Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Firma Teraechis

Dobrý den,
Zajímá mě jaké máte zkušenosti s firmou teraechis vyrábjící teraria a komponenty k nim. Jaká je Kvalita poměr cena, spolehlivost atd. Předem dík za případné informace.

Ahoj všichni, obvykle jen pročítám fora, ale tady si neušetřím pár poznámek. Od pana M. jsem si nechal udělat 2terária a ani s jedním jsem nebyl spokojen. Jedno bylo komplet zařízené pro python regius a druhé plazy. To první bylo hezké asi dva dny. Potom začali ze substrátu vylézat jakési mušky, brouci a jiný hmyz. Celý substrát šel do koše, a nahradili jej bukové štěpky. K pozadí mám také výhrady, protože vytvořená plastika dopřála mojí krajtě takový protor k zachycení, že jsem měl velké problémy ji vytáhnout, když jsem s ní potřeboval manipulovat. Vždycky se mi někde zaklínila a násilným "vytažením" ze zaklíněných skulin jsem jen riskoval poranění hada. Zhruba po dvou dnech začala problikávat žárovka a nakonec přestala svítit úplně. Netuším, zdali je pan M. kvalifikovaný elektrikář, a má vůbec oprávnění sestavovat elektrická zařízení (já ano), ale to tady není podstatné. Prostě byla vypálená objímka od přechoďáku. Po výměně objímky jsem musel ošetřit lankový vodič proti rozeklání (elektrikáři tuší letování, nebo dutinky pro lankové vodiče), a po utažení kablíku pod šroubky ještě lanko zakápnout silikonem, aby váha objímky a květináče nevisela jen na spojích lanko-šroubek.
Obdobné ošetření elektroinstalace neminulo i druhé terárium.
Když pominu 7letou praxi s chovem různých zvířat, a pominu i to, že terária s pozadím pana M. jsou velmi těžká a řezané sklo je ledabile opracované, nebyl jsem celkově spokojen s chováním pana M. Pokud mu pochválíte jeho práci, tak ok. Když jsem se ale ozval s dotazem proč terárium stojí tolik, pan M. mi docela nevybíravám způsobem vysvětlil, co tam všechno musí být... no nevím. O nějaké reklamaci nechtěl pan M. ani slyšet. Po dvojím upomenutí vždy stejná výmluva na časovou zaneprázdněnost. Takhle by se člověk co chce prodat svoji práci chovat neměl.

Kdyby měla firma T. stovky spokojených zákazníků, pak by asi neměl pan M. zapotřebí pracně obhajovat svoji práci. Pročítat recenze a hájit se, napadat nespokojené zákazníky a ospravedlňovat se.

Tyto řádky je moje zkušenost asi za 10000. Internet je veřejné médium, takže postřelená husa se nejspíš ozve.
Tohle ale není výzva k debatě, jen moje zkušenost. Proto prosím, aby nikdo necitoval můj příspěvek a nevpisoval velkým písmem své názory, kterými by bagatelizoval můj příspěvek. :-)

Mé zkušenosti s touto firmou jsou takové smíšené, ale nebudu se raději vyjadřovat, protože můj názor je zde vždy nežádaný a provokující:-)....Spíš bych to řekl trochu obecně...vzal jsem od p. Mazucha 6 terárií a spokojen jsem byl jen se 2....navíc chování a reakce na stížnosti nepatří zrovna do kolonky slušný a ochotný prodejce....Poslední terária, která mne stáli dohromady 10000Kč, jsem musel jedno prodat a druhé si předělat. Podrobné chyby u terárií atd. rád napíšu, ale nyní to není nutné. Po mé reklamaci to dopadlo tak, že se p. Mazuch urazil a začal mne poučovat a urážet...nyní od něj nic kupovat nehodlám, jelikož za cenu, kterou u něj zaplatím si udělám lepší a sám a bez komplikací - nyní to už vím, ale každý se musí asi spálit. Jinak ze začátku jsem byl spokojen, první 2 terárka ok a i ostatní na první pohled pěkná....ale po pár dnech...

Vážený pano Nováku,
pravda je někde jinde a vy to moc dobře víte. Nařknul jste mě z několika věcí (reklamaci jsem vám uznal u jediné z nich - za protékající bazének jsem se vám omluvil, nabídl finanční kompenzaci za opravu), které nejsou pravda (nebudu je tu rozebírat - bylo jich více, ale pokud by o to více pochybujících zákazníků stálo, tak zde mohu vyvěsit KOMPLETNÍ naší emailou korespondenci). Pokud se cítite stále ukřivděný, tak s vámi budu rád řešit tuto vaši kauzu někde jinde (např. u soudu, kde jedině zřejmě náš problém věrohodně vyřešíme), ale ne tu, neboť to tu stejně nikoho nebude bavit číst. Já se nemám čeho bát a pokud chcete, tak na mě podejte žalobu. Rád Vám tam dokážu ( a případně i komukoliv jinému), kde je pravda. Mám mnoho spokojených zákazníků (zoo, školy, privátní osoby, zverimexy) a každý se může poptat. Nehledě na to, že zavděčit se nikdo nemůže nikdy všem. S pozdravem, Tomáš Mazuch (Teraechis).

Nemám žádný důvod něco řešit u soudu....jen jsem uvedl své zkušenosti s teárii od Vás....A věřím, že spokojených zákazníků máte hodně, také Vám je přeji. Asi jsem neměl to štěstí, ale stalo se....chyba byla na obou stranách a pokud jsem Vám nějak ublížil tím, že jsem se v této diskuzi tázající se na zkušenosti ozval, tak se veřejně omlouvám. Svou práci odvádíte dobře, teária od Vás jsou krásná atd. Já měl jen smůlu, že jsem vyhodil těch několik tisíc za něco, co se nepovedlo, to se může stát každému. Byla to i má chyba, že jsem na to nepřišel dříve atd.
Přeji hodně pracovních úspěchů

To už si snad děláte srandu! To se tu jako teď bude probírat (ne)serióznost všech firem co mají něco společného s teraristikou? Se snad taky neptáte, jak byla sousedka spokojená s nákupem v superhypermega marketu. Každý požaduje něco jiného, někdo spokojený je, někdo není, ale to nemá nic společného s firmou, ale zákazníkem!
Avizuji moderátory, aby všechna podobná témata zamykali, stejně nemají nejmenší vypovídající schopnost a jen snižují úroveň celé diskuse.

