Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem úroven teraporadny

Ač nerad musím zde napsat znova vlákno téma úroven TP. Prosím admíny aspon o malé zhodnocení situace a zamyšlení se nad problémem. Prosím o povšimnutí že "kvalitní" lidi co zde zakládali opravdu prospěšná a zajímavá vlákna, která jsem si(dovolím si napsat i ostatní) vždy s chutí přečetl, zde již nechodí. Proč? protožese nic nedozví a číst tuposti na druhou je ztráta času. Píši to za sebe, zde chodit již taky nebudu(pokud neproběhne nějaká zásadní změna). Před nedávném jsem zde oživil vlákno o mandarínkách( http://www.teraporadna.cz/q/view/24447-euprepiophi s-elaphe-mandarinus-nebo-hatchlings) zajímala mě otázka barevných mutacíad vlákno. Od koho jsem se dočkal snahy a chtění poradit a dozvědět se více v dané problematice, myslím že nejsem sám koho zrovna tohle zajímalo. Od 2 lidí? :i: (tímto jim samozřejmně děkuji) zbytek proč by odpovídal na toto, když můžou radit někomu když nežere gutka co mám dělat(a kdy žrala? včera). S prominutím tyto pi.....y zde nepatří. Již minimálně rok zde nebylo vlákno které stálo za to přečíst jen plná řit těchto snůšek blábolů.

za mě navrhuju tato opatření(kdo bude mít jiná tak je zde taky napište at se s tím už admíni popasujou)

-bez registrace jen číst nic psát
-registrace po jménem a příjmením
-z jedné ip adresy jeden profil
-bez pardonu mazat vlákna o nesmyslech nebo duplicitní
-necenzurovat příspěvky uživatelů
-rozdělit kategorie, kam se dotazy budou vkládat(ne tento nepřehledný jizdní řád, vlákno kterém se napsalo včera už je někde v háji na třetí straně protože 20 vzdělanců se ptalo, proč se mi nepáří dva samci)

děkuji, snad se něco ze strany admínu pohne k lepšímu(i když tomu sám nevěřím)

loading...

s prominutím pročetl jsis někdy německou, anglickou nebo holandskou poradnu(forum o teraristice)? jestli se tam někdo ptal na tyto kokotiny? Toto není argument a když se lidi chtěji ptát na ptákoviny, tak at jsou pod svojim vlastním jménem at víme jak se dotyčný vědec jmenuje(dle mého si hodně rozmyslí co pod svojim jménem napíše a co ne)

Ne vždy s Bergim souhlasím, ale v tomhle případě bych se pod to podepsal...
Argumenty z vyšších míst ("TP je taková, jakou si ji uděláte.") způsobují, že ona "úroveň" je už nějakou dobu v oblastech, kam světlo nesvítí. A není to názor pouze malé skupiny "věčných nespokojenců", naopak tohle potvrdila naprostá většina lidí, se kterými jsem se na toto téma bavil a které považuju za relevantní se k tomuto vyjadřovat. Proč nedojde k nějakému opatření od adminů odmítám spekulovat. Osobně mi přijdou Bergiho návrhy poměrně logické a opodstatněné. Navíc, pokud se teda nepletu a došlo k inspiraci tam, kde si myslím, tak tyto pravidla poměrně fungují...
ALE k tomu, aby to fungovalo je třeba i změna v psaném projevu. Což už se dotýká většiny uživatelů, včetně zadavatele (promiň Bergi), a tady tu změnu vidím snad ještě pesimičtěji než zásah adminů...

Poradna je dělaná pro širokou veřejnost,tak se tu široká veřejnost schází.At už to jsou odborníci na slovo vzatí a nebo začátečníci.Smůla je v tom,že ty lepší teraristy to brzo přestane bavit a odchází.Zůstávají jen začáteční co si chtějí povídat.Revovolucí a návrhu tu už bylo hafo,nikdy se nic nestalo.
Peptilmánia mi jisti promine muj psaný projev,jsem jen truhlář pouhý,bez vyššího vzdělání.:-p

Z niektorymi navrhmi suhlasim. O tom, ze prispievat by mohli len registrovany sa tu uz niekolko krat pisalo. V tom nevidim problem. Komu sa nepaci, prosim - nemoderovana ifauna. Kto ma o tera naozaj zaujem, jedna registracia ktora zaberie 2 minuty ho urcite nezabije.
Registracia pod vlastnym menom, no, preco nie. Aj tak to sice nezabrani niektorym individuam ( aj ked sa volam Jozef Jozefus, nikto mi nezabrani regnut sa ako Pepa Pimpel), ale funguje to inde, tak preco nie aj tu.
A zamykanie a mazanie "blbych" vlakien. Na toto je dobry Nerd :-D (Boa.constrictor). Ziadne rozmazavanie a 50 odpovedi na blbu otazku preco zerie gutka holica od zadku, alebo co znamena ked ma sive ocka. Odkazat na vyhladavac s tym, nech tam napise sive oci a najde co potrebuje. Su to proste veci ktore su tu spomenute snad v kazdom 5tom vlakne. Nic, co sa neda najst do par minut. Ak clovek nema zaujem najst si to sam, neviem ako sa chce starat roky o zviera. Ak to zacne rozmazavat, vlakno mu zamknut a zmazat. Bez zbytocneho cakania.

Pisany prejav. No :-D
To uz je zas nieco ine, kazdy sme nejaky, kazdy robi chyby. Zvlast ja, takze to neriesim. Ale NEPOUZIVAT CAPS LOCK STALE a aspon bodka, otaznik, ciarka by snad nevadilo. Napises ako blbec prvu otazku. Ok. Upozornit, upravit. Napises druhu, bez milosti zmazat.

Pak je ale otázka proč se tady nic nestalo, no ne?
K té poslední větě - není to o vzdělání, ale o tom, že ti někdo napíše vlákno stylem: "Chcu agamu, tak mi vše napište, bo su zdechlý něco hledat." a první reakce je: "Nepiš tu kokotiny a hledej.". Je to schválně přehnané, ale vzpomeň si na naše rozhovory o mailech atd...

Holt pokud chceš něco kvalitního, musíš navštěvovat zahraniční diskuze jako moreliapython, moreliaviridis.yuku., občas corallusforums.yuku., venomland apod., na našich fórech se spíše soupeří, i když se jedná o kvalitní příspěvky, o těch nekvalitních blábolech nemluvím, na zahraničních mi připadá, že je více snaha pomoct, méně soupeřit, shazovat příspěvky a více spolupracovat, proto to má větší váhu a smysl.

uroven TP je uplne v (_!_) uz dlouho, a pokud bude anonymni, tak to lepsi nikdy nebude.

- bez registrace jen cist: 100% souhlas
- registrace po jménem a příjmením: nesmysl
- z jedné ip adresy jeden profil: nesmysl - ale minimalne overeni registrace na existujici e-mail urcite ano.
- bez pardonu mazat vlákna o nesmyslech nebo duplicitní: ne bez pardonu, ano s rozumnou mirou
- necenzurovat příspěvky uživatelů: cenzurovat ne, zamykat a mazat ano

- jen muj nazor, ne ze by na nej nekdo dal. Chtelo by to vseobecne vic prace modu - zamykat OT dotazy, mazat nesmysly a hadky. Pokud by pro psani byla povinna registrace (bez ni to tady nikdy lepsi nebude) tak mozna vymyslet nejake postihy za offtopic hadky. Stacilo by treba aby pod nickem byl nejaky "OT meter" (v smyslu % smazanych OT vs. non-ot) a automaticke varovani po presahnuti nejake hranice. Pak docasny ban, trvaly ban. Mozna u prispevku registrovanym umoznit kliknout na nejake like/dislike.

- nejake podobne rezimy jsou na vsech forech ktere si udrzuji svoji uroven, bez neceho takoveho je vysledkem jen anarchie z ktere je nakonec kupa hnoje ala. teraporadna.

Ale to nevyřeší vůbec nic, ty sem musíš nalákat kvalitní lidi, toť vše. Můžeš zamykat, co chceš ale pokud tady nebudou kvalitní příspěvky, tak to přijde vše v niveč. Chtělo by to poradnu nějakým způsobem rozvětvit, sekce pro začátečníky, veterinární problematika, možná na určité skupiny zvířat, galerie apod., jednoduše to potřebuje inovaci.

Ty tady byli, ale kvuli tem haldam hnoje co se tady nahromadil radej odesli. A pokud se nezabrani tomu aby pribyval dalsi, tak se to nezlepsi. A bez povinne registrace + prace moderatoru se ten hnuj hromadit dal proste bude.

(rozvetveni je nejmin, tomu myslim nic nebrani. Ale nemyslim ze je to neco zasadniho co by cokoliv vyresilo)

Já vám to vysvětlim jednoduše.Jako moderátor nemám právo mazat někomu dotaz typu,,Agamka má bebíčko,,.Sice je to píčovina,ale někdo to prostě bere jako důležitou věc a prostě nemůžu mazat co chci.Kdybych to dělal,tak sem nikdo nechodí.Zase budete brečet,že tu nikdo nejni a není o čem mluvit.To ,že tu jsou kvalitní teraristi je bez debat,ale prostě je nebaví to,že se tu na ně každej utrhuje.Neexistuje tu vděčnost,pokora a úcta k někomu,kdo něco umí.Dřívavejc si tu lidé vykali,to je podle mě známka toho,že si někoho vážím.Ne to,že se tu zavedlo,,My si tu všichni tykáme,,To mužete zkoušet na hospodský vypítka.Alespon u mě stím nikdo nepochodí.Takže až tady bude nějaká úcta k lidem,tak to bude nějak vypadat.

Myslím, že by pomohlo rozšířit FAQárnu o další druhy a udělat jí tu na teraporadně nějaký větší banner, aby si jí každý všiml dříve, než se začne ptát. Už při registraci by to uživateli řeklo : Než se začnete ptát, zkuste najít svoji odpověď zde ! A tam by byl taky baner na FAQárnu. Malej zlepšováček, ale možná by pomohl.

Také si myslím že by tohle pomohlo, rozšířit FAQvárnu a zakomponovat do ní otázky i na nejstupidnější otázky, každý začínal a ne každý si z kontextu různé věci domyslí. A bez registrace žádné dotazy.
Nevím proč by čeští chovatelé museli chodit na zahraniční servery, proč si nemohou vybudovat vlastní fórum na úrovni. Nedávno jsem se rozčiloval nad tímto vláknem: http://tera.poradna.net/q/view/272832-prosim-o-hla s-pro-agamu-vousatou-ve-fotosoutezi , ale bylo mi řečeno že je vlastně úplně normální. Také mne mrzí kam se TP posunula. Nevím jak na tom poradna je z komerčního hlediska, respektive jestli se z tohoto hlediska adminové nebojí snížené návštěvnosti, a úroveň je pro ně pak vedlejší...

Oba dotazy jsou celkem v poradku, a diskuze kolem souteze osklivych fotek je OK, neb je v pokecu - a kdo pokec cist nechce, at si ho odskrtne (treba by mohl byt odskrtly v defaultu pro anonymy). V tom druhem dotazu neni v poradku diskuze pod nim, misty je to na presdrzku. Ale to uz tady padlo - zadna ucta k nekomu kdo se snazi poradit, vulgarita, nadavky, desna ubohost.

Ucta dnes?? Tohle lidi neznají,čili co to je co to žere a kde to bydlí. Ale tady je taktéž problém v tom že lidi nemaj zájem něco hledat či věnovat tomu čas. Dnes je strašně uspěchaná doba. Když si vzpomenu jak jsem začínal já před 10 lety,v postatě nebylo nic,a jak drahocené rady tak veškerý matroš se sháněl a lidi byli vděční za jakoukoli maličkost.Dnes podáš prst a jsi bez pulky těla a ještě z tebe udělaj debila či ti nadají

Jo, tak díky moc. :-) Jinak se určitě klaním k tomu, že jeden profil na jednu IP adresu není nic příjemného. Může se stát, že je v jedné domácnosti více teraristů :-) A nejsem si jistá, jak je to s tím, když je připojeno více počítačů v jedné síti - u nás to tak je a rozhodně nezaručuju, že si třeba podnájemník nebude chtít taky zřídit profil... No a když budu chtít napsat z notebooku nebo z mobilu - to by taky pak asi nešlo?

Já hlasoval taky a nevidím na tom nic špatného pokud hlasuji pro agamu na poradně pro tera zvířata. Pro hrníček na podstavci bych tu nehlasoval.Problém zde je v tom že dnes má agamku každé desetileté děcko za dobré vízo a od těch nemůžete čekat chytrá vláknba a dotazi.Registrace pod jménem nic neřeší jmána si můžu vymyslet jaká chci.Ale je fak že trochu větší úroven a nějaký řád by to tu chtělo!

jako psát něco o kvalitě fotky v soutěži, no fakt už klídek..Je to opravdu dítě a má moje sympatie a opravdu jí to může hodně mrzet..Tahle bezcitnost od vás je mnohem horší..Tak fakt už se hodte do pohody a budme na sebe hodný!Já té holčičce fandím a podle mě je moc šikovná a doufám, že budu mít taky takové dítě :)

Vždycky budou blbci, který se budou ptát na to samý furt dokola.
S tím se asi nedá nic dělat. Uzavírat se před ostatním světem a hrát si na hrstku vyvolených taky nemá cenu. Když tady bude pár registrovaných "odborníků", tak za chvíli nebudou mít co řešit. A poradna tím ztratí svůj smysl, radit lidem, který třeba nevědí co jak dál se svým problémem. Navíc některý věci je lepší stejně probrat osobně u pivka třeba na, nebo potom po, burze.
Registrace pod jménem je zbytečná, akorát tady přibude hromada frantů vomáčků, jirků lálů apod. a úroveň těch přispěvatelů se nijak nezvýší.
Ale třeba s tím aby nešlo psát bez registrace souhlasím. To je normální na skoro všech fórech.
A odkaz na faq by se mohl vložit už do registrace. Aby se zobrazil sám jako další krok, třeba po zadání uživatelskýho jména a hesla. Možná by si to někdo přečetl. Ale to je nejspíš naivní představa...:-)

Pokud můžu taky bych se přidal. Píšu spíše vyjímečně, hlavně si pročítám, dívám se na fotky (terárka,pochlubte se) atd. Nejsem sice registrovaný nějak dlouho ale málokdy se tu oběví něco co tady ještě nebylo. Dotazy se často opakují, některé reakce jsou sice přehnané ale nedivím se, často mám chuť napsat skoro totéž. Čtu si téměř vše ikdyž ty zvířata nemám doma a ani to nemám v plánu je to spíše zvědavost nebo jak to nazvat.

Konečně k tématu:
Registrace pod jménem: nemám s tím problém sám používám své přijmení, ale podle mě to nic nevyřeší. Jaku už napsal Danio není problém si něco vymyslet.
Bez registrace nepsát: Jsem určitě pro tuto variantu. Ikdyž zase se to dá obejít tím že se můžu zaregistrovat a potom to tady můžu docela solidně zasypat slovním průjmem než mě někdo zastaví.
1 IP adresa=1 profil: To se mě osobně nelíbí, když jsem jinde a mám přístup k internetu budu chtít taky pomoct nebo něco napsat a nebudu moct pokud by byla povinná registace jak bylo zmíněno výše.
Mazání, zamykání: Tady jsem pro. Ale zase občas je hranice mezi blbostí a relativně rozumným příspěvkem dost tenká.
Rozšíření kategoríí: Nemuselo by to být špatné. Např v sekci Bezobratlí rozdělit třeba na sklípkany,štíry,šváby,cvrčky nebo něco podobného. Muselo by se to ještě promyslet.

