Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zverimexy

ahoj,dnes jsem byla v Mladé Boleslavi a neodpustila jsem se navštívit zverimex.Nejdříve jsem byla v OC Olympia...zde mě rozčílil pohled na dlouhokrčku,která byla v akváriu o velikosti asi 25x15x20...chudák malá se tam skoro nemohla hýbat...posléze jsem jela do OC Bondy,kde mě dokázali rozčílit ještě víc...Mají zde štěňata jorkšíra a kokra,které jsou zavřené v klecích.Musí ležet ve svých vlastních výkalech,protože je zde ani snad nevenčí.Zdá se mi hnusné prodávat psy za těchto podmínek a ve zverimexu.Vím,že je zverimex "přestupní stanice" k novému domovu,ale pes není křeček...Máte také špatné zkušenosti se zverimexy?Občas mi je opravdu do breku:.(3-[

už se tu něco podobného řešilo. Já osobně neznám žádný DOBRÝ zverimex. V jednom např. mají suchozemskou želvu v "terárku" s nápisem není na prodej. Terárko je strčené ve skříni bez osvětlení (ani žárovka ani zářivka) ..... želva se tam válí ve svých vlastních bobkách a baští zvadlou zeleninu posetou jejíma bobkama :x:. Nedávno tam byla užovka žervená - bílá za 700,- za týden jsem tam došel a už to byla užovka červená - snow za 1700,- (tak se vydělává ..... jen se kukli na net a zjistili že ji můžou prodat dráž).

Já zase nemůžu říct, že neznám žádný celkem obstojný zverimex, jeden u nás v Opavě je trošku ucházející, má jej jeden chovatel a snaží se alespoň trochu. Ale např. nemám moc fajn zkušenost z jiného zverimexu, kde mají moje oblíbené agamy kočinčinské bez ocásků a prstů a podobně, bavil jsem se minule s tou prodavačkou a rádoby odbornicí a ta říkala, že jsou z importů a tak již došly. Často se jim ta zvířata dostávají do rukou už i v mizerném stavu, ale omlouvat je nijak nechci, sami tomu moc nedají a podmínky..., opravdu jen přestupní stanice, myslím, že kdyby měly zvířata jen na papírových ubrouscích, tak často udělají lépe. ;-)

hhhh, pan Jahoda akorát ty klapavky vozí z přírody...není to chovatel, ale importér. tudíž o té jistotě bych si dovolil zapochybovat. O ceně nemá smysl diskutovat. Jen mi přijde zvláštní, že se nevztekáte v obchodech s oblečením. trička nakoupená v Bangkoku za 2 dolary se ve skate shopech prodávají za tisíc a více a vy si je s blaženým úsměvem kupujete a neřeknete ani ťuk.
Nechápu tudíž, proč vás tak pobuřuje to, že někdo koupí zvíře a prodává ho za dráž. Tomu se říká obchod, víme? Ano, jistě namítnete, že to jsou zvířata, ale dokud legislativa umožňuje obchod se zvířaty (koneckonců prodávat odchovy taky není zakázáno), budete se muset s jejich prodejem i v obchodech smířit. A kvalita? Ta se liší místo od místa, stejně jako na burzách a mezi "chovateli". a je potřeba brát to trošku s odstupem - je třeba si uvědomit, že jen těžko lze x zvířatům na prodejně zařídit totožné podmínky jako jednomu vašemu miláčkovi doma. Tudíž je důležité zjistit, zda mají vhodné podmínky k životu co se týká teploty, vlhkosti, velikosti ubikace, nabízené potravy. Pokud ne, je kritika na místě. Pokud ale ano, zkuste taky respektovat jiný názor než je ten váš - to, že to někdo dělá jinak, neznamená, že to dělá špatně.
Jako například minulý měsíc si na mě stěžovala jedna spanilá dívčina, že týrám fretku, jelikož je v teráriu (prostorném) na podestýlce a vodu má v misce místo v napaječce. To, že je terárium dobře větrané, fretka v dobré kondici a vodu dostává 3-4x denně, ji nezajímalo - prostě mlela jen tu svou, pouze její názor byl správný.
Nicméně kontrolní orgány z ČIŽP a KVÚ se na to dívají jinak...

Takže až se příště zase rozhodnete někoho pranýřovat, vzpomeňte si na tohle a přemýšlejte, zda je to vždy až taková hrůza jakou z toho děláte. Pakliže budete chtít skouknout a následně zkritizovat moji prodejnu, včetně umučení mojí osoby, jsem vám k dispozici v rámci Olomouc city v prvním patře.
Děkuji za pozornost:puff:

Milá Michalo, to, že nesdílíš stejný názor s někým jiným, ještě neznamená, že ho musíš bezdůvodně urážet. Co se týká Tvé invektivy vůči Aruthovi, myslím, že nebyla vůbec na místě, zvlášť, když píše poměrně rozumné věci. Pro příště bych Tě poprosil o trochu inteligentnější příspěvky, na podobné tomuto, zde nejsme zvědaví. Pokud bys pokračovala v podobném duchu, věř, že máme možnosti, jak tě do teraporadny nevpouštět. S pozdravem "mozek do hrsti" moderátor Krokodýl.

tak já znám taky otřesný zverimex i když se tam chodím dívat na hady ......Mají tam male guttaty v terarku (15x15x15) kde mají jenom misku z vodou a trošku písku a taky dospělé užovky cca 140cm kde také nemají nic jenom "přechcaný" hnusný písek a o misce s vodou ani nemluvím .......

Já jsem z Brna a jediný slušný zverimex je asi ve Vaňkovce - Zvěrokruh...akorát je strašně předražený.Želvu čtyřprstou tam mají za 3400. A otřesný je na Mendláku - U pejska a kočičky...dříve tam měli spoustu zvířat a dnes se to omezilo jen na myši,potkany a další hlodavce...to by nebylo to nejhorší, ale mají je v akvárkách a stěny jsou "ušmudlaný", takže je vidět, že je dlouho nikdo neumyl, akorát se dá nová podestýlka a konec čištění...a ten smrad.A to nemluvím o vzdělání personálu...:-(

jediný slušný zverimex je asi ve Vaňkovce

No promiň, ale teď jsem se uplně vyděsil - polomrtví leguáni který se tam ještě nedávno prodávali jako agamy vodní, chamíci bez osvětlení a ten legouš ve vitríně mi přijde jako vrchol hnusu a né slušnost ;-) Znám slečnu, která tam dělala na brigádě a jako maso :.(
Jinak se vcelku divím, že se ve zverexech se ještě prodávají i psi ::)
cai.ra: promiň, ale tvůj první příspěvek si uplně protiřečí (svým obsahem, ne myšlenkou) ;-)

Vaňkovka není je fakt ok. Co se týče potřeb, vybavení terárií (přes podestílky po misky, samotná terárka až vitamíny) ujde zveráč v Brně v nákupním centru Tesco Královo pole. Říkám co se týče vybavení neříkam zvířat. Agama bez ocasu společně s želvama, plsenivějící hovno u agam.....

No né já sem to až tak tragicky s tím zděšením nemyslel, bohužel jsem si na hodně nízkou kvalitu prodejen s zvířatama u nás už vcelku zvyknul. Masem jsem myslel toho většího lega co maj ve výloze - přes zimu tam má prý běžně pod 20 stupňů. A když jsem tam byl naposled, co už je docela dlouho, tak měl kořen ocasu jak nitku :-(

Edit: nejzajímavější moje zjištění bylo, že zrovna v den, kdy tam měli na zemi dvě chcíplý mláďata leguánů se slečna hrozně pohoršila nad tím, že tam chci koupit 2 myši na zkrmení ;-)

A tak to já budu asi výjimka. Znám zverimex, kde neprodávají polomrtvá zvířata, vědí co prodávají a zvířata mají v čistých podmínkách.
Je pravda, že je tam nechodím hlídat, takže netuším, např. jak často dávají potravu, ale voda a čistá podestýlka v útočišti osmáků a podobných mi napovídá, že to nebude žádná tragedie. Je pravda, že - stejně jako většina zverimexů - mají vzhledem k širokému sortimentu poměrně malé prostory, ale opravdu si nemyslím, že by zvířata trpěla.
Pravdou je, že tam nemají extra široký sortiment druhů a soustředí se zřejmě spíše na začátečníky (soudě podle toho, že nabízejí E. Guttaty, Trachemys scripta elegans, apod.)
Bohužel je zřejmě od mnohých z vás daleko - Čelakovského 104, 53701 Chrudim.

Já jsem moji korálovečku "zachránila" ze zverimexu.. měla to tam strašně malinké ( i když ona taky byla mládě a moje terárko ještě nemá definitivní rozměr...) a udivilo mě, že tam nemají žádné zabezpečení.. ani zámek, nic.. mně utekla po týdnu škvírou mezi drátem od žárovky:D Naopak dobrý zverimex je myslím Super ZOO - tam mají zvířata v obrovských teráriích a akváriích a ti lidé o nich dost vědí.. aspoň tak je to v Olomouci.
Ale zase ve zveráku, kde kupuju myši, mají nádhernou L.t.hondurensis, ale v tak malilinkatém terárku, až je mi jí líto:( a to není zrovna malá..:.( kdybych mohla, už ji mám..

zdravím tak já znám v Brně asi jediný zveráč kde se dá podívat do terárek a nezděsit se mají slušný výběr druhů a i ceny jsou akceptovatelné na zverimex. Je ceklem nový na rohu Cejlu a Jugoslávské. Akorát slečna co tam prodává je sice ochotná a snaží se jen nemá žádné zkušenosti a moc neví,ale jinak pro mně jeden z mála slušných zveráčů. Jo a k tomu Zvěrokruhu : před dvouma hodinama jsem tam zrovna musel pro cvrčky, bo mě došli a teď nic jinde není otevřený a jedním slovem HRUZA!!

No v Olomuci to není tak zlé chyby co se týče chovu tam jsou ale s těmi znalostmi zaměstnanců si myslím že je to na houby ,paní mi říkala když jsem šel koupit zářivku chamíkům tak se divila že chamíci potřebují UVB.Tak jsem se zbali a šel :-D i ceny mají hodně vysoké

ještě k té super ZOO...známá si v libereckém obchodě koupila britskou modrou kočku a po týdnu jí přestala chodit,šla tedy k vetíkovi a ten zjistil,že je celá prolezlá plísní...takže nejel,že dala skoro 5 000 za kočku,ale další výdaje na léčbu...nevím jestli ti prodavači k těm zvířatům nemají vztah nebo nevidí,že se trápí...:.(

Je pardon, já si spletla fotku:o) Jo jsou to agamy, já měla ještě jinou, tam bylo napsáno u legošů, že to jsou agamy... asi jsem ji smázla mno. Ale ti potkani mluví za vše. Ještě tam často mají papouchy, co mají úplně opelichané hlavy a celá těla, taky tam měli sysly s lysinama po celém těle... občas pochcípané rybky na dně akvárek... jako každej zverimex, mno.