Užijme si tu tzv. svobodu slova, kde každý může nařknout každého a po které je zde některými návštěvníky hlasitě voláno (až tak, že jsme srovnáváni z nechvalně známým politickým režimem) a když půjde do tuhého, tak to skoncuju. Tomáš se může vyjadřovat ke konkrétním věcem, pokud bude chtít. Já osobně mohu přidat, že jsem žádný obchodní problém s panem Mazuchem neměl, naopak vše proběhlo korektně podle domluvy. Doufám, že spokojenost je na obou stranách. Ale jinak mě berte jako nestranného pozorovatele, terárium jsem nikdy nekupoval ani od firmy Teraechis ani od nikoho jiného, takže v téhle věci jsem mimo dění.

Víte ono je to těžké. Přiznávám, že jsem již narazil na pár svých chyb u terárií resp. jiných výrobků, ale to tak mají snad všichni výrobci všeho možného. Důležité je, abych těch chyb (vad, reklamací,...) nebylo mnoho a nepřevažovali nad dobrými výrobky. Další věc je ta, že se nikdy nikdo nezavděčí úplně všem. Vždy bude 1 člověk z 10 nespokojený, 1 bude mít hodně smíšené pocity, 6 jich bude více či méně spokojených, 2 budou hodně spokojení zákazníci a 1 bude "štěstím" bez sebe (je to samozřemě příklad). Vždy když je nějaký problém, tak je mi to líto (ne kvůli pověsti), ale proto, že s tím zákazník má problémy - starosti a také proto, že mi dojde, že rutina není zase až takovou bezchybnou rutinou. Mám mnoho spokojených zákazníků, kteří se k nám neustále vracejí (např. nejmenovaná zoo, několik škol, privátních zákazníků, ale také určitě několik takových opačných. To však mají všichni výrobci totožní (dokonce i kolega z konkurence, všichni ho dobře znáte - jezdí na burzy podobně jako já a prodává holá velice kvalitní terária). Budete se divit, ale i on má občas výjimečně nespokojeného zákazníka (pers. comm). Další věc je ta, že zákazník má před koupí určitou představu a očekávání. Po koupi výrobku je pak nespokojený, neboť je zklamaný z toho, že výrobek nesplňuje reálně to co očekával o kvalitě apod. I mě se to hodněkrát stalo, že jsem si zakoupil výrobek o němž jsem měl nějaká očekávání a byl jsem přesvědčen, že s ním budu spokojený a bude splňovat mé požadavky. Pak když jsem si ho koupil, tak jsem nebyl spokojený, ale i přesto jsem musel objektivně usoudit, že výrobek není vadný, ale pouze jsem věřil v něco, co tak reálně není. Příkladem jsou různé odborné knížky - velká reklama, pěkný obal, hodně stránek, hodně fotografií apod. Pak když ji otevřu, tak fotografie nejsou zase až tak kvalitní (výjma té na obalu) a taxonomické názvy nejsou zcela aktuální. Kniha není špatná - vadná, ale "jsem náročný" a mě se moc nelíbí - jsem zklamaný.

Nemám problém přiznat chybu ,ale vadí mi, když někdo jako třeba pan Novák, napíše v pár řádkách určitý verdikt a celá problematika je přitom mnohem složitěší. Nikdo by neměl posuzovat jablko podle toho, že je velké, leské a má hezkou barvu. Ono totiž může být uvnitř prohnilé anebo také naopak. I šeredné jablko - malé, matné a barevně nevýrazné se strupovitostí může chutnat vyníkajícně. Pokud jsou tu tedy čitatelé, kteří mají zájem i o pohled z druhé strany (ne pouze pravdy pana Nováka), tak sem opravdu rád vyvěsím všechny naše emaily. Tomáš Mazuch (Teraechis)

Klidně Vám dávám svolení ke zveřejnění našich e-mailů pokud to někoho zajímá....bez svolení by to myslím ani nešlo;-)
A přiznávám, že jsem raklamoval trochu neomaleně, ale musíte pochopit, že když někdo vyhodí tisíce, tak nebude zrovna nadšeně reagovat. Myslím, že jinak své problémy jsme si vyřešily. Nešpiním tu Vás ani Vaši firmu, dokonce jsem projevil obdiv k Vaší práci. Asi jsem prostě jen tej jeden z deseti, ten co měl tu smůlu a já Vám přeji hodně těch spokojených:-)

Tomáši : velice pěkně jste to napsal a já s tím vším souhlasím a plně Vás chápu. Těší mě i Váš přístup, takto jako Vy, se nezachová kde kdo.
Já o tom co děláte, obrázek mám a nebudu se tím nikterak tajit. U mě máte palec nahoru.
S přátelským pozdravem Ludva

zdar:-D a.d. Somalia-"prý už mi tu nikdo neuvidí":-)
1.Tomáši zbytečně to tady vypisuješ,protože jsou "pacienti"kteří to nepochopí snad nikdy.
2.Já už sice mám to němce co mi pořád něco schovává,ale "story"vanička už se tady řešila tuším je to tak rok???pokud se pletu tak mi opravte.
3.tuto je k tématu: osobně nemám od firmy Teraechis žádnou bednu,ale viděl jsem jich už asi 20ks. v provozu a vše bylo o.k.takže tak.

Musím se přiznat, že jsem občas zajdu na nějaké ty novinky v péči o naše milované druhy zvířat, ale už nepřispívám po minulé zkušenosti (všichni zainteresovaní vědí).

Jak jsem řekl, nikdy se člově nezavděčí všem (je mi jasné, že za ty roky jsou jsem nadělal již asi 4000 kompletů je určitě několik desítek lidí "naštvaných" ), ale je pak škoda, že jeden nespokojený člověk může shatit vše, co člověk budoval a mnoho třeba budocích spokojených zákazníků pak je odrazených. Nehledě na to, že jsem opravdu přesvědčen, že těch spojených je převaha a je škoda, že se tu nemohou zastat mé práce, která jim vyhovuje a zvířátkům se daří. Nedávnou jsem byl pozvaný k zákazníkovi, abych se přijel podívat na svou práci po cca roce. Byla to velká vitrína pro hromadný chov obojživelníků a ještěrů (Neurergus, Hyperolius, Leptopelis, Japalura, Anolis a další). Po roce narostliny rostliny o 500-800 %. V terárium se mu sami množí Japalury a zákazník je nadmíru spokojený. Další příklad - dával jsem mu tam malé odkvetlé miniaturní Phalenopsise a když jsem je po roce viděl, tak z nich byly normální velké krásné kvetoucí kytky...

No nic. Jdu něco dělat. Zase zbytečně promrhané odpoledne.