Do teď jsem jen opakoval co tu už bylo napsáno ale můj první nápad je aby se nové vlákno nedalo tak jednoduše vytvořit. Myslím tím že by ho museli MODi nebo nějaké vybrané osoby odsouhlasit ke zveřejnění. Zase co se týče z veterinárního hlediska, které se tady často oběvuje by to mohl být problém a než by došlo k odsouhlasení mohlo by být pozdě. Určitě by to neodsouhlasil pouze jeden člověk ale (teď si vymyslím, že máme třeba 10 aktivních MODů tak aby to musela odsouhlasit třetina nebo tak něco). Problém vidím ve zdlouhavosti takového procesu. Zase by bylo 100% kontrolované co se nám tady oběvuje. A hloupé dotazy o guttkách, jemeňácích a vousatkách, které tady jsou úplně pravidelně by tady nebyly. Zase lidé, kteří to dělají zadarmo a ve svém volném čase budou mít o hodně více práce. Navíc ikdyž to je hloupý dotaz tak tazatel bude čekat odpověď takže by to chtělo nasměrovat tazatele tam kde to zjistí. Neříkám že to je nejlepší nápad ale teoreticky by to mělo fungovat perfektně jen musí být lidé, kteří by tu hnusnou práci dělali. Přiznám se že bych to dělat nechtěl a lidé, kteří to tady dělají mají opravdu můj upřímný obdiv. Prosím za můj nápad nekamenovat je to jen nápad ;-)

S něčím souhlasím a s něčím ne.
Souhlasím s tím, že se tady vyskytují i vlákna, kde si lidé nadávají a uráží se, což je myslím pod úrovní inteligentních lidí.

Nesouhlasím s tím, že by se měly mazat dotazy, na které je pro zkušeného chovatele rutinní odpověď. Ano, souhlasím s mazáním dotazů typu "jak postavit inkubátor" - tímto se jen internet hemží, ale na problematiku chovu zvířat je(jsou) nejlepší odpověď(i) od zkušeného chovatele. Ano na interneto to může být také, ale kdybyste měl problém se svým zvířetem, na čí radu byste dal - od zkušeného chovatele, nebo na radu z neověřené stránky, kde může psát i laik. Já osobně bych se zeptal chovatele.
Shrnuto a podtrženo - jmenuje se to TERAPORADNA, takže se tady radí teraristům s problémy, ač jsou třeba s pohledu zkušených banální.

Co se týče toho, jak jste se ptal v tom odkaze - ne každého to může zajímat, ne každý tomu může rozumět (a toto je, myslím, komplikované téma, takže na to, abyste mohl odpovědět, je třeba tomu rozumět), takže skutečně se o to téma může zajímat a rozumět mu jen dva lidé - to neovlivníte.

Nesouhlasím s registrací pod jménem a příjmením - někdo může být proti, aby bylo jeho jméno uveřejněno na internetu - i to může být velký zásah do soukromí.

Mazat vlákna o nesmyslech a duplicitní - ano, ale dělal bych to tak, jak jsem psal výše. Duplicitní vlákna bych samozřejmě mazal.

S kategoriemi souhlasím.

Toť by asi bylo vše, přeji pěkný pozbytek dne.

Teda docela mě zaráží, žes tohle vlákno založil zrovna ty, Bergi, po tom cos tady předvedl ve vlákně na téma volby prezidenta atd :-/

Když jsem se tu snažila trochu udržet nějakou úroveň, tak jste na mě akorát nakydali špínu, že si tu hraju na boha a já nevim na co. No tak jsem se na to vybodla a přestala jsem sem prakticky přispívat, protože tohle já fakt nemám zapotřebí. A nejen já, hodně lidí to nemá za potřebí. Tak se pak můžete divit...holt si ujasněte, co teda chcete. Buď nějakou úroveň, která se bohužel nedá udržet bez určité přísnosti a nebo to, že se na to holt půlka MODů vybodne a úroveň klesne pod bod mrazu.

já se za svůj politický názor nestydím a nevím co na něm bylo tak hnusného a bavíme se tady o dvou věcech politice a teraristice.

jakou úroven si se snažila udržet prosímtě? tím že někomu zcenzuruješ příspěvek protože není podle tvojeho gusta je prachsprostá šed. Za to že použiji slovo "kokot" není důvod přeci na smazání příspěvku a jak se již psalo v jiném vlákně na každého stejný metr a když napíšeš slovo "kokot" tak se nic neděje nevím proč mazat tyto příspěvky. Všichni to slovo neslyší poprvé a že se vyjadřuji vulgárně neznamená to že jsem lepší či horší člověk ne?

vím že slovo kokot vytrhneš z kontextu, žse jej nikdy nepoužila, tak upozornuji že to bylo jen slovo symbolické. Protože tady se musí člověk argumentama bránit již dopředu aby nebyl označen lháře.

kdy jste konkrétně mazali tyto nesmyslná vlákna a příspěvky? konkrétně řeknu že nikdy, pořád tady jsou ty samý stupidity dokola.

a jink úroven se dá držet i bez biče:i: bič je krátkodobý prostředek

Očekávaná reakce. Tady nejde o to, stydět se za názor- tady jde o to, respektovat i názory jiných bez používání zbytečných vulgarit. Já cenzurovala pouze příspěvky, které byly v rozporu s jednou danými pravidly TP, tedy nikoliv podle mého gusta, jak píšeš. To je docela rozdíl....a když člověk chce, aby to tu mělo nějakou úroveň, tak by se taky sám měl snažit ji neschazovat chováním připomínajícím štamgasta ze 4cenové s těžkou virózou.

Nesmyslná nebo duplicitní vlákna jsem mazala, vlákna hloupá ne, protože jak už psal Přemek, "hloupé vlákno" je často otázka subjektivního názoru a tomu dotyčnému zvířeti nepomůže, že na dotaz byť hloupý nebylo odpovězeno.

jsem schopný respektovat názor jiných, v tom problém nemám. Mám problém v tom že někdo nerespektuje historická fakta hádá se že to tak nebylo že ten a onem v tom měl jen nejlepší úmysle a chce chránit světový mír(toto politika)

já neřeším hloupé otázky, řeším ty které nejsou k ničemu. k čemu bylo například vlákno hledám zvíře které nežere a nemusím mu svítit. beru to jen jako příklad vlákne kterých je tu tři řitě a nikdo to nesmaže, vždyt toto je naprosto k ničemu a základní věci o chovu zvířete snad musím řešit před tím než si jej pořídím a ne až potom...

vyjadřování mám jaké mám a komu se to nelíbí at si klobouk políbí(ber s nadsázkou). Budu tedka osobní(řeknu to na plnou hubu), ty máš někdy taky arogantní chování a nebrblám na to(jsi jaká jsi a tak tě beru)

k čemu bylo například vlákno hledám zvíře které nežere a nemusím mu svítit. beru to jen jako příklad vlákne kterých je tu tři řitě a nikdo to nesmaže, vždyt toto je naprosto k ničemu a základní věci o chovu zvířete snad musím řešit před tím než si jej pořídím a ne až potom...

Bergi,toto je naprosto učebnicový příklad.Já jako moderátor nemám žádné právo tento příspevek či dotaz smazat.Ničím neporušuje pravidla poradny.To,že by měl mít člověk nastudováno,než si zvíře pořídí je jen jeho věc a svědčí to o jeho zájmu a přístupu k dané věci.Nic víc,nic mín.S tím žádný moderátor nic neudělá.Když jo,tak je tu zase kupa dotazů,,Kde je moje založené vlákno a co se to tu děje za komunistickou sračku,že si mažem vlákna jak chcem,,.To už tu taky bylo.Prostě se smiřte stím,že je to veřejná poradna a tak tu budou i lidé,kteří prostě začínají.
Byl tu už kolikrát návrh,aby se poradna dělila na začátečníky a pokročilé a další možné parádičky.Bohužel jsme se dostali ke hvězdičkám,které jsou jak to vidím já k ničemu.Páč sem už nikdo s hvězdičkama nechodí a další se nepřidávají.Mě osobně by se líbylo,kdyby moderátoři povolovali zakládaní nových témat.Jenže by to bylo časově náročné.Lidi by museli čekat,až někdo jejich dotaz uveřejnil.

-bez registrace jen číst nic psát
-registrace po jménem a příjmením
-z jedné ip adresy jeden profil
-bez pardonu mazat vlákna o nesmyslech nebo duplicitní
-necenzurovat příspěvky uživatelů
-rozdělit kategorie, kam se dotazy budou vkládat(ne tento nepřehledný jizdní řád, vlákno kterém se napsalo včera už je někde v háji na třetí straně protože 20 vzdělanců se ptalo, proč se mi nepáří dva samci)

Úroveň teraporadny se řeší téměř od počátků jejího fungování.. Vždy bude někdo nespokojen (taky jsem občas nakrknutý). Ovšem teraristika se za ty poslední roky stala masovější záležitostí a zvíře si pořizuje každý, kdo má do zadku díru. Leckdy bez hloubání, studia, "bez mozku". S tím se nic nenadělá. Co by s tím provedly první dva body nevím - zahraniční fora nenavštěvuji, na to jazyk nestačí. Třeba by to nějaký efekt mělo, i když si jméno mohu vymyslet a e-mailů vytvořit stovky. Z jedné IP jeden profil nevím - může diskutovat přeci i více lidí z jedné IP, to se mi nejeví jako dobrý nápad. Pátý bod se trochu pere se čtvrtým.. Na jednu stranu mazat, na druhou stranu necenzurovat.. Cenzurovat vulgarismy, či nepřiměřené útoky se doufám budou.. Klidně bych bez pardonu takové příspěvky i mazal komplet, protože takové příspěvky tu úroveň shazují možná ještě níž, než ty "nesmysly". A ruku na srdce.. ;-) Na druhou stranu to, co je hodno smazání jakožto nesmysl, by často mohlo být subjektivní.. Nějaké extrémy se samozřejmě mažou už teď, což leckdy třeba ani nestihnete zaregistrovat a tak se třeba jeví, že tu moderátoři nic nedělají. Ovšem pro někoho může být informace, která se jinému zdá jako "nesmysl", docela zásadní.. Ano, rozšířit FAQárnu a na stále se opakující "základní dotazy" házet odkaz by bylo produktivnější, než odpověď "najdi si to na netu, demente" apod. O čem tu píše Melda a ostatní ohledně úcty, pokory, slušně formulovaného dotazu, to je bolest dnešní doby. Osobně mě to taky štve a takové lidi ignoruji. Na slušný, byť hloupý dotaz, by mohla být slušná odpověď, i když to leze na nervy.. No nic, o tomhle se napsalo mraky. Proč to vlastně psát zas..... ;-)

Tak Bergi je samosebou že přímou úměrou jak upadá úroveň dotazů, zkušenější přestávají přispívat (a upřimně, ani se jim moc nedivím).
Co se týče tvého dotazu ohledně mandarín: Já osobně si myslím, že k mutacím se nikdo moc nevyjadřil, protože informací mezi českými chovateli asi moc nebude. Osobně sem rád, že se mi mandarinky povedlo loni teprve podruhé rozmnožit a o mutacích mimo axanthické vietnamské populaci Stefana M. nic nevím.

Nechodím sem až tak dlouho, takže nevím, jak to tu vypadalo původně...

Ale nejhorší mi přijde asi jedna věc - jeden den se někdo ptá na to, proč mu chcípá chámík - ukáže se, že je to jeho první terarijní zvíře - zkušenosti nula nic a ještě zanedbal x důležitých věcí.
Chámík chcípne.
A druhej den už ten samej člověk vesele radí k chovu chameleonů.

Kolikrát jsou u některých dotazů naprostý ptákoviny - nebo se mi to jen zdá? (A teď nemyslím nadávky a hnusný komentáře)
A tím, že už velká část těch zkušenějších nepřispívá, tam nakonec zůstanou jenom ty ne zrovna dobrý rady. Ale člověk, kterej se ptá to těžko rozliší. Tak když už to teda není zajímavý pro ty znalejší, tak ať to aspoň není škodlivý pro ty, co se ptaj.
Asi to není dobrej nápad - ale někde jsem viděla, že šlo radit až po získání určitých bodů...

(Vkládání pod vlastním jménem je sice dobrá myšlenka - pod skutečným jménem by to mělo smysl - ale stejně se nedá zaručit, že to bude skutečné jméno.
A vlákna a spamy typu "hlasujte prosím pro..." se mi zdají těžce mimo mísu, co se mě týká, tak na smazání...)

Hele,a proč si nedá do vyhledávače chameleon jemenský? Odpovím si sám,pač je jednodušší dát debilní dotaz než číst 30 stra od jiných dotazujícíchse. Tak proč jsou tak líní,je toho plný net!? vem si že spousta dotazu tipu jakou žírovku,či den mi nežeere ap.. je tady po ....... Se nediv že se někdo ...... a pak to takhle dopadá

Ale tady nejde o to, že se někdo naštve a napíše tam, ať si to vyhledá nebo nadávku, to jsem namysli neměla.

Tady jde o to, že radí někdo, kdo o tom nic neví a radí nesmysly - většinou s nejlepšíma úmyslama. Teď plácnu, nechce se mi hledat konkrétní případ - ale někdo se zeptá (někdy blbě, někdy méně blbě) proč mu chameleon nežere - a někdo jinej odpoví - protože je v pubertě a nelíbí se mu kalendář (nadsázka) - nikdo jinej nereaguje, pač je to tu stokrát, tak už to většina ani neotevře. A ten, kdo se ptal, to přestane řešit, protože je to přece tak. Kdyby tam nebyl ani ten jeden nablblej příspěvek, tak by třeba hledal dál. Chápu, že ne každýho baví 100x denně vypisovat, že vodopád pro chámíka je zlo. Ale nechávat tam příspěvek, kterej něco podobnýho poradí, taky není úplně šťastný. Když sem zavítá někdo novej, tak těžko pochopí, že rady třeba od Aurifer jsou lepší, než rady od Xy.
(Jasně, v ideálním světě novej návštěvník nejprve použije hledat, pročte si kde co a pak teprve se zeptá a ještě si selským rozumem vytřídí rady na dobrý/špatný. Ale mám obavy, že když někdo nedokáže použít ani kolonku hledat, tak těžko dokáže vytřídit rady...)

Dovolím si taky jeden příspěvek do tohoto vlákna. Teraporadnu jsem dříve jen četl, protože mi to stačilo. Před časem jsem se i zaregistroval, neboť jsem si říkal že po téměř deseti letech v teraristice už taky o tomto něco vím a občas přispěji s nějakou zkušeností. Ovšem zklamání přišlo hned ve druhém vláknu kde se chovatelka ptala, kde má hledat agamu, když jí utekla z terária a kam jsem napsal i já svoji zkušenost s útěkem agamy z terária. Napsal jsem ať hledá pod postelí, za skříní a že málo pravděpodobné je aby byla na zácloně a hned se na mě sesypalo několik lidí, že co to radím, že oni mají naopak zkušenost s tím že ji měli právě na té zácloně. Tím chci říct, že tady není problém s dotazy a odpovědmi, ale s tím egem některých lidí reagovat více na něčí odpověď, než napsat svoji radu a zkušenost.
Jinak k zakládání vlákna bych já osobně přivítal více nutných položek pro založení dotazu. Mám na mysli třeba to, že by bylo nutné například doplnit rozměr terária, nebo rovnou vložit fotku a pokud ji uživatel nevloží, mohlo by tam být nějaké zaškrtávátko typu "do tohoto dotazu nechci vkládat obrázek". No a tím by se i tak trochu předcházelo příspěvkům typu "vlož sem fotku tera, zvířete". Nechtěl to udělat hned, takže proč mu na dotaz "chamík má divnou barvu" odpovídat.
Přeci, když chci poradit, musím pro to udělat maximum.
Stějně tak by mohl registrovaný uživatel mít větší možnost úpravy profilu. Třeba si do profilu vyplňovat i terária a chovance.