:-Dv ostrave je slusny zverimex mozna tak v carrefoufu nebo jak se to pise..jinak v zabrehu taky sem tak koupim mys..bydlim tam:-[ nekdy hold mysky doma stavkujou a neni co by...jinak taky to tam stoji za staroou belu..byla jsi v porube ve zverimexu kousek od banske?maji tam hady atd....podminky se daji krmi je hezky

:-Dsem tam mam holata doma..zrovna ted...mam skupinku 1,3 takze jen obcas mysi ale kdyz se stavis tak ti z jednoho vrhu klidne dve dam a hlavne budou trosku odrostlejsi a ne ty uplne narozene....jinak je to tam schovene ten zverimex ja kdyz tam jdu tak musim davat pozor abych to nepresel....

to jo a pak si všimnou,že to je leguán a najednou je ještěr o 1000 dražší než včera...]:(...sama nevím v jakým zverimexu koupit rybičky pro želvy...chtěla jsem mým klapavkám koupit nějaký paví očka,aby měly trochu oživenou stravu a zalovily si,ale bojím se,že v tom zveráči mají nějaký nemocný...kolikrát tam je půlka akvára pochcípaná...

To je pravda, to je jasný. Jediný, co to fakt jistí, je karanténa. Ale řeknu ti - kdybys chtěla želvám ty paví očka chovat, tak to by sis hodně počkala. Nám jak se paví očka rozmnoží, tak to trvá doooost dlouho, než vyrostou. Je to zdlouhavé. I mečovky, a ty jsou o dost větší. Než vyrostou do velikosti, kdy bys je mohla dát želvám, počkáš si pěkných pár týdnů...

Pri dobrych podmienka a strave to az tak dlho netrva a rastu a mnozia sa vcelku rychlo, staci mat len troska vyssiu teplotu ked su kotne, tym sa zvysi rychlost vyvoja plodu a potom dostatocne krmit a mat to v dobre riadenom akvariu a nieje to velky problem potom. Pri vacsej skupinke je to celkom dobra alternatíva pre korytnacky. Sam som to tak riesil ked som choval vodne korytnáky..

Z najvacsou pravdepodobnostou im nijako neublizis, ked by aj tie ryby boli chore, tak to bude chorobami, ktore sa na korytnacky neprenesu. Ved v podstate kazdy dravec je v prirode ako cistic, vacsina lovi iba chore kusy a tak precistuje genom. Si myslite, ze sa korytnacky v prirode nahanaju za zdravými rybami? To by sa vela nenajedli.... Ja som kŕmil korytnačky aj rybami, ktore som nachytal vonku v prirode, hlavne plevelnymi a nikdy som nemal problem, vacsi pozor si treba davat u slimakov, ti byvaju casto nosici cudzopasnikov. Som choval dlho aj kajmanky a tam uz to nejakymi gupkami nejde riesit :) a tak bolo vyhodnejsie im davat velke odchytove ryby. Cize v pohode im mozes kupit v chovprodukte par gupiek a dat im ich, nic sa nestane, iba ich potesis :)

tak sem šoupnu mojí novou zkušenost se zverimexem...dneska jsem bylo koupit nový kompresor pro paví očka,který jsem koupila jako mňamku pro moje želvičky,mimochodem,včera jsem je koupila a dneska mám mladý:-D...teda abych se vrátila k věci, prohlížela jsem si krajtu královskou...chudák malá...měřila tak metr a půl,byla v naprosto mrňavém teráriu a po těle měla tak 2cm boláky...a také agamy kočičinské mají v žalostném stavu,bez prstků a jedna z nich měla do krve odřenoi tlamu...je to děs:x:

..není to vše, co se dá dělat, pokud se podá oznámení statní veterinární správě, policii nebo obecnímu úřadu, ti musí (měli by - vet. správa) provést kontrolu. Je ale potřeba dát písemné oznámení se všemi iniciály "oznamovatele" což je málokdo ochotnej udělat. Taky to chce nějakýho svědka.
To, že někdo dostal nějké zvíře v nějakém stavu je uplně jedno, pokud ho nedrží v odpovídajících podmínkách, není to žádná výmluva.
A nechci nějako až moc oponovat, ale právě importy jsou mnohdy o MOC levnější, než odchov kvalitních chovatele. ;-) - kdyžtak mě opravte.

:-Dno jo skoro vsechny mysi a potkani jsou jako krmimo..prodavacka ktera tam je chvili a je naivni kdyz si vezmu 8 mysi a jest se me zepta na co je mam...asi si s nima budu hrat ne?jinak nedavno jsem dostal mensiho potkana o 2kc drazsiho nez mys,rozdil byl ze mi tvrdila ze je to vetsi mys.Poradne jsem se zasmal.:))a hadik byl rad

no, když už jsme u toho žrádla.. kdysi jsem byla v jednom zverimexu se zeptat, jestli mají myší holata. prodavačka se na mě podívala jak na vraha a prý se to nesmí (to už jsem se dozvěděla ve více zverácích, takže chápu..). prý je to nehumánní odvádět mláďata od matky a je to hrozně nehumánní. Ale jestli chci, majá zmražené:-D.. ano, to už humánní je:-D.. šoupnout odstavené mládě a šup s ním do mrazáku:-D:-D

cely problem je jinde...zverimex se nedokaze poradne uzivit a setri kde se da a tak tam delaji vetsinou duchodci a lidi co ke zviratum maji vztah max takovy ze maji jezevcika tlusteho jako odpad od zachodu a to v tom lepsi pripade..neni to ta vsude ale v tech mensich zverimexech to tak je

Taky by mě zajímalo, čím tam ta zvířata krmí:-D .. já chodím do jednoho zveráku, kde pracují mladí chlapi a vždycky to hole dostanu.. úplně v pohodě. a mají je tam pořád. Jen je škoda, že takové zverimexy nejsou v malinkých městech, jako je to moje:( ( pro pochopení - hada mám na privátě v olomouci, ale bydlím ve Valmezu:)) )

tak tak.. myši nebo potkani mi nevadí, ale nevím, jak bych se tvářila u morčete nebo králíka.. ale to je moje osobní cítění:-) .. ale jak říkám - nikdo se nepohoršuje nad tím, že kočka chytne myš - a ta, než ji kočka sežere, si ještě pěkně potrpí, když si s ní hraje.. kdežto u hada to má hned

Mě zas myši nechtěli prodat, že jestli mi bylo 18..Tak jsem na ně docela vyvalila oči a pak jsem se dověděla, že je děti pouštěj v okolí. Prodavačce se naopak ulevilo, když se dověděla, že mi nejen už bylo 18, ale že tím budu ještě k tomu krmit hada.
S prodavačkou, která by mi nechtěla prodat myš kvůli "nehumánnosti",jsem se ještě nesetkala, ale v hospodě mi nechtěli kvůli tomu nalejt. Nějakej číšník (mluvil trochu jako gay) mi ho odmítl dát a chtěl potkanče odkoupit za 50,-. Ale za rundu pro všechny u stolu mu ten potkan nestál. Prej mám místo toho koupit dvě myši ::). Nakonec ho had ani nechtěl, protože ho ten "zachránce zvířat" ze zahrádky odnesl dovnitř a potkan načichl...]:(.

Dneska jsem byla ve zverexu v O - Porubě. Chtěla jsem jen nakouknout. Ale mněli Achatiny a tak jsem neodolala, a že si jednu koupím. Koupila jsem opravdu jen jednu, protože zbylé dvě byly mrtvé. Když jsem na to upozornila, řekla mi prodavačka, že o tom ví. Pak jsem šla zaplatit a z terárka na mně koukaly, tedy spíš nekoukaly očička mrtvého leguánka. Myslím, že o něm prodavačky ani nevěděly. To už nebylo nic pro moje nervy. Zase budu mít noční můry.]:(

Taky přidám jednu svoji příhodu s obsluhou, dlouhou dobu jediného, zverimexu ve Šternberku. Loni jsem potřeboval trochu vermikulitu pod vejce Lamprophisek. S vidinou toho, že za něj nehorázně zaplatím, jsem přišel do zmíněného šopu. Po vyslovení mého přání se na mě obsluha podívala, a se slovy: "Co to je, to jsem ještě neslyšel" se mi začali chlámat. Neměl jsem na to jim něco vysvětlovat, pouze jsem si je při odchodu v duchu spojil s pánským přirozením....Na jejich obhajobu musím říci, že jsem tam žádné podvýživené, či jinak zanedbané tera zvíře neviděl, protože krom křečků tam žádné nebylo. Od té doby se chodím do zverimexů jen pobavit;-)

Tak to já jsem byla zas v liberecké super ZOO....a koukám,že to je čím dál horší...Jedna z agam kočičinských neměla na pacičce ani jeden prstík,zbylé alespoň jeden dva chyběly...Fakt hnus...prostě to nechápu,jak může ve zverimexu pracovat člověk,co nemá ke zvířeti žádný vztah]:(

jj,jsem z liberce,myslím zverimex v tescu...ale například ten v globusu mě taky pěkně zklamal...mají tam v malém teráriu 2 legošky se suchozemkou,šlapou tam po sobě...hrůza a ještě k tomu jeden z legošů má po sobě jako by plíseň...myslím,že moc dlouho nevydrží.Myslím si,že asi nejobstojnější je u kina Lípa.

Bohužel jsou dohromady]:(
A není to všechno...v jiném terárku mají dohromady felzumky s kočičínama ::)
Pogona cca 20 cm je v prostoru cca 25-30-30,užovka červená dlouhá asi 30 cm je nacpaná v terárku,které by bylo malé i dospělému sklípkanovi]:(
Samozřejmě bez osvětlení.Jen malý výčet toho co se tam dá vidět:.(
Zítra tam jedu tak se pokusím něco nafotit;-)

No abych se pridal .Ja sem ze svitav obcas sem si rikal ze kdyz sem zde videl mrtvou rybku ze je to hnus ale ted kdyz ctu vase skusenosti musim rict ze u nas je zverak dobrej zvirata tu maji vjetsinou dost prostoru a na to ze je to zverimex i cita a hezka teraria od na nemam trach koupit i mazlika i kdyz take davam prednot nakupu primo u chovatelu ,zdeji obluha mne zatim nikdy nezklamala ani v pripade nejakeho dotazu kdyz em mnel nemocneho legika poradili mi i skvjelou veterinarku ktera nam paradne a velice levne pomohla .takze ja sem urcite spokojen:-)

Ahoj,já chodím pozverimexech po Pardubicích a taky nic moc.Zatím jsem se setkala jen s jednou prodavačkou, která byla schopná mě něco vysvětlit.Naposledy jsem byla pro cvrčky a v krabičce jich bylo více mrtvých než živých a když jsem je chtěla vyměnit tak prodavačka po mě tu krabičku div nemrskla.Dále jsem sháněla knížku a nikde ve zverimexech ji nemají.A když jsme koukli do terárka k chameleonům tak tam měly takových hoven,že to určitě nebylo ani za týden,byli už normálně suchý.A vedle u králíku ležel jeden králíček,který vypadal,že umírá tak jsme se šla zeptat prodavačky zda mu něco není a ona k němu přišla a jen ho postavila na nohy.Hrůza.Takže si myslím,že je vše lepší kupovat u chovatele a nebo na burzách.