Zdravím, ano, hadíci se mají čile k světu a všichni baští. Když jsem byl v severní Keni, tak jsem našel jednoho (Eryx - Gongylophis - colubrinus) pod velkým balvavem zahrabaného ve vátém písku hned vedle "igelitové" vesnice Turkánců u města Loyangalani. Barvu měl však podle barvy podkladu, tedy hnědo-žlutou (kapučínovou), nikoliv klasickou co se tu prodávají zřejmě ze severní Tanzánie a jižní Keni. Ještě jednou děkuju, že jste mi je podržel a musel se o ně starat asi déle, než by jste chtěl...

Barvu měl však podle barvy podkladu, tedy hnědo-žlutou (kapučínovou), nikoliv klasickou co se tu prodávají zřejmě ze severní Tanzánie a jižní Keni.

Má samice je víc do té světlehnědé, samec je do oranžova. Ale, jak už jsem říkal po telefonu, obě zvířata jsou už odchovaná od různých chovatelů, takže přesný geografický původ je neznámý.

Nahoře samice, dole samec:
[http://tera.poradna.net/file/view/5536-moje2-039-j pg]

A mnozí zvolají a je to tady!!! Zase Beastmaster!!!! Nikoho nechci špinit, jen dávám svou zkušenost....Na úvod: pana Mazucha a jeho firmu i přes mé zkušenosti obdivuji a rozhodně by mělo být takových více...ale...

Předem bych chtěl jenom všechny upozornit, že jsem začínající chovatel nyní a to jsem první terárium od Teraechis kupoval před cca 2 roky. To jen kdyby měl někdo řeči typu „a to sis to nemohl zjistit sám“ nebo „to jsi nevěděl“ atd. Nyní, i když chovám cca 5 let, není to moc dlouhá doba, ale jsem o dost zkušenější, abych se podobných omylů při koupi dopustil.
Předem bych také rád řekl, že určitě nechci firmu Teraechis nějak pomluvit nebo pošpinit, není tomu tak a píšu jen své pravdivé zkušenosti. Dle mého je firma Teraechis naopak v jistém směru u nás výjimečná a p. Mazucha pro jeho umění a znalosti obdivuji. Jenom jsem buď prostě neměl to štěstí, nebo jsem si sám nebyl schopen chyb včas všimnout, aby se odstranily nebo včas vyřešily.
Jak jsem myslím již napsal, kupoval jsem za dobu cca 2 let od Teraechis do dneška 6 terárií. První terárium bylo pro štíry Pandinus imperátor a toto terárium bylo naprosto v pořádku a dle mých představ. Dařilo se v něm jak štírům, tak i rostlinám. Druhé si kupovala moje přítelkyně pro želvy Testudo hermanni….Toto terárko, až na to, že se po 14 dnech začínalo sypat pozadí bylo v pořádku, ale jeho hlavní nedostatek jsme odhalily až po nějaké době…Byla to chyba nás, jako nezkušených chovatelů ale včas se na to přišlo a dnes je vše v pořádku. Jde o to, že terárium bylo děláno pro želvy, ale bylo uděláno zcela nevhodně osvětlení. Zářivka, která se měla „starat“ o UVB nebyla tak kvalitní, jak měla být a byla i špatně umístěna – moc vysoko, tudíž želvičkám začaly po čase měknout krunýře – nyní vše v pořádku díky vitamínům a koupi kvalitní výbojky.
Další terárium bylo pro korálovku kalifornskou. Tohle bylo největší zklamání. Hned několik chyb. Nejen, že terárko mělo při převzetí jiné pozadí, než na kterém jsme byli s p. Mazuchem domluveni (ale potřeboval jsem ho nutně, neměl jsem korálovku kam dát, jelikož její původní ubikace jí byla již malá), tak jsem to ani neřešil a terárium si vzal. Bohužel po cca 3 dnech se ukázaly všechny vady. Nádržka na vodu (vím pro korálovku není potřeba) začala protékat, pozadí se opět sesypalo. Sukulenty v květináčích byly v takovém substrátu, že po zalití propustily všechnu vodu a terárium mi díky protékající nádržce a květináčích začalo plesnivět. Dále byla nevhodně zabudována objímka v pozadí pro žárovku, cca 5 cm od vyhřívacího místa, kam had ani nelezl, jelikož i při pár wattové žárovce to bylo peklo. A nakonec v pozadí byly udělány nesmyslné duté prostory, kam mi had pokaždé zalezl a já neměl žádnou kontrolu nad jeho stavem atd. – s tím spojené krmení aj. Toto terárium jsem byl nucen prodat ani ne za čtvrtinu ceny a byl jsem rád, že jsem se ho vůbec zbavil. Teraechisu jsem si nakonec stěžoval jen s protékající nádržkou, bylo mi porazeno vlepení skleněných pásů….později jsem jim sdělil i ostatní problémy s nulovou odezvou a raději to neřešil, terárko prodal a nechal si udělat jiné….Po zkušenostech jsem si nadiktoval naprosto přesně co chci a nechal si udělat jen pozadí a vše ostatní dodělal sám….s tímto terárkem jsem naprosto spokojen.
S ním jsem si nechal ale táke dělat terárium pro felzumy, které jsem tu na poradně myslím i ukazoval a terárko pro ještěrkovce. Terárko pro ještěrkovce jsem si také nechal udělat pouze s pozadím a dodělal doma sám. S ním jsem až na opět sypající se pozadí spokojen….Ovšem terárium pro felzumy, to byl znovu velký „prů..r“ a kvůli němu jsem se také rozhodl si již od Teraechis nenechat dělat terarijní komplety.
Terárium jsem si sice po příjezdu do T hrubě zkontroloval a našel jen flekaté rostliny, u kterých jsem doufal, že se časem uzdraví ….Bohužel rostliny nakonec zcela uhnily. Dále mi ze substrátu začal asi po 2 dnech vylézat různý hmyz – mušky, nějaké vosičky, pavouci, různí broučci aj. co ani neznám – když jsem to vše napsal p. Mazuchovi začal mi dělat přednášku, že to je vše z mého bytu, že on má zeminu z Holandska a určitě to nemůže být z ní…Rozhodně blbost, když doma rozhodně nemám hmyzí farmu a vše vylézalo pouze z tohoto terárka. Ona zemina z Holandska mi přišla jako hrabanka od baráku…hlína plná bordelu, od hnijících listů, trávy aj. aj. věci…Terárko bylo na první pohled uděláno pěkně – vepředu byla zemina a na ní písek, jenže tenhle písek byl nasypán jen vepředu u dvířek a dále již jen ona hnusná zemina plná bordelu. Dále bambusy, které byly zespodu plesnivé a hnily a na kterých byly ještě lepíky z obchodu s kódy….uhnívající kořen, který se mi sypal v ruce aj….Prostě vše co bylo uvnitř šlo do koše a já si terárium vybavil sám….Za tohle jsem dal cca 3800Kč….nakonec mi z toho zbylo jen terárium s pozadím a já dal do dekorace, rostlin atd. dalších cca 1000Kč. Jen štěstí, že jsem do toho „nehodil“ felzumky.
Když jsem napsal tohle p. Mazuchovi, tak se urazil a řekl mi, že tohle není možné, že lžu a např. bambusy že určitě nemohly být plesnivé atd. Začal mne poučovat a byl krajně nepříjemný. Nakonec to dopadlo tak, že přítelkyni odmítl prodat i písek a až po mé žádosti ať do sporu se mnou netáhá jiné jí nakonec písek poslal dokonce zdarma jen za cenu poštovného.
Shrnul bych to tak, že každý si musí udělat svůj vlastní obrázek. Musíte si to zkusit sám. Věřím, že s Teraechis jsou stovky chovatelů spokojení, ale vím i o těch co mají stejné nepříjemné zkušenosti. Navíc je pan Mazuch šikovný a chytrý chovatel, nejen stavitel terarijních kompletů. Při osobním setkání působí jako velmi sympatický a příjemný člověk – ovšem jeho reakce, když mu „pomluvíte“ jeho práci a dovolíte si reklamovat zboží, jsou někde jinde.
Ono vyhodit v dnešní době tisíce za něco, co si pro lenost neuděláte sami doma a pak to dopadne jako u mne nepotěší nikoho….Je to každého rozhodnutí a třeba zrovna Vy budete tím dalším v řadě mnoha spokojených zákazníků firmy Teraechis.

