, takže:

nic víc, nic míň

tak úplně neplatí. Si to nakresli;-)

že i odpor jako součástka má indukčnost.

má, dokonce i kapacitu, ale obojí je zanedbatelný, pokud se nejedná o vysokofrekvenční techniku a 50HZ je dojní hranice NF

sem to psal jako reakci na tření

v tom případě to beru, ale s teráriem to nemá nic společného

A vytváří elektromagnetické pole

no tak pokud bereš v úvahu to, že průchodem proudu vzniká v okolí vodiče elmag pole, tak ano, ale v praxi se to prostě v úvahu nebere, protože hodnoty jsou naprosto zanedbatelné, to totiž pak můžeš uvažovat i nad tím, že takhle vyzařují jakékoliv přívodní vodiče, dráty ve zdech a podobně - blbost, na to se nehraje

tak ti tam jde fáze

Nechci se hádat, ale myslím, že tam fáze není. Psal, že když na to šáhne rukou, tak to necejtí.Jen do tváře. Kdyby tam byla fáze, tak by ho to pokopalo řádně i kdyby to zkoušel jen rukou.A jelikož tomu tak není, usuzuji, že je tam napětí mnohem menší a zároveň je dost "měkký";-).

diskuse.elektrika.cz

tohle je něco podobnýho. Netvrdím,že je to stejný, ale podobný jo. Jen místo doutnavky kolega používá tvář;-)

PŘECHODOVÝ ODPOR

Je jasný že ten s tím nemá nic společnýho.....
info si dohledej;-)

ale v praxi se to prostě v úvahu nebere

Jak kdo a v jaký praxi...

blbost, na to se nehraje

jj, viz třeba tahle diskuse...
Je škoda, že v ČR, je co se týká elektriky(politiky, fotbalu, atd...), každej takovej chuck norris, kterej všemu rozumí a od všeho má klíče a myslí si, že vystačí s ohmovým zákonem(přičemž třeba ten Faradayův mu neříká nic)....

Beastmaster napsal:

než jste se do toho přisral Vy s vašima kecama a urážkama jako je zde normální.

Ano, zejména od "jisté doby". Nuže, Aragorne, Beastmastře a kdovíkdo další, už toho bylo dost - varování měls...chvíli přemýšlej:-/ BAN. A i ostatní bych prosil "slušněji". Díky. (Arutha)

folie je pod terárkem takto, ve výřezech po krajích je zasazen rám terárka takže folie se rámu nedotýká, pod modrou izolační páskou je ten černý bazmek konektor a kus přívodního kabelu, aby se nedotýkal terárka. jak jsem již psal rám probíjí jen kdyžy je zapojená folie když jí vypnu a nechám svítit jen světlo ránu nedostanu :-) takže problém je prostě ve folii která není zjevně poškozená, nezáleží na tom jak vidlici zapojím do zásuvky, probíjí tak i tak, dotýká se jen skleněného dna a přesto probíjí, i přes papír na pečení - nechápu!!!![http://img197.imageshack.us/img197/6595/dsc01084q. jpg]
[http://img402.imageshack.us/img402/6602/dsc01085p. jpg]

Tyto topné folie jsou konstruovány tak, že po dvou protilehlých stranách je zalisován měděný pasek - sběrnice.Ten na straně svorkovnice je přerušen přesně v polovině a na jednu stranu pásky je přivedena fáze (popř nulák - podle polohy vidlice , ta pak pokračuje černým odporovým páskem uhlíkovým - něco na protilehlou stranu kde, je pomocí sběrnice vedena na odporový pásek na opačné straně a zpět na druhou polovinu měděné sběrnice a na nulák. Je to tak uděláno hlavně proto, aby byl přívod jen na jedné straně. Celkový příkon tohoto závitu!je 1,5 Watt.Folie na obrázku je patnáctiwattová, těchto závitů je na ní deset! Je evidentní, že se folie nikde nedotýká rámu, laminovací krycí folie je strojově za tepla nalisovaná a určitě narušená není. Jedině, že by se to celé pod terárkem potilo - svorkovnička folie není vodotěsná. Na nezávadnost folie vsadím levou ruku. A teď co z toho plyne? Kovový rám na závitech, kterými protéká proud - indukce. Jen lehká, pro někoho necitelná, pro někoho zřetelné brnění. Možná by stálo za to zkusit rám přizemnit třeba i kouskem drátu na radiátor. Taky by bylo dobrá přesně spacifikovat pocity - kope, brní, probíjí apod.
K té reklamaci. Folii přineste na burzu, reklamaci přijmu a vyřeším podle Vašeho přání, i když je stopro neoprávněná. Proměřím izolační odpor,vyzkouším a zkontroluji, zkonzultuji s výrobcem a napíšu zjištěné poznatky sem.
Páni elektrotechnici, když to nebude poškozením ochranné folie nebo přívodu, jaká bude Vaše hypotéza, když ne elektromagnetismus?