JJ v Oc Bondy je to hrůza, musela jsem se sebrat a odejít, ten kokr chudák celou dobu kňučel, pač mu bylo hrozně smutno a ještě tam na něj každý kouká .... Fakt nechápu, kdo si může koupit štěně za 10 000 ve zverimexu. Minulé léto měli v OC Olympia koťata - taky docela brutus .... Radši už tam vubec nechodim. Stejně to tam maji předražený

Kdo si může koupit štěně za 10 000? Třeba já...Byl to jen nevinný nákupní výlet do Olympie a skončilo to odjezdem s 2 měsíčním štěnětem jorkšíráka.Nemohla jsem se koukat na malou kuličku zavřenou v kleci.Ale má to své nepříjemnosti.Nejen že nebyl očkovaný,ale dokonce to odčervení stálo za starou belu a prcek má červíky.Bohužel musím čekat až do neděle,abych mu mohla dát kvalitní prášek,protože jsme byli včera na prvním očkování,které měl mít dávno za sebou.Ve zverimexu nám řekli,že prý může být očkovaný až týden po odčervení,čemuž se náš veterinář vysmál.Prostě chtěli ušetřit.naštěstí je jinak štěně zdravé a má se čile k světu.Ale do zverimexu už nemůžu chodit.:-D..Měla bych doma slušný zvěřinec.:puff:

Mladá Boleslav... Tam to dobře znám,o zvířata se tam nejlépe nestarají, osobně neznám ani jeden zverimex, kde by mělo zvíře alespoň trochu vhodné podmínky, tedy snad až na rybyčky a hlodavce.
Ohledně psů... Tady v LBC v Tescu mají také štěňata v takové ohradě, vím jistě, že ven nevyjdou, v Mladé Boleslavi je berou na procházku stejně jako malá prasátka. Mimo jiné zde také mají zavřené kočky ve vysoké kleci a hned za sebou mají hromadu ptáků.
Co mě dále na tom zaráží, tak jsou ceny, jak psi tak kočky prodávají bez PP za nekřesťanské peníze... Mops za 9 500,-kč a britská kočka za 5 500,-kč. Kočky jsou většinou zablešené a v jednom případě měla i plíseň.

Ahoj,
dneska jsme byli ve zverimexu zoo centrum u tesca v Hradci Králové pro saranče a vždy když jdu do zveráče tak koukám i na zvířata.Co jsme viděli dneska fakt síla.V jednom terárku docela prostorným měli 2 agamy kočinčinské, půl terárka měli udělaný jako bazén a ve druhý měli kamínky.Neměli tam ani pořádné větve aby si mohly vylézt pod světlo se vyhřát.No, ale když jsem se na ně podívala z blízka tak jsem se lekla.Obě měly rozbité pusy a té jedné už to mokvalo no hrůza.Jo a cena 1900,-.No a když jsem přišla k jinému terárku tak tam něly třetí agamu kočinčinskou označenou jako neprodejnou, ale ta tu pusu měla rozbitou ještě více, lezly jí i zuby.Úplně mě ji bylo líto.No a ve třetím terárku měly agamu vousatou za 2500,-.No a ještě tam mají leguána červenýho za 8000,-.Ve středu jsem byli na výletě v Chlumci a samozřejmě jsme vlezli do zveráče.Úplně jsem zůstala koukat jaký tam měli terárka.Krásný,čistý,zařízený.Fakt paráda.

Jo u nas ve zveraci je to stejné drahé a zvrata chudáci jinak u nás měli křečky s osmákama dohromady hruza !!! a když jsme rekl kdy by je dali odděleně taky by se nic nestalo a prodavačka me jeste andala co se do toho pletu když se mi tu nelíby at odejdu !!! hrůza !! a prý co mám doma krečka v kleci 20*20*20 cm né !! já jí na to že křeky nemám ziví jako zmražený ty mám a ona ze je to drastický a tak ... aprý se semnou to takových věcech jako jsou zvířata se semnou bavit nebude :x::x::.(:.(:.(:.(:.(:.(:.(

jj některý zverimexy jsou fakt síla, ten v Liberci v Tescu je jeden z nich, a pracovníci tam mi přídou že o těch zvířatech vůbec nemaj ani páru, občas tam zvířata nemaj ani vodu a žrádlo zralý do popelnice. O koťatech a štěnatech v kleci ani nemluvě, podle mě vůbec do zverimexu vůbec nepatřej a když už tak by se měli snažit jim vytvořit patřičný podmínky:-(:.(

já jsem ještě nebyla ve zverimexu kde bych byla spokojená. V jednom si koupil syn rosničku karolínskou a měla úplně odřený čumáček:.(. Byla ještě malinká a postupně jsme jí dali doma dohromady...když jsme se ptali na chov tak nám řekli, že žádný vitámíny nepotřebuje, ale Jula postupně chřadla a začala mít problémy z nožičkama tak jsem zjištovlala vše o chovu kde se dalo a hle zjistila jsem že vitamíny potřebuje...naštěstí se ze všeho dostala je v pořádku. Jez ní pěknej cvalda:-)

Tak s příspěvky o libereckém zverimexu v Tescu musím jen souhlasit. Je to asi rok, co jsem je tam chodila pravidelně prudit s tím, že toho špatně svlečeného hroznýše, co se nevejde do terárka musí svléknout, protože ta stará kůže z něj sama nespadne.. Chodila jsem tak dlouho, až ho prý dali nějakému chovateli. Když jsem tam viděla za 50.000Kč tu velkou želvu v ohrádce, zaprášenou, zmatenou, bylo mi do breku.. Pak tam měli čuníka, dnes snad ty pejsky?? :-( A Globus zverimex mě taky uvádí do stavu zoufalého, u toho leguána měli totiž původně cedulku chameleon jemenský a vedlě mě se tam rozčiloval pán, že mají u korálovky napsáno užovka...

Zkuste (a nebo raději ani ne :x:) Globus v Č. Budějovicích a pobočku toho samého zveráče v Husově ulici. Mládě hroznýše za 2.600,- s kůží jako devadesátiletá indiánská stařena, s padesáti procenty staré svlečky zahnívající mu na tělíčku.Krajtičky kolem 4.500,- taktéž svlečené napůl. "No,jsou nějaký divný" povídá mi prodavačka a ptá se, co že by jako měla dělat. Evidentně je jí fuk co má za problém těch pár zuboženejch zvířat v absolutně nevyhovujících prostorách. Zima,hoven plný terka,vlhkost viditelně žádná a to celé podbarvené kňučením několika neidentifikovatelných štěňat třesoucích se ve vlastních chcankách pod policí s papouškem ve zhasnuté kleci. Tel. číslo na MVDr. Krejcara které jsem jí dal asi stejně zahodila. To se nedovím,nikdo už mě tam neuvidí.:.( Omlouvám se za sprostá slova.

Pokud vím, tak želvička nakonec zakotvila někde na jihočeském kraji :-)

Když už je zde zmínka o "názvech" zvířat, tak v Tescu v LBC měli sklípkana, který měl název "pavouk", pan majitel onoho zverimexu nevěděl, co to je vlastně za pavouka :-D

Tak u nás v hypernově je takovej zverimex že mi je z toho nazvracení . Prodávají tam chamíka kterej tam má 2 uzoučký větvičky pod kterýma se skoro prolomý , dále ho tam mají na něakým písku skoro bez vody atd. minule tam měli regiusku za 3400 korun . To koupěj nekde z odchovu a tady to prodávají za neskutečný peníze to samý hroznýš , a další jiné plazy je mi z toho špatně :-(3-[

Jak už jsem psal, klidně si kritizujte stav zvířat, názvy atd. (podle fotek vidím, že je to fakt asi někde docela krize - ikdyž jsem přesvědčen, že spousta "chovatelů", konkrétně u leguánů, je týrá dalece hůř), ale ceny si myslím, že jsou věcí každého z nich...jak už jsem zmiňoval, trička z Bangkoku za 2 USD prodávané za tisíc vám přijdou v pořádku, stejně tak, budeme-li se držet zvířat, zvířata z importu, pořizovací cena 3 USD, prodejní 600,- Kč atd atd. Zvláštní, že nad tím se nikdo nepozastaví. Zkrátka buďto cenu akceptuji, nebo ne, ale rozčilovat se nad tím na netu mi fakt nedává mnoho smyslu...ikdyž každému co jeho jest, že...někomu jde o cenu, někomu o zvíře:puff:

No víte ten název je hodně. Pokud tam přijde člověk, který si z rozmaru chce pořídit zvíře a je zcela přesvědčen o tom, že to zvíře je ten a ten druh, jelikož to tam mají napsané a prodovačka věří tomu také, tak nastane problém.
Co cen se týče, tak to potom záleží na lidech, zda cenu budou akceptovat a koupí si zvíře pohodlně, aniž by museli pátrat nebo zda mají tu snahu hledat a zvíře pořídit za levnější peníze.

Také by to v rámci objektivity chtělo trochu uznání. Zverimexy vedené, nebo ještě lépe vlastněné člověkem, který sám zvířata chová, nebudou jistě vypadat tak jak se zde popisuje. O cenách nemá cenu hovořit, kdo alespoň okrajově tuší co ve své podstatě znamená slovo obchod, nemá problém. On vlastně i původní chovatel při prodeji odchovů jde na horní hranici únosné ceny, pokud ne, je to, promiňte, hloupý člověk a rozhodně si nemyslím, že by se jako takový měl právo cítit na morálně vyšší úrovni než ostatní obchodníci.
Myslím, že by zrovna Arutha mohl vyprávět, jak to v takovém zveráči chodí a že to opravdu není sranda. Už jen výběr prodavačů je chuťovka a to je jen problém, který je přímo vidět.
A protože mě to plošné pranýřování rozčiluje, chystám se na udělat výběr slušných zveráčů, kde se dá nakoupit v pohodě, nemá-li člověk jiný levnější zdroj. Pokud teda Arutha (kruci, nevím jak to skloňovat) chcete, udělejte si malou prezentaci, pár fotek a já to pověsím na stránky.

Musím říct Khore, že mě váš názor těší. S výběrem personálu jste trefil hřebík na hlavičku, to je alfa a omega celého obchodu. A nejhorší jsou většinou ti, ze kterých se šikují řady nejtvrdších kritiků - čerství majitelé užovky červené, dlouholetí mazlitelé agamy vousaté Karla (má terárko u topení, to prý stačí) apod. Zkrátka lidé, kteří si myslí, že ví. ale dost už - prezentaci samozřejmě rád udělám, chcete to na mail? Nebo sem? Klidně je dám sem, kamení se nebojím:-)

Myslím, že by zrovna Arutha mohl vyprávět, jak to v takovém zveráči chodí a že to opravdu není sranda.