Tak já tedy ještě písnu, co mrzí mě. Např. tohle vlákno: http://tera.poradna.net/q/view/272499-neco-mi-tu-z abiji-zvirata-co-by-to-mohlo-byt

To je příklad toho, že se vlákna ubírají k diskuzi, když je zde poradna. Zrovna tahle diskuze není odpovědí na to, co mohlo zabít fretku a zadavateli je úplně k ničemu. Podobně to bylo i s dotazem, jak zachránit holoubě a v řadě dalších. Pokud se zeptá někdo nový, je pak z toho jelen a už jsem nepřijde... A pak mě taky štve to tykání...

Jinak ty hvězdičky u "profi" rádců jsou skvělé, už jsem to tu před časem navrhovala a moc mě potěšilo, že se to zavedlo.

Ahojte. Som tu kratko , ale TP je podla mna fajn. Kazdy clovek si tu najde co potrebuje, resp. myslim si , ze su tu ludia ochotni poradit pokial si v zaplave informacii nevieme spravne vybrat. Na druhej strane aj napriek tomu, ze som chovatel uplny amater ( parik agam, par druhov svabov) tiez sa mi tu nepacia diskusie, ktore nikam nevedu, ale kazdy z nas tu ma na vyber a nikde nie je napisane, ze musime na " hluposti" reagovat. Osobne si po precitani niektorych clankov utvorim svoj nazor a prispevok jednoducho zatvorim.

Taky si myslím, že kdo hledá najde. Jsem tu taky krátce, ale našel jsem tu spoustu užitečných odkazů, inspirací i rad. Jen je třeba si vyfiltrovat příspěvky naprosto bezcenné, hloupé či exhibice, kterých je tu k vidění taky spousta - i když některé i pobaví - mě osobně nejvíc ty exhibice a honění ega, kterých je tu taky dost:-) Chce to jen trochu tolerance a nadhledu.

S tim, ze se diskuze obcas zvrtne uplne k necemu jinymu, se podle me musi pocitat. Chodi sem lidi, kteri maji jasne vyprofilovany nazory na vice veci a kdyz vidi, ze nekdo napise nejakou hovadinu tak je pro ne tezky se k tomu nevyjadrit. To je jak s tou politikou nebo myslivosti. Respektuji (aspon teda podle moznosti) odlisny nazory, ale kdyz treba nekdo zacne prekrucovat historicka fakta nebo placa uplny blbost, tak proste reagovat musim.
A ze se tu obcas resi i jiny nez teraristicky zalezitosti mi prijde taky naprosto v pohode. Pokud se to umisti do kategorie pokec, kterou ten kdo nechce nemusi cist. I teraristi jsou v podstate normalni lidi, sledujici sve okoli a maji ruzny nazory, tak proc si nepokecat i o tom. Nezijeme preci v nejaky bubline a v hlavach nemame jen ta zvirata.

Ahoj pokud mohu jedna technická.Osobně se domnívám,že teraporadna ve stávající podobě funguje docela dobře.Ono totiž je celkem umění ukočírovat takový ZÁBĚR který má=vlaštovky--pokec--až celkem nedostupné druhy.Osobně se domnívám pokud by to bylo možné rozdělit na několik částí (samotných) -hadi-ještěři-želvy-ostatní.To by usnadnilo modum jasnou profilaci a věřím,že i staří pardi by se vrátili(měli by si v daném co říci).Totiž staří jsou dost unaveni opakovat to samé stále dokola-střední nemají takový přehled-no a začátečník v tom má hokej= vypadá to na generační problém.Většinu odradí mnoho témat k ničemu na jedné stránce proto se domnívám,že se to také většinou zvrtne.No i na vyhlášených zahraničních (special) forech se to nějak zamotává takže přeji všem MODUM-RÁDCŮM-A TAZATELŮM zde pevné nervy hlavně" prtka vydrž".

To je to, o čem jsem mluvil, mělo by se to rozvětvit a najít cestu, jak sem nalákat lidi, kteří sem přispívali kdysi dávno. Nemám rád nějaký nadržování, protěžování atd., ale pokud sem takoví lidé přispívali, přispívají, měli by se jakýmsi způsobem chránit, postavit se za ně, jednoduše měli by vědět, že o jejich rady je zájem a že se na ně nenechá plivat a za včas tyto diskuze ukončit, v opačným případě za čas nebude mít poradna žádnej význam.
S tím větvením poradny, byla by opravdu fajn nějaká sekce tipu profi, kde se budou řešit trochu jiné věci a zde bych se držel trochu jiných zásad, více bych kontroloval příspěvky, eliminoval bych dotazy a snažil se o co největší kvalitu, tady si myslím, že je cesta. Rozdělit na amatér, "profi". To si myslím, že by ze začátku stačilo.
Možná bych se i po těch x letech, co sem chodím zaregistroval :), mělo by to pro mě určitou váhu.

Osobne si myslim, ze ich tu uz nenalaka nic!
Dovody su viacmenej zname.
Skoro "kazdeho" odbornejsie zalozeneho chovatela (davam do uvodzoviek kazdeho ) to tu bavi,mesiac,dva/ak vobec zvladne to obdobie a ide radsej robit nieco uzitocnejsie.
No a vacsina z nich tu ani nevkroci, poznaju do z rozhovorov od kolegov (sam som zazil tieto rozhovory v aute do Hammu).
Mozno by vazne trebalo urobit sekcie:
1. zaciname, rady zaciatocnikom..
2. profi sekcie, rady, poznatky,..
Ale kto pre zmenu tu bude zverejnovat u vzacnejsich,nedostupnych druhov svoje finesy..? Ale mozno aj tie bezne poznatky mozu byt pre mnohych cenne.
No a urcite by tu malo skoncit v urcitej miere "rodinkarstvo", "Kaju" poznam tak ten moze nalozit kazdemu, pouzit vulgarizmy a pod., "Fera" nepoznam , nepaci sa mu nieco? Blokneme ho,bude sranda na pive!
Tolko moj nazor.

No a urcite by tu malo skoncit v urcitej miere "rodinkarstvo", "Kaju" poznam tak ten moze nalozit kazdemu, pouzit vulgarizmy a pod., "Fera" nepoznam , nepaci sa mu nieco? Blokneme ho,bude sranda na pive!

Nezlobte se na mě,ale když tu jsou lidi co sem chodí leta a někdy mají špatný den,tak to prostě nonšalantně přejdu.Ano jsou to i mi kamarádi.Ale když tu bude nějakej namachrovanej gekončík dělat bordel,tak prostě jde.Svoje lidi si chránim.Tak to bylo a bude.

Problem je ten, ze nikdy neviete kto je ten "gekoncikar", ci to nie je zabludeny profik,co ma tiez zly den, alebo nevydrzal po precitani 3,4 prispevkov.
Osobne poznam jedneho,pred rokom utiekol odtial,myslim ze bol aj bloknuty ( mnozil toho za roky, 15r spat robil pravidelne prasinusy, uroplatov,.. a pod.) ale to je na okraj.
Ono aj ked si ich chranite, treba jeden meter na vsetkych,napr. ban na 3dni.

No Melda to myslel asi tak že? pokud sem někdo chodí léta a ještě ke všemu je to kamarád a HLAVNĚ MÁ K DANÉMU CO ŘÍCI tak se to nechá v rámci možností přejít.Záleží jak zde mnozí píšou na ÚROVNI DOTAZU A ODPOVĚDÍ.Pokud je někdo zmaten jak "lesní včelka na betoně" a ještě ke všemu si nic nenechá vysvětlit tak ten ban samo dostane.K nadržování+elitě? to je zajímavé= již se stalo ,že i modi se do sebe pustí!takže asi tak.

No a urcite by tu malo skoncit v urcitej miere "rodinkarstvo", "Kaju" poznam tak ten moze nalozit kazdemu, pouzit vulgarizmy a pod., "Fera" nepoznam , nepaci sa mu nieco? Blokneme ho,bude sranda na pive!

Souhlasím.. Naprosto. Ona blokace nepřichází pro nic za nic, ale pravda je, že podobný problém tu vidím taky..
A tak chcete mít lepší poradnu? Ok. takže vulgarismy, zbytečné ataky budou mazány. Alespoň mnou.. Pak ale i lidé, kteří žehrají nad úrovní poradny budou nadávat na cenzory, kteří jim mažou příspěvky.

ok. Doteď jsem sem tam promazával pouze silnější výrazy v příspěvku.. Od teď budu mazat celé příspěvky. Ať jsou od Petra, či Pavla.. Dělalo se to tak v začátcích, kdy se tu diskutovalo slušně, začneme to dělat znovu..

Co se týče technických vylepšeních - ok, proč ne, pokud by to mělo pomoct.. To ale modi ovlivní max. tak, že by tyto názory ventilovali jinde..
edit:
Luboši - ona jedna věc je si své lidi chránit a druhá věc přehlížet věci, které se jinde trestají. Tak vzniká elitářství a tady se nám koření taky slušně - sleduji to nějaký čas..

tak to myšleno nebylo :-) bylo to myšleno tak, že když je někdo arogantní a je to místní guru, tak je to v poho jak je ostřejší někdo jiný tak hned ty ty ty...ale toto bych přešel ale systém třídění dotazů, uspořádání, vhled, registrace ......to nepřejdu, nebo přejdu a chodit sem nebudu(a myslím že nebudu sám) záleží jak se to tady začne koulet

Jenomže nejostřejší bejvaj právě ti blbci, kterým umírá utejranej chamík, vousatka nebo želva a oni neunesou následnou kritiku na většinou otřesný podmínky a tak kolem sebe začnou kopat. Nebo třeba týpek co založí vlákno jestli je potřeba UVB, napíše, že je naprostej začátečník a pak se chová jak největší mistr světa. Takovejch tady už bylo...

Radare, díky smazání si to asi nečetl a já zas nevím, zda byla či nebyla odezva :-D.
Hlavně, že je klid po pěšině, zazvonil zvonec a chvilku (_,_) konec:-D
Nebo že bych založil vlákno, jak na stará kolena potřebuji nutně UVéčko? S tím, že nevím jaké?
Nechám si to projít hlavou, abych to tady vůbec přežil :-D
Chovu zdar ;-)

zase za špatný konec uchopeno. Vulgarismy zatrhnout je to nejmenší až bude poradna fungovat i po jiných stránkách. Co je na tom že použiji vulgarismus? všichni ta slova znají, ale pššt nesmí se používat, ale fajn klidně je zatrhněte ale je to to poslední co je třeba změnit. Mažte vlákna k prdu, už dneska tam minimálně 2-3 vznikla a jsou k ničemu. Prostě smazat. Neregistrovaní nepsat. Sekce pořeště jak na venomlandu do kategorií, jména a profily podobným způsobem bordel v tom nebude( je zajímavé že tam se registruje každý pod svojim jménem a ne Kryštůfek Robin a podobné hovadiny.

když si někdo chce číst agama běhá po terárku čím to je? tak to bude aspon v sekci agamy do které nepolezu nebo smazáno se stolu. Když bude ve vlákně terária nějaký paskvil(toto vlákno má lidi inspirovat jak správně udělat tera) smazat to. Některé díla jsou fakt otřesné a z toho se maji inspirovat ostatní?

hypoteticky: Někdo někomu v nějakým vlákně jako jedinej poradí dobře, ale použije u toho cca 6 vulgarismů. Jeho odpověď bude smazaná. Ostatní třeba 4 odpovědi v tom vlákně budou na první pohled nehorázný blbosti, ale napsaný slušně. Tudíž zůstanou.
A otázka je jasná. Zvýší se tím úroveň poradny?

To je právě z praxe. Takhle to tady totiž chodí. Nejdřív se musí taky ten dotaz normálně položit. Když někdo napíše dotaz vypatlátorem, přijde mi použití mírnýho vulgarismu v odpovědi jako legitimní. A tady souhlasím s Bergim, že takový vlákno by mělo bejt smazaný ihned po tom co se tady objeví. Aby ani ta odpověď s vulgarismem nemusela vzniknout. Modi upravují názvy vláken. Proč? Nebylo by lepší napsat uživateli ať si založí vlákno ještě jednou a pořádně? A ten nesmyslnej okamžitě smazat. Nebo se jen opraví název a samotnej dotaz plnej sraček (schválně použitý vulgarismus :-) ) se tam nechá. A čemu se tím prospěje, co? Zkvalitnění fóra určitě ne.
Mody chápu, jedou podle pravidel. Ale i ta pravidla by se měla dát upravit, když se v praxi ukáže některej jejich nedostatek...

Bergi,to co chceš je nereálný.Koukni se kolik poraden běží.Nikdo to nebude předělávat.Jediný co jsme si vydupali,byli hvězdičky,šmitec.
A poradna bude opravdu taková,jakou si ji uděláte.Všichni by jste chtěli kdovíjak speciélní dotazy a profesionální úroven,ale to nikdy nebude.Prostě se musíte smířit s tím,že sem chodí začátečníci,petkaři a ti mají naprosto jiný přístup k dané věci.Kde vy fungujete mozkem a přemýšlíte,oni všechno dělají srdcem někdy ledvinou.Prostě je to úplně jinej level.Tihle lidé vás tu v dotazech válcujou a vedou.
Zkoušel jsem vymýšlet různá témata a různé dotazy na raritní druhy zvířat.Naprosté fiasko,odepíše paní Aurifer a konec.Prostě zkušení chovatelé tu u toho nedřepí a nemají hlavně zapotřebí kecat o problémech.Oni si je totiž sami řeší a to je to co má teraristika dávat.Snažit se a učit se.Ne se nechat védst jako loutka.

hypoteticky: Někdo někomu v nějakým vlákně jako jedinej poradí dobře, ale použije u toho cca 6 vulgarismů. Jeho odpověď bude smazaná. Ostatní třeba 4 odpovědi v tom vlákně budou na první pohled nehorázný blbosti, ale napsaný slušně. Tudíž zůstanou.
A otázka je jasná. Zvýší se tím úroveň poradny?

Samozřejmě, že hovadiny, ač slušně napsané, jsou zlo.. Ale to, že se na tu hovadinu odpoví stylem opilého návštěvníka 4.cenové skupiny, tomu nepomůžeme.. Proč nenapsat, že daný chytrolín píše hovadiny, slušně? Takže pro Tebe i pro Bergiho - není to za špatný konec - je to jedna se součástí.. Z počátku se tady jednalo opravdu slušně a i to přispívalo k celkové úrovni.. Já neříkám, že ta slova neznají už i děcka předškolního věku - tady ale na veřejném foru bychom se mohli chovat jako dospělí a ne jako hulváti, či pubertální výrostci.

Některé body technického rázu, pokud budou ke prospěchu, jsem již podpořil.. Takže nemyslím, že by to bylo uchopeno za špatný konec. Jen jedna z úprav..

co se týče skupin začátečník - profi - tak asi budu přispívat jen do první zmíněné.. A jsou lidé jako MN, kteří se naopak cítí jako profi po přečtení o hadech z mateřídoušky.. K tomu jsem trochu skeptický. Ale nezavrhuji. Pokud to má být ku prospěchu, proč nezkusit.

Skor asi staci vytvorit sekciu ZACINAME / tam mozu byt dotazy, agamka Agata nechce svieckovu, chamik je off, co s najdenym zajacom a pod. Tam by boli presmerovane vsetky otazky,dotazy co su na este na hrane,uplne bludy natvrdo mazat ( ako co mozem mat v krabici za postelou..).

Ostatne by mohlo byt ako je, skusenosti, vymena poznatkov,..mozno zpriehladnit to..