závit by musel být kolem něčeho... si myslíte, že když na tu fólii postavím trafo, že na něm naměřím nějaké svorkové napětí??? A když se tak zamyslím, jak potom musí být nebezpečná taková stočená prodlužka. A u toho měření izolačního odporu bych chtěl být, můžeš napsat testovací napětí, průběh měření - postup a jaký je tam standardní izolační odpor?
Jinak se mi ten přístup také líbí.

A teď co z toho plyne? Kovový rám na závitech, kterými protéká proud - indukce. Jen lehká, pro někoho necitelná, pro někoho zřetelné brnění.

Nedá mi to a ještě si rýpnu, aby bylo po tvém. Pokud folie vytvoří při 50Hz takové elmag pole, že dokáže indukovat napětí do rámu terária a to bez dotyku na vzdálenost několika cm, jak je tomuto záření ušetřeno zvíře, které se nad fólií vyhřívá? Organismus je ze 2/3 voda a tudíž vodič stejně jako železo, z kterého je rám - tudíž by se do chovance indukovalo stejné napětí. Jak můžeš prodávat něco, o čem si přesvědčen, že trvale indukuje napětí do chovanců??? Trvalé ozařování takto silným elektromagnetickým polem o freq. 50Hz je naprosto nepřípustné. Nehledě na to, že spousta zvířat je dnes čipovaných, smí se tedy tyto folie používat u čipovaných zvířat??? Mají folie atest pro použití u zvířat a vůbec pro prodej v ČR/EU?
Tak, teď jsem zvědav na tu chytrou odpověď. ;-)

Naprostý souhlas. Folie by musela nést značku CE pro používání v EU. Pochybuji, že má folie alespoň nějaký atest. Nevím, jestli by se do chovance indukovalo nějaké napětí atd. přes sklo, které je vlastně izolant, ale už z principu by se taková folie neměla dostat do ruky zákazníkům. Nejde jen o chovance, ale i o zdraví chovatelů. Každý je na úraz el. proudem stavěný jinak...někoho 230V štípne, někdo je z toho celý den vyklepaný a někoho to může i zabít. Pokud se prodávají takové folie, kde je možnost "úniku" napětí na jinou neživou část, tak nikdo nezaručí, že nedojde k úrazu přímým napětím sítě a to 230V....Takové zboží by mělo být odstraněno z prodeje. Používání vidlic bez PE k tomu přidává další riziko přehození L a N části. Každý spotřebič má L část konstruovanou s ohledem na bezpečnost a pokud dojde k prohození na N část, tak je už tato bezpečnost porušena.

Už jsem tu uváděl jako příklad tu žárovku...najdete to výš;-)........L - fáze - černá, hnědá, šedá má být na spodním kontaktu závitu a N - pracovní střední/neutrální/nulový - modrý má být na závitu aby při vyšroubování žárovky byla fáze odpojena jako první a pak už si klidně můžete třeba omylem sáhnout na závit. Pokud je ale fáze na závitu a vy šroubujete žárovku a omylem sahnete na závit, kde je ale pořád fáze, tak dostanete 220V. Zástrčky s dvěma kolíky a jednou zdířkou pro kolík na zásuvce se dělají právě proto, aby nebyla možnost protočení fáze s pracovním vodičem N a také proto, že při odpojování takového kabelu je ochranný a zemnící vodič PE - žlutozelený – odpojen jako poslední a spotřebič a uživatel je tak chráněn až do konce tohoto úkonu-odpojení. Už je to jasné??:-)