Nevim co je na té práci těžkého.Když to člověk dělá poctivě,tak to snad musí být vidět i navenek.Jinak je to každýho boj.Když se do toho pustí,tak musí vědět do čeho jde.Osobně rád chodím do malých zverimexů,třeba soukromých chovatelů.Cítim se tam jako doma v hadárně.Líbí se mi ,když si můžu s prodavačem popovídat o chovu a zvířatech.Velké megakomplexi navštevuji jen velmi nerad.Při posledni návštěvě v Olympii Plzen,jsem prodavače upozornil,ža ta malá gutatta je již zřejmě mrtvá.Jeho reakce"Už jo?" mě ani nepřekvapila.Malý hádek v terárku přehřátém bodovou žárovkou,bez žádného úkrytu neměl žádnou šanci.Scvrklá kůže a trojůhelnikový průřez těla svědčil o jasné dehydrataci.Jen mě zaráží,že to prodavači vědí a klidně ho tam nechaj lidem na očích.To je reklama jako řemen.;-)

Já Meldo bohužel vím co je na ní těžkého. Navíc převážná většina zákazníků chodí do "malých zveráčků" jen povídat, nákupy dělají právě v těch megakomplexech, kde si rozhodně takový pokec nemohou dovolit, nejen proto, že danému problému nerozumí, ale hlavně proto, aby vysokou produktivitou zajistily ty příjemné ceny na které čeští chovatelé tak "letí". Škoda mluvit. Až zase jednou budete nakupovat o dvacku levnější granule v megazveráči a pohrdavě koukat na utrápená megazveráčová zvířata, vzpomeťe si na to, že vaše ušetřená dvacka možná zaviní, že ty malé české zverimexy, kde se dá pokecat, jistě časem zaniknou, i se svými vymazlenými zvířátky.

Nevim co je na té práci těžkého

Ehm, pokud to chcete dělat pořádně, pak to bezesporu těžké je, ale myslím, že kdo nezkusil, nepochopí. Jde o to, udržet vše na slušné úrovni, pokud se budeme bavit v rámci teraristiky, pak to znamená v první řadě zajistit zvířatům pravidelnou kvalitní péči. To, co se letitému chovateli, jako jste třeba vy, pane Melen, zdá být zcela prostým, člověku teraristiky neznalému může připadat jako zarážející. Takoví lidé pak mají tendenci to flákat, jelikož nechápou důležitost. Jistě namítnete, že potom nemají u zvířat co dělat a v tomto souhlasím. Je to, právě jako psal Khor, docela potíž vybrat solidního pracovníka. A je to na každém vedoucím/majiteli, jak se k tomuto postaví a zda si lidi zaučí a dohlédne aby to vypadalo tak jak má. A to je jen jeden z mnoha aspektů úspěšné prodejny. Já osobně si zakládám na tom, že zvířata máme v pořádku a pokud se vyskytne problém (nač si mazat med kolem huby, vždycky se naskytne nějaký), ihned ho řeším. Třeba takový svrab má poměrně dlouhou inkubační dobu (reakce na foto výše), a v době, kdy zvířata přebíráte, nemusí být patrný. Když se to stalo u nás, přeléčit 30 potkanů Strongholdem mě stálo 600 ,- Kč z vlastní kapsy, anžto do nákladů to dát nemůžu. Pochopitelně byli po dobu léčby neprodejní.
Ale dost už toho, každý ať si udělá obrázek sám, opravdu si tady nepotřebuju honit triko, reaguji jenom proto, že mě znechucuje tohle kydání hnoje na zverimexy obecně a přitom jsem přesvědčen, že existují i výjímky. Navíc, když si vezmu, co vídám na tera burzách, občas by se to dalo slušně srovnat se zverimexem.
Závěrem bych rád dodal, že vaše "plivání" na mega komplexy jest rovněž jednostranným. Možná teď Khora zklamu, ale skutečně nevlastním vlastní prodejnu, "jen" mám na starosti prodejnu právě ze sítě chovatelských potřeb. A věřte, že o to těžší tato práce je - pres ze dvou stran. Ačkoliv se však rozhodně nepovažuji za velezkušeného chovatele, jsem přesvědčen, že o "začátečnická" zvířata na prodejně se staráme dobře.

Závěrem bych chtěl už jen dodat, že ač mě moje práce baví, je to záležitost ryze nevděčná. Můžete totiž radit jak chcete, začátečníci si to stejně udělají po svém a ve výsledku pak napíšou třeba na poradnu, že mají takový a takový problém a zvíře ze zverimexu, kde jim nic neřekli...holt život je boj]:)

Tímto příspěvkem nechci v žádném případě nijak omlouvat nedostatky, které se na prodejnách objevují, ani netečnost zaměstnanců k nim. Jen jsem přesvědčen, že to tak není všude. stejně jako jsem přesvědčen, že nějaké ty nedostatky se najdou i u chovatelů, často pak nejvíce u těch, kteří první hodí kamenem. A vyvraťte mi to.]:)

Byl jset někdo v Šiklově mlýně jak tam maj i ty terárjní zvířátka, tam je to fakt děs. Bylo mi do breku když jsem viděl cca 3.5m tmavku tisknoucí se v teráriu o šířce 30cm, chuděra naplaclá na skle aby se tam vešla ...
Naopak jestli někdo byl ve Viváriu v Mělníku tam je vážně moc hezky o zvířátka postaráno a neni zrovna malej.

Byl jset někdo v Šiklově mlýně jak tam maj i ty terárjní zvířátka

Vzhledem k tomu, že se tam na "teráriu" s užovkou amurskou skvěla cedulka (mimochodem dost hnusná) s nápisem korálovka, tak mě ani celkem neudivilo ani to ostatní...:-/. Krajty a legouši v malém, pogony takřka bez světla, suchoželvy taky, celkově takové špinavé a tmavé atd. Pán je viditelně "odborník", ale zřejmě spíš na western (a možná ani to) než na teraristiku.:-/

Arutha: Bohužel vás neznám jménem,takže se omlouvám,že vás oslovuji přezdívkou.Neříkám že svou práci neděláte pořádně,jen mi příjde vaše tvrzení o těžké práci hodně přitažené za vlasy.Když tam vidim ty prodavače,jak se tam plouží po prodejně,neznají latinská jména zvířat a snad ani česká.V teráriích bordel a polomrtvá zvířata,tak mě přesvěčte o tom,ža za těch 10 hodin co se tam šouraj po prodejně nemaji čas to uklidit.Kdybych takhle pracoval já v práci,tak mě hodně brzy můj šéf vyrazí.Zvířat tam neni tolik,aby to zabralo celý den.Sám mám těch zvířat doma stejně,možná i víc.Chovám psy a kočky.K tomu rodinu a domek.Z práce jezdím jak to vyjde,někdy i za tmy.Samozřejmě,že mám taky občas nějakého maroda,občas něco utěče,neco uhyne.Ale mám to jako koníčka a tak tomu věnuji veškerý svůj volný čas.K té těžké práci.Dva roky jsem dělal montážníka plastových oken,o takové dřině se panáčkovi za kasou ani nezdálo.Ono natahat okna třeba do 8 patra bez vítahu je opravdu dřina.Jinak souhlasím s Hugem:

každá práce by se měla dělat pořádně. Není práce lehčí a těžší - je jen dobře udělaná a odfláknutá.

Přeju příjemný večer a určitě to nemyslím zle.:-)

Jestli jsem svým příspěvkem přilil taky trošku do ohně tak bych jen nerad vzbuzoval nějaký negativní vášně. Triko za dva doláče si za litr klidně koupím. Neni to o penězích. To triko ale nesmí mít utrženej rukáv a pod emblémem NIKE nesmí být napsáno ADIDAS. To je potom v pytli. Osobně bez mučení přiznávám, že patřím mezi ty laiky kteří toho zatím moc o teraristice nevědí, ale vím něco o obchodě. A to asi vetšina lidí tady. Nechci nikoho pranýřovat, ale budu-li např. majitelem autobazaru a do rána mi mejch sto aut zafouká vítr prachem z pole, prostě se seberu a do oběda ty auta budu leštit. Protože ojetina za setsakra nasazený prachy se musí lesknout a zákazník se musí cítit jako v pohádce. Ať chtěj za hroznu třeba deset tisíc, ale ať tam proboha za tyhle peníze neumírá lidem na očích. To není obchod, to je debilizmus.

Meldo, to je strašně konfrontační téma. Já pracoval celý život v obchodě což je cca 35 let. Troufám si tvrdit, že o obchodě něco vím, pracoval jsem na různých pozicích, od učně, přes prodavače, vedoucího prodejny až po majitele prodejen, záměrně píšu prodejen, jelikož jich bylo víc. Mohu vás Meldo ujistit, že takový panáček nebo panenka za pokladnou natahají denně neskutečné množství metráků a ještě navíc s přímou zodpovědností za hotovost. Aby toho nebylo málo, tak i s přímým celodením stykem s nervozními, spěchajícími zákazníky. Proto posuzovat jednotlivé profese podle zběžného pohledu je unáhlené a raději bych se takového hodnocení zdržel. Já bych se mohl také domnívat, že taková práce zedníků, nebo různých stavebních montérů je ta nejlehčí na světě, protože vždy když jsem měl příležitost zkoumat náplň jejich činnosti, tak hulili, chlastali pivo a pokud vyvíjeli nějakou činnost tak tu, že byli opřeni o lopatu.
Rozhodně odsuzuji to co ostatní, tj. nedokonalou péči o chovaná zvířata, nehájím šlendriánství ale profesi.
Jediná pomoc, jak takovému jednání se zvířaty zabránit je ta, že v takto vedených obchodech nebudou lidé nakupovat. Prodejna velice rychle zmizí. Nemá ale význam házet špínu na všechny zveráky plošně. Ono by se také mohlo lehce stát, chytí-li se toho nějaký ochranář zákonodárce, že bychom se mohli dočkat nemilého překvapení.

On tu nikdo,pokud jsem dobře četl,nehází špínu na všechny zverexy.Je to hlavně o přístupu vedení.Pokud bude člověk dobře zaplacen,bude se i snažit(to však není pravidlem).U nás je ale realita trochu jiná,minimum personálu a co nejmenší náklady.Tudíž se nemůže nikdo divit,že sehnat kvalitní perzonál je velký problém.Není to tak dlouho,co se předhazovalo,že ve zverexu budou moci pracovat jen lidé,co budou mít proškolení,bo tak něco,ale z toho nakonec taky sešlo.S naší českou povahou si ale myslím,že problém bude furt,páč je u nás zvykem,furt si jen ztěžovat a brblat,ale kvalitní práce nikde.Je to hodně taky o zodpovědnosti,která většině lidí taky chybí.Je to pouze můj názor,založený na vlastních zkušenostech.Léta jsem dělal hodně těžkou práci v německu,a můžu říct,že tam je mentalita trochu jiná.Máme se ještě hodně co učit,a to říkám i přes to,že němce moc rád nemám;-).