Jenže i ten začátečník potřebuje poradit od někoho kdo se v problematice orientuje. Rady dalších začátečníků mu obvykle nepomůžou. Takže by do té kategorie stejně museli chodit i ti zkušenější a tím pádem budou stejně číst furt dokola to samý. S tím se nic nenadělá.
Bohatě by stačilo mazat opravdu to nejhorší peklo. No a pak už jen taková maličkost, aby se všichni přispěvatelé poradny chovali tak nějak normálně, v rámci slušnýho vychování, respektovali aspoň trochu, a dle možností, pravidla mateřskýho jazyka.
Nevšiml jsem si, že by tu na normálně položenej, i triviální, dotaz bylo někomu odpovězeno vulgárně.
Když budou ti tazatelé používat mozek a dodržovat pravidla typu: Nejdřív slušně pozdravím, pak co nejpřesněji za pomoci odborných (nebo aspoň normálních) výrazů popíšu svůj problém, popíšu podmínky chovu, vložím fotky ubikace a chovance, případně detail jeho zdravotního problému, poděkuji a slušně se rozloučím, tak se vsadím, že se tady nemohu dočkat neadekvátní nebo urážlivý odpovědi.
Každej by měl začít u sebe. Jak ti tazatelé, tak i odpovídající.
K těm vulgarismům. Nemělo by se jima plejtvat, ale jsou situace, kde má i použití vulgarismu svoje opodstatnění. Třeba ve vtipu, kde se nějakej vyskytuje, se jeho nahrazením slušným výrazem zkazí třeba celá pointa... Nebo např. při komentáři nejrůznějších EU regulací se bez ostřejšího výrazu dá těžko obejít.
Prostě a jednoduše, nehrajme si na nějaký extra puritány, ale zároveň se nechovejme jak hovada. A bude to v klidu, podle mě, teda.

co se týče skupin začátečník - profi - tak asi budu přispívat jen do první zmíněné.. A jsou lidé jako MN, kteří se naopak cítí jako profi po přečtení o hadech z mateřídoušky..

Souhlasím, ale to by se asi dalo technicky pořešit tím, že by člověku po přečtení mateřídoušky bylo do té "profi" sekce znemožněno přispívat.

Hele,a proč si nedá do vyhledávače chameleon jemenský? Odpovím si sám,pač je jednodušší dát debilní dotaz než číst 30 stra od jiných dotazujícíchse. Tak proč jsou tak líní,je toho plný net!? vem si že spousta dotazu tipu jakou žírovku,či den mi nežeere ap.. je tady po ....... Se nediv že se někdo ...... a pak to takhle dopadá

Ano, to už jsou ty duplicitní vlákna, která bych mazal. A prosím všechny, aby rozlišovali "tip" (tipu) a "typ" (typu). S měkkým "i" je to například tip v dostihu - tipujete, kdo vyhraje a typ je cizí slovo pro druh, takže se píše "dotazy typu".

Všichni říkáte,,kdybych já mohl,tak já bych to udělal takhle,,:-)

Kdo myslíte,že celou osnovu poradny bude předělávat?Poraden je 7 to nebude za pětikorunu.Nikdo tu nic předělávat nebude a jestli ano,tak to musi někdo domluvit někde nahoře u zakladatelů a zprávcu poraden.Tady si všichni jen říkáte jak by co by.Domluvte se co lze ted,stím co tu máme dělat.Nic jinýho podle mě nelze.

Jak to tady tak čtu, tak se mi zdá že nejlepším řešením by bylo spuštění nového teraristického fóra, které by splňovalo většinu těchto kritérií. Takových fór fungují desítky a všechny vypadají víceméně stejně např. forums. Já osobně bych takové fórum, které by bylo trochu na úrovni, kvitoval. Je to věc která teraristice v ČR docela chybí.

Určitě by to chtělo něco od zákludu jiného.Novy příchozí by museli procházet určitým sítem.Pak by to mělo smysl stalo by se členství v takové komunitě prestižní záležitosti.Tady to opravdu nepujde.Prostě je to komeční záležitost a ta funguje jen na velkém počtu přispěvovatelů.Kvalita je vedlejší.

Já myslím, že nejlepším řešením by bylo, oddělit odbornou a laickou sekci.
Chápu, že jsou ostřílení teraristé znechucení tím, že musí číst o tom, jaké má agama bebíčko a nedočkají se kvalitní konverzace.
Proč není místo, kde by se dalo bavit na úrovni a hlavně kde by byla odborná konverzace pohromadě? Je nutné, probírat se milionem dotazů o ničem, když si chce někdo počíst a podiskutovat o odbornějších tématech?
Kdyby četli konverzace o bebíčkách jen ti lidé, co to číst chtějí, ti kterým nevadí pořád dokola omýlat základní věci, zlepšilo by se mnohé.

Šo by něco takového zařídit?

Nevidím důvod, proč persekuovat s odpuštěním idioty, kteří tu píší pořád dokola ty samé kraviny. Ať si je píší. Kdo je víc než druhý, aby kázal, zda se někdo ptá na blbost, nebo jestli používá moc CAPSLOSKu. Myslíte si, že tím toho tazatele - idiota změníte? Ha ha. To fakt není řešení.

Kdysi už tu návrh na "V.I.P." poradnu byl.Chápu znechucení nad opakujícími dotazy a je mi líto "umazlinkovanejch" caliptrátů a legoušů ale holt část populace taková je a bude.Hodně lidí prostě "návody"nečte,takže ani "Než vložíte dotaz".Selektovat to tady na "šlechtu a burany" ,by ale nebyl dobrej nápad.Na "V.I.P. pokec" stačí S.Z.

Za sebe jen krátce.

Se zakladatelem souhlasím jen v posledním bodě.
Forum by chtělo poupravit.

Zbytku rozumím ale ...
To že se mladý a nezkušený chovatel zeptá na kravinu je docela přirozené.
Nic moc se s tím dělat nedá.Jedině snad házet to vše do jednoho vlákna ... které by jsi mohl navštěvovat zcela dobrovolně.

Špatně je,že radit může opravdu každý.Ovšem to je problém každého fora ale jinde se to naučili řešit bodováním uživatelů a odlišováním "aurou,změnou písma a pod" ....

Tak taky zkusím přispět nějakým návrhem.

Nejprve k úrovni obecně. Po pravdě, když se tu zmiňují fora typu forums, zkuste si je pročíst, dotazy typu "Co můžu dát svému gekonovi" tam jsou desítky a nikdo to neřeší, protože to je prostě dotaz. Debaty o tom, jestli si to dotyčný mohl najít nebo nemohl jsou k ničemu. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že když člověk zkouší hledat, často najde výrazně protichůdné informace, když si to zadá do vyhledávače tady, najde často vlákno, kde se ve spoustě případů řeší uplně něco jiného a pročítat 30 stránková vlákna, kde se debata přesměrovala mimo původní dotaz taky není nic moc. Nemluvě o tom, že spousta lidí bohužel neumí ani německy ani anglicky, případně jenom základy a hledat s takovou hle znalostí dotaz o chovu zvířete nic moc. Takže to prostě napíše jako nový dotaz. Proč to někomu vadí, moc nechápu. Když se mi ten dotaz nelíbí, tak ho můžu ignorovat a je to. Pokud někomu vadí, že se těch dotazů objevuje hodně a některá témata se ztrácí, tak at se přísněji tyto dotazy přesouvají do sekce "začínáme" a kdo nechce nemusí to číst.

Upřímně mi daleko víc vadí, když se na takovýhle dotaz okamžitě vrhne deset lidí, kteří z dotazu, který by se dal vyřešit jednoduchou odpovědí, udělají několikastránkovou debatu naprosto o ničem, nemluvě o úrovni těchto diskusí, které se pravidelně zvrhnout v lepším případě v posměšky, v horším případě v urážky všech diskutujících. Tohle je podle mě bohužel výrazně větší příspěvek ke snížení úrovně TP, než to, že se tu někdo ptá na základní věci.

Co by dle mého názoru pomohlo by bylo zavedení něčeho jako je hodnocení poskytnuté rady nebo odpovědi. Na většině "poradních for" se tímto způsobem řeší mimo jiné to, zda je dotyčný příspěvek přínosný, nebo ne. Neplést prosím s klikáním like u příspěvku kýmkoliv, ale opravdu tazatelem, který vytvořil vlákno. Tazatel by například měl možnost označit poskytnutou odpověď několika body, třeba a) odpověd mi vyřešila problém uplně, b) částečně, c) vůbec. Body by se sčítaly a podle toho kolik kladných bodů by každý diskutující získal, by se mu v někde u avataru objevilo hodnocení jestli přispívá pozitivními radami, nebo tu jenom lidem nadává, že se ptají na kraviny.

Myslím, že tenhle základní bod, by mohl pomoct udělat ten malý krůček kupředu.

Napíšu svou zkušenost. Prvního lega jsem si pořídila v roce 2006, myslela jsem si, že je v pořádku, že legu kolegyně měl v šesti letech 80cm. Samozřejmě, že jsem si koupila zvíře na hranici života a smrti a samozřejmě, že mi do měsíce umřelo. Pak jsem se do toho obula, všechny fora, kde bylo aspoň jedno slovo leguán jsem přelouskala a tak mě to chytlo, že dnes mám dva legouše, vousatku a gekončíky. Faktem je, že než vkládat dotazy, tak jsem četla a četla a vyptávala jsem se SZ. Nesnesla bych, aby se do mě někdo obul, že moje agama má bebíčko a já se na to ptám. Takže si myslím, že na poradnu chodí spousta lidí, kteří kvůli chování některých ani dotaz nevznesou. Podle mě by to chtělo opravdu více trpělivosti od zkušených, ale zase debatu nekompromisně utnout, pokud se začne zvrhávat.Jinak souhlasím s VilemC a dalšími.
Psát jen registrovaní, uvědomit si, že sem v podstatě píšou úplná děcka a pokud je někdo sprdne hned v úvodu, tak jim to zvíře možná umře, protože budou mít strach zeptat se podruhé.

Abych to uvedl na pravou míru, RFUK jsem zmínil proto, že svojí formou vyhovuje většině těch uvedených požadavků. Jak jsem ale psal, fór se stejným skinem, vycházejících ze stejné formy jsou desítky/stovky. A protože nepředpokládám, že by se mohla tato poradna měnit podle těchto kritérií, ani že by to bylo technicky jednoduché, či možné, byl to typ na to, z které formy by se dalo případně vycházet. Druhou věcí je samozřejmě úroveň, a ta samozřejmě záleží na osazenstvu a moderátorech. Čili to byl jen stimul pro všechny z řad nespokojenců - založte vlastní fórum, výchozí formy na ně existují a fungují a snažte se držet úroveň podle Vašich představ. To je podle mě nejlepší možné řešení a já bych ho uvítal, protože v dnešní době je to jeden ze způsobů jak zvyšovat úroveň herpetokultury obecně.

Jesti bylo mysleno forum postavene na PHPBB nebo necem podobnem - nemyslim ze by bylo pro dany ucel vhodnejsi nez tady tohle. Ma sve vyhody/nevyhody, z meho pohledu prilis tezkopadne, nevhodne na provoz jaky je tady. Zas poradna.net - neprehlednost threadu s vice reakcemi, ale je aspon videt "strom" odpovedi - dokud se prilis nerozroste. Nicmene - to jsou jen technicke blbustky ktere neurcuji uroven diskuze. Co je potreba - a na cem se myslim shodla vetsina - zabraneni psani anonymum. Kdykoliv kdekoliv byla diskuze anonymni tak to dopadlo a dopada spatne.

nazoru je tu dost, me by se libila takova blbustka. Kdbych sám mohl označit relevanci sveho prispevku. Treba az peti body. Tim myslim, ze kdybych neco komentoval, sam bych označil 1-5 dle toho, jak moc se to tyka prispevku nebo naopak OT (asi by stačili i 3 body). Nebo jeste jinak, neco jako karma přispevatelů. Nekterí tu mají velmi dobré příspěvky a jiní (jako já) jen plácají. Zkratka registrovani by mohli dat body jinemu za dobry prispevek. Pak by i u mnoha prispevku bylo znat, kdo vi o cem pise podle mnozstvi techto bodů. Sleduji to tu uz dlouho, je tu spousta radcu, proti kterym bych nerekl pul slova, a nekteri, kteri mi prijdou dost nabureli a jen hledaji u vsech nejake chyby. Ale zase maji respekt u tech, kterych si ja vazim a tak jako amater radeji mlčim. No shrnu to: zkratka bodovani uzivatelu. (treba palba.cz to ma resene pomoci hodnosti. Hned je videt, kdo je vojín a kdo ostřílený generál. Jen nápad. Hodnosti by trebas mohli být dle zvířat, aby to bylo stylové, ale to je opravdu jedno.

V pořádku, já to vůbec nemyslel jako kritiku, jenom jsem chtěl napsat, že mi ta fora přijdou svým obsahem stejná jako tady, akorát tam se a) neobjevují debaty mimo téma a b) když se někdo zeptá na kravinu, tak mu maximálně řeknou, že už se to někde řešilo, at si nastuduje, nikdo mu tam nebude psát, že je blb, protože si to nenastudoval.

Hodně zajímavý vlákno... Při čtení mě napadalo tolik postřehů, že je těžký z toho sesmolit nějakou kloudnou odpověď, co má hlavu a patu...

To, že úroveň TP není uplně nejzářnější, je fakt, nicméně nemyslim si, že by problém tkvěl v Poradně jako takové.. Problém je prostě ve stavu věcí tak nějak celkově. Jak už tu víc lidí psalo, je to zaprvé tak trochu zrcadlo naší nátury, zadruhé českou kulturou on-line komunikace celkově (běže na jekékoliv jiné fórum ("skvělým" přikladem jsou třeba "obyčejné" Novinky.cz) a v neposlední řadě i stavem "teraristiky" u nás v poslední době. To, že se tu množí dotazy o umořených zvířatek není tím, že nejsou dobře nastavená pravidla TP, ale že je něco zásadně špatně v přístupu a odpovědnosti široký veřejnosti ke zvířatům. To, že se lidi "blbě" ptaj, místo aby si něco sami našli, je smutná pravda, ale otázka je, jestli mazání těhle vláken něčemu pomůže (pořád tady jde hlavně o pomoc zvířatům, ne o to, udělat ze zadavatele co největšího blbce, popřípadě o jeho "potrestání" nějkou cenzurou).

Co se týče registrace podle jména a příjmení, tak to se doufám nestane.. Že by to nějak výrazně zvedlo úroveň, to bych si iluze nedělala - viz některé veřejné diskuze na fb. A mě osobně by to možná i od registrace odradilo, ne pro to, že bych si nestála za svými názory, ale prostě o takovouhle "lustraci" nestojim, ani na fb ani nikde jine svoje plné jméno nepoužívám, opravdu nepotřebuju, aby při zadání mojeho jména do googlu vyjel můj kompletní životopis.

-bez pardonu mazat vlákna o nesmyslech nebo duplicitní
-necenzurovat příspěvky uživatelů

Neprotiřečí si tohle trochu? A kdo určí, co je ten "nesmysl"?

k čemu bylo například vlákno hledám zvíře které nežere a nemusím mu svítit.

Já pěvně věřim, že k tomu, že přesvědčilo zadavatele, aby si zvíře opravdu nepořizoval.

děkuji, snad se něco ze strany admínu pohne k lepšímu(i když tomu sám nevěřím)

Myslim, že Admini tu jsou ti poslední, z jejichž strany by se mělo něco hýbat k lepšímu! Myslim, že ti si naopadk zaslouží obdiv za to, že tu na to mají ještě nervy a úroveň tu naopak drží na nějaké přijatelné úrovni. Pokud se tu ale budou množit podobný příspěvky, nedivila bych se, kdyby to tu zabalili i oni - viz příspěvek od Aurifer.

toto je bezpardonu příspěvek řádného čecháčství se vším všudy! Hlavně nikam neuvádět svoje jméno, když s někým komunikuješ na jiných zahraničních forech, tak jsi jen pod svojim jménem, proč? Protože moje jméno není ničím pošpiněné je dobré, tak at dotyčný hned ví s kým mluví a může ostatním jen doporučit. Proto se používají pravá jména. Třeba Venomland se nezaregistruješ, když si budeš dávat přezdívku hogofogo, chápeš? Když mě někdo podělá, chci jmenovitě vědět o koho se jedná a naopak když jsem s někým spokojený, tak vím na koho se znova obrátit.

jinak co toto je proboha za blbost nevím jestli to psal Vilém nebo Lilek, že je třeba poradit dotyčnému aby mu zvířátko neumřelo, ano to sice každého bude mrzet, ale ony základní poznatky a všechno okolo se zjištují předem a ne až po koupi!

