Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co říkají Vaše drahé polovičky na Vašeho koníčka - teraristiku?

Ahoj,
docela by mě zajímalo co říkají Vaše drahé polovičky ( popř.rodiče ) na Vašeho koníčka teraristiku?U nás je to občas boj.Bohužel nejsem tolik manuálně zručná, takže občasnou pomoc přítele potřebuji.Už 2 měsíce diskutujeme o terárku pro ciliaty.Už mám dokonce i nařezaná skla, ale když jsem je přinesla domů tak první slova byla "no ale nemysli si, že to budu lepit o víkendu":-).Ono se občas nesmí moc tlači tna pilu.Ale jinak se nemůžu moc stěžovat vždy mě pomůže.:-*.Tak jsem zvědavá na to jak to chodí u Vás doma.

Dobrý den,
Moji rodiče mě docela podporují.U nás je taky občas boj o to zda mi neutekl nějáký šváb,nebo dohady o tom jak moc je jablko po želvy škodlivé.:-DAle koneckonců je lepší chovat zvířata než se poflakovat a užívat drogy,vždcky když si zmyslím nějákého nového chovance tak tuto hlašku použiji na rodiče(Díkybohu zabírá.....tedy zatím:puff:)Jinak když potřebuji pomoct s něčím např.:čistěním nebo výstavbou nové ubikace vždycky mi rádi pomohou.
Nebýt jich nevím kde bych dneska byl.....

Tak u mě je to s rodiči trochu horší...Mamka nemá ke zvířatům žádný vztah a otec ten má rád tak leda psi,kočky,ptáky ...Co se týče hadů a pavouků tak to oba nemusí,tak že je o každé nové zvíře boj..:))Zatím,ale většinou vyhraju mno.,Co se týče pomáhání či čištění tak to musím dělat sám,akorát mi ted´ tat´ka pomůže dělat terárko z OSB..,Myslím si že si už,ale celkem zvykli a občas si otec veme i nějakého hada do ruky,ale to jen výjímečně:-D

Este ze ma Mato na zvery osobitnu izbu, u teba doma by sa uz asi riesila aj otazka ci vobec nejake zviera :-D Mojho prveho hada polovicka schvalila po tom ako som niekolko mesiacov "nasaval" informacie z internetu. Odvtedy furt cosi vymysla, po tom co som kupil 1,1 Candoia carinata je na mna uz treti mesiac nahnevana (vraj). Asi to budem musiet liecit "sokovou terapiou" - skratka zviera kupim a necham polovicku kym sa ukludni :-)

Moja priatelka sa nakazila odomna a rodicia to pomali ties chyta poslednom case us aj rodicov prichytim ze kontroluju teraria ci je vsedko v poriadku a je ako ma bit.S priatelkov si pravidelne odkladame peniaze z kazdej vyplaty a planujeme co nam najblissie pribudne do chovu,ona sa prevazne stara o chamiky a ja mam na starosti hady.Kazdy vecer spolu chodime krmit hlodavce,sme taky zohratý tým.Neviem si predstavit co by som bez jej pomocy robil sam by som to asi tasko stihal:-*

jjá bydlím s přítelem, ten to nese docela ťežko...Ale hold si bude muset zvynout:-D Moje draha maminka mi řekla že si k hadovy mám pořídit ještě pavouka a ž nepřijde vůbec:-) Nu a mamka přítele už nechodí, táákže pohodička:puff: Ale zezačátku mě to dalo hodně práce si vybojovat abych ho mola mít..;-)

No trochu závidím těm,co jsou jejich polovičky do teraristiky taky blázni :puff:.Zrovna dneska jsme předělávali terárko pro chamíka a je to asi týden co mě u něj utekl okřídlený šváb.No já myslela,že do týdne ho chamík sežere.No a co myslíte?Dneska přišel přítek k terárku,potřebovala jsem vyvrtat díru pro kabel a co nevidí jako první - švába.Tak jsem si to vyposlechla jakto že jsem mu neřekla o tom, že mě utekl.No ale jinak pohoda.Jen bych chtěla želvu nebo pralesničky.No lépe oboje,ale to neprojde.Takže zkouším pralesničky,ale ty se mu moc nelíbí a o želvě jsem mu ještě neřekla,jelikož nemám odvahu.