Ad proškolení jako tu padlo - to funguje, tedy alespoň v naší firmě - každý zaměstananec, pokud nemá praxi či školu v oboru musí absolvovat rekvalifikační kurz.
Co se náročnosti práce týká, nemluvím o stránce fyzické, ikdyž i to má něco do sebe (12 hodin v poklusu, aby vše vypadalo tak jak má - pokud se někde někdo plouží, pak to tak samo nevypadá, ale to je o těch lidech, že?), alébrž psychické, jak správně podotkl Khor. ale nejspíš to nemá smysl rozepisovat, kdo zkrátka nezakusil rok práce v obchodě a to ještě se zvířaty (kde se vám za den potká x názorů, od, promiňte, dementních typu "naše fretka má nejradši piškoty a zelí" /tohle je fakt, řekli mi majitelé dvouleté fretky, která je menší než naše dvě 5měsíční/ po chytrácké typu "to UVB je zbytečně drahý, akorát komerce", nehledě na paní, která si přišla pro cvrčky pro guttátu, že ji s nima cpe už měsíc.) Když vás potom takovíto lidé kritizují mjací jste to tyrani a zloději, občas jsem rád, že nevlastním zbraň.

Jinak se asi všichni shodnem na tom, že záleží na tom, jací lidé v obchodě pracují a to je záležitost vedení. Mě jde celou dobu jenom o to, že nevěřím, že znáte pouze negativní zverimexy a kladných reakcí je tu jak šafránu...

PS: co se zedničiny týká, u té relaxuju každej volnej den na baráku;-) Ale dost o práci, každý máme svoje, řekl bych...

Přidávám kladnou reakci a omlouvám se, že jsem to neučinil už v prvním příspěvku. Uznávám, že je to tu sto ku jedné plné negací.I mojí vinou. V Č.B. je na autobusáku v MERCURY CENTRU zverimex, jehož majitelem je chovatel několika desítek evropských zmijí. Alespoň tohle mi o něm řekl chlapík u kterého jsem si kupoval hady. A ten pán za pultem mě vážně přesvědčil, že o plazech něco ví. A prostředí? Nádhera-čisto,zvířata v cajku a proškolenej personál. Manželka je trochu ulítlá do koček a první prodavačka kterou tam odchytla s ní na úrovni pohovořila o plemenech, nárocích na stravu, nemocech atd.atd. Je to opravdu celé jen o chuti něčemu se pořádně věnovat a chtít mít ve svojí firmě profíky. To je celá věda úspěchu v podnikání. Alespoň u mě ve firmě se to snažím dodržovat a šlape to celkem skvěle.Takže jsou i DOBRÉ zverimexy.:-D

Tak tak, na každých 20-50 koncentráků určitě připadne jeden moooc dobrej podnik, takové ale často neobstojí v konkurenci. Co se týče cen, tak takové názory mě fakt štvou, vždyť je každého věc za kolik co prodává a ákazník holt buď koupí nebo jde dál.

Nechci aby to vypadalo,že znevažuji práci prodavačů,naopak vážím si každého člověka který se práce neboji a dělá ji pořádně.Byl to jen komentář k onomu dni kdy jsem zverimex v Plzni navštívil.Takže jesli jsem někoho urazil,moc se omlouvám.Vím,že když se práce dělá pořádně,tak je to vždycky dřina.
Vím,že ve zverimexech pracuji většinou lidé,co tvrdí jak zvířata milují,ale nejsou to profesionálové.Ti většinou za ty nabízené peníze tu práci nevemou.Musím se přiznat,že jsem před časem měl taky zájem o tuto práci.Dokonce to byl takový můj malý sen.Když jsem se však dozvěděl pracovní dobu a za kolik by to bylo,tak jsem šel radši montovat ty okna.;-)

Jsem z okresu Třebíč, a tak občas navštívím zverimex v Třebíči. Podmínky jsou tam taky hrozný. Prodávají např. chamíky max. 14 dní staré ( asi za 690,- kč) společně s dospělýma gekončíka a scinkama - vše v jednom terárku a k jídlu tam měli jen cvrčky 1,5 cm! Dále pak agamy kočinčínské jako leguány. Na vlastní oči jsem viděla jednu agamu mrtvou - měla vykousanou hlavu od cvrčků. Když jsem na to paní upozornila, tak mi řekla, že se asi zranila. O vrstvách nesvlečené kůže ani nemluvě. Dorazila mě poslední návštěva. Přišla jsem pět minut po dvouhodinové polední pauze a u zvířat byla tma. Chovají je tam v místnosti s malinkým okénkem, které je zakryté nějakými věcmi, takže vlastně tma. Plazi v terárkách mají po jedné žárovka sun glo - světlo nic moc a UVB žádné. Když jsem se zeptala zda mají vůbec nějaká zvířata, tak paní odpověděla, že ještě "nestačila rozsvítit"!!!
...no comment

K Šiklovu mlýnu asi tolik, neměl jsem o rodinné dovolené zrovna náladu řešit něco na druhé straně republiky než bydlím a navíc, když něco podobného je možno v různých obměnách najít téměř na každém kroku po celé ČR. Stejně vím, jak to často funguje na regionální úrovni, kde ruka ruku myje a nakonec by to stejně nejspíš šlo do ztracena a fakt nemohu řešit něco na vzdálenost 250 km a doufat, že to nějak dobře dopadne. Upřímně jsem majitele ani "neotravoval" s tím nesprávným označením u. amurské.
Ke školení pracovníku zverimexů bych řekl jen "komu není zhůry dáno...." Sám osobně jsem část takového školení asi 15 prodavačů nově vznikajícího velkého zverimexu vedl a prostě vím, že to je zas a zas o přístupu, dost těch lidí to tam jen odsedí a že by se jich to nějak extrémně pozitivně dotklo, to asi ne. Najít dobrý personál je sakra těžký (zvlášť za ty nabídnuté peníze). Nejlepší je, když si vlastní zverimex udělá zapálený chovatel, jehož odbornost se pak promítne do zařízení prodejny a hlavně "živého sortimentu". Ovšem, jak se uživí při těch "hypermarketových" konkurentech, to je ve hvězdách...

Nevím co teda nazýváte hypermarketovým konkurentem - jestli přímo hypermarkety, tak ty nabízejí omezenou část ekonomy sortimentu, který si tam kupují lidi, které moc nezajímá jak na tom jejich zvíře je...holt když 15 kg granulí koupí za 200,-, přičemž 5 kg rohlíků stojí 300,-...těžko říct co v tom vlastně je.
Malý obchodník se hypermarketům brání úplně stejně, jako řetězce prodejen, které vedle marketů sídlí - specializovaným sortimentem. Jelikož většinou o problematice něco ví, ví jaký sortiment za něco stojí a jaký ne...a pak už je jenom na každém, jak se o své zákazníky stará. Je prokázáno (z vlastní praxe potvrzuji), že zákazník se bude vracet tam, kde je spokojen, cítí se dobře, má s kým pokecat apod. ačkoliv tam konkrétní věc koupí dráž než jinde (jenže mu tam vysvětlí proč si má takovou věc koupit, to hypermarket a leckterý obchodník neumí). A to je právě to kouzlo obchodu a to, jak se malí, ale kvalitní obchodníci vždy uživí.
Cenu totiž do detailu řeší jenom určitá skupina lidí a ta vám ve většině případů stejně kšeft neudělá.

No, je tomu už pár let, ale byl jsem na tom podobně - podle mě na to každej přijde tehdy, kdy se mu ta kvantita začne nevyplácet. A někteří na to prostě přijít nechtějí a nikdy nepřijdou...holt chytrému napověz, hloupého nech být:))

Mě je jasné, že držší kvalita je nad levnou kvantitu

By mě zajímalo jak ale poznám lepší kvalitu, páč podle ceny určitě ne.
Paradoxně nejlevnější zboží (díky nízkému EURU) mají v zahraničí( Rakousko, Německo), což dost dobře nechápu, když si předtavím, že prodavačka dělající za minimální mzdu má možná věčí plat než já. Sice si moc nepokecám, ale když už tam příležitostně jedu tak tam nakoupím co potřebuji, od teraristiky přes oblečení až po plnou nádrž benzínu, protože ten cenový rozdíl na ulici nenajdu. A o tom, že rakouská zářivka RG svítí míň než česká mě nepřesvedčíte.

To ani nebudu zkoušet, přesvědčovat:)). O porovnávání cen u totožných výrobků ale nemluvím - měl jsem na mysli, když teřba zabrousím do krmiv pro psy, rozdíl mezi superprémiovkou, za kterou stojí veterináři (včetně toho, že ta firma dělá veterinární diety pro nemocné psy) a ekonomy krmením sehnatelným v kterémkoliv marketu.
Tam je kvalitativní rozdíl obrovský a je na prodavači ve specializovaném obchodě, aby tento rozdíl a užitek pro zákazníka zdůraznil. Podle obalu to určitě nepozná nikdo...
Z teraristiky by asi stálo za to zmínit kvalitativní rozdíly na poli UVB zdrojů...to, jestli to pak někdo bude shánět na netu nebo v třeba v zahraničí levněji, je věc druhá. Ale poměrně velká část lidí si pro ten výrobek bez dalšího hledání půjde zas a znovu tam, kde mu dobře poradili a vysvětlili třeba právě ten rozdíl mezi kvalitou a kvantitou...

Samozřejmě drahý může být i šunt, ale tady pořád čtu, ježíši, oni tam prodávaj obyč guttatu za 600 a gekončíka za 500 atd., ale cena je fakt jen a jen věc prodejce a pokud za tu cenu dostanu to zvíře zdravé a v pořádku, tak nevidím problém. Je jen a jen věc každého, kde a za kolik si zvíře nebo cokoliv koupí, ale CENA zboží by neměla mít vliv na posouzení kvality zverimexu, nikdo neví kolik nákladů má provozovatel třeba za nájem, energie atd. Důležitý je stav a vzhled, kvalita rady atd a ne cena. To neznamená, že bych raději nekoupil to samé ve stejné kvalitě levněji, ale jak říkám cena je věc prodejce a nakupující ji buď respektuje nebo hledá jinde.

přesně, k tomu není co dodat.

Mike: bohužel vás zklamu, ale to "nejlepší" co můžeme nabídnout jsou právě kompakty od Exoterry. Ty jsem měl možnost přeměřit, po této zkušenosti prodávám prakticky jenom desítku. Pokud se dá tak, aby mělo zvíře přístup velmi blízko k ní, splní u spousty druhů svůj účel.
Kvalitní zdroje jsem zkoušel navrhovat firmě, nicméně chápu argument, že by jsme na to nebyli schopni udělat cenu. Jako většinu zverimexů, i naše prodejny navštěvují převážně záčátečníci a to často lidé, kteří prostě odmítají dát 1.500,- za lampu (+ třeba stejnou částku za předřadník atd.). Nicméně se to snažím každému vysvětlit a na existenci kvalitnějších zdrojů upozorňuju. Pokud člověk projeví zájem, nemám problém ho odkázat třeba na Bright Sun od pythonů. Zatím této možnosti využil pouze jeden pán, který si jako svoje první zvíře pořídil agamy molucké - musím říct, že se dost stará a nelituje jediné investované koruny. Bohužel to je světlá výjímka. Většina lidí si jako největší investici představuje pořizovací cenu zvířete.