Neprotiřečí si tohle trochu? A kdo určí, co je ten "nesmysl"?

ne neprotiřečí kdyby ses nad tím zamyslela. Protože když je to hovadina na pátou, tak se to má smazat. Když tam někdo ve vlákně někomu vynadá do trotlů, tak se to mazat nemá, protože člověk co tam napíše si zatím stojí a má se právo bránit a ne aby tady do toho někdo zasahoval, že se řeklo nebo nadalo vulgarismem, ano jsem pro body - za vulgarismy když překročí nějakou kvotu ban na týden...

Já pěvně věřim, že k tomu, že přesvědčilo zadavatele, aby si zvíře opravdu nepořizoval.

nemůžu si kupovat motorku, když neumím drřet rovnováhu, asi tak...

tu naopak drží na nějaké přijatelné úrovn

kdyby to bylo na přijatelné úrovni, tak se tady někteří neozýváme...

Trvat na skutecnem jmene je kravina, neb kdyz budu chtit vygeneruju si jednim kliknutim kompleti identitu se vsim vsudy: http://cs.fakenamegenerator.com/gen-male-cs-cz.php Podstatne je nebyt anonymem. Je jedno jestli nekdo vystupuje na foru jako Frantisek Omacka nebo Lucifer, podstatne je ze pise porad jako Frantisek Omacka nebo Lucifer, a tim si postupne buduje sve alter ego - v dobrem i zlem (a tomu by treba pomohlo nejake hodnoceni jak pise VilemC)

No, hájit se před tebou nijak nehodlám, jen pár postřehů:

toto je bezpardonu příspěvek řádného čecháčství se vším všudy! Hlavně nikam neuvádět svoje jméno,

Hlavně že ty tu pod jménem registrovaný jsi, viď?;)

základní poznatky a všechno okolo se zjištují předem a ne až po koupi!

Tak tady se vzácně shodneme a myslim, že nikdo, kdo do tohle vlákna něco přispěl, to v žádnym případě nepopírá.
Nasrání nad tim, že si člověk pořídí zvíře a ví o něm uplný prd, a probere se, až když je zvíře skoro mrtvý, je naprosto na místě. Ale smazat vlákno kvůli tom, že to měl zadavatel vědět dávno, mi prostě přijde jako trochu krátkozraký.
Naprosto chápu, že většina "zkušených" už prostě nemá nervy stokrát omýlat jednu věc, a pak si ještě od uraženýho začátečníka-břídila vyslechnout nějký moudra na svojí adresu. Ale pořád se často najde někdo, kdo ty nervy na rady má a třeba fakt někomu pomůže.
A tady bych chtěla jmenovitě a opravdu hodně poděkovat LUCIFERovi za jeho uplně svatou trpělivost se začátečníkama! Pevně věřim, že jeho snahy už pár zvířat zachránily:)

kdyby to bylo na přijatelné úrovni, tak se tady někteří neozýváme...

Ja jsem psala, úroveň není nejzářnější, chtěla jsem jen říct, že chyba modů to rozhodně není. A kdyby tu oni nebyli, bude mnohem hůř.

Jinak ty návrhy s tou Karmou atd. mi přijdou docela dobrý.

ne neprotiřečí kdyby ses nad tím zamyslela. Protože když je to hovadina na pátou, tak se to má smazat. Když tam někdo ve vlákně někomu vynadá do trotlů, tak se to mazat nemá, protože člověk co tam napíše si zatím stojí a má se právo bránit a ne aby tady do toho někdo zasahoval, že se řeklo nebo nadalo vulgarismem, ano jsem pro body - za vulgarismy když překročí nějakou kvotu ban na týden...

Ale ano, protiřečí, protože slovo cenzura neznamená pouze zamazávání vulgarismů. Slovo cenzura má širší pojem a patří tam právě i to mazání. Když to vezmu z historie - za dob protektorátu Čechy-Morava bylo všechno také cenzurováno - pokud byla v písemném projevu, který měl vyjít v novinách, například zmínka o Anglii, myslíte, že zamazali jen slovo "Anglie"? Ne, prostě ten článek nevyšel - byl vymazán, zničen, poslán do propadliště dějin. Je to příklad z hisorie a Anglie není samozřejmě vulgarismus - cenzurována byla (a mnoho dalších jiných věcí) proto, protože se to nacistům nelíbilo, ale pricip cenzury je zde pěkně znázorněn.

nemůžu si kupovat motorku, když neumím drřet rovnováhu, asi tak...

To se pletete - dle zákona Vám jakékoli postižení nemůže zabránit v koupi čehokoli - můžete koupit dům, auto, motorku... Jedinný případ, kdy je postižený zbaven tohoto (a i jiných práv) práva je ten, kdy je postižen mentálně, a to natolik, že je zbaven svéprávnosti (což je u ztráty rovnováhy, kterou nelze ztratit, nemožné). Motorku si tedy koupit můžete i s tínto postižením, problém je ale v tom, že nezískáte řidičák, takže koupit ano, řídit ne.

za dob protektorátu Čechy-Morava bylo všechno také cenzurováno - pokud byla v písemném projevu, který měl vyjít v novinách, například zmínka o Anglii, myslíte, že zamazali jen slovo "Anglie"? Ne, prostě ten článek nevyšel - byl vymazán, zničen, poslán do propadliště dějin. Je to příklad z hisorie a Anglie není samozřejmě vulgarismus - cenzurována byla (a mnoho dalších jiných věcí) proto, protože se to nacistům nelíbilo, ale pricip cenzury je zde pěkně znázorněn.

Co je zase tohle za propagandistickej blábol?

nejseš ty z Česka?

to sice můžeš ale bude ti ke kulovýmu, nebo se rozsekáš ty i motorka.

zase tu máme tu matičku Anglii, tam se dělá všechno nej a v USA tam je blaze, tam je demokracie a chrání se světový mír! :-D

Když to vezmu z historie - za dob protektorátu Čechy-Morava bylo všechno také cenzurováno

nezažil si to dvakrát?

Mužete mi říct co po nás moderátorech vlastně chcete,když se nedokážete bez hádaní domluvit ani v tomhle vlákne.Chcete tu venomland nebo jak se to jmenuje a chováte se tu jak parchanti.Začínám pořád víc věři tomu,že ta poradna opravdu bude taková,jak se budete chovat vy.My moderátoři jsme tu jen jako pozorovatelé a né aby jsme nad váma stáli s bičem a pořád někoho buzerovali.No to není čas ani nálada.
Děláme to ve svém volném čas a když máme chvilku,tak bychom jí rádi strávili klidně a né tu řešit ty žabomyší války vo hovně.Sám nechápu,proč se každý musí vyjádřovat ke všemu.Sám už jsem přestal chodit radit,protože mě to unavuje.Fotky taky nedávám,ikdyž mám co ukazovat a kdybych se včera kvuli Lumovi neutrhnul z řetězu,Tak jsem sem žádnou fotku nedal.Protě mi to tu už za to nestojí.

Dík.:-D
To je právě ten důvod proč sem nechodim.Na fejsu se mi ještě nestalo,že by na mě někdo vyrukoval.Jsme tam na sebe slušný,chválime si fotky a perfektně si pokecáme.Za mě palec nahoru.
Proto tam taky dámám skoro každej den fotky a je pořád o čem mluvit.Prostě tolerance a úcta,to je to co dneska mladejm chybí a taky taky.;-)

Panove, ono se nezmeni vubec nic. Lidi kvuli zmene fora, jiste zacnou studovat zvirata pred koupi a prestanou se hloupe ptat.. ;-)
Takze je to sumak. Me se na Fejsu taky celkem libi, i kdyz sem se tomu leta branil a mam tam dobry prehled. Sem obcas nakouknu, obcas vybuochnu, obcas poradim, ale holt se tu uz moc nedozvim, protoze chovam neco jine, nez chamika ci vousatku. Ale porad tady je jeste par lidi, na kterych mi zalezi... A poradna jak zacinala, uz mozna nikdy nebude, pac jak sami zminujete je teraristika masovou zalezitosti a s tim se neda delat vubec nic.. Takze se nam tu takove vlakno jiste za par mesicu, ci rok objevi zas..

Lumo, UV pekne, u me dobry :-D

pac jak sami zminujete je teraristika masovou zalezitosti a s tim se neda delat vubec nic..

Ale dá.
Až zaúřaduje EUšiml a zakáže to, tak potom teprv budou mít takovýhle internetový fóra jen opravdu zapálený návštěvníky, kteří budou vědět o čem mluví a navíc to bude takovej underground. Šifrování, různý tajnosti, tajný srazy a ještě tajnější kšeftíky, policejní razie, soudy... Kurňa, už aby to bylo :-D:-D

Cejno, ja se obavam, ze pokud EUsiml neco zakaze tak to bude chov zvirat, kterych populace se vyskytuji v prirode. Povolen bude pouze chov barevnych mutantu, pac to preci nejsou "normalni" ohrozena zvirata (mam pocit, ze loni podobny navrh uz byl)... Vysledek bude to ceho se boji Epanterias - populace v prirode jednou zmizi vlivem lidske cinnosti, v terkach nebude zadny zachrany chov a pak si muzem vysazovat mutantiky, jejichz sance na uchyceni je 0%...

Nicmene, klesajici trend zajmu o relevantni info pozoruju dlouhodobe a optimizmem me tato valka s vetrnymi mlyny prilis nenaplnuje. Zehranim si ale nepomuzem - doba se zrychlila, lidi si zvykli info najit hend na prvi strance googlu (pokud ho vubec pouziji) a cas je preci drahy - proc ho marnit hledanim... FAQarna taky nepomaha - zacatecnicke dotazy se opakuji s zeleznou pravidlenosti...
Jedna vec je davat navrhy adminum a modum, nicmene vzhled, struktura a fungovani stranek nezavisi od nich, ale od toho na cem ty stranky jedou... Oni muzou pouze zprisnit dozor, usmernovat diskutujici atd... Mozna by to za to stalo - ovsem kazda akce vyvola reakci. Na 1 foru, kde delam admina uz nejaky delsi cas praktikujeme utinani duplicitnich vlaken a blabolu co nejdrive po jejich zalozeni - s tim, ze se tam da tradicni odkaz na HLEDEJ (v pripade duplicitni temy), nebo link (pokud je dotaz smysluplne polozen). Navzdory tomu, ze to je dano i v pravidlech fora (admini a modi se nimi ridi) jsme v drtive vetsine napadani spravami typu: jak si dovolujete zamykat/mazat moje tema, jste arogantni parachanti co nemaji zajem pomoct memu zviratku, hrajete si na bohy, atd... Po odeslani odpovedi s odkazem na pravidla se dotycny jiz malokdy objevi na foru znovu. Jistym zpsobem si tak forum drzi jakousi uroven prehlednosti (coz je hlavni duvod zamykani vlaken a mazani OT prispevku v jiz existujicich), nicmene druha strana mince je to, ze petkari a zacatecnici jsou eliminovani, chovatele co maji co rict prispivaji mene a forum se rozviji pomerne pomalu... Priklad adminovani pro inspiraci byl prave na zahranicnich forech, kde se lidi proste pravidly ridi, admin/mod je tam za "cenzora" (na nekterych dokonce funguje schvaleni prispevku adminem - zdlouhave, ale prakticke) a forum je prehledne... Vsichni tuhle praci delame ve volnem case, zadarmo, vdecnosti necekaje (spise naopak), ale jak se rika - 1000x nic usmrti i slona... A tak se nedivim, ze i admini a modi uz radsi neprispivaji a radsi ze stinu mazou a zamykaji...

Takze otazkou zustava jak nalozit s navrhy co tu padli. Mne vychazi realne jen 2 moznosti: 1) nechat to byt a smirit se s tim jak to je, pac petkaru a "individui" je drtiva vetsina a chteji si proste pokecat a slyset, ze kyblicek z plastu je lepsi nez drahe terko, pac je preci ruzovej a oni maji to zviratko mocinky radi... Nebo 2) nasadit metodu cukru a bice a nekompromisne mazat a zamykat a odkazovat na jiz zalozena vlakna a temata, s tim, ze lidi budou rencat, ale uroven bude uspokojiva...

Ne protektorát jsem nezažil, ale takové základní věci, jako cenzura se učí na ZŠ a nenašel jsem lepší vysvětlení - bohužel, poněvadž i základy historie se na ZŠ učí a tam cenzura a protektorát patří.

to sice můžeš ale bude ti ke kulovýmu, nebo se rozsekáš ty i motorka.

To jo, ale koupit si ji můžu, stejně tak i lidé, co si kupují teraristické zvíře - mohou si ho koupit, přestože o něm nic neví - to je jejich věc a nikde nic to neomezuje...

Jak tak koukám, úroveň TP klesla hluboko pod bod mrazu a už vím čím to je - není to tím, že by někdo zadával "blbé" a duplicitní dotazy, ale chováním některých (nebudu jmenovat), členů, kteří mají potřebu tyto dotazy neustále kritizovat, nadávat zadavateli a zesměšňovat jej. Já jsem vyjádřil svůj názor slušným způsobem tak, abych svým nesouhlasem nenapadl názor (a pisatele), kterému vyjadřuji nesouhlas. Tento názor by měl být ostatními také respektován, ale to se neděje. Názor i pisatel je zesměšněn, na pisatele pak často směřují nadávky... Pak se nemáte divit, že je TP na nízké úrovni... :x:

A kdo ti kde nadává?
To, že s tebou někdo nesouhlasí, je taky jeho právo. Těžko můžeš očekávat, že kdyš budeš překrucovat historická fakta, tak s tebou bude každej nadšeně souhlasit. strašení nacismem na dospělý, vzdělaný lidi funguje pramálo. Navíc namontovat nacismus na debatu o fungování TP, je tak nějak celkově mimo.

To, že si někdo bude hrát na strašně vážnýho, legraci potírajícího morouse, z něj neudělá lepšího teraristu a ani člověka. Nepomůže to ani vylepšit povědomí o teraristech, který spousta nezasvěcených lidí vnímá jako nějaký divný, uzavřený šílence, který se o ničem jiným než o zvířatech nedovedou bavit.
Trochu nadhledu by to chtělo ;-).

Nehraju si na vážnýho morouse, ani nemám nic proti debatám o čemkoliv ;-). Jenom si prostě myslím, že tohle je bohužel přesně ten důvod, proč hodně lidí přestává TP sledovat, protože se tu v každém druhém vlákně řeší věci, které s daným tématem naprosto nesouvisí. Je přeci uplně jedno, jestli to je míněno vážně, nebo ze srandy, podstatou je, že si někdo dohledá vlákno, které má v nadpise "agama vousatá" a po pár minutách čtení zjistí, že se ve vlákně řeší jak byla vydařená pařba na minulé burze. Pak se těžko můžeme divit, že lidi kladou stále stejné dotazy na věci, které se tu již xkrát probíraly, protože nikdo nemá náladu pročítat vlákna, ve kterých je polovina příspěvků k uplně jinému tématu. Neříkám, že se tu nemůže klábosit o čemkoliv, ani neříkám že to tak je vždycky, navíc jsem si zmíněný příklad vymyslel, většina z nás však předpokládám ví, co mám na mysli.