Kdo mě bude chtít kamenovat, ať začne...Jen jsem napsal svou zkušenost bez nějakého mlžení či napadání...měl jsem jak spokojenost, tak nespokojenost. Bohužel vyhozené peníze v dnešní době jsou metrem, který mi určil, že je lepší si udělat sám 8-)

MŮJ KOMENTÁŘ VELKÝMI PÍSMENY. TOMÁŠ MAZUCH

A mnozí zvolají a je to tady!!! Zase Beastmaster!!!! Nikoho nechci špinit, jen dávám svou zkušenost....Na úvod: pana Mazucha a jeho firmu i přes mé zkušenosti obdivuji a rozhodně by mělo být takových více...ale...

Předem bych chtěl jenom všechny upozornit, že jsem začínající chovatel nyní a to jsem první terárium od Teraechis kupoval před cca 2 roky. To jen kdyby měl někdo řeči typu „a to sis to nemohl zjistit sám“ nebo „to jsi nevěděl“ atd. Nyní, i když chovám cca 5 let, není to moc dlouhá doba, ale jsem o dost zkušenější, abych se podobných omylů při koupi dopustil.
Předem bych také rád řekl, že určitě nechci firmu Teraechis nějak pomluvit nebo pošpinit, není tomu tak a píšu jen své pravdivé zkušenosti. Dle mého je firma Teraechis naopak v jistém směru u nás výjimečná a p. Mazucha pro jeho umění a znalosti obdivuji. Jenom jsem buď prostě neměl to štěstí, nebo jsem si sám nebyl schopen chyb včas všimnout, aby se odstranily nebo včas vyřešily.
Jak jsem myslím již napsal, kupoval jsem za dobu cca 2 let od Teraechis do dneška 6 terárií. První terárium bylo pro štíry Pandinus imperátor a toto terárium bylo naprosto v pořádku a dle mých představ. Dařilo se v něm jak štírům, tak i rostlinám. Druhé si kupovala moje přítelkyně pro želvy Testudo hermanni….Toto terárko, až na to, že se po 14 dnech začínalo sypat pozadí bylo v pořádku, ale jeho hlavní nedostatek jsme odhalily až po nějaké době…Byla to chyba nás, jako nezkušených chovatelů ale včas se na to přišlo a dnes je vše v pořádku. Jde o to, že terárium bylo děláno pro želvy, ale bylo uděláno zcela nevhodně osvětlení. Zářivka, která se měla „starat“ o UVB nebyla tak kvalitní STANDARDNĚ POUŽÍVÁM ZÁŘIVKU OD OSRAM, TZV. BIOLUX, DLE VÝROBCE OBSAHUJE UV A I B SPEKTRUM. ZA PŘÍPLATEK DÁVÁM ZÁŘIVKY REPTILIGTH ANEBO SYLVANIE. TO VŠAK MUSÍ ZÁKAZNÍK SDĚLIT, ŽE CHCE NADSTANDARDNÍ ZÁŘIVKU S VYSOKÝM PODÍLEM UV A A B. NAVÍC O PROBLEMATICE S OSVĚTLENÍM UV ZÁŘIVEK VÍME VŠICHNI. VIZ. VÝZKUM PANA TOMÁŠKA ZDE NA TERAPORADNĚ. KDYŽ NĚKDO CHCE OPRAVDU KVALITNÍ ZDROJ UV A A B, TAK DOPORUČUJI BRIGHT SUNY, ALE KDYŽ ZÁKAZNÍKOVI POVÍM CENU, TAK NA MĚ KOUKÁ PONĚKUD NECHÁPAVĚ, ŽE VÝBOJKA STOJÍ STEJNĚ JAKO SKORO CELÉ KOMPLETNÍ TERÁRIUM., jak měla být a byla i špatně umístěna – moc vysoko, PANE NOVÁKU, PŘI VŠÍ ÚCTĚ, ROZMĚRY TERÁRIA JSTE MI ZADAL VY SÁM. MÁM TO STÁLE V EMAILU. tudíž želvičkám začaly po čase měknout krunýře – nyní vše v pořádku díky vitamínům a koupi kvalitní výbojky.
Další terárium bylo pro korálovku kalifornskou. Tohle bylo největší zklamání. Hned několik chyb. Nejen, že terárko mělo při převzetí jiné pozadí, než na kterém jsme byli s p. Mazuchem domluveni TO NEMÁTE PRAVDU, MÁM TO V EMAILU A MOHU TO PŘÍPADNĚ DOKÁZAT. KONECKONCŮ JSEM VÁM TO TAKÉ PSAL V EMAILU A POSÍLAL JSEM VÁM ZPĚTNOU NAŠÍ KOMUNIKACI.(ale potřeboval jsem ho nutně, neměl jsem korálovku kam dát, jelikož její původní ubikace jí byla již malá), tak jsem to ani neřešil a terárium si vzal. Bohužel po cca 3 dnech se ukázaly všechny vady. Nádržka na vodu (vím pro korálovku není potřeba) začala protékat (TO JSEM VÁM UZNAL JAKO REKLAMACI A PORADIL ŘEŠENÍ S NASLEDNÝM UHRAZENÍM NÁKLADŮ), pozadí se opět sesypalo O TOM JSTE MĚ VŮBEC NEINFORMOVAL A OPĚT, PŘI VŠÍ ÚCTĚ, PŘICHÁZET S KŘÍŽKEM PO FUNUSE JE JIŽ POZDĚ. MĚL JSTE SE MI OZVAT A MOHLI JSEM NĚJAKÉ VAŠE "SESYPANÉ POZADÍ" ŘEŠIT, ALE TO JE TEĎ PRO MĚ NOVÁ INFORMACE. REKLAMACE SE MUSÍ ŘEŠIT NEPRODLENĚ HNED JAK SE ZJISTÍ A NE AŽ PŮL ROKU CO SE TO STALO. Sukulenty v květináčích byly v takovém substrátu, že po zalití propustily všechnu vodu a terárium mi díky protékající nádržce a květináčích začalo plesnivět KAŽDÁ NÁDOBA NA ROSTLINU MUSÍ MÍT ODTOK, JINAK ROSTINA ZAČNĚ UHNÍVAT (ZEJMÉNA SUKULENTY). ZŘEJMĚ VÁM TAK ZAČALI PLESNIVĚT BUKOVÉ ŠPĚPKY, ALE TO KDYBY JSTE SE MĚ ZEPTAL, TAK BYCH VÁM ŘEKL, ŽE PLESNIVÍ A NEJSOU VHODNÉ DO VLHKA. DOKONCE PLESNIVÍ I POD TŘEBA POUZE MISKOU NA VODU. NAVÍC ŠTĚPKY JSTE TAM CHTĚL, NAPSAL JSTE TO DO OBJEDNÁVKY. Dále byla nevhodně zabudována objímka v pozadí pro žárovku, cca 5 cm od vyhřívacího místa, kam had ani nelezl, jelikož i při pár wattové žárovce to bylo peklo. A nakonec v pozadí byly udělány nesmyslné duté prostory, kam mi had pokaždé zalezl a já neměl žádnou kontrolu nad jeho stavem atd. – s tím spojené krmení aj.O TOM NIC NEVÍM, ALE TO SE BY SE DALO VYŘEŠIT, ALE TO BYCH O TOM MUSEL VĚDĚT. TEĎ TO JE PRO MĚ NOVÁ INFORMACE. OBČAS PŘI VÝROBĚ VZNIKNOU NĚJAKÉ DUTINKY, ALE TO ZADĚLÁVÁM A NEMUSEL JSEM TI TOHO VŠIMNOUT. i PŘESTO SE TO DÁ JEDNODUŠE ZADĚLAT TŘEBA MECHEM...