Jednou jsem se setkal s tím, že v podobném případě brněl i Hroznýš, nebylo to ale u folie.
Pro Uroboros: na lavinu tvých otázek odpovím najenou. O čem jsem nebo nejsem přesvědčen tady ani tak nejde, jako že jsem nabídl nějaké vysvětlení, i když podle tebe blbost. Sám jsi ale jen dedukoval a jsem na tebe zvědavý, až se potvrdí nezávadnost folie. Teď hluboce lituji, že jsem tady vůbec reagoval, protože i tady na Teraporadně se najde několik arogantních správců zeměkoule,kteří hned každému tykají a kteří rádi utřou každého, kdo má jiný názor než oni. Já jsem tě za tvé příspěvky nijak nenapadal a pokud ti toto tvé vyjádření jakési převahy pomůže k dosažení vrcholu, jsem upřímně rád.
Folie vyrábí česká firma. Zabývá se výrobou, dodáním a montáží elektricky vyhřívaných podlah. Téměř všechny firmy v republice, které se zabývají montáží vyhřívaných podlah do rodinných domů, nakupují folie od nich. Všechny atesty, bezpečnostní listy, schválení pro EU jsou samozřejmostí. Abys mne hned zas ty nebo Beastmaster neutřel, folie pro ohřev terárií jsou jejich sortiment s tímto určením, nejsou to amaterské předělávky z podlahových folií - i ty se mezi lidmi objevují. Že tady neuveřejním přímo firmu vychází z toho, že obchoduji jejich zbožím, ale stejně ji tady skoro všichni znají.
Pro Beastmaster: na to, o čem se zmiňuješ ty ve svém příspěvku jsem odpověděl už výše, i když ty se vlastně už ani neptáš, ale rovnou vynášíš ortel a zákazy prodeje, aniž bys měl v rukách jakykoliv fakt.Co se týká tebe, toto je má poslední reakce, nestačím se totiž divit, jak arogantně reaguješ na lidi, kteří ti nepřitakávají - viz. Cejna.
Nevím jestli je má odpověď dostatečně chytrá pane Uroboros, pravděpodobně nedosahuji tvého vzdělání ani vzdělání tvého politruka a hluboce se omlouvám za prezentaci mého stupidního a debilního názoru. Už to tady nikdy neudělám. Ve škole mě učili něco o spotřebičích bez kovových vnějších částí třídy II dvojitá izolace, ale asi jsem měl smůlu na učitele.
Přesto jsem ale opravdu zvědav a věřím, že mě jakožto neomylný a superznalý elektrotechnik poučíš, až tvé teorie o porušené nebo jinak vadné folii padnou, v čem je problém. Zatím jsi to neřekl.
Jinak přeji hezké svátky všem.

Kdybys byl registrovaný, vyřešíme to přes SZ, ale holt takhle. Krom atestu jsi na nic neodpověděl, to pominu. Pokud se ale jedná o indukci (která se mi opravdu nezdá reálná na 1 závitu při 50Hz natož, když je to složené tak jak je to složené) - která v tomto případě jde i do živé tkáně, nejen do rámu terária, tak navrhuji přidat k prodávaným foliím usměrňovač, otázka maximálně 5kč a jakákoliv indukce není možná.

hluboce se omlouvám za prezentaci mého stupidního a debilního názoru. Už to tady nikdy neudělám.

nevím proč se čílíš, tohle je diskuse, beru, že se ti to jako prodejci daného výrobku nelíbí, ale to už musíš skousnout ;-)
PS: Doufám, že ti nevadí tykání, je to rychlejší.