Jestli chci, aby se tu ve vláknech řešily seriozní věci, aby se lidé neptali na kraviny, aby si informace dohledali a pak se teprve případně ptali, musím se podle toho chovat i já a nedělat tu z toho tlachárnu, kde musí člověk strávit 5 hodin pročítáním nekonečných diskusí o ničem, než se k nějaké informaci dobere.

Všichni tu očekáváme, že někdo z adminů, případně modů tuhle diskusi bude číst a pokusí se z toho něco aplikovat, aby se tu situace zlepšila. Nejsem si jist, jestli je tohle zrovna způsob diskuse, která je přesvědčí, že by něco měli udělat ;).

Přesně! Polovina vlákna byla o námětech, návrzích, vylepšeních a tak podobně, ale druhá polovina už je jen zbytečné tlachání.

Ještě jedna poznámka, autor zakládající vlákno by měl být po nějaké době upozorněn, zda je již na jeho dotazy odpovězeno a zda by se vlákno nemělo uzavřít.
To si myslím, že je i tento případ.

Jestli už se dostalo tázajícímu odpovědi, kterou potřeboval, snad musí posoudit on sám. Pak vlákno označí za vyřešené. To může udělat taky sám už teď. Pak by možná bylo dobrý, kdyby se po nějaký době, řekněme 3-5 dní, od označení vlákna za vyřešený, vlákno samo automaticky uzamklo. Tím by se předešlo i nesmyslným reinkarnacím třeba pět let ukončených vláken, většinou opět nějakým duchaplným příspěvkem neregistrovanýho pisatele...
Edit: V návaznosti na to označování a zamykání vyřešených dotazů mě ještě napadla jedna možnost.
Vyplnění předmětu při zakládání dotazu je povinný už teď. Ale mohlo by se to technicky pořešit tak, že by vyplnění předmětu byl první krok při založení vlákna, pak by mohlo následovat tlačítko "ověřit" nebo třeba "hledat". Po jeho stisknutí by se prohledala databáze již vyřešených dotazů, podle slov zadaných v předmětu. Následně by se všechna relevantní vlákna zobrazila tázajícímu.On by si je přečetl, našel odpověď a v podstatě duplicitní vlákno by ani nezaložil. Zrovna tak by se mohla kontrolovat slova v tom předmětu. Např. Když tam někdo napíše dotaz, help apod, tak by mu vyskočila hláška ať předmět vyplní normálně, že tato slova použít nelze. Nebo tak něco. To by zase ulehčilo práci modům s opravováním podobnejch hovadin.

S tímhle v podstatě souhlasím. Jenomže, aby se debata mohla stočit někam jinam, tak to někdo musí začít. Když někdo do vlákna o zlepšení úrovně TP začne motat nacisty ( a ještě takový hovadiny) musí se počítat s tím, že to nějakou odezvu vyvolá. A právě o tom to je. Kdo to sem napsal? Neregistrovanej návštěvník.... Už tady několik lidí navrhovalo aby sem nereg. nemohli přispívat. Tím by nejspíš nevznikla ani ta následná debata, která tě přinutila reagovat. To je to, co navrhuje Bergi. Nëumožnit psát příspěvky nereg. uživatelům. A když registrovanej uživatel začne psát blbosti, okamžitě je mazat, vlákna zamykat, uživatel banovat. Pak nemůžou vzniknout žádný OT diskuze. Je to prostě zákon akce a reakce...:-)

přesně jsi mi to ukradl od huby ;-) toto je sekce pokec a debata, tak at každý plká a kecá, v tom problém nemám. Zde může být i něco směšného na zamyšlení, mimo teraristiku proč ne.

ale základ je když otevřu poradnu a tam z první strany vláken je deset typu agamka nepapá, chámik padá, varan nežere pomeranč.... přijde mě to na smazání ihned. Akorát to kazí reputaci a dotyčný co sem zavítá a má zejem, byt i začátečník, tak jde do háje, protože byt i začátečník ví tyto základní blbosti.

petkaři at si založí blogísky a tam debatujou jestli bude mít želvička zelený nebo žlutý domeček.

pochlubte se terária bych viděl takto: http://venomland.forumotions.net/t3773-my-winter-p roject

nebo takto: http://venomland.forumotions.net/t5197-snake-room- and-any-animals

ale ne takto(toto mazat, protože to nemá s pochlubte se nic společného): http://tera.poradna.net/file/view/15271-s6303366-j pg nebo toto: http://tera.poradna.net/file/view/15590-snc01646-j pg

v tomhle je tak určitá úroven, která by se měla vyžadovat.

toto není že jakou si lidé poradnu udělají, takovou ji mají, toto sem nepatří(je to jen jako příklad, je toho tady spousty co tady nepatří) a to je bez diskuze jasná věc.

pak když se bavím s jinými teraristy a zeptám se jestli zde zavítali nebo chodí, tak je odpověd ne a jako důvod cituji" hovno se tam dozvím, ničím si tam nerozšířím obzor a chodí tam zabedněnci a prudí"

já si dovolím jen pohled "zvenčí" (teraristiku nepěstuji a sem chodím jen když se ukliknu).

Uvědomte si prosím, že sem chodí jak začínající "elévové", tak "profíci". Je zcela jasné, že začátečník bude mít jiné (a třeba směšné) dotazy na věci, které profík bude pokládat za nesmysl nebo směšnou věc. A chápu, že číst nesmysly nikoho dlouho bavit nebude - sám mám čas od času podobné pocity na PC větvi. Je několik variant jak to řešit, udělat si "klub profíků" a zhynout na vlastních vavřínech na vzájemné poplácávání po ramenou, nebo z toho udělat žumpu ala novinky.cz, kterou nikdo neřeší. Anebo se to snažit držet někde na střední cestě - excesy netolerovat, ale zároveň začátečníkům trochu pomoci (od toho je to poradna, kdy zkušenější pomáhají těm slabším). Tím si zároveň můžete "připravit" rádce, kteří budou pomáhat těm, co začínají úplně od nuly a zvládnou "základy" a "profíci" se mohou realizovat na opravdu zásadních tématech. Takto to třeba funguje na PC poradně, a i z tohoto důvodu byly zavedeny hvězdy, aby bylo jasně vidět, čí odpovědi mají větší váhu..

Předpoklad je jediný - základní míra tolerance, protože řešení je téměř vždy vícero. (navzdory tomu chápu, že nidko není z dubu a i já na některé lidi reaguju hodně expresivně)

P.S.: úroveň poradny závisí nikoli od dotazů, ale od kvality odpovědí (a částečně úrovně modů). A to nemá nic společného s mírou návštěvnosti nebo počtem "blbých příspěvků." A jak je mé oblíbené rčení: Rada není odvozena od slova "vyřešit", ale "poradit"

edit: možnost vložit příspěvek neregistrovaným chápeme jako možnost položit dotaz komukoli, jako jakousi "demoverzi" Poradny. Je to pro nás spíše vlastnost, která dělá po technické stránce problémy, nicméně v zájmu svobody a plurality jsme se rozhodli ji implementovat.

Tak nejak, je to "poradna", tak sem prijde nekdo kdo chce - kupodovi - poradit. A to bude - kupodivu - nejcasteji nekdo kdo nema dostatek zkusenosti, je laik. Ze je to dokolecka to same? Ano, je - proto byl treba ne zrovna spatny navrh na zvyrazneni FAQ (a jeho rozsireni). Osobne bych to spojil s povinnou registraci kde by v prubehu ni byl registrujici se na ni smerovan. Nechat povolene psani anonymum je cesta do pekel. ( me muzete verit. ;-) )

chlapci nezlobte se na mě ale dotaz jestli agamka může běhat po pokoji nebo jestli želvičky mohou být ve 12 stupních venku mi nepřijde normální, na to se nemusím ptát, stačí uvažovat jako člověk! Když se jich budete zastávat tak to bude jenom horší, toto není teraporadna nazvěte to potom jinak ale s teraristikou to nemá nic společného. je vidět že to všem vyhovuje a pohnout se s tím nepohne, takže za mě to zamkněte a další diskuze je o ničem a poroučím se.

A teď to vem z mého pohledu: moje děcko dotáhne želvu. Nic o tom nevím, děcko má <10 let a želvu dostalo darem od rozpustilých a poťouchlých prarodičů. Takže prvoplánová péče přechází na rodiče. Já jsem ajťák, dokážu s elektronikou celkem divy, mám rád psy, ale o teraristice vím kulové s přehazovačkou. Budu hledat (možná blbě, možná jsem fakt úplně mimo) "první pomoc." Mám ve zvyku se slušně zeptat (i když jako ajťák napřed použiju google), a čekám slušnou odpověď, minimálně s nasměrováním typu "už se to tu řešilo, hledej xyz"

Myslím si prostě jen, že byste měli rozlišovat mezi "naprostými amatéry" a "prudiči."

Nemysli si, že tě nechápu, stejné pocity mě čas od času u některých lumenů chytají na PC větvi taky.

Já řádím v PC větvi a je to podobné, jako když se na tam něco ptá úplný začátečník s počítačem. Co zběhlým přijde jako stupidita, je pro neznalé problém. Myslím si, že je poradna je na to, aby se v ní poradilo zejména začátečníkům, kteří si ji najdou přes vyhledávač.
Místo toho, jestli je něco normální je podle mě lepší normálně odpovědět, nebo vůbec.
Já třeba zase netuším, co je to ta agamka, natož jestli může někde běhat. Tak, jako zkušený terarista nemusí vědět, co to je třeba margin. Každý ovládá něco jiného.

petkaři at si založí blogísky a tam debatujou jestli bude mít želvička zelený nebo žlutý domeček.

Názorná ukázka toho, co se stane, když se sdruží halda začátečníků, z nichž některý si po dvou měsících myslej, že mají na chamíčky patent a radí ostatním, jsou některý facebookový skupiny. Když to tam čtu, tak si pak řikám - díky bohu za Poradnu!

A to, že je tu denně x dotazů od začátečníků, který netušej, proč nemůžou mít dva chamíčky chlapečky v jednou terárku, nemluví ani tak o tom, kam se řítí TP, ale kam se řítí teraristika jako taková. Bohužel.

z první strany vláken je deset typu agamka nepapá, chámik padá, varan nežere pomeranč.... přijde mě to na smazání ihned. Akorát to kazí reputaci a dotyčný co sem zavítá a má zejem, byt i začátečník, tak jde do háje, protože byt i začátečník ví tyto základní blbosti.

Bergi a ted mi uprimne rekni,kde i takove zakladni znalosti maji ziskat?? Kdyz slysim jake bludy vykladaji "radoby" experti ve zverakach nebo jake extremy se daji vycist prave na ruznych blogach,tak se clovek nestaci divit. Pokud se clovek zepta slusne i na naprostou hloupost,nevidim duvod neodpovedet. At uz tady nebo soukromne treba pres email.
Konkretne ja jsem loni taky otravoval lucifera,kvuli hloupostem a taky mi slusne odpovedel.

Me prijde,ze ty by jsi s TP,nejradsi udelal extra tridu kde by se resili jen top zvirata.Treba se pletu,ale budis ve me dojem,ze ten kdo chova,ted placnu treba v.prasinus nebo ruzne kobry je neco vic nez clovek co ma guttky nebo vousatky. A pritom si myslim,ze spousta lidi ani nestoji o to,chovat neco jineho nez obycejne druhy a budou o nich vedet prvni posledni a nezalezi snad na tom,jestli je to bezne zvire k dostani za par stovek nebo unikat za tisice ecek ...

tady nikdo nechce nic selektovat na drahý a vzácný zvířata. Zase pochopeno špatně zase jen obhájit že to přeci není pitomost. Zeptat se na tyto hlouposti je špatně. Taky se přeci nemusím ptát, musím oblíct svoje děcko když se venku ochladí nebo může pořád běhat v kratáskách a cachtat se u vody? To je to samé. Nepřijde ti to ujeté?

Bergi a ted mi uprimne rekni,kde i takove zakladni znalosti maji ziskat?

literatura, internet, chovatel....stačí? (a rozlišit blogísek nějakýho trouby od kvalitně propracované stránky chovatele, zas tak těžké není)

rozlišit blogísek nějakýho trouby od kvalitně propracované stránky chovatele, zas tak těžké není)

Ne tak docela- běžný člověk, co se snaží něco vygooglit a ví o tom houby, protože je začínající začátečník prostě nerozliší, jestli na tom a onom blogu jsou něčí cinty nebo ho opravdu napsal chovatel se zkušenostmi. Páč některý cintal píše jako vysokoškolský profesor a jiný chovatel- profík jako nemtudum maďároš, protože líp psát neumí. Schopnost psát, aby to mělo hlavu a patu a nějakou formu totiž vůbec nesouvisí s tím, co dotyčný člověk ví nebo umí. Další věcí je to, jak blogeři s oblibou vykrádají a kopírují jiné weby, aby si to naprskali na svůj, tak se pak na 1000 webech člověk dozví 1000x tutéž 3,14čovinu, což v člověku, který se nezamyslí nad tím, jak principy tvoření blogů běžných uživatelů fungují musí nutně evokovat pocit, že když se to píše všude, tak je to pravda.

A kdo ti kde nadává?
To, že s tebou někdo nesouhlasí, je taky jeho právo. Těžko můžeš očekávat, že kdyš budeš překrucovat historická fakta, tak s tebou bude každej nadšeně souhlasit. strašení nacismem na dospělý, vzdělaný lidi funguje pramálo. Navíc namontovat nacismus na debatu o fungování TP, je tak nějak celkově mimo.

Já jsem nenapsal: "všichni tady nadávají pisatelům, se kterými nesouhlasí", ale "...Názor i pisatel je zesměšněn, na pisatele pak často směřují nadávky...". - Na pisatele pak často směřují nadávky - to neznamená "zrovna tady mi nadávají", bylo to myšleno obecně.

Ano, vyjádření názoru je právo každého a pokud vím, nikde jsem nepsal, že mi vadí, že se mnou někdo nesouhlasí. Já názory jiných respektuji. A navíc - nikdo nevyjádřil nesouhlas, pokud si to znovu přečtete, zjistíte, že se na toto vysvětlení sesypalo jen zesměšnění. Ani mi nevadí to, že někdo zesměšní onen názor - pokud ho to pobaví, tak proč to nenapsat, že se zasmál, ale vadí mi zesměšňování pisatele.

Uvedl jsem tento příklad, protože mě jiný, srozumitelný nenapadl, ale příště, chcete-li, mohu něco zkopírovat z wikipedie, ono je to konec konců i snadnější.

A čím jsem "zdejší" lidi, prosím Vás, strašil? Pod pojme strašení nacismem si představuji poněkud něco jiného, než je zmínka o tom, že tady prostě byli a skoro všechno cenzurovali. Na toto téma jsem nic nenamontoval - uvedl jsem prostě příklad (vysvětlení) k věci, která zřejmě nebyla jasná a příklad něčeho a "namontování" (navození nového tématu) jsou dvě rozdílné věci.