V některých věcech máte pravdu v některých ne, ale tak to bývá vždy. Co se týče pozadí, nevím jestli máte schován e-mail, kde jsem Vám posílal foto pozadí, které chci - šlo prostě o jiné, ale to je již jedno. Dále sukulenty propouštěly naprosto všechnu vodu - je mi jasné, že jsou v květináčích odtoky, ale když zaleje malinko rostlinu a v momentě kdy zaléváte vám zespodu vše vyteče, tak to asi není dobře...Rozměr terária u želv určitě můj problém, ale jak jsem psal, začínal jsem a tak jsem věřil Vám, že byste v případě chyby navrhl jiné řešení, když jste věděl, že terárko bude pro želvy....Jinak nevím proč bych se ptal na štěpky...chtěl jsem suché terárium a nebýt protékajících květináčů a nádržky, tak by také bylo, zde nebyla chyba na mé straně....Obráceně: Kdybyste mmi řekl, že nádržka bude protékat a že mám sukulenty zalévat ve vaně, tak bych Vám řekl ať mi tam dáte místo štěpků rašelinu;-)............Ale myslím, že STOP a necháme ty Vaše spokojené zákazníky, ke kterým i já z cca 50% patřím ať se vyjádří - těch bude 100% více;-)

MOJE REAKCE OPĚT VELKÝM PÍSMEM.

V některých věcech máte pravdu v některých ne, ale tak to bývá vždy. Co se týče pozadí, nevím jestli máte schován e-mail, kde jsem Vám posílal foto pozadí, které chci - šlo prostě o jiné, ale to je již jedno. Dále sukulenty propouštěly naprosto všechnu vodu - je mi jasné, že jsou v květináčích odtoky, ale když zaleje malinko rostlinu a v momentě kdy zaléváte vám zespodu vše vyteče, tak to asi není dobře...Rozměr terária u želv určitě můj problém, ale jak jsem psal, začínal jsem a tak jsem věřil Vám, že byste v případě chyby navrhl jiné řešení, když jste věděl, že terárko bude pro želvyANO ,ALE VÝŠKA 30-40 CM PRO TERÁRIUM PRO ŽELVY JE V POŘÁDKU. DOKONCE BÝVALÝ MÍSTOPŘEDSEDA KLUBŮ CHOVATELŮ ŽELV PEPTR PETRÁS MI ŘEKL, ŽE BY VÝŠKAPRO MLÁĎATA MĚLA BÝT 30-40 CM A PRO DOSPĚLÉ ŽELVY DOKONCE 50-60 CM PŘI VÝBOJKÁCH JEŠTĚ VYŠŠÍ.KDYŽ BYCH VÁM UDĚLAL TERÁRIUM VYSOKÉ 20 CM, TAK MI ZASE ŘEKNETE, ŽE SE NA TO NEDÁ KOUKAT.....Jinak nevím proč bych se ptal na štěpky...chtěl jsem suché terárium a nebýt protékajících květináčů a nádržky, tak by také bylo, zde nebyla chyba na mé straně....Obráceně: Kdybyste mmi řekl, že nádržka bude protékat a že mám sukulenty zalévat ve vaně, tak bych Vám řekl ať mi tam dáte místo štěpků rašelinu............MUSÍTE ZALÉVAT S CITEM A NE TAM VYLÍT "PŮL PET LAHVE". POKUD SE NEPLETU, TAK TAM BYLI CRASSULY A SNAD ALOE A TĚM STAČÍ OPRAVDU MÁLO VODY PŘI MENŠÍ TEPLOTĚ A SVĚTLE. Ale myslím, že STOP a necháme ty Vaše spokojené zákazníky, ke kterým i já z cca 50% patřím ať se vyjádří - těch bude 100% více