Krom atestu jsi na nic neodpověděl

1. Nevím, ale srovnání kovové konstrukce a těla zvířete z hlediska indukování se mi nějak nelíbí.Kromě toho všichni jsme v blízkostí jekéhokoliv vedení a elektrospotřebičů vystavení elektromagnetismu. Vím, že jen v nepatrném a zanedbatelném množství nebo velikosti.Zvířata v elektricky vyhřívaných teráriích rovněž.Takže ušetřen nejsme nikdo, ale současné poznatky vědy hovoří, že je mizivé a neškodné. Dnes, co se zjistí za nějakou dobu nikdo neodhadne.
2.Jak můžu prodávat ... Už jsem z části odpověděl v 1. Elektromagnetickému poli zvíře vystaveno je, ale jsem přesvědčen, že to zvířatům nevadí. Kdyby to bylo škodlivé, myslíš, že by tyto a podobné výrobky stovek výrobců na světovém trhu se vůbec mohly používat i pro lidi? Výrobce uvádí určení pro ohřev zvířat a podlah místností, má to podloženo zkouškami a dobrozdáním příslušných institucí. Takže důvěřuji těmto dokumentům a díky nim jsem přesvědčen o neškodnosti folií, respektive jejich elektromagnetického pole.
3. Kdyby byla nějaká omezení nebo rizika ohledně čipů, bylo by to v bezpečnostních listech uvedeno. Není. Ani co se týká kardiostimulátorů a pod. Na toto jsou testy samozřejmostí.
4. Atest a příslušné schválení - již jsem odpověděl minule.
Zaregistrovaný nejsem, předpokládám že SZ je nějaká vnitřní pošta? Na Teraporadně si jen čtu a zdejší napadání, shazování a arogance některých pisatelů se silně podobá Ifauně, proto nikam nepřispívám. Tentokrát jsem udělal vyjímku, jelikož jsem chtěl pomoct mému zákazníkovi, který má potíže. Taky mne tento problém zajímá i pracovně pro případné opakování stejného problému do budoucna.
Slušnost, pozdrav, poděkování si zde někteří vysvětluji jako slabost a hurá do něj, ukážem mu svou nadřazenost a převahu. Sám jsem pozdrav nepoužil, abych se přizpůsobil zdejší úrovni, ale i tak mi to nebylo nic platné.Díky za lekci a jsem s pozdravem.
P.S. Jsou takto zodpovězeny tvoje otázky milý příteli?

Milan - Nejedná se o produkty zn. Fenix ? resp. Ultratherm??

- pokud ano, tak tato spoločnost má kvalitní a certifikované výrobky. Sám od nich desku mám a jsem už více jak rok max. spokojen. Znám mnoho elektr., jež nakupují právě u této společnosti. Tak přestaňte se zase pitvat v ho*** (Uro. a BeastM.), když ani nemáte páru, o jaký produkt doopravdy jde... :-x

Zdravím, nebojte na folii nebudu žádnou vadu vyrábět ;-). Ba naopak se mi je i blbý tento výrobek reklamovat, když tam žádné poškození není. Prostě si to nedokážu vysvětlit - nepoškozená folii, která se nikde nedotýká kovového rámu a přesto rám "probíjí". Velice si cením Vašeho jednání, opravdu v dnešních poměrech nevídané. Děkuju mockrát, folii přivezu na dubnovou burzu v Ládví jestli to vyhobuje? Byl bych moc rád kdyby se to nějak proměřilo, vyzkoušelo zda je to vadný výrobek nebo ne a nějak vyřešilo, velice rád vyslechnu radu co a jak udělat, aby tato situace zmizela :-). Ještě jednou mockrát děkuju :-)

Me spis prijde jestli vlastne ta folie a ram terarka netvori kondezator - jedna "deska" je folie, druha ten ram. Nejaka kapacita to bude, byt velmi mala. Ale treba to staci k tomu o cem pises (a vcelku nicemu to nevadi, dle mne). Hokus-pokus bych to overil jednoduse tak ze bych mezi folii a terarko dal po cele plose alobal a ten uzemnil, jestli by se neco zmenilo.

Jelikož se to tu začíná trochu hrotit a já bych nerad, aby se vlákno, kde jsem žádal o radu se tu rozhádalo (i dkyž to už se možná stalo) a také jelikož mi sám prodejce nabídl proměření, reklamaci či výměnu folie za nový snad bezproblémový kus považuji toto vlákno za uzavřené. Takže všem děkuji za vyčerpávající odpovědi a doufám, že se situace vyřeší osobním setkáním na dubnové burze s prodejcem. Díky moc. Mějte se všichni fajn a veselý Velikonoce :-D