Tak u mě to je tak, že bývalá přítelkyně (a současná manželka) mě poznala, když jsem choval cca 30 dospělých sklípkanů (+ mladé), nějaké štíry, 2 bojgy a 2 užovice, asi 20 gekonů. Slíbil jsem, že až se narodí potomek/ci, tak jedovatinu dám pryč, což jsem splnil. Nechal jsem si v podstatě jen gekony a "pár" pavouků. Teď, když už je dcera větší, tak sama chytá hady, její nejoblíbenější mazlíček je samec eublefára, obdivuje B. boehmii. Takže nyní doma máme opět gekony, želvy, sklípkany, občas opatruji pro známé hada ....:-):-) Prostě jsem happy ............. jenom manželka si za celou dobu nezvykla ;-) Když jsem pryč, tak zvířata nakrmí, to jo, ale citový vztah k nim stále nenašla

Tak moje přítelkyně a doufám,že budoucí manželka je ještě větší cvok,než já.Ikdyž jsme se od vidění znali už dlouho,dali jsme se dohromady,až když si odemě chtěla koupit hady.Takže najednou místo dvou guttek,má kolem 20-40 hadů(záleží kolk máme mládat).10 vodních želv a 20-40 ještěrek.K tomu se stará o myšárnu.Co jsme spolu,tak si koupila chameleony.
Dnes už většinu práce v hadárně zastane ona.Kvůli velké pracovní vytíženosti,sem doma málo a když přijedu dřív sem rádši s dětmi.Jak už psal někdo nademnou,bez ní bych to mohl zabalit.:-*
Jo a dělá fantastická terária.:-D
[http://img165.imageshack.us/img165/4096/terriottang itanus2311kd1.jpg]
[http://img401.imageshack.us/img401/126/terrioggallo ti2311pa4.jpg]

Zdravím lidi. Když jsem před lety choval gekony, tak jsem ještě bydlel u rodičů. Táta z toho nadšený nebyl, ale věděl,že s tím stejně nic neudělá. Horší to bylo, když mi utekl sem tam nějaký cvrček a večer si to vesele vykračoval po obýváku:-D. Pak jsem byl donucen veškerý chov zrušit, nechal jsem si jen legoše a před rokem jsem dostal jako dárek prvního hada, což byl vždy můj sen. Manželka to vzala, ale když počet hadů začal narůstat, tak mi sdělila, že jich snese 10 a tím že končím. No a teď už jich mám 20, ale i přes její neustálé protesty je docela v pohodě. Naposledy jsem jí dostal tím, když jsem jel ke kamarádovi na kafe a od něj jsem dovezl líheň i s vejci. Kámoš byl donucen zrušit chov, tak jsem se ujal těch vajec a to manželka tráví ještě teď. Jinak můj tříletý syn je nadšený stejně jako já a velice rád asistuje u krmení a když to jde, tak mi pomáhá i s čištěním terárek a hlavně velice rád terárka rosí:-). Už mám za sebou i jeden útěk maurusáka, po kterém to doma vypadalo hodně špatně, ale statečně jsem vše obhájil.

Mamku vždycky málem odvezou, když si přivezu novýho hada. Mám pouze jedáky takže jí celkem chápu;-)ale pak se chodí nenápadně koukat na terárka a vyzvídá co a jak:puff:
Bývalá přítelkyně semnou ze začátku nechtěla spát v pokoji, ale časem jí to přešlo:-)

No, já to mám v pohodě, s manželkou se doplňujeme - s teraristikou jsem pořádně začal až když jsem byl s ní, rodiče mě do té doby zodpovědně brzdili. Nutno říci, že ona to občas taky zkouší, ale já moc dobře vím, že to nemyslí vážně:-D Koneckonců spousta našich chovanců je u nás z její iniciativy...

Jediné v čem byl v začátcích problém, byl hmyz - stačil malej cvrček na stěně a byla schopná stát a nehnout se, naprosto šokovaná. ale postupem času se to mírně zlepšilo, nedávno za mnou přišla "měli bychom si založit vlastní cvrčkárnu...":-D

Jinak souhlas s výše psaným - bez ní bych to těžko zvládal a určitě bych nebyl tak "daleko" jak jsem.