Odpoviem za tym portalu www.poradna.net aj ked sa jedna samozrejme o moj subjektivny nazor.
Zvlastne pravidla pre tera poradnu? NIE.
Mame tu niekolko poradni, vsetky funguju pod rovnakymi pravidlami a myslim, ze funguju dobre. Su snad na tere nejaki zvlastni ludia, ze potrebuju specialne pravidla? Nemyslim.
Tera poradnu tvoria ludia, za tie roky sa myslim dokonca cast z nich uz odtialto aj odtrhla a zalozila si vlastnu poradnu (tusim uz, ale nefunguje) a o tom aka bude rozhoduje vacsina. Aka v skutocnosti je si netrufam tvrdit, kedze sem nemam dovod chodit.
Inac za mna osobne mam tiez negativnu skusenosti, ked som sa snad raz v zivote zapojil do diskusie v nejakom vlakne a ako antitertarista (kedze nemam k tomu ziaden vztah) som sa pokusal viest polemiku s odbornikmi, ktori vsak o to evidentne nemali zaujem a cele sa to skoncilo s pocitom, ze sem chodia dost neprijemni ludia. Smutne to bolo o to viac, ze mnohi z nich mali znak radcu alebo dokonca moderatora. Keby som fakt nejaky zaciatocnik na takuto poradnu sa uz asi nevratim.
To, ze moderatori a radci "vyfakovali" z poradni defacto svojho "nadriadeneho" (admina) by som este nejako prezil, tera mala vzdy urcitu davku autonomity, kedze az na krstneho otca tera poradne nikto z nas nema k teraristom blizko, ale celkom ma stve fakt, ze modi seru na poziadavku zapisovat a zdovodnovat bany v urcenom vlakne a svojim ignoranstvom mi pridavaju robotu, kedze ziadosti o unban musim riesit ja. Pritom banov na sa tere udeluje pomerne dost a jedine prispevky co som videl boli od Vipera.
Takze ak uz nejaky navrh tak by mohla odborna komunita (modi) zacat trosku viac spolupracovat s prevadzkovatelom servera, u ktoreho hostuju a osobne by som si zelal trosku ustreotvejsie chovanie voci uzivatelom.
Myslim, ze ked to realtivne dobre vieme na inych poradnach, ze to dokazu zvladnut aj samotni teraristi.

Super.. Konečně se vyjádřil i někdo z adminů.. Souhlas.. Taky si myslím, že právě ataky, často pak i za hranicí slušného vyjadřování, jsou to, co škodí poradně ze všeho nejvíc... Vtipné pak je, když za zlepšení úrovně bojují lidé, kteří atakují často.. Ať se na mě nikdo nezlobí, já tak to vidím.. Mnohdy se nerozlišuje, zdali je daný nešťastník malé dítě jdoucí si pro radu na (pro něj) zásadní otázku, nebo prostě jen člověk neorientující se v prostředí internetu (znám jich pár, kteří si nevygooglí ani seznam.cz, natož pak věci ohledně jejich problému), od prudiče.. Prostě to sejmeme z jedné vody načisto.. Já jsem rád za lidi, kteří dokáží uvažovat, najít, vyhodnotit, prostě poradit si.. Ne všichni ale tací jsou..

Příklad, kdy jsem byl lehce zpruzen na smartmanii já - hledal jsem info mezi telefony, ačkoli jsem před 20ti lety vycházel elektronicky zaměřenou školu, tak se v dnešních technologiích orientuji pramálo. Porovnával jsem různé přístroje, které jsem měl v nabídce a stejně jsem byl v pasti - zeptal jsem se tedy na názory odborníků.. Dostal jsem spršku (nutno poznamenat, že mnohem menší, než někteří zdejší nešťastníci).. Ono studovat info na netu leckdy k utvoření si nějakého úsudku nestačí. Konzultace s odborníkem pak dá mnohem více.

Já vím, spoustu lidí deptají stále stejné dotazy.. Já už taky kolikrát měl nedaleko k vyhoření.. A když si vzpomenu na moje první hloupé dotazy... Věřte, že jsem studoval hodiny v zaměstnání (tehdá to šlo) a hodiny doma a furt sál info.. A stejně se zeptal na trivialitu, protože jsem ji až tak úplně nepochopil.. Ruku na srdce, nebylo to tak i u Vás, kteří jste oproti dnešním holátkům již znalí matadoři?

Ano, z části je to lenora, navíc bez slušnosti, v některých dotazech.. to je holt daň době.. Nevidím ale cestu ke zlepšení v represích kvůli každému, pro nás hloupému dotazu..

Spousta lidí odešlo, že vyhořelo, nebaví je řešení takových "banalit". Spousta ale i kvůli chování diskutujících samotnému.

fleg - dřív jsem zapisoval bany, pak se na to vyprd.. Přiznávám. Kdybych věděl, že tím někomu ztěžuji práci, tak bych to řešil jinak. (mimochodem spousta banů odkazů na určité stránky, třeba se sexuální tématikou, se snad ani popisovat nemusí, pravda, tací si nepřijdou žádat o unban)

K tym banom sa ani radsej nevyjadrujem, vedel by som par nezmyselnych pripadov uviest,ale na co aj. Ty ludia by tu aj tak viac nepachli. Ono ani zdrava kritika obcas nie je zla, no nebodaj kritika padne na "znamych" miestnej komunity (hoc je to "babrak" a kriticky pohlad obcas nezaskodi), sup BAN !! No a ze pre zmenu "miestny" clen v prispevku doslova vynada, pouziva vulgarizmy je uplne normalne, samozrejme bez nasledkov ( nevadi mi to vobec,poukazujem na momentalny stav, uroven, dovod preco mnoho ludi tu zmyzne bez stopy..).
Taktiez rozdavanie hviezdiciek "radca" u niekoho ma pobavilo, ved preco nie, je kamarat, no aj ked od radcu ma este daleko. Ved s hviezdou radca, by tu mal byt fundovany odbornik, aspon s lahkou znalostou gramatiky.
A skoro kazda diskusia sa tu meni na "pokec" miestnych par kamaratov!
Preco aj nepokecat, no co tak urobit im sekciu vseobecna diskusia a tam by si popisali??
Som tu kratko, no zatial nadobudam presvedcenie ze stracam vazne cas, ako mnoho predomnou..

Tohle jsem přehlídl, tak reaguju až teď.
Proč nejsi konkrétní? Kdo byl kde zabanován za to, že kritizoval něčího známýho? U koho ti ty hvězdy tak vadí? Jen jestli to není tím, že jí sám nemáš a projevuje se u tebe klasická česko-slovenská vlastnost... Tak si napiš nějakýmu modovi ať ti jí přidělí. A klidně ať ti dají tu mojí. Na takových, s prominutím, blbostech opravdu nelpím.

Myslim ze je to jedno uplne, pointa je ze dost ludi vie o com pisem..a myslim ze toto tu aj viac krat odznelo, rodinkarstvo,..A vazne, jedine co mi chyba uz k uplnej spokojnosti, je na tomto fore hviezdicka ( hlavne ked coskoro idem asi o dum dal..). Tak tip na cesko-slov. vlastnost nesadol.

Jenom bych možná na základě této diskuse poprosil, jestli by tady nešlo zavést pro registrované ty hvězdičky, aby se odlišilo čí rada má jakou váhu.

To samozřejmě šlo. Respektive hvězdičky jsou zavedeny a záleží na moderátorech a adminech, komu budou uděleny (případně komu budou odebrány). Své k tomu samozřejmě mají co říct i uživatelé - respektive pokud máte nějaký tip na někoho, kdo by si takovou hvězdičku zasloužil, sem s ním. :-)

Aha, tak to jsem to asi nepochopil, to se omlouvám. Já měl na mysli takové to hodnocení, že zadavatel dotazu může kliknout bodové ohodnocení u každé odpovědi jak moc mu pomohla a podle toho se autorovi odpovědi/rady automaticky nějak sčítají plusové body a podle toho ve finále získá nějaké ohodnocení.

To fleg: upřímě, co přesně tě překvapuje na tom, že tě tu lidé, kteří o dané problematice něco vědí jak píšeš "vyfakovali" za příspěvky založené na tvé naprosté neznalosti dané problematiky a tvých zcela mylných doměnkách? Myslím, že se jednalo o toto vlákno. Kdyby ses nevyjadřoval k věcem, ke kterým dle vlastních slov nemáš žádný vztah a tudíž o nich ani nic nevíš, tak by tě tu určitě nikdo nevyfakovával...

Myslím, že obecnou úroveň fóra nesnižují zdaleka jen vulgarismy, hloupé dotazy, arogantní chování atd. Ale i nefundované reakce lidí na témata, o kterých nic nevědí. Bez ohledu na to, jestli ty reakce napsal začátečník při pokusu radit ve věcech, o kterých zatím nic neví nebo třeba MOD či ADMIN z jiné sekce, to je v daném případě uplně jedno.

Prekvapuje ma pristup miestnej komunity, respektive jej elity vo forme radcov a modov. Nejako som si totizto nevsimol, zeby sa ma niekto pokusal presvedcit, ze sa mylim nejako empiricky. Namiesto toho som odisiel s pocitom, ze ked nejdem s vrchnosotu som hned debil.
To, ze nemam k danej problematike ziaden vztah a nic o nej neviem neznamena, ze nemozem mat nazor a nevidim dovod preco by som mal odtialto odist so zlym pocitom, ze som blbec, ktory navyse nikto nicim nepodlozil.
Navyse to bola tema, o ktorej ani profesionalni chovatelia nemuseli vela vediet, pretoze kto vedecky sledoval deisatky generacii a porovnaval spravanie alebo kvalitu svaloviny? Preco by 30 generacia skrtica nemohla mat hypertrofovane svalstvo, pripadne potlacene lovecke geny, ked ich vsetkych zivili mrtvou koristou, ktoru napriklad nemuseli tak vyrazne skrtit alebo dokonca vobec? Ja som tak predsa nikomu neradil, vyslovil som podla mna logicku hypotezu, ktora neviem z akeho dovodu poburila zopar ludi a skoncilo sa to tym, ze som radsej odtial odisiel.
Takze co ma prekvapilo? Neustretovost ludi, neschopnost vies diskusiu a pomerne agresivne spravanie voci cloveku s inym nazorom. Btw moje prispevky sa opierali o genetiku a o histologiu a ja sa pytam, ci je niekto z vas odbornikom na tuto problematiku, alebo aspon vie uviest nejaky priklad, kde sa sledovali taketo veci, aby mi vyvratil moju teoriu.
Nemyslim si, ze aj ked su tu profesionalni chovatelia, ze konkretne o tejto problematike vedia viacej ako viem ja a to prave preto, ze to nikto z nich nikdy cielene nesledoval (pravdepodobne to ani nie je vzhladom na dlzku zivota cloveka mozne).

Asi takhle, ani ty jsi svoje dohady a teorie nepodložil žádným ověřeným argumentem. Třeba pokusem, kde by se po desítky generací sledovala a testovala zvířata krmená mrtvou kořistí, a který by dokázal, že toto má vliv na jejich schopnost lovit, stavbu těla, osvalení atd. Žádnou oporu v genetice a histologii jsem tam neviděl. Pokud máš nějakou studii, která dokazuje tvoje tvrzení, tak sem vlož odkaz.
jinak nech teraristiku teraristům a sám se věnuj, počítačům, kterým rozumíš. BTW ,na PC poradně se k naprostým laikům co pokládají nesmyslné dotazy, nechováte o moc líp. A když tě tam bude někdo, kdo neumí PC ani zapnout, přesvědčovat o svý pravdě, která bude naprostá hovadina, vsadím se, že tvá reakce nebude o nic mírnější než ta naše na tvé příspěvky.

Samozrejme, ze nepodlozil, ale vychadzam z podobnych experimentov, ktore vysledkami podlozene su. Slachtenim clovek dokaze u roznych zvierat potlacit jednu vlastnost a podporit inu. Genom zvierata sa teda meni. Logicky sa ponuka fakt, ze sa prirodzene bude menit genom aj takto chovanych jedincov.
Svaly mame vsetci v podstate rovnake a mal by si vediet, ze pri nepouzivani dochadza k hypertrofii svalstva. Had v prirode musi vykonat za den XY zmrsteni svalovej hmoty, cim ju posiluje a zabranuje jeho degeneraci.. Had v terariu vykona tychto pohybov radovo vyrazne menej, skora sa to blizi az k 0. Da sa povedat (nechytaj ma, ale za slovicka), ze sa aktivne pohybuje len ked sa ide najest (mozno rozmnozit;o)). Je opat logicke sa domnievat, ze svalovina hada chovaneho v zajati je vyrazne horsia ako toho vo volnej prirode. Je logicke sa domnievat, ze x-ta generacia takto chovanych hadov bude mat vyrazne horsiu svalovinu ako tie prirodne. Napriklad u cloveka sa treningom meni pomer cervenych a bielych vlakien pocas zivota, takze co este tak pocas niekolkych generacii, ze?
Nie nemam studiu, opieram sa o logiku a o to co viem o genetike a svalovine a moj nazor mi zatial nikto nevyvratil.

Inak na PC mame niekolkonasobne vyssiu navstevnost ako vy tu a tym padom aj vacsi pocet "pacientov" pri cca rovnakom pocte moderatorov ako mate tu. Netreba sa divit, ze im obcas rupnu nervy a nie vsetky ich reakcie schvalujem. Nicmenej 99% rekacii moderatorov na PC vetve je v norme, takze nie je dovod zasahovat (obcas im dohovaram;o)). A ked pride blbec, mod urazi blbca a blbec odide, tak je to dobre ajk pre nas, tak pre neho.

Budeš se divit, ale ono se klidně může stát, že had v teráriu toho naleze mnohem víc než ten had v přírodě. Had v přírodě tráví většinu času v úkrytu. Kdežto v teráriu bývá vystavován opruzování chovatele, který pravidelně kontroluje jeho zdravotní stav, předvádí ho kamarádům a známým...Zrovna je tady vlákno, jak regiuska ráda oblejzá celej byt aby se pak mohla schovat v komodě nebo za skříní. A proč? protože chce bejt v nějakým těsným úkrytu, kterej musí pracně vyhledávat, když jí její majitel, kterej tohle nechápe, neustále vytahuje a položí jí doprostřed místnosti a pak nadšeně sleduje jak se jeho vystresovanej had "radostně" plazí po pokoji.
Navíc jsme se všem v tom vlákně snažili vysvětlit, že had krmenej mrtvou potravou se chová stejně, jako když je krmenej živou. Jedák ji napumpuje jedem, nejedák normálně škrtí i mrtvou kořist, stejně tak, jako by byla živá. Takže jeho energetickej výdej i pohyb svalstva je stejnej.
S tím tréningem chceš jako tvrdit, že když se bude v rodině několik generací chlapů věnovat kulturistice, tak třeba pátýmu v řadě se narodí malej kulturista i bez cvičení? To jsem viděl zatím jen v komedii Tohle je Sparta, nebo tak nějak se to jmenovalo :-). Schválně trochu přeháním.
Navíc nemůžeš porovnávat plaza a člověka.
Asi by to fakt chtělo probrat u toho pivka (Až bude burza v holešovicích, přijď se mrknout a můžeš pak s námi zavítat do zlejch). Na tohle tady není prostor. A ani mě to moc nebaví psát to furt dokola :-).

Cejno myslíš, že ajťákovi, který si myslí (až je přesvědčen), že má svou pravdu, ikdyž o dané problematice neví ale lautr nic pomůží argumenty od někoho, kdo o tom aspoň něco ví? Ano, ajťáci pokud nejsou obézní, tak to jsou většinou týpci co mají ručičky a nožičky jako hůlčičky, bez jakéhokoliv svalstva. Pokud nechoděj do posilovny, ale těch je celkem minimum. Takže dotyčný panáček zřejmě usuzuje, že to mají všichni obratlovci stejně a nějak nepobírá, že různé formy obratlovců to mají různě. Ano, aktivní obratlovci jako je většina ptáků a savců to tak mají, v případě ryb jak které a obojživelníci a plazi jsou pravý opak- většinou se jedná o predátory (ale v podstatě se chovají stejně i převážně býložravé druhy), kteří se hýbou jenom když musí a jejich metabolismus a svalstvo je tomu uzpůsobeno. Při nepoužívání neatrofoje, atrofuje pouze při nedostatku potravy, kdy si z něj organismus v klidové fázi bere energii. A možná by dotyčného pána překvapilo i to, že svalstvo plazů a obojživelníků je přizpůsobené i tomu, plazi a obojživelníci dokáží schodit většinu svalové hmoty a pak ji po nasycení zase velice rychle nabrat zpět, aniž by u nich došlo k metabiolickému rozvratu jako v případě třeba savců. Jsou tomu prostě přizpůsobení, fungují jinak. Proto je nelze srovnávat. Ale to jsou věci, které člověk neví pokud se tím nezabývá a nelze je nijak z ničeho odvodit. Stejně jako polovina dalších věcí týkajících se biologie. Proto se k tomu nemají vyjadřovat lidé, kteří o tom nic nevědí, protože pak samozřejmě budou psát hlouposti. A okolí se k nim podle toho pravděpodobně zachová.