Z teraristiky by asi stálo za to zmínit kvalitativní rozdíly na poli UVB zdrojů

Omlouvám se, že Vám do toho vstupuji, ale ještě jsem opravdu v obchodě se zvířaty žádný kvalitní zdroj UVB neviděl - pouze trubicové zářivky a kompakty. Pokud máte takový sortiment (kvalitní UVB) ve vašem obchodě, opravdu tleskám (bez ironie).

Teď asi bude lítat kamení:-|
Tyká se to zverimexových velkokomplexů:Já tam chodím rád znám jeden-Pet shop xxl v Ostravě-porubě tesco krásné čisté větrané prostory,veliké,velká čistá terária a zdravá zvířata a to ještě nemluvím o
sortimentu!!Ovšem je to asi jediný slušný zverimex svého druhu...(boužel)Já raději budu chodit do větších čistých zverimexů než do těch malých a zatuchlých a špinavých.Jen můj názor:-)

Velmi hezké. :-)

Tady v Tescu v Liberci mají v jednom teráriu suchozemské želvy společně s 1 leguánem obojkovým (druhý zemřel)a ještě tam je dané mini terárko s phelsumou a když se prodá phelsuma, tak tam dají plastovou přenosku s malými guttkami. Tak mi řeknětě, zda je tohle normální, když každý ten jedinec potřebuje zcela odlišné podmínky oproti ostatním.

Netvrdím, že každý zverimex je otřesný, já osobně jsem pro malé kemenné prodejny, ale tohle tesco tady je na mě vážně moc a nejhorší na tom je, že většině lidí to přijde zcela normální. Pak mě velice udivuje to, že agama kočičinská, která je ve stavu, kdy má rozštípnutou čelist a místo prstů má jenom pahýlky, tak je prodávána za stejnou cenu stejně jako jiný jedinec téhož druhu, ketrý je v normálním stavu.:x:

Dobrý den všem,
taky bych se ráda přidala co se týče libereckého zverimexu. Měla jsem svého času tu smůlu (nebo štěstí??:-/) tam pracovat a můžu říct, že někdy prodavačky moc nezmůžou. Majitel zjevně nevidí ve zvířatech živé tvory, co se týče psů a koček nebylo prodáno snad jediné zvíře, které by bylo vpořádku a co se týče teraristiky, je to snad ještě horší, protože akvaristovi, kterým se pan majitel staví, není teraristika dost dobrá a lukrativní, proto se zde nereaguje ani na opětovné zprávy o špatném stavu zvířete. Posledním "hitem" je leguán zelený cca 1 m (nemám moc odhad)v ubikaci pro prasata, či králíky, kde kouká lidem na kolena. Nechci plivat na všechny zverimexy, to opravdu ne, ale co se týče liberce tak opravdu u kina lípa je třeba lepší, alespoň tam necpou stromové druhy zvířat do nízkých terárek, z praxe vím, že co ten člověk v teráriu vidí, to si také koupí a použije a nejednou jsem musela lidem vysvětlovat, že v takovém nízkém terárku chameleon opravdu šťastný nebude, nehledě na ostatní podmínky

Dobrý den,

to já vím, že prodavačky tam moc nezmůžou. Jejich šéf je prostě takový, že to co on řekne, že je pravda, která se bude ctít a dodržovat. Že pro zvířata to není zrovna nejlepší, tak to mu je už jedno. A aby toho nebylo málo, tak nejen že má zverimex v Tescu, ale teďka bude mít i zverimex v Liberci za Globusem v těch nových prostorech.

Bohužel se nepletete. Vzhledem k tomu, že Tesco tady je v centru a jeho zverimex je jeho součástí, tak kolem něj projde nespočet lidí a do zverimexu, kde zvířata mají potřebné podmínky (kamenná prodejna u kina Lípa) a je 200m od něj, ale ve vedlejší uličce, tak tu lidi moc nenavštěvují, jelikož není v centru dění. Ale v globusu otevírá jen proto, že v Turnově, kde měl prodejnu, tak ji zavřel...

Tam už bylo na něj lidí a zatím nikdo nic nezmohl. Dokonce jsem slyšela, že byl i v televizi se svým zverimexem a zatím je vše v pořádku. Dokud tam budou chodit neznalí lidi a budou hojně nakupovat, tak to je potom těžké. Jsem jenom zvědava, jak bude vypadat jeho druhá prodejna v globusu.

Nic moc, chystá se tam jen přesunout prodejnu z Turnova, co se týče zvířat, tak to tam asi bude stejné, alespoň jsem zatím neslyšela o nějakých zlepšeních. Naposled o sobě říkal, že on je někdo a dokáže co si zamane. No co se týče zvířat, zamanul si opravdu divné věci. Je fakt, že člověka štve, když ví, že se tam děje bezpráví na zvířatech a nic s tím neudělá. V americe je prodávání psů a koček naprosto běžné, tak se tím řídí, ale co jsem slyšela, tak i veterináři, ke kterým chodí lidé z tesca na kontrolu konstatují nedostatky v péči.

Štěňata v OC Olympia se špatně rozhodně nemají a navíc se tam zdrží tak 3dny ajsou v
ohrádce a né v kleci.Pravidelně chodí na procházku jak jsem je často přesvědčil.
Nedostatky jsou všude,ale obsluha je tam příjemná a zvířátka mají v pořádku to je pro mě důležité.

Tak u nás v Brně, docela slušný, třeba i moc zvířátek nemají, ale snaží se je kdyžtak sehnat, anebo mají tolik zvířátek, o kolik se dokáží postarat. Až teda na pár vyjímek, kdy do terárka strčí spolu krajtu s hroznýškem. To jedný bych asik vytkla umě známých zveráčů.:-)

Vim sice ze prispevek je sice dosti stary,ale byl jsem se podivat v Carefouru v Ostrave,a jak jsem se tady docetl prej peknej zverimex,az na to ze u chameleonu je uplne silene moc parazitu,zadni stena uplne posipana cervenymi parazity.Tak samo u pogon.A dorazily me teda leguani,cena jen 10100,-za leguana zeleneho,byly to tak 75cm dlouzi...taky sami parazit....proste hruza...z dalky to vypada pekne,ale z blizka....(a jeste k tem chameleonum,jeden vypadal tak slabe ze sem se divil ze se udrzel na te BAMBUSOVE tycince...)

ja bych rada pridala pozitivni zkusenost-zverimex na Dejvicke v Praze (tusim ZOO Carassius) mi prijde jako dobre vedeny-nedelala jsem samozrejme zadny hloubkovy pruzkum, ale chodim tam pravidelne hadovi pro holatka a z toho, co jsem videla mi to prijde jako dobre

Co konkrétně chceš dělat? Tohle je starost KVS, ČIŽP apod. A kdoví jaká je praxe. Ve vedlejší vsi je vyhlášená hospoda, každoročně od jara do podzimu jede udírna, sjíždějí se lidi z okolí. Každoročně majitel vyfásne tučnou pokutu od hygieny, s klidem ji zaplatí a nic moc neřeší...vyplatí se mu to...třeba to tak funguje i na této úrovni???

A co dělají všichni Ti lidé z médií, kteří tak vehementně bojují za práva zvířat? Kubišová a Srstka? Nebo tyhle dva zajímají pouze pejsci a kočičky? Je mi na bl... z toho co vidím kolikrát v televizi, v jakých podmínkách zvířata žijí, kam až jsou schopni ty prasata lidi zajít! Pořád se to jen omýlá, jaký to je průser a hyenismus a nic se s tím stejně nedělá! Nerozumím tomu, proč jsou rozdílné trestní sazby např. v týrání zvířat a lidí. Nejsme náhodou všichni na stejné planetě? Nebo zvířata týrání snáší lépe a bolest cítí jinak než my?

Já bych to trošku zklidnil, neříkám, že neexistují zavrženíhodné případy, ale házet vše do jednoho pytle rozhodně nejde. Ne vždy, ale mnohokrát odsuzují lidé, kteří ani neví na jaké zvíře konkrétně koukají. Bohužel to bývají ty nejplamennější bojovníci. Pokud se opravdu takový případ stane, tak současná legislativa je bohatě dostačující.

Rozhodně se nepovažuji za jednoho z těch, kteří ani nevědí, na které zvíře koukají. Mě rozhodně současná legislativa jako dostačující nepřipadá! A pokud o takových obchodech víte, tak pište a kontaktujte příslušné orgány schopné v tom jednat, protože fotky a kritika tady na poradně těm zvířatům opravdu nepomůžou. Můj názor.

Tak dnes jsem se byl podívat v jednom našem zveráku.. docela velkém kde se o zvířata starali docela vzorně .. ale až na velikosti terárek ale myslím že to nebyl příliž závažný problém ... měli tam dva mládata leguanů zelených krásně zbrarvených v dobré kondici které paní zrovna rosila tak se všelijak natáčeli zvedali packy a tak .. phelsumu tam měli v dost maliném terárku a nevypadalo žeby tam měla nějak zvloášt vlhko .. 2 mládata vousatek měli terárium přibližně 30x30x50 ale nevypadaly žeby jim něco chybělo jedna se vyhřívala a druhá si lozila po zadní stěně já jsem s tím zverimexem spokojen je to konkrétně JK animals u Tesca v Třinci

Když to tady tak čtu ... je to hrůza .. já jsem z pardubického kraje a v takovém menším městečku-Žamberku jsou dva zverimexi,jeden je celkem pěkný až na malý výběr, ale druhý stojí za to. Už když tam vejdete tak vás oslní nehezká vůně s tím, že před vámi začnou uskakovat kobylky a cvrčci, kteří jim utekli z terárka.Pan vedoucí si tam vodí svoje ne zrovna malé psi a už na tak malý prostor zverimexu je to hodně.Nemluvě o tom, že třeba želvy mají hodně malé terárium a mačká se jich tam 7, bydlí spíše ve dvou patrech, protože po sobě neustále lezou a ty co jsou dole mají jen malou šanci se dostat nahoru. Na rybky, které plavou břichem nahoru už jsem si celkem zvykla. No jo no co se dá dělat.