Tak doma...kdyz sem si privezla prvniho gekona, mamka jen rekla ,ze je jakysi maly:D na druhy den sem dojela s agamkou a na tu mi mamka nic nerekla. Otcim strasne nadaval ze zacatku- dovedel se to cca po 4mesicich:D, pak sem gekonky prodala, a koupila si jeste jednu agamku, segra malem dostala sok co to mam v pokoji tehdy jak sem poridila tu prvni, brachovi to nevadi,chodi na cumendu, a mala segra obe agamy zboznuje:)jinak krmi mi je segra s brachou, zhasinaji a rozinaji taky, ale to strasne rada dela mladsi segra-3,5roku, a muj pritel? ten me pro secky zvirata ochotne vozil autem:D a rikal ze kdyby to nemel doma tak spatne, tak by si taky poridili agamku, ze je krasna:)a pak mi koupi hada prej jak budem spolu:)takze dobry:)

jen ted doma platime cca 12tisic elektriku jako doplatek, tak nasi maj blbe reci ze za to muzu ja s agamkama:( ale mam tam jen 15W zarivku, 60Wzarovku a 50Wzarovku a UVB 15W zarovku zapinam na chvilu, tak na hodinku denne.

Ale tak není to jen o prostoru :-) já se stěhovala tehdy ještě k příteli s jedním křečkem a malinkým akvárkem a to byl na sebe přítel děsně pyšný, jak je benevolentní, že mi doma dovolí zvířata. Pak jsme si začali navzájem ustupovat (on si koupil dvd-vypalovačku, já si domů přitáhla potkana atd..). Přes strašilky a další hlodavce jsem se dostala ke gekonům. Ty jsem si postupně rozšiřovala, během necelých 3 let se můj koutek rozšířil na 12 terárií s cca 30 chovanci (stav k dnešku, nepočítám mláďátka). Dnes už manžel si zvykl, pomáhá mi s terárii, vyrobil mi regál, kde všechny terárka mám - jedná se o kout v kuchyni cca 1,5m x 1,5m. V dubnu mi bylo "dovoleno" štěně - největší ústupek. Když teď vykládá v práci, že vlastně nemá rád zvířata, tak se mu kolegové smějí :-) ale je to tak, má rád jen našeho psa a gekony nijak neřeší..

U nas je to podobne ako v tom vtipe :-)

Zena: keby si prestal chlastat vies co vsetko by sme si mohli kupit?
Muz: viem, tebe norkovy kozuch a mne hovno.

Polovicke sa hady pacia, ale z nejakeho dovodu nechce aby sme si dalsie kupovali. Povedala "ked na ne budes mat vlastnu izbu kup si ich kolko chces" tak asi prestahujem gauc a nabytok z obyvacky do nasej velkej kuchyne :-D

co říkají Vaše drahé polovičky ?

- zpravidla jen "Dneska ti ty potfory strašně smrděj":-D Ale jinak je toleruje, zvláště když každý zvířátko kompenzuje nějakým hadříkem. Teď mám asi půl roku "stopstav" a polovička najednou nemá co na sebe.:beer:

tak se taky přidam ja to mam doma naprosto v pohodě rodíïče mě vice neně v teraristice podporujou spiš tata tomu se hadi taky líbí ale nema k nim až takovej vztah jako já a moje současná přitelkyně je to samí jako sem já když viděla poprví moje hady tak byla uplně unešená ale ji doma hai nedovolej ale jinak si nemužu stěžovat:-)

Tak jako svou polovičku pokládám přítele, který byl se mnou vždycky a ve všem. Líbí se mu to a podporuje mě.:-* Až na moje rodiče. Zezačátku, když jsem jim řekla, že si hodlám hádě pořídit, to byla mela. Narážky typu:,,Jestli si to koupíš, už sem nevkročím.,,No co už, ale jakmile jsem hádě dotála domů, sledovali terárium jako televizi a ptali se na všechno možný.:-DProstě u našich to ani jinak nejde než natvrdo:-D

ahoj, tak já se také přidám. Vzhledem k tomu, že bydlím jen s mamou a je zvyklá, že dotáhnu každé zvíře, na které si udělám zálusk, tak jen mlčí, ale pak je zvědavá, přihlíží, jak se o to starat atd. Během dvou měsíců jsem si pořídila 3 druhy gekonů, tudíž tři terária, plus cvrčky k tomu (ti mi zabírají času nejvíce, pes jim leze vecne na piškoty a granule a pak chodí cvrčci mámě naproti, kdyz přijde z práce:-D), tak jsem zvedavá, kam se moje záliba dostane8-). Přemýšlím i o hadovi, což by máma snesla uplně v poho, dřív to nešlo - fotr se jich štítí, ale ted mi nic nestojí v cestě, možná už tak prostory a peníze na pořízení. jen máma se ted zblázní, nebudu pár dní doma, ale snad se o to všechno postará. Známý mi nedávno oznámil, že až si budu hledat partnera, tak mě s tou zvířenou chtít nikdo nebude, ale to jsou keci...a to je asi tak vše:puff:.