Teď budu znít asi jako barbar, ale ono se podle mě nedá srovnávat chování na ostatních poradnách - když si koupím počítač, nechovám se k němu "pěkně" nebo dělám nějaký hovadiny v oblasti poraden IT, PC, Kutilská, Právo, Hry, Ekonomická - tak uškodím maximálně tak sobě. Takže rádci to může být asi jedno ne?
Ale když si koupím zvíře, pak ho postupně utýrávám k smrti v nevhodných podmínkách, tak se vůbec nedivím, že tu někomu ujednou nervy a bude mě chtít zabít. To nemůže, tak mi aspoň napíše něco hnusnýho.
Jako co se stane, když si koupím hru a nejde mi nainstalovat/ neumím ji hrát - podle mě kulový... Poleju si klávesnici colou - hm, moje blbost. Je to stroj, nebolí ho to. Ale co taková agama, která se ani nenažere, přes pokřivenou tlamu a pomalu chcípe hlady a bolestma? Co takovej chameleon, kterej se za celej život nevyhřál, protože nemá na tý zácloně, kde sedí, žárovku? Neříkám, že si to tazatel vždy zaslouží, občas jsou odpovědi celkem síla. Ale občas to chápu, viz vlákna s IBD, různý dohady na téma chameleon a vodopád a jiný seky. Takže podle mě fakt nejde tvrdit, že tu rádci stojí za houby a jsou akorát arogantní, oproti ostatním poradnám.
například tohle: http://tera.poradna.net/file/view/13969-fotografie -0009-jpg

(A jo, bydlela jsem s ajťákem, taky ho asi bolel pohled na moje zacházení s počítačem, ale přesto se to podle mě nedá srovnat s utrpením toho nebohýho zvířete...)

Hej Bergi,jseš osvícenej inovátor,za mě by sis měl založit vlastní poradnu...co poradnu,spolek odborníků a expertů,tak trocha na styl Zemanovy vlády...akorát bys to jako nesměroval na Kreml,ale na ty zahraniční supermoderní servery pro experty,ať je laťka vysoko!
Sám by sis to moderoval a mazal a mohl bys z fleku mazat všechny votravný židáky a tak,popřemýšlej nad tím:-)

...máme tu jedno začínající vlákno...(Náhlá změna chování)...která ukazuje jak se dneska teraristí...jinak bych navrhoval,aby Módi sem napsali svoje telefoní čísla (povině) a zodpovídali dotazy telefonicky a zde by se diskutovalo a dotazovalo pouze zasvěceně...:-D

Omyl,drahý pane.Já si z toho dělám srandu...asi jste nepochopil...to je fuk(ne Fuck)...,ale vážně.Tuhle tu jeden chlapec dával dotaz na inkubaci vajec blavorů(chcete latinsky?) a nikdo nic,ani vy ne(ano,než psát pitomosti,tak raději vůbec)...všiml jste si někdy v poslední době o čem tu lidi píšou a co si navzájem radějí?Nebo to raději ani nečtete(já jen tak zběžně,ale nejsem Mod ani Rádce)...někdy bych i poradil,ale já raději dikutuji zočivoči...tak někdy :beer:

Váš přínos tera poradně je nula. A to je celý problém "Já si z toho dělám srandu" - ale proč? Na jednu stranu se tady fňuká, že jsou tu pitomosti a poradna nemá odbornou úroveň a na druhou stranu tu exhibují uživatelé, kteří si "dělají srandu".
Pokud vám vadí nízká úroveň poradny, začněte u sebe.

To je stejné. Každý by měl začít u sebe - včetně modů a samozřejmě včetně mě.
Poradna nebude lepší, když rádci nebudou radit, uživatelé užívat a moderátoři moderovat. Pokud se chcete jen zabavit, tak buď je tu kategorie Pokec, nebo existují vhodnější servery, než je tato poradna. Pokud chcete někomu poradit, pak jste tady správně. Nevím, proč se nahoře někdo ošíval nad tvrzením, že "Poradna je taková, jakou si jí uděláte" - tak to přece je! Je to komunitní web a dělá jej komunita. Pokud to bude komunita ochotná poradit, pak bude poradna fungovat. Pokud se ale původní záměr vytratí, nevzkřísí ho ani diskuze pouze registrovaných, ani registrace pod jménem a příjmením.
Jak možná víte, chystáme nový projekt, který nebude poradnou a možná i tam najdete místo pro zábavu.
Do té doby se pojďme alespoň pokusit pomoci těm, kteří o naši pomoc stojí.

Kurte,jste bezpochyby chytrej a rozumnej chlápek,tak víte,že kolikrát platí,že na blbou otázku,blbá odpověď(i od Rádců) a někdo to neunese a už se mydlej...pak vlákýnko,který by se mohlo odbejt dvouma třema větičkama naroste na mnohadenní plácání,ale to je daný přístupem lidí a jejich vztahovačností...to v podstatě opakuju už stokrát řečený,ale platný...a už jsme tam zas v tom plácání...dávám si bobříka mlčení,Howg...:puff:

Á sakra a máte to -Melda prosím klídek je mě jasné,že to za stávající situace dobře nejde dělat něco grátis a ještě dostat nadáno.Mám jen jednu technickou=dohaduje se to tu a dohadovat asi bude ale když se ozval admin tak zřejmě na něho---je možné řešení?smáznout vše pod špendlíky?uložit do archivu?pokud ano uložte ---přišpendlete témata každé zvlášt odděleně př-hadi-ještěři-ostatní-technika--záleží na vás a modech jak uděláte--neumožněte další psaní pod špendlíky a neregistrovaným.Psát pouze do přišpendleného modi-rádci budou mít lepší přehled a ostatní si otevřou jen co je zajímá a je to.Nikdo se nebude muset prokousávat tím vším co tu je.

Ono to tak přeci v podstatě je, vpravo si může člověk zaškrtnout jenom, že chce téma hadi, případně i nějakou podskupinku. Jiná věc je, kam to lidi zatřídí, když to vlákno zřizují. To je na Modech, ale to bych řekl, že docela hlídaj, stejně jako už se tu tolik neobjevujou nesmyslný nadpisy, protože to hlídaj.

Čili jestli tomu dobře rozumím, tak jako že by byla sekce Hadi, ta by měla podsekce:

- začínáme aneb jakého hada a co pro něj zajistit;
- množení, inkubace, péče o mláďata
- zdravotní problémy,
- mutace, určení druhů, nové druhy,
- podmínky chovu

apod., takže by se člověk proklikal a pak by měl jenom ty konkrétní články. To by bylo hezký, to by ty články tady docela zpřehlednilo. že by to mělo tyhle sekce namísto těch podskupin užovka, korálovka apod.

Ale prdlajs pořád si nějak nerozumíme žádná podsekce ale jen "sekce" žádný filtr možností.Stačí projít ty lepší zahraniční stejně zaměřená fora.Mnoho zdejších (zatím) na nich komunikuje mohou napsat jak to tam chodí.Není to ani pro stávající poradnu žádný technický problém.Ale chce to řešení a to fofr jináč zdrhne i ta poslední část těch co mohou korektně podat radu.Totˇ vše.

Tak dáme všem ban a po prdeli ne? :D
Já nevim co tady všichni očekáváme a už vůbec nechápu proč poradnu srovnáváte s venomlandem a tak. Tohle je poradna pro všechny i pro začínající.
Takže všichni co tady máte nějaký keci táhněte kam chcete. Nikomu se po vás stejskat nebude.
Osobně sem moc nepíšu a nějak mi to nevadí. Když sem někdo napíše nesmyslnej dotaz tak neodpovídejte ne? Nevim proč se hned od někoho navážet.
Takže za mě komu se to nelíbí ať to tady zabalí a hotovo.
Další věc admini tady ztoho maj hovno, jen práci, takže je jasné že se všem nemůžou věnovat.
A líbí se mi jak tady píšou lidi a říkaj, že to stojí za hovno a přitom oni sami píšou největší sračky.

Až na ty expresivní výrazy se mi váš příspěvek opravdu líbí - a z mého pohledu s ním lze i v lecčem souhlasit.
Trochu to s dovolením rozeberu (čistě za sebe, jsem zvyklý prezentovat svoje názory, ne např. názory "prevádzkovatela"):

1. ban všem nedáme
2. díky za ten "forum" - konečně jsem se mohl i já podívat, co je ten "zahraniční server" o kterém se tu opakovaně píše
3. tohle je opět napsáno velmi příkře, nicméně kdo tu pár let je, tak ví, že odtud již některá výrazná jména zmizela
4. přesně - než napsat blbost, lepší nepsat nic. To je i můj pohled (proto sem taky píšu tak málo, že jo ;-)).
5. admin neznamená odborník na vše, dokonce ani modi nemusí mít nutně hluboké znalosti problematiky (ty by měli mít Rádci, tedy ti s hvězdičkou)
6. bez komentáře

Souhlas. Ale tohle:

admin neznamená odborník na vše, dokonce ani modi nemusí mít nutně hluboké znalosti problematiky (ty by měli mít Rádci, tedy ti s hvězdičkou)

se pokus vysvětlit kolegovi flegovi.
Já s tím naprosto souhlasím, ale jemu se nám to vysvětlit nepovedlo :-)

Nepotrebujem, ale nerad sa podriadujem neprirodzenym autoritam (na vojne som mal s tym dost problemy;o)).
Takze ak ma tu niekto posle do prdele, ale zaroven ma nepresvedci o tom, ze sa mylim tak nech necaka, ze budem jeho nazor brat ako smerodatny a ze si uznam chybu.
Navyse uznavam, ze za tych skoro 20 rokov co som na nete sa uz stalo mnohokrat, ze ludia, ktori ma poznali z netu ma povazovali ze nejakho brucouna a potom mi ospevovali aky som prijemny v skutocnosti. Takze bud mam divny pisomny prejav, alebo su ludia proste pri komunikacii na nete casto zbytocne domyslavy a hladaju tam veci, ktore tam nie su.
Najlepsia forma komunikacie je pri pive, proste nikto nic dokonalejsie zatial nevymyslel.

Najlepsia forma komunikacie je pri pive, proste nikto nic dokonalejsie zatial nevymyslel

S tím taky souhlasím a už jsem to v tomhle vlákně i psal :-). U piva bysme tě taky asi přesvědčili i o tom krmení. A věřím, že i o tom, že ani my nejsme jen pošahanci, co furt prudí a nedá se s nima rozumě bavit...

Máme tu další téma o 250 příspěvcích nebo kolik jich tu je a je to téma o ničem.

A tak to si zase nemyslím. Občas je potřeba otevřít okno a provětrat to. Je pravda, že už tu za ta léta bylo podobných témat možná několik desítek, nicméně nedostatečná komunikace mezi sebou je často zdrojem problémů - a přitom je řešení obvykle tak jednoduché. Navíc je jistě lepší, když si to vyříkají uživatelé mezi sebou tady, než kdyby se přeli v tématech o zvířatech.

Dlouho jsem odolával se nějak vyjádřit, bo jsem tu rok i s cestou. Nicméně sám jsem kdysi provozoval fórum, sice o servisu elektroniky, ale řešili jsme v podstatě to samé, co v tomto vlákně...
Především je třeba říct, že úroveň fóra dělají opravdu jeho uživatelé. Jen taková malá úvaha k zamyšlení: Zaznělo to i tady a opakuje se to u každého podobného problému - Když chce člověk kvalitně diskutovat, musí na zahraniční fóra, když chce kvalitně inzerovat, musí v zahraničí, chcete kvalitní zvířata apod., zahraničí (to poslední berte samozřejmě trochu s rezervou). Takže, není to prostě v tomto národě? Tudíž, nemůžeme chtít úroveň jako na venomlandu apod. když toho prostě nejsme schopni. Ale abych jen prázdně nekritizoval národ...
Plně souhlasím s uživatelem Premekhala, že poradna slouží, a podle mě by i měla, široké veřejnosti včetně dětí a co si budeme povídat i méně bystrých spoluobčanů, takže NEUSTÁLÉ rytí do gramatiky postrádá smyslu a jen to snižuje úroveň. To nemluvím o tom, že někdo může být i dyslektik. Já chápu že to bije do očí, ale tady ho prostě jazyku českému nenaučíme. Toto by bylo dobré si uvědomit.

Ke konkrétním úpravám. Je otázka, co se dá prosadit a co bude majitel ochoten měnit...

- Jistě by prospělo, aby přispívat mohli jenom registrovaní.

- Registrace na jméno by byla jistě prospěšná, ale muselo by se to udělat jako na Novinkách nebo Aukru, kde po registraci čekáte na potvrzovací kód poštou do vlastních rukou, aby bylo zaručeno, že jméno a příjmení je skutečné, což je tady na "nevýdělečném" serveru nereálné a nikdo se s tím nebude drbat.

- Mě osobně nejvíc vadí uživatelé typu "hadi patří do přírody", těch se dá zbavit POUZE jedinou cestou, obzvláště pokud mají dynamickou IP a to je ignorace a počkání až ho smaže a zabanuje mod. I takového debila jak je tento cápek to po čase přestane bavit, když uvidí, že jej má každý u věnce. Tím samozřejmě jedu i sám do sebe, protože jsem dělal to samé a dohadoval se s těmito "lidmi". Už jsem (doufám) zmoudřel a ušetřím si čas i zdraví.

- Dotazy typu jaké tera pro agamu, samice chamíka má divnou barvu a pořád hrabe apod. bych řešil rozšířením a propracováním FAQárny a všechny tyto dotazy zamykal s odkazem, že odpověď je ve FAQ. Spousta lidí tu volá po nějaké úrovni, takže se na FAQárně můžeme podílet hromadně, já jsem klidně ochotný něco sesmolit co vím, nebo dohledat a poskytnout. Jde o to, že by se tam detailně popsali podmínky pro nejčastěji chovaná zvířata, problematika potravy, vitamínů, rozmnožování, péči o mladé apod., nejčastější chyby a úskalí, aby se toho podchytilo co nejvíce pro opravdové začátečníky a na fóru řešit všechno ostatní.
Například téma Agama vousatá - podtémata: Terárium (rozměry, osvětlení, UV, substráty), Potrava (složení stravy, vitamíny apod.), Zimování (kdy, jak apod.), Inkubace (veškerá problematika), Péče o mláďata
Takhle by se to postupně rozšiřovalo a potom není důvod nezamykat vlákna typu jaké terárium pro gutku s tím, že ho mod odkáže na FAQ. A ruku na srdce, bylo by to i férovější, než mu říct "Neznáš google?" Bylo by to zde, tudíž by to mělo i nějakou váhu a odpadl by problém s tím, co zmiňovala tuším Auri, že je mnoho debilních rad na netu a PETkař se v tom neorientuje, proto se zeptá zde - už by nemusel, měl by to sesumírované :-)

Závěrem bych snad jen zdůraznil, že je to opravdu na nás, na našem snažení a žádné převratné změny pravidel apod. to za nás nevyřeší. A ještě jedna věc, nemyslím si Bergi, že by tu měla být poradna pro elitu, kde by se měla řešit JENOM genetika, odchovy horských druhů, udržení wágleráků, jedáci apod. teraristická špička... Mělo by to sloužit opravdu široké veřejnosti.

ad registrace: na