Já jsem ze severu prahy a poblíž mám tři zverimexy. jeden je super. Prostory sice malé (tři místnosti) ale dvě z nich jsou jen pro zvířata, s tím, že od toho různého krmení a doplňků prostě mají jenom něco málo vystavené, zbytek ve skladu, aby bylo víc místa pro zvířata. akvárka, klece i terárka vždy čistá a krásná. Uznávám, že terárka jsou tak akorát, žádný luxus, ale zvířatům to stačí a jsou zdravá a obsluha o akva tera ví hodně, protože paní většinou samy chovají.
Potom zverimex v Globusu čakovice, který je orientovaný spíš na klece a pelechy než přímo na zvířata. terarijí jsem tam potkala jednu guttku a jednoho sklípkana s popiskou "pavouk", jinak myši a králíci celkem vpohodě.
Ovšem děs běs jsem zažila v Pet Centru v Tescu Letňany.Předražený rádoby nóbl zverimex, kde je obsluha neochotná, regály prázdné a prostory pro zvířata mizivé. V kotci 1x1 m asi šest morčat a pět králíků. Tmavka albín (2 každá asi za 10000) v terku na vejšku tak 60x60x30. do toho jsem nenacpala ani tu chuděru guttku, natož dvě dospělý tmavky.V podobnym terku nad nima je elaphe helena. pak tam maji víc takovejch "menších" terárek tzn asi 20x30x30 ve kterejch maji subadulty regiusky, nějakou žábu, sklípkana, a asi tři gekončíky noční(dospělé). Pak "veeeliká" terka(komel 60x40x20, do kterejch s klidem narvou myši a potkany, který se tam pařej a smrděj a jednoho nebožáka chamíka. pak mě eště dostali když jsem narazila na dospělýho hroznu v terku 20x40x50 (přibližně) a v tom samym o patro níž dvě hondurensisky.
A zoufám si, když vidím ceny. krabička cvrčků v Ládví mi vystačí asi na tejden pro dvě gekončice a stojí mě 28 Kč. v Tescu pořídíte za 42Kč stejně velkou krabičku,ale s polovičnim obsahem.
no co dodat...Je hodně vidět, kdo má ke zvířatům vztah a kdo to chce dělat pro peníze.

Ahoj, dneska jsem byla ve zveráči v Paladiu tedy nemají to tam špatné, ale ty ceny sou děsivé:-))Za nepříliš velkou krajtu- tipla bych tak max rok - spíš méně cena přes 4000, korálovka asi 2500 a měli tam bíločerný myšky a prej že genetická mutace a 54 korun. A i ostatní zvířata tedy pořádně předražená. Vím že tam mají velké nájmy ale laicky si myslím, že pokud zvíře bude levnější- aby se to vyplatilo ale levnější, tak se jich přeci prodá víc kusů?

Vím že tam mají velké nájmy ale laicky si myslím, že pokud zvíře bude levnější- aby se to vyplatilo ale levnější, tak se jich přeci prodá víc kusů?

Mno, sranda je v tom, že s číslama se nelze hádat a když se na to člověk podívá čistě ekonomicky, tak v ceně je započteno krmení, zdroje, péče, případná mortalita (když vezmeš 3 ks za 7,- Kč a jeden ti padne, tak si spočítej za kolik musíš prodat zbylé dva aby se ti to vrátilo) atd., to vše na základě určitých dlouhodobých statistik. No, spočítá se proměnná, stanoví se na základě toho marže a jede se do pole. Ve výsledku z toho pak může vzejít obludnost, ale je to tak. Prodej více kusů za méně to nevyřeší. Ba naopak, nejprodávanější věci jsou vždy nejvíc natažené, pozor na to a to nemluvím jen o zvířatech, ale celkově o obchodu. Ne tedy možná vždy, ale obecně to tak funguje - obchodník se zkrátka snaží vydělat na těch rychlotočkách víc, když už mu v jiném zboží leží peníze půl roku...Závěr - pokud se něco dobře prodává za 3,50, je velmi pravděpodobné, že to brzo bude stát 4,-

jinak jsem odběhl, ale faktem zůstává, ikdyž to může někomu přijít divné, že ani zvíře se 100% marží si na sebe ve zveráči nevydělá:!: Nic to nemění na tom, že některý ceny v Petkách jsou už moc i na můj vkus, holt je to trošku i tím, že nákupní ceny zvířat klesají rychleji než firma reaguje:-P no nic, někteří už s tím nějaký čas bojujeme a snad se blýská na lepší časy, že by ceny mohly jít níže (u něčeho), ikdyž vám je to stejně šumák:-D No ale budeme mít třeba lepší pocit:-)

checht, no jsem se pobavil. Věřte nebo ne, byl jsem dneska v Petcentru v Olomouci a celkem dobrý:-P:-D

Dnes jsem byl po dlouhe dobe v Zoo Hoch u Terna - Ceske Budejovice. Byl to vzdy takovy priserny kutloch a terarka hrozne, zvirata v nich v nedobrem stavu pokud tam byly dyl - byl jsem prekvapen ze se to pokousi zrekonstruovat a na pohled mi to prislo vse ted docela v poradku. Jeste to nebylo dodelane, ale drzim jim palce, rozhodne vyrazny pokrok proti stavu jaky tam byl predtim.

Tak to promiň občas tam jezdím a něco jim prodávám, ale vůbec nevím, kde jsi tuhle informaci sehnal.
To by musela být záležitost moc mladá, jelikož před 14 dny jsem se bavil s jednou slečnou která má na starosti provoz a přímo o Síti jsme se bavili.
Jinak je novej zverák na Máji za Multikinem, sice tam paní nemá moc prostoru, ale její zvířata jsou v ukázkových podmínkách.
PB

ano...super zoo je ze zverimexu asi nejlepší...já si koupil ve zverimexu pet center v metropoli zličín a za 5 dnu mu zčernal ocas..pak mu upadl pak mu zčernali nohy a ty mu všecky také upadli...každy den jsem snim chodil na veterinu a říkali mi že to nemá ani cenu... ale ja se stejně nedal a cpal jsem tam do něj peníze a nakonec když umřel tak konečná častka byla skoro 5000kč

Čoveče, mám pocit, že ve svých 13 vyděláváš víc než já:)) Akorát ještě napis u čeho ti zčernal ocas a ty nohy upadávaly zároveň nebo jedna po druhé? A jak dlouho ještě žilo chudák zvířátko bez ocasu a nožiček? A co přesně veterinář diagnostikoval? VÁŽNĚ mě to MOC zajímá]:)

:-D ne nebojte se:-D nejdříve zčernal ocásek...pak dvě zadní nožičky nejdříve prává a pak levá...a nakonec ty přední nejdříve leva a pak pravá:.( měl jsem ho rok od 13.1. 2006 a odpadlo mu to asi 20plus mínus a umřel asi 22.12.2007 :.(...chudák takže stim žil skoro rok :.( bylo mi ho strašně líto..a když jsem byl v tom zverimexu v metropoli tak jsem se byl kouknout na legouše a byl tam i RED a ten už měl taky černou nožičku takže už to byla jen otázka času kdy mu to upadne a já to říkal u pokladny ze se to stalo u toho mi ho tak říkali že jsme snim prej určitě nešli ani na veterinu ...:-( ale bral jsem ho ke zpecialistce na ter.zvířata ... :.( ale podle mě ty legoušci byli z importu :-(

No tak teď jsi tomu nasadil korunu.
Jestli tomu dobře rozumím, koupil jsi si leguána ve zveráku, za jeden rok ti uhynul a náhodou v tom samým zveráku jsi našel jinýho leguána s něčím, co se mohlo podobat nemocím, na co možná uhynul ten tvůj.
Proto je to v tom zveráku děs?
Nechci se zverimexů zastávat, ono je to spíš o lidech v nich, ale takhle jednoznačně říct, že ti legoš po roce odešel ........
PB

ne já jenom říkal že je ten můj nemocný a že to asi už dlouho nevidrží a ta paní mi řekla toto :-( ja jsem od nich čekal že se alspon omluví a ne takovito přistup že se o to neumím starat a takovito věci

Myslím, že to říkal té paní ve zverimexu. Ale rok je hodně dlouhá doba a rozhodně bych vše nesváděl na zverimex. Černající nekrotizující ocas nebo prsty na nohou, to je jedna věc, kterou by měl veterinář zvládnout (i za cenu amputace), otázkou je jednak péče během toho roku a taky, jak rychle se s tím za veterinářem (a jak kvalitním) šlo, protože noha nezčerná jen tak ze dne na den...

já nic nezanedbal když je tam maj i ted takhle!já se o něj staral dobře si myslím...měl jsem ho v terárku 2x1,50x2m bazének tam měl vsechno co potřeboval.

Nevím, zda se se s tím také setkali, ale u nás provozují zverimex Vietnamci. Po zvířatech jsem se tam radši moc nekoukala a rychle jsem tam koupila rybky a červy. Rybky byly snad OK, červy bohužel působily, že jsou již drahný čas živy jen z těl svých bratrů a sester. No, zkrmily se. Nicméně, stačila jsem si za tu krátkou chvilku všimnout, že třeba mají kraba v boxu jen tak položeného na zemi, kde se chodí (i když podle info z netu má mít teplotu aspon 21, jinak prý časem chcípne) a u želv mají teplotu 19 stupnů (akva sice velké, ale šetří s hloubkou vody a s krmením). Kéž by zůstali u oblečení a večerky!

Ani bych tam nešla, jenže druhá možnost v blízkosti mého bydliště je Petcentrum, které je jednak drahé a druhak tam nikdy nemají, co potřebuji.

Jestli náhodou toho lidé nechtějí moc najednou. Perfektní služby + perfektní podmínky chovanců + perfektní kvalita zboží + vzdělaná a ochotná obsluha. To vše něco stojí a promítne se to do finální ceny třeba i těch moučných červů. Proč myslíte že mají červy levnější, třeba právě proto, že nevytápí vodu želvám a válejí kraba na zemi.
A ejhle, najednou každý vybírá konkrétní výrobek podle ceny, tak kde je logika? Chcete-li zlepšit úroveň pet prodejen stačí posuzovat svůj nákup podle jiných kriterií a nebo alespoň vzít v úvahu i jiná než ta před a za desetinou čárkou. Pokud ne, bude se i nadále úroveň služeb snižovat prostě proto, že si sami vyselektujeme ty které se nám příliš nelíbí.

Nevím zda měli zrovna červy levnější - ale měli hobliny, které neměli v petcentru vůbec. Každopádně i kdyby ty červy byly levnější, tak už je tam víckrát kupovat nebudu. Ale elegansky tam tedy moc levné neměli. Na cenu krabíka jsem nekoukala, ale asi by mi moc neřekla.

U těch želv mě ani tak nenamíchlo, že nevytápí (elegansky to zvládnou), ale že je tam té vody málo (10cm u dospělých jedinců) - takovéto šetření s vodou poněkud nechápu.

Perfektní služby + perfektní podmínky chovanců + perfektní kvalita zboží + vzdělaná a ochotná obsluha

z duše mi mluvíš KHore, jen ještě doplním jedno slůvko, chybějící většině k extázi:
ZADARMO. Anebo nouzová varianta, levně:-)

Nejhorší na tom je, že zverimex, proti kterámu nic nemám a naopak tam ráda zajdu, mám pekelně daleko - a u mého bydliště je jen ten vietnamský (kam nesmím, nebo si tu želvu koupím a je tak ještě podpořím) a to pet centrum, kam se můžu chodit dívat (hlavně na klapavky, které jsou furt vyprodané), ale většinou tam nemají to co chci:( Pánbu zaplat za burzy, kde člověk najde všechno pohromadě a občas i za rozumnou cenu
- aby pak zpětně zjistil že vlastně koupil od majitele zverimexu, který je mimo jiné importér, ale to je holt život:-)

jak tu tak čtu,taky se musím pochlubit se svým zážitkem ze zverimexu.Nedávno jsem potřebovala koupit sépiovku pro achatiny-většinou ji kupuju v Hornbachu či jinejch velkoobchodech nebo na burze za stálou cenu dvaceti korun,ale tentokrát jsem se z nedostatku času stavila jen v malinkém zverimexu u nás na sídlišti.Nejenže mi pán dal takovýho paskvila mrňavýho(normální sépiovka je tak dvakrát větší...)ale eště si za ní řekl padesát korun......docela síla:-D to by se mi ty šneci pěkně prodražili:-p

Zverimexy zrovna taky moc nemusím ,ale v Šumperku je jeden bezvadný je to Akvaristika Rataj a tam mají zvířata v 100%podmínkách prostě vše co potřebují a ceny jsou taky celkem v poho(co se týče krmení a některých zvířat-literatura..)