No já mám super mamču, asi před 15lety kdy jsem si pořídil hroznýše "domácího" tak ten se s náma vždy na večer díval i na televizi, ale až krapet povirost musel bejt již jen v terárku. Následně po přechodu na jedovatý hady mě už mamča brala jako, že mám "svůj rozum", sice pak když jsem si z Pardubic přivezl malé kobřičky to už krapet zbystřila, a pak když mě navštivila v nemocnici po uškunutí byla na mě naštvaná, a říkala doktorům aby mi udělali nějaké "zákroky" které by mě boleli tak abych ty jeďáky už dal z baráku, ale stejně je to máma má o mě strach :-D
Momentálně stejně mi asistuje při nějakých zákrocích na hadech já se nažím hada zafixovat a ona dělá něco dalšího - prostě super máma.

A co se týče přítelkyně, zezačátku nechtěla do haďárny ani vlézt, ale teď už mi sem tam pomáhá při palpovaní malejch jeďáků a už ji sem tam tahám na burzy a už jsme si pořídili malé gekony (sice na zkrmení pro Ligodoníka), ale stejně z nich má radost a nedávno jsme navštívili kolegu co má jemeňáky - sic měla strach si ho vzít na ruku, ale už po mě chce abych do obyváku vedle telky udělal terárko na chameleóny a pořídil je. Už si zvykla i na to, že spíme v ložnici s gabůnkama takže pohodička. :))

Vidím, že skoro u všech jsou pro jejich blízké zvířátka v pohodě. Já jsem si teda dovolil něco začít s hadama teprve až jsem získal svobodu, tzn. nezávislost na mamě, protože ta mě donutila mrsknout na palouček i ubohého křečka. A jak by to dopadlo s tou ctěnou polovičkou to opravdu nevím, od roku 2005 jsem o žádnou nezakopl:-D, no tož co nebyl čas, k řešení byly důležitější věci typu byt, práce, prachy:)). Ale když jsem četl příběh: nabouchal si hadař ženskou, vše bylo v poho, než si ji jednoho dne nakvartýroval do bytu. Netrvalo dlouho a drahá dívka vyřkla: "půjdu já, nebo hadi", neštačila tuto větu ani dokončit a už měla uraženou polovinu cesty mezi 7.patrem a betonovým chodníkem:x:. Dobře, ten konec jsem si vymyslel, ale mělo by to tak být.

Hej, zase to tady moc nerozjíždějte. Říkám, že jsem od roku 2005 nezakopl o drahou polovičku, ale ne, že jsem celou dobu neměl..... s tím jsem skončil až roku 2006:)). Ovšem ty do kterých jsem kopl dosahovali asi takové inteligence, že by napřelstili ani švába. A teď chcu vidět toho z vás kdo si takovou existenci tahá dom.

chlape, doufám že alespoń ty ruce střídáš!!!!

- neblázni, myslíš, že bych se s levou rukou někam dostal??

Pravda :-D Tak k tématu: doma si za těch 7 roků celkem zvykli, předtím byli hodně proti tomu, teď se dokonce občas chodí do terárek kouknout, hlavně na odchovy. Už se pravda ale docela těší, až všechnu tu havěť(a sebe) od nich odstěhuju.
No a současná slečna- chovala potkany a morčata už když jsme se neznali, nedávno začala s Litoria(infrafrenata tuším) a plánuje listovnice atd., hadů se vůbec nebojí, takže se nakazila skvěle. Dokonce se mnou v létě byla na zmije ::):-D Takže si nemůžu stěžovat..

Boss1:
nahodou svabi jsou chytry a navic dost sympataci

tak ja ted dostala kopacky po dvou letech, bydleni spolecne jeste nebylo, takze v necem velika podpora, ale jakmile prisel prvni problem, mela sem to na taliri.koncim vejsku a vim ze budu asi se zviratama bydlet sama protoze moc lidi je proste nemusi a ze vsech stran padaj hlasky typu tohle ti nikdo tolerovat nebude

No nevím, je to o nátuře - já mám zkrátka ženu, která mi v tomhle (nejen) sedí...žít s nějakou nafintěnou paničkou, který vidím denně pištět u terárek v práci "fůůj a bléé, to je odporný" (nejradši bych jim řekl, že nemám rád jorkšíry (nesou si v drtivé většině nějakého pod paží) a taky neječím pokaždé když nějakýho vidím), bych asi nedokázal. To bych fakt byl radši na volné noze...takže je to otázka priorit, jako vše...