Toto terárium jsem byl nucen prodat ani ne za čtvrtinu ceny a byl jsem rád, že jsem se ho vůbec zbavil. Teraechisu jsem si nakonec stěžoval jen s protékající nádržkou, bylo mi porazeno vlepení skleněných pásů….později jsem jim sdělil i ostatní problémy O TOM NIC NEVÍM, ŽÁDNÝ DALŠÍ EMAIL JSEM NEDOSTAL. TELEFONICKY JSTE SE MNOU NESPOJIL. s nulovou odezvou a raději to neřešil, terárko prodal a nechal si udělat jiné….Po zkušenostech jsem si nadiktoval naprosto přesně co chci a nechal si udělat jen pozadí a vše ostatní dodělal sám….s tímto terárkem jsem naprosto spokojen.
S ním jsem si nechal ale táke dělat terárium pro felzumy, které jsem tu na poradně myslím i ukazoval a terárko pro ještěrkovce. Terárko pro ještěrkovce jsem si také nechal udělat pouze s pozadím a dodělal doma sám. S ním jsem až na opět sypající se pozadí spokojen OBČAS ODPADNE PÁR ZRNEK PÍSKU A NA TO ZÁKAZNÍKY UPOZORŇUJI, ALE VE VAŠEM PŘÍPADĚ JSEM NA TO ASI ZAPOMNĚL. PŘI VAŠEM PŘEBÍRÁNÍ TERÁRIÍ BYL VRMOL A TEDY JSEM NA TO ASI ZAPOMNĚL. TÍMTO SE OMLOUVÁM. OSTATNÍ ZÁKAZNÍKY NA TO UPOZORŇUJI, ŽE ZEJMÉNA U JEŠTĚRŮ S DRÁPKY SE TO STÁT MŮŽE. ….Ovšem terárium pro felzumy, to byl znovu velký „prů..r“ a kvůli němu jsem se také rozhodl si již od Teraechis nenechat dělat terarijní komplety.
Terárium jsem si sice po příjezdu do T hrubě zkontroloval a našel jen flekaté rostliny, u kterých jsem doufal, že se časem uzdraví ….Bohužel rostliny nakonec zcela uhnily.ZCELA KRÁSNÉ ROSTLINKY BEZ ŽÁDNÝCH NEŠVARŮ SI KOUPÍTE POUZE ČERSTVÉ DOVEZENÉ Z VELKOPĚSTÍREN Z HOLANDSKÉ BURZY. KDYŽ TU NĚKDO PĚSTUJE ROSLTINY VE SKLENÍKU NEBO DOMA NA OKNĚ, TAK OBČAS STANE, ŽE ROSTLINA MÁ ZASCHLOU ŠPIČKU LISTU ČI ŽE MÁ PÁR "HNĚDÝCH TEČEK" APOD. ZASE JSOU TY ROSTLINY VÍCE ODOLNÉ NA "DOMÁCÍ" PROSTŘEDÍ NEŽ NA "HI-TEC KLIMA" HOLANDSKÝCH SKLENÍKŮ. NAVÍC KDYŽ JSTE TERÁRIA PŘEBÍRAL, TAK MRZLO A JÁ JSEM VÁ UPOZORŇOVAL, ŽE ROSTLINY VELICE LEHLE OMRZNOU A PAK DO TÝDNE AŽ 14 DNŮ UMŘOU. Dále mi ze substrátu začal asi po 2 dnech vylézat různý hmyz – mušky, nějaké vosičky, pavouci, různí broučci aj. co ani neznám – když jsem to vše napsal p. Mazuchovi začal mi dělat přednášku, že to je vše z mého bytu TO NENÍ PRAVDA A PŘEKRUCUJETE TO. JEN JSEM VÁM ŘEKL, ŽE OBČAS CHOVATELŮM LÍTAJÍ DOMA TAKOVÉ MALÉ MUŠKY A ŽE TO NEMUSÍ BÝT NEZBYTNĚ Z MÉHO TERÁRIA. NAVÍC V TERÁRIU JSOU POUŽITÉ PŘÍRODNÍ MATERIÁLY A Z NICH OBČAS NĚCO MALINKO UTEČE (NAPŘ. ČASTO JSOU MRAVENCI V KORKOVÉ KŮŘE APOD.). sTALO SE MI VŠAK SNAD JEDNOU, ŽE Z KŮRY V TERÁRIU VYLEZLO VÍCE HMYZU, NEŽ BYCH CHTĚL TOLEROVAT (BYLA TO KŮRA ZE ŠPANĚLŠKA A PO CCA 1/2 ROCE Z NI VYLEZLO HODNĚ MRAVENCŮ)., že on má zeminu z Holandska a určitě to nemůže být z ní…ZEMINA JE Z RAŠELINA Z LITVY A PÍSEK TERARIJNÍ ČISTÝ PROPRANÝ. MÁM NA TO NÁKUPNÍ FAKTURY, MOHU DODAT DŮKAZ. Rozhodně blbost, když doma rozhodně nemám hmyzí farmu a vše vylézalo pouze z tohoto terárka. Ona zemina z Holandska mi přišla jako hrabanka od baráku…hlína plná bordelu, od hnijících listů, trávy aj. aj. LISTZY A DALŠÍ DROBNÝ DEKORAČNÍ MATERIÁL JE POUŽITO PROTO, ABY TERÁRIUM PŘIPADALO PŘIROZENĚ, TZN. PŘÍPOMÍNALO PŘÍRODU MADAKASKATU NĚKDĚ V SUCHÉM AŽ POLOVHKÉM LESE (PROTO TAK HRABANKA, LISTY APOD. - NIKOLIV DLE VÁŠ BORDEL)věci…Terárko bylo na první pohled uděláno pěkně – vepředu byla zemina a na ní písek, jenže tenhle písek byl nasypán jen vepředu u dvířek a dále již jen ona hnusná zemina plná bordelu LITEVSKÁ RAŠELINA Z WWW.RAŠELINA.CZ -ZE SOBĚSLAVI. Dále bambusy, které byly zespodu plesnivé a hnily DIVIL BYCH SE, ŽE BAMBUS ZHNIL, NEBOT SE Z NĚJ VYRÁBÍ V ASII TŘEBA VODOVODNÍ POTRUBÍ ČI SE Z NĚJ STAVÍ DOMY NEBO LEŠENÍ. ŽE CHYTNÉ DROBNOU PLÍSEŇ, TAK TO JE NORMÁLNÍ (BYL SKLADOVN V SUCHU A PAK SE DÁ DO VLHKÉHO TERÁRIA, TAK PLÍSEŇ CHYTIT MUSÍ). KDYBY JSTE MI NAPSAL, TAK JSEM VÁM PORADIL, ŽE SE TOTO STANDARDNĚ ŘEŠÍ POSTŘIKEM HYPERMANGANU - ROZTOKEM) a na kterých byly ještě lepíky z obchodu s kódy ZA TO JSEM SE VÁM OMLUVIL, ŽE JSEM TO V RYCHOSTI ZAŘOZOVÁNÍ TERÁRIÍ ASI PŘEHLÉDL….uhnívající kořen, který se mi sypal v ruce TAK TO BYCH DOCELA RÁD VIDĚL, ALE NEPOSLAL JSTE MI ANI FOTOGRAFII. V PŘÍPADECH, ŽE ZÁKAZNÍK SE SNAŽÍ UŠETŘIT KAŽDOU KORUNU (A TO JSEM MĚL POCIT U VÁS), TAK DO TERÁRIÍ DÁVÁM NIKOLIV KUPOVANÉ TVRDÉ MANGROVOVÉ KOŘENY, ALE ČESKÉ TUZEMSKÉ. U NICH SE MŮŽE STÁT, ŽE OBSAHUJÍ NEKDY MĚKČÍ STRUKTURY, ZEJMÉNA POKU NA NICH JE MECHOVÝ POROST.o uvnitř šlo do koše a já si terárium vybavil sám….Za tohle jsem dal cca 3800Kč….nakonec mi z toho zbylo jen terárium s pozadím a já dal do dekorace, rostlin atd. dalších cca 1000Kč. Jen štěstí, že jsem do toho „nehodil“ felzumky.
Když jsem napsal tohle p. Mazuchovi, tak se urazil a řekl mi, že tohle není možné, že lžu a např. bambusy že určitě nemohly být plesnivé atd. Začal mne poučovat a byl krajně nepříjemný.TO VY ALE TAKÉ, KDYŽ JSTE MĚ NAŘKNUL, CITUJI: OKRADL JSTE MĚ..., ŽE JSEM VÁM TAM DAL ZÁŘIVKU ZA 30 kČ. OPĚT MÁM NAKUPNÍ FAKTURY, KDE MOHU DOKÁZAT, ŽE VAŠE ZÁŘIVKA BYLA V NÁKUPNÍ CENĚ CCA 6-7 X DRAŽŠŠÍ NEŽ TAK ČÁSTKA, CO JSTE MI NAPSAL. Nakonec to dopadlo tak, že přítelkyni odmítl prodat i písek PROTOŽE JSEM SE BÁL, ŽE MI HO ZASE VYREKLAMUJETE, ŽE Z NĚJ NĚCO LEZE. TOHOTO PÍSKU PRODÁM CCA 30 BALÍČKŮ MĚSÍČNĚ A ZATÍM MI NIKDO NENADÁVAL (DOKONCE PRODÁM STEJNÉ MNOŽSTVÍ I TOHO BORDELU, KTERÝ JSEM VÁM TAM ÚDAJNĚ DAL) a až po mé žádosti ať do sporu se mnou netáhá jiné jí nakonec písek poslal dokonce zdarma jen za cenu poštovného.NO VIDÍTE, JAK JSEM ZLÝ A NEPOCTIVÝ.
Shrnul bych to tak, že každý si musí udělat svůj vlastní obrázek. Musíte si to zkusit sám. Věřím, že s Teraechis jsou stovky chovatelů spokojení, ale vím i o těch co mají stejné nepříjemné zkušenosti.TO UŽ JSEM TU ALE PSAL, ŽE SE NIKDO NIKDY NEZAVDĚČÍ VŠEM. Navíc je pan Mazuch šikovný a chytrý chovatel, nejen stavitel terarijních kompletů. Při osobním setkání působí jako velmi sympatický a příjemný člověk – ovšem jeho reakce, když mu „pomluvíte“ jeho práci a dovolíte si reklamovat zboží, jsou někde jinde.ASI BYCH TO ZASE SHRNUL JÁ TAKTO, JAK SE DO LESA VOLÁ, TAK SE Z NĚJ OZÝVÁ. KDYŽ SE NĚKDO CHOVÁ PŘI REKLAMACI ŠLUŠNĚ A NELŽIVĚ, TAK SE CHOVÁM SLUŠNĚ I JÁ, ALE KDYŽ NĚKDO ZAČNE VĚTOU TYPU ŽE JSEM HO OKRADL, TAK SE NEZLOBTE, ALE HLADINA ADRENALINU MI JDE PRUDCE NAHORU.
Ono vyhodit v dnešní době tisíce za něco, co si pro lenost neuděláte sami doma a pak to dopadne jako u mne nepotěší nikoho….Je to každého rozhodnutí a třeba zrovna Vy budete tím dalším v řadě mnoha spokojených zákazníků firmy Teraechis.