U nás na sídlišti (Praha 4), mají zverimex vietnamci. Šla jsem se tam podívat, jestli náhodou nemají mastomyši. Bylo tam pár akvárek, pár boxíčků pro hlodavce (nevešel by se tam snad ani párek cvrčků) a vietnamec, se kterým byla domluva jako s ... tatarem??? Rozhovor probíhal asi takto:
"Máte mastomyši?"
"Má, má... Tady hecká mytíí, koukala, koukala...."
"Větší myš potřebuju"
"Tádý velká mytí... heckááá"
(Ukazoval na potkana)
"Krysu malou chci"
"Budé... zítra budé... urtitěěě..."
Vzdala jsem to...
Po tomto pokusu jsem dospěla k závěru, že ikdyby rozuměl česky, tak nepozná závojnatku od potkana.:-(
To radši budu honit manžela, aby se mnou pro "krmení" jezdil do PetCentra (nemám řidičák).

P.S. Možná vietnamčíci usoudili, že k těm jejich restauracím bude vhodné provozovat zverimexy, neboť co se neudá v jedné provozovně...:))

Já jsem z Mostu, co vím, jsou je tu asi cca 6 zverimexů....všechny celkem v pohodě co se týče prostor pro zvířata a čistoty. Ale jeden, který se nachází v rozkvětu je celkem síla. Chodím tam občas pro holata a krmný hmyz, když prošvihnu obj. u Achety...ale živé zvíře ať terarijní nebo jiné bych tam nekoupil. Smrad jak na myší farmě. Agama kočičínská je tam v tera cca 30x30x30 s jednou žárovkou, která pomalu nesvítí (ona je celá prodejna taková zatemnělá), vodu m8 v misce pro hlodavce. Dále leguáni v podobných podmínkách. Hroznýšovec duhový v tera pro pavouky aj. aj. vychytávky. Hlodavci mají špinavá terárka a řasami zarostlé napáječky. Prostě síla....možná Mostecak bude znát8-)

No já přímo název prodejny říkat nechtěl:-D. Jinak síla co? A to nemluvím o těch "napáječkách co tam má u potkanů aj. Nikdy jsem to neviděl, tak nebudu dělat chytrýho a taky ani nevím jak to funguje. Ale normálně např. potkani tam mají vodu ve skleničce od přesnídávky, která je zavřená víčkem a pověšená. No a potkani olizují sem tam nějakou tu kapku z víčka. Na víčku nejsou žádné díry, nic. Jestli se to nějak orosuje nebo co, nevím:-/, ale je to celkově síla tam zajít. Osobně v okolí jezdím rád do Teplic k Červenýmu kostelu (nevím jak se zverimex jmenuje), tam mi to přijde good. Čisto, velký výběr jak tera tak akva...nedávno jsem tam byl po tera-akva trzíh (teda jestli se dvě otevřené třídy v gymnáziu dají nazývat trhem:-D) a měl jsem chuť koupit Gekko gecko.

Jo ty napáječky jsem takjy nepochopila s tou sklenicí jak pijí je mi záhadou! Já také jezdím do Teplic do Uni ZOO tak se to jmenuje u toho červeného kostela, ale pozor!!! mají tam velkou neznalost na klapavku mi řekli že je to želva černá že je to přímo v literatuře takto napsané a mnohem další na hrličku chechtavou že je to holub doupnák v albino formě a kupovala jsem tam myši a ty mi několikrát pošli druhý den!! Dobytkové. Radši nechval já tam chodím docela pravidelně a vidím to co bych radši neviděla. Krajty mají s hroznýši, a ptáky mezi hlodavci??? To mi normální nepříjde , tam vzadu v tom proskleném. A na těch akva trzích jsem byla ale no slabota, pár zapálených lidí a to je vše dřív to bylo v DDM a to bylo o něčem jiném měli tam legouše krajty atd.. Ano mají tam velký výbě tera zvířat ale znalost nulová, majitelka té je asi 28 let má neustále diskmana na uších a vůbec na tebe nereaguje pokud na ní mluvíš. No comment! A nedávno jsem si od nich brala samce želvy nádherné měl plísen na krunýři celé červené břicho víš za kolik 900!!! ano 900 kč za želvu nádhernou já málem omdlela když jsem to slyšela!!! A je na tuto prodejnu dosti stížností ohledně chovu zvířat. Byly psané i nějáké petice či co ale to by ti prozradily zasvětcenější. Chovu zdar :)

Tak to jsem netušil. Já tam jezdím občas jenom na čumrndu:-), když jedem kolem a tak. Je fakt, že jsem tam nikdy nic nekoupil. Já ve zverimexech zvířata nekupuji. Udělal jsem jenom jednou vyjímku s Pandinus Imperator a s tím jsem byl spokojenej, žádnej problém. Ale raději nakupuju od chovatelů. JJ, těch klecí vzadu jsem si všiml, ale nepřišlo mi to zas až tak divný, protože tady maj většinou papoušky a jiný ptáky u hlodavců. No já na trh přišel, kouknul a zmizel...když nepočítám pár rybek a žrádlo pro ně, pak asi čtyři Testudo Hermanni a asi tři Pogona Vitticeps, tak nula nula nic:-)

Jo tam to dělá v tom gymnáziu kingtp osobně neznám, ted v sobotu jsem nebyla ale kouknu zase někdy, je to taková miniburzička pro prodej pár zvířat. Dalo by se říct že snad jediná pravidelná? Ted nevím. Jestli v usteckém kraji jsou nějáké burzy. Naposledy měli pár gutek hermanky a rybky a rostliny do akva. Tak jestli někdy pojedeš dej vědět můžeme poplkat. Zítra jedu do mostu pro nějáké myši tak doufám že seženu je jich ted něják málo :(

No osobně kupuju holátka právě u Chovatele. Jinak skákavky nebo větší myšky pak ve zveráku nad Centrálem, ale taky nevím jak se jmenuje (nějak zoo svět nebo tak něco, nevím)... já tam chodím a název neznám, pro mě je to prostě zverák:-)....Jinak když půjdeš od Centrálu pořád tou ulicí nahoru, dojdeš ke kruháči a hned tam to je, tam kupuju myšky já a pomalu pokaždý tam mají skákavky...ty se v Mostě jinak sháněj špatně.

Já osobně jsem měla to "štestí" v jednom zveráku dělat. Nebyl to moc příjemnej zážitek. Šéf od prvního dne co zjistil, že toho o většině zvířat vím více než on začal problém. Hnedka co jsem tam nastoupila všimla jsem si, že jededn gekončík je vyhublý na kost. Když jsem se ptala co s ním je bylo mi řečeno, že v tom terárku už chcípli jeho 4 další sourozenci a on, že je poslední a že se tím nemám zabývat. Bohužel nejsem ta co zvíře jen tak nechá chcípnout pro nic za nic. Vzala jsem pár bobků udělali jsme rozbory. Zjistilo se, že je jen začervená a musí se jen odčervit. Když jsem to šéfovi řekla.Tak mi pověděl ať koupím odčervovací tablety pro psi a bude vystaráno. Pokoušela jsem se mu vysvětlit, že takhle to nejde a že musí za veterinářem aby jí odčervil. Toho dne jsem byla vyhozena.Gekončice zkončila v nějakém terakroužku, kterému prý ani neřekli co s ní je. Takže celý ten kolotoč museli chudáci absolvovat znovu. Jako perlička mi bylo řečeno, že zvířata pod 50tisíc nemá cenu zachraňovat. Velmi poučná práce:-):-|

to ja jsem byla ve zverimexu ve svytavych a tam mě doslova rozčílili nejdřív mi řekli že nepoznám gekončíka od agama vousaté pak jsem se podívala do terarii prostě hrůza agama vousata tam byla v tropickém terariu ,potkani tam byli s křečkama a sysel byl v plas. kleci neměl žadné chlupy a dostalomně dyž sem tam videla gekony zklateho tak sem se lekla stažena kůže samej bobek bez prstů bez ocasu a když sem se zy žensky zeplala ty žensky co jim je tak řekla že mně to nemusí zajímat

ahoj,to ja musim rici,ze u nas v Havlickove Brode,jsou tri zverimexy. A ty jsou dokonaly ve vsem,jen bych podotkla,akorat v Kauflandu,tam tedy prodavaji velice zdivocele a vztekle potkany,ktere se nedaji ochocit,spousty lidi si hodne ,na to ztezuje. A to je ctvrty zverimex. Jinak to maji, velice pekne zarizene i obsluha je velice prijemna.

Tak jsem byl vcera omrknout Pet center na cernaku a odjel jsem akorat na*ranej... hned uvodni terarko u vchodu obsahovalo 1,4 jemenaku, samec relativne peknej, jedna samice gravidni, jedna lezla se zavrenejma ocima po dne terarka, jedna vypadala relativne v cajku a posledni byla tesne pred smrti- uplne sediva, zapadly,zavreny oci, deformovana celist co pripominala spis zobak a sedela schovana v kapse na nakou rostlinu. Na dne miska s nechutnym mixem nejruznejsiho ovoce, moucnaku a plisne.
Po upozorneni obsluhy, mi bylo receno ze maj ted malo lidi a nemaji na to cas, ale ze tu misku s plisni vyhodej.
Dneska jsem tam byl zas, situace stejna, miska jeste plesnivejsi, uz byli mrtvi i ty cervi, gravidni samice vykladena, oci zapadly, zavreny.. po dne porad chodila ta samice se zavrenejma ocima a ta s tim zobakem vypadala jeste hur nez vcera..
a cena za takovyho vymazlenyho jemenaka 2399kc... to bych blil
Ani jsem nesel dovnitr
[http://tera.poradna.net/file/view/11099-1-jpg]
[http://tera.poradna.net/file/view/11100-2-jpg]
[http://tera.poradna.net/file/view/11101-3-jpg]

Za zminku jeste stoji zajimavym zpusobem reseny chybejici vetrani nebo cast sklenenyho stropu kusem kartonu..nejakej cas uz to tam asi slouzi:) Tusim ze tam driv bejval nejakej scink nebo tak neco, ted to bylo opusteny:D
[http://tera.poradna.net/file/view/11102-4-jpg]