Asi už máme opravdu rovnoprávnost, vidím, že často i dámy mají mnohdy problém přesvědčit své partnery o krásách teraristiky. Upřímně mě to potěšilo....
Jinak svoji nynější ženu jsem poprvé nalákal k sobě domů na hroznýše - tenkrát to byla velká rarita! (tedy ten hroznýš:-)). Ono už je to pětadvacet let. A pak se přiznala, že přišla jen proto, že byla přesvědčená, že kecám, že něco takového normální člověk doma prostě mít nemůže.
Teď já mám terária, ona kaktusy a docela se shodneme, chce to jen trochu tolerance. Ale pravda, když jsem doma šlápl na opuncii, říkal jsem něco úplně jiného.

Lili:
Jistě, švábi jsou chytří, ale ve srovnání s dalším hmyzem. Ovšem pokud nějakej občan je hloupější než oni, tak už je to smutny, ne??:-). A jestli to jsou sympaťáci to nevím, nejsem si jistej jestli bych si je bral do postele jako hady:-D
Když tě někdo odmítá jen proto, že chováš zvířata, ktery jsou mu proti srsti, tak ten si nezaslouží ani špetku pozornosti, tím bych se vůbec netrápil!!

Je to především o toleranci - vzájemné. Manžel si na zvířata zvykal postupně a mnohdy trochu s obtížemi, ale věděl, že je k životu potřebuju a tak pokud chtěl se mnou žít, tak se musel smířit s nějakými obyvateli navíc. Je pravda, že jeho rodina nad tím zpočátku kroutila docela hlavou, těm teď předhazuju, že to taky něco vynáší a tak už jsou ticho. Ale o tom, že máme cvrky doma ve skříni tchýně doteďka neví :) No a já toleruju, že manžel není blázen do zvířat jako já, takže mu gekony nestrkám pod nos a neroztahuju terárka po bytě. Pes je něco jiného, ten se manžela nestranil, i když manžel si to tak zpočátku přál, v klidu se mu rozvalil na klíně a chtěl podrbat :) Nejde to přes mrtvoly, ale postupem času si snad zvykne každý (snad jen kromě vztahu milovníka zvířat a alergika).

No ja som to mal v pohode aj ked s mnohymi sa nemozem porovnavat kedze mam len jednu gutku a jedneho boa c mix.Moja uz niekolko rokov priatelka to berie super kedze sama ma rada zvierata a vlastne mixaka mi vybrala sama
a gutku mi dokonca kupila na vianoce.A kym bol Kamil mensi tak nie raz s nami v posteli sledoval telku aj niekolko hodin:)). Ale s mamou je to zle, navstevi su obmedzene len na denne, spanie neprichadza do uvahy:-D.

Je to těžké, protože pak mohu poslouchat, že jsem sobec, že se nevzdám zvířat, že je mám radši a podobně..
nejlepší asi na tom je že na první pohled mohu asi působit jako blondýna od jorkšíra :) ale pravda je že mi připadaj i švábi a sklípkani jako veliký sympoši :)
a život bez zvířat si nedokážu představit!

tak popravdě vám řeknu že mam agamu kočinčinskou,dostala sem jí od přítele k minulým vánocům,máma i táta byly proti ale později se z něho(ozzíka)stal miláček.na cvrčky sme si zvykly na červy taky ale pak já začala mít blbej pocit že mu něco chybí.tak sem si šla pro holátka dvě.a jelikož sem byla dřív v pubertě tak sem chovala myši,křečky a dycky sem chtěla králíka,ale nedostala sem ho.abych se vrátila k těm holátkům..jedno sem mu dala a on to žral tak pomalu že sme ho s mámou obrečely,druhý sem šla vrátit do zverimexu,tak sem si hezky přes internet objednala šváby,bylo jich 100 a já je nechala ve starém terárku,máma z toho byla na nervy já taky tak sem nakonec letěla pro biolit a vyhubila sem je,možná mě odsoudíte,ale tohle bylo fak moc

jsem na VS a doma zustal had a dve zelvy o ktere se mi pilne staraji rodice...zelvy byly v pohode od zacatku, k hadovi meli nejdriv trochu respekt, ale kdyz mu jednou museli opatrne sundavat zbytky spatne svlecene kuze z hlavy (byla jsem zrovna delsi dobu mimo domov a instrukce jsem davala po telefonu), tak se celkem skamaradili...ted mam druheho hada u sebe na koleji a spolubydlici jsou v pohode...mym drahym polovickam moje zviratka nikdy nevadila, ale je pravdou, ze zadny z mych polovicek se mnou nikdy nebydlel...]:)