ABYCH TO UZAVŘEL, TAK UDĚLÁM PROJEV DOBRÉ VŮLE (I KDYŽ REKLAMACI NEUZNÁVÁM), TAK VÁM VRÁTIM PENÍZE ZA TERÁRIUM PRO FELZUMY NAZPĚT, ALE TERÁRIUM CHCI NAZPĚT, NEBOť HO DOZAŘÍDÍM A PRODÁM HO JINÉMU BUDOUCNĚ SPOKOJENÉMU ZAKÁZNÍKOVI - TŘEBA HNED NA DALŠÍ BURZE HO BUDU NABÍZET. MIMOCHODEM O TÉ DOBY JSEM DĚLAL V PODSTATĚ TOTOŽNÉ TERÁRIUM JINÉMU ZÁKAZNÍKOVI A TEN JE S NÍM SPOKOJENÝ, ALE TO UŽ JE TEĎ JEDNO.

Kdo mě bude chtít kamenovat, ať začne...Jen jsem napsal svou zkušenost bez nějakého mlžení či napadání...měl jsem jak spokojenost, tak nespokojenost. Bohužel vyhozené peníze v dnešní době jsou metrem, který mi určil, že je lepší si udělat sám

Vaše argumenty chápu a již se o tom nechci hádat. Napsal jsem svou zkušenost a to, že budete argumentovat proti je samozřejmé. Přeci nebudu fotit rozpadající se kořen, to mne ani nenapadlo a mám na to 2 svědky, ale to už by bylo dětinské dohadování. Jako prodejce se budete obhajovat a já jako ublížený zákazník budu argumentovat pro sebe...pravda je vždy někde v půli cesty, ne jen na začátku nebo na konci ní.
Jak jsem psal, terárium pro felzumy jsem si obnovil a nacpal do něj další peníze, není důvod Vám ho tedy nyní vracet...zbytečně bych ještě více prodělal a byl dokonce bez terárka. Tak jak sem si ho udělal je v pořádku. Koupi jsem bambusy, které jsou po cca 14 dnech rosení atd. bez plísně...žádný hmyz aj. - vše zatím v pořádku. Děkuji za velkorysou nabídku, ale již je pro mne pozdě.
Jenom se nyní směju vlastní blbosti, když mi sestra říkala, že jsem si měl bambusy vyfotit...neudělal jsem tak a nyní toho lituji, ukázal bych Vám za co jsem zaplatil. A děkuji za Váš pocit, že jsem chtěl ušetřit...proto jste to "šidit" nemusel, kdybych chtěl na teráriu ušetřit, tak zaněj rozhodně nedám cca 3800 a nejedu pro něj cca 200Km.