Chtěl bych se všech zeptat jestli někdo používá tyto topné folie jako výhřevné místo pod chovancem?? (ne pod terárkem nebo pod boxem, ale přímo, že chovanec se vyhřívá přímo na folii. Neb folii, kterou jsem tu řešili jsme vyreklamovali, dostali novou, ale terárko stále probíjelo tak jsme jednoduše kuskem drátu folii uzemnili a bylo po problému (ikdyž tak trochu mě výrobek teda zklamal, netušil jsem že zaizolovanou folii budu muset ještě nějak el. přizpůsobovat, aby bylo vhodná pro použití). Ale co je horší koupil jsem další dvě folie s tím je, že je použiju jako topné telěso přes chladné noci k mým krajtám. Zkusil jsem dát hada přímo na folii a výsledek prostě celý had brněl. Takže jak tu sám prodejce psal, krom tepla folie vytváří i nějakou tu indukci či co (nejsem eletrikář :-). A pokládám si tedy otázku zda je takový výrobec vůbec vhodný pro toto použití??? díky moc

folii mam pod terarkem, neni duvod i davat primo do nej . Dle mne je nesmysl to davat primo pod zvire, vem si ze ho deli od nebezpecneho napeti jen nejaka ta desetina milimetru plastu. A to "brneni" - porad si myslim ze je to "kapacitni" prenos. Pri te aktivni plose a sile dielektrika to bude proste "vlastnost".

nad sklem jsem už taky uvažoval, asi to bude nejlepší řešení, folii nechci dávat pod terárko protože jsem to chtěl použít jen jako noční "přítop" v chladných nocích a kdyby byla folie pod terárkem než by se teplo dostalo přes dřevěné dno (2cm), lino a substrát k hadovi trvalo by to celý den a folie by jela furt naplno :-(

sakra co to je, už jsem z těch folií na palici, dnes jsem zkoušel dát na folii a)umělou muší síťku, b)lino, c)plastový box a přes všechno tohle stejně cítím jak had brní. Teď nemám možnost vyzkoušet to přes sklo, ale bojím se, že to bude stejný :-( Ono to zvířeti asi nejspíš nevadí, ale je mi to proti srsti dávat hada na něco takového. sakra jak to vyřešit?

Když si šáhneš třeba na tlumivku, nebo na trafo, ucitíš brnění taky a přitom tebou žádný proud neteče. Tím, že jsi na tu fólii pokládal el. nevodivé materiály, se jasně potvrdilo, že problém není způsoben porušenou izolací folie. Za celou záhadou je nejspíš elmag. pole. Já bych se toho nebál....

já vím, že není porušená izolace, mám doma 4 folie a dělá to každá, jak tu někdo psal je asi prostě vlastnost tý folie. Jen mě překvapuje to brnění krajty když je na folii. Chtěl jsem se tomu nějak vyhnout, jak jsem psal hadovi to nejspíš nevadí, ale mě to přijde takový divný, dávat hada na něco na čem bude celý den brnět :-D

Proc nesmysl? Mam folii pod laminem, a je to uplne v pohode. Pod folii je 2cm penovy polystyren (abych zbytecne neohrival skrinku), na folii je terarko z lamina (= cca. tepelnou vodivosti jak OSB) - vykon se nema kde ztratit, a jde to jednoduse cestou "mensiho odporu" = prohreje se pekne cele dno.

Teorií zde bylo hodně, po letitých zkušenostechv elektronice bych se přiklonil ke kapacitní vazbě.Kmitočet je sice jenom 50Hz,ale prři opravdu kvalitní izolaci se dokáže takto vytvořený kondenzátor nabít na poměrně vysoké napětí,avšak jeh náboj Q je hrozně malý.Při doteku tedy napětí okamžitě klesne na zcela něškodné hodnoty,které dotekem ruky nejsou ani indikovatelné,pouze nejcitlivějšími částmi těla je to možné.Není třeba se tím zabývat,je to zcela neškodné a pro obyvatele terária zcela zcela bez vlivu ,neboť je izolován od země, potenciál který by na něj měl působit nemá jak vzniknout.Leda tak krokové napětí,ale to vzniká pouze protékáním proudu.Tady uvnitř žádné proudy netečou,pouze kovový rám má vůči zemi malinkatý sřídavý potenciál.Uzemněním rámu se dá problém zcela odstranit.Trápit prodejce je nesmysl.