No tak u mě je to docela masakr...přitelkyně a zviřectvo? To prostě nejde k sobě! :-/ Na Hroznyšky si už tak nějak chtě nechtě zvykla (no spiš musela) :-) ale když řeknu třeba slovo TMAVKA, nebo MŘIŽKATICE, tak se se mnou až do večera nebavi :!: ale ja už to prostě beru s humorem..tohle se už ani jinak brat neda, nebo bych z toho byl za chvili uplně na palici :-D

Pritelkyni jsem kopnul do "p....e":-| Vsechno klapalo vcelku v pohode, az kdyz ji kruplo v dyni, pry: "....tohle smrdi..., tamto je hnusny, tohle je nechutny, fuj, bleh, a jine duchaplne projevy......:-(" Kdyz jsem treba krmil, nemoh jsem se ji ani dotknout a to i tyden:-(. Snad si to dokazete predstavit:beer:. Pry bud ona, nebo plazaci. Pro mne jednoducha rovnice, kde za "rovná se" jsou PLAZACI. Pritekyni jsem "sbalil kufry a sla ....." Snad trochu tvrde reseni, ale jednoduse, takovy jsem JA.
Co se tyce moji mamy, tak tam je to vcelku v pohode. I kdyz obcas brepta, vzdy si na novy prirustek casem zvykne. Chvily je odmerena, "dela fory" jak vuci me, tak vuci novym plazakum, ale pak se to podda a zatim to klape.

TERA-KLUCI A TERA-HOLKY, VSICHNI SE DRZTE, NE KAZDY MA POCHOPENI K PLAZAKUM;-).

tak to ja jsem zacinala jako dite ve skolce klasicky kreckem, pak prisli psy, kocky...
k terararitice jsem se dostala az na gymplu.
Zaclo to nevinne strasilkama, pak ale po prestehovani do mesta byl problem litat porat na zeleny, tak jsem si poridila kudlanky. Ty mi teda koupil uz muj nynejsi pritel, ktery to vsechno de fakto zpusobil :-) No ale kudlanky brzy umiraji, chtela jsem neco co žije dýl, tak mi přítel koupil prvního sklípkana a rozjela se era sklípkanů, která mě teda drží dodnes. Prvního hada mi taky koupil přítel poté co jsem je obdivovala na burzach a "jednoho":-D si prala. Ted uz se mnou vybira,(dava si zalezet hlavne na kresbach:-)) vzdycky mi na burze neco koupi. Sam nic nechova, ale moje zvirata se mu libi a rad je vsem ukazuje. Taky mi dost pomaha hlavne v lete kdyz jsem casto v zahranici. Mama pavouky nemusi, ani jiny hmyz co jsem si natahala domu, ale hady miluje - hlavne regiusku kterou nechava se proplazit u sebe v posteli:-)
Ted se chystam v letnaku na erasmus do Nemecka a to jenom diky tomu ze vim, ze o zvirata bude dobre postarano. (Jenom se modlim abych to ty 4 mesice bez zvirat vydrzela a nenasla v Nemecku nejakou burzu:-))

Ahoj,tak u nás byl dneska už ježíšek a přinesl želvu.Však včera jsem dostala na výběr - želva nebo pralesničky.No ono to nebude tak horké, když jsme jeli pro prvního ciliáta tak jsem si vyslechla, že to už je opravdu poslední zvíře, poté jsme jeli pro druhého.A dneska želva.Tak snad budou i ty pralesničky.

No nevím jestli zrovna k narozkám, ty mám v dubnu a to by bylo ještě asi brzo po želvě.On vždycky když si něco rozhodnu sama jako, že bych to chtěla tak dělá dotčenýho, ale pak se začne taky zajímat.Akorát si pořád stěžuje, že se vše točí kolem zvířat :-/. Právě teď doděláváme terárko pro ciliáty.