Již to ukončím, co mělo být řečeno bylo...Jenom bysme se dokola přeli a nikam by to nevedlo.
Jinak i když tomu nevěříte, tak se mi celkově Vaše páce líbí a jsem rád, že tu firma jako ta Vaše je....jenom škoda, že podobných není víc a blíže:-)

Ahoj, muzete mi poradit, jaky typ inkubatoru je vhodny jak pro Evropske druhy suchozemskych zelv, tak treba i pro tornierky a carbonarky, mohou byt vsechny inkubovane ve "vlhkem" typu inkubatoru.
Nejsem si jist, zda mohou mit vsechny tyto druhy stejnou vlhkost, ktera je u vodniho inkubatoru takrka 100%.
Jinak po shlednuti stranek musim rict, ze to ma pan Mazuch paradni. A inkubator si u nej casem urcite koupim.
Byl bych rad, kdyby jste nekdo vyfotil treba nejake klubajici se plazy, nejlepe zelvy prave z takoveho inkubatoru.

Dobrý den,
osobně si myslím, že je to jedno, ale spíše bych se přikláněl k suchému typu - je poněkud komfortnější. Jinak co se týče dilema mezi suchým a vlhkým, tak se domnívám, že cesty jsou jiné, ale cíl je stejný. U vlhkého doporučuji mít dózy uzavřené a proto nejde vlhkost dovnitř ani ven (pouze velmi minimálně). To nám pak umožňuje i u vlhkého velmi dobře udržovat vlhkost jakou chceme. Avšak u suchého je to s nižší vlhkostí jednodušší. Vlhký inkubátor ode mě má např. Petr Petrás, který v něm líhne téměř veškeré želvy (suché i vodní). Na druhou stranu suchý ode mě mají v Zoo Zlín a tam v něm líhnou suchozemské i vodní i pralesní želvy. Pokud se dá do vodního inkubátoru rošt, tak pak se mohou vejce inkubovat otevřeně a pak je to spíše vhodnější pro většinu náročnějších vajec na vlhkost (např. většina hadů). Mohl by se tu vyjádřit nějaký chovatel, který inkubuje "stovky" suchozemských želvích vajec..., to by bylo vůbec nejlepší. Bohaté praktické zkušenosti jsou vždy nejlepší.

Ja mam od p.Mazucha (Teraechis) dve teraria (pro squamy a chlorechisky) ,moje mamka taky jedno (pro vousatky) a 100 % spokojenost.. Jak s kvalitou a krasou vyrobku,tedy teraria. Tak s komunikaci,ochotou a i primerenou cenou.. Takze ja muzu jen doporucit a budu-li potrebovat vezmu si tam neco zas...

ty kokos že se vám to chce tady vypisovat :D šílený eseje :) a možna už tolik neradíte k tématu jako tady akždej prosazujete svoji ,,pravdu,, (netuším kde je nebo podobně) je pochopitelny že dotčeny se chtěl bránit proti nařčení,ale myslím ,že už tu nejde o rady k tématu ,ale o malý boj:)

Dobrý den,
já mám od fy Teraechis terárium pro korálovku a jsem navýsost spokojená. Pan Mazucha mi ochotně vyhověl ve všech výmyslech pokud šlo o barvu pozadí, umístění polic i místa pro kytku, větrání mi udělal tak, jak jsem si naporoučela, otvory na kabely také. Přestože jsem měla tolik individuálních požadavků, výsledná cena odpovídala normálnímu ceníku co má stránkách. Termín vyhotovení doržel také.
Navíc mi ten hromskej krám (80x50x40)dovezl zdarma do Prahy na burzu a pomohl uložit do kufru auta. Co víc můžu jako zákazník chtít?
Mimochodem, možná by bývalo bylo lepší toto téma dát jako anketu, nebyly by takové vášnivé výlevy. IK

Ahoj Tome a všichni ostatní,
jak bylo zmíněno výše, všem se nezavděčíš. Bohužel, lidem typu Beastmastera teprve ne (upřímně, takový jaký je tady je jen virtuální, jaký musí být naživo :-p).

K terárkům - já dlou řešil, že si od Tomáše nachám udělat nádrže. Jsou krásné, vapadají, jako by z biotopu zviřátek vypadli. S narůstající dobou, co chovám plazáky (teď je to asi 15 let, nejsem žádnej koumes) čím dál tím víc přicházím na to, že v jednoduchosti je krása a to, TM snad promine, jeho terárka nesplňují. Úplně nejlepší je schéma - substrát (třeba noviny), ukýt (třeba plastová bedna) a světlo/teplo (mluvím o hadech). A to si umím udělat sám :) Pro celou řadu ještěrů by to nešlo, stejně tak pro některé hadice, nebo obojživelniky (proste potrebuji vegetaci, nebo biotopove terko), ale to co chovám já, má tyhle požadavky a daří se dobře (až na muj čas :(). Takže, pokud by šlo o chov hadu ve vetsim mnozství, tak do terarek od Teraechys nejdu, pokud jde o jedno dve tri terarka do obyvaku, tak je to jednoznacna volba - jsou krasna a plne funkcni, navic majitel vi co zver potrebuje a snazi se taraka plne prizpusobit chovatelum - bohuzel, ne vsem muze rici, ze zvire potrebuje jen a pouze vyse zminene - to by rovnou mohl prodavat RACK system :) Tome, drzim palce, ams krasna terarka a preji jnevic spokojenych zakazniku.

Je to vsechno jen a jen o zkusenosti, ktera se ale neziska sezenim na tady foru...

Preji vsem krasny den.
VH

Ahoj lidi.
Tak já se také přidám. Já osobně mám od této firmy 2 terárka, další 2 mají kolegové z práce. Pro dvě jsme jeli osobně na firmu. První dojem paráda. Pomoct s naložením, cena dle domluvy, termín též dle domluvy a dokonce jsme se mohli podívat i na zvířata. Po nějakém čase můžu říct, že všechna terária fungují jak mají, agamám, řasnatcům a hroznýšovi se daří dobře.
Za mě velká spokojenost a poděkování.