No....rodiče si zvykli, zvířata jsou v domě tak nějak od mala, akorád tu byl přechod z hlodavců a želviček na ještěrky a hmyz. Přítelkyně? S tou jsem se seznámil právě přes chameleona. Ve škole se dozvěděla, že ho mám a strašně ho chtěla vidět, protože chameleony miluje. Tak jsem ji vzal k nám domů a strašně se jí líbil. Navštěvovat mě začala pravidelně, já si začal uvědomovat, že ji miluju a ona, že bez chameleona nemůže žít :)) šváby teda 3x nemusí, ale nejradši má krmení chameleona z ruky. A se spaním měla trošičku jinej problém. Zvířata jí v pokoji nevadily, ale vadila ji má patrová postel -prý moc vratká. Teď si bez ni nemůžu představit svůj život:-* a chameleon určitě taky ne ;-)

Když jsem se stěhovala s přítelem do společného bydlení, tak šel se mnou i gekon, který se příteli strašně líbil. Během měsíce přišlo akvárko, další měsíc leguánci, pak kočka, pak druhý akvárko a teď je na cestě další kočka :-D Přítel si rychle zvykl na zvířátka, kočka ho má radši než mě, a já říkám, že přítel je můj největší exemplář v mém zoo ]:)

No se zmenou partnera prichazi i dalsi zmeny...muj novy galan agamky videl, nevadi mu, ale musi byt zavrene. Ale jejich matka se jich boji tudiz mam jiste ze tchyni mit dom casto nebudu:-D Ale muj me nastval, ze rekl ze agamy budou ve sklepe:( to nikdy! v obyvaku nebo v loznici:-D

jjjjjjjj,moje thýně,když jsem si pořídil P.regius mi nosila články z časopisu Hrom.Např.,jak 9 letýho kluka chtěl sežrat 3m hroznýš a máma ho zachránila tím,že hadovi do hlavy vrazila nůž s 30cm čepelí.Měl jsem na ni vždycky vztek,že věří takovým hovadinám a marně jsem jí vysvětloval,že by probodla i kluka,že had má tu hlavu malou a navíc 3m hrozňa děti nežere:-D A ona pořád,že nám ta regina sežere dítě.Byl jsem z ní vždycky na prášky. Ach jo,ty tchýně:-D

kyška existuje, má červený obal a je z Kunína mysim:-) no jo tady u nás sa používajů samé lepčí výrazy...ale začínám s tím mět problém ve škole:-( oni sa jaksik nemožů smířit s tým, že já prostě spisovnů češtinu neumím :-D a nevím jak by sa třeba řeklo česky slovo ganěk, snad víte ale co to je ne?

No moje drahá polovička má doma užovku a sám mi závidí prostor. Kdyby měl víc místa, tak by ho zaplácal terárky. Rodiče mi nejdřív moc nefandili. Mamka striktně zakázala pavouky, ale když sem přinesla hada a gekončíky tak se s tim nějak smířila. teď už je dokonce sama chce krmit a chovat a pomáhá mi s nima.
Zato teta nám odmítá jezdit zalejvat kytky když sme na dovče od tý doby co je tu hadice

To vam zavidím, mne trvalo 20rokov než som drahu polovičku ukecal na hada(klasicka guttka) a dalšie dva mesiace k tomu aby mohli byt v garaži myši- myslim laboratorne. K tomu hadovi ešte taka klasicka poznamka po dvoch mesiacoch ho manželka bez problemov bere do rúk a potom že sú naše polovičky z cukru.

já jsem rodiče přemlouvala 15 let (od svých 6-ti), aby mi dovolili doma hada... v průběhu těch let, jsem je přesvědčila na rybičky, křečky, morče, potkany, kočky až nakonec přistoupili i na hady (2 guttky)... sice měli ze začátku respekt, ale časem si zvykli.

No a po roce, co jsem se těšila svému splněnému snu jsem si našla přítele... má z hadů fóbii. Sám ale říká, že po mně nemůže chtít, abych se jich vzdala... Takže zatím přehazuju prostěradlo přes terko, kdykoliv se chystá projít kolem :-D Ale alespoň už se tolik nebojí přijít k nám domů... No a uvidíme... potají doufám, že budu mít takový štěstí, jako ti, co jim jejich polovičky nakonec tu teraristiku začaly tolerovat, ale stejně jako on na mně, ani já na něj nechci tlačit... tak držte palce ;-)

Ahoj, já milovala zvířata od malička.Rodiče šíleli, když jsem domu přinesla slepýše nebo ještěrku. Od třetí třídy a vydrželo mi to až na střední školu, jsem chodila na teraristický kroužek a tam se mé vášně prohloubily. Rodiče mi udělili výrazný zákaz, tak jsem zvolila léčbu šokem a zvíře si prostě přinesla domů. Taťka pak vehementně chtěl krmit želvu, máma obdivovala achatiny a kočičák se stal dalším členem domácnosti. Když jsem začla bydlet s přítelem, přivezla jsem si želvu, gekona, achatiny..Sám si o nich zjitoval informace. I když je to počítačový typ, o zvířátka se mi dokáže postarat a dokonce se i vychloubá před svou rodinou a vůbec mě neshazuje typu, co to chovám za potvory. Když jdu na burzu, počítá s tím, že si něco pořídím. Podporuje mě, akorát mi nesestaví terárko, neopravi lampičku, ale i tak, jsem strašně ráda, že ho mám, a že se dokážeme tolerovat navzájem :-) Nikol

dneska me primo sokovali rodice...tak nejak jsem tusila, ze az si odstehuju svoje zvirata (hady a zelvy, doufam, ze to zhruba za rok vyjde), tak si nejakeho toho hada poridi, ale cekala jsem, ze to bude nejaka mala uzovka...dneska se ovsem oba na terra burze v Liberci zamilovali do hroznysu, takze uz planuji, ze jakmile bude doma misto, pribyde parek B.c.i....:-D to bych do nich nikdy nerekla..:-)

Nazdááááár všem.;-)Tak u nás to bylo tak:moje žena měla z hadů šííílenou fóbii.Já je naopak chtěl od svých 14let (naši byli zásadně proti).Když už jsme spolu bydleli asi 4roky,přišel jsem s tím,že chci krajtu královskou k vánocům,že jinak mám zkažený svátky.No a protože mě miluje,tak svolila s tím,že si ji koupím sám,aby na ni nemusela sahat.Když jsem ji donesl domů trvalo manželce pár hodin,než si ji vzala do ruky.A to,až se přesvědčila,že jí fakt ten had nekousne a nesežere:))Teď máme doma (ZATIM !) 27hadů,17ještěrů,10druhů švábů,4 sklípkany,cvrčky a moučný červy.Jednou jsem se vrátil z odpolední směny z práce a v teráriu s M.S.Variegata byl župan,manželka prý přišla z koupelny sedla si na postel a něco ji hladilo po zadku.V tu chvíli jí proběhlo hlavou,že jsem vlastně v práci a když koukla,tak ona to samice M.S.V.Hodila na ni župan a šup i s ním do terária.Nebojí se jí,ale má z ní respekt.Variegatka totiž moji ženu nemá v oblibě.Já mohu do terária sahat a nic,ale manželka jen otevře a už se točí do S a seká. Taky občas manželka hudruje,ale má smůlu.Když mi před pár dny řekla,že ještěrkám kupuju přesnídávky a lipánek a dětem ne,řekl jsem jí,že na děti nám vzali přídavky a ještěrky snesli vajíčka,tak si na to vydělávají.Samozřejmě,jen aby jsem ji popíchl:-DDětem bych neodepřel nic,jako každý rodič!Naše holky mezi těmito zvířátky vyrůstají od mimina a nebojí se vlastně ničeho.Mladší dcerka je z nich úplně nadšená a pomáhá mi při krmení a výměně vody.Hlídá,aby hadi neutekli,tahá korálovky a volá ,,Tati tohle je samice,,:-D No a starší dcera se ve škole plazů zastává,když slyšela od někoho,,fuj hadi,,tak mu vše patřičně vysvětlila.Dojednala několik povídání o plazech.Učitelkám a dětem se to prý moc líbilo.

Vím,že často to se mnou manželka,co se teraristiky týče nemá lehké,ale je tolerantní a podporuje mě.Kolikrát mi i vyrazí dech,když mi řekne,že tamten had by se jí líbil.Pár lidí na nás kouká,jako na blázny,ale když ženě některá známá řekne,že by mne s hadama hnala,manželka pohotově odpoví:Alespoň mi neleze do hospody,mám ho doma a věnuje se rodině. No není to poklad.;-)Je a já to vím.Kvůli mě překonala strach z hadů a teď je má i doma a já si jí nejen za to mooc vážím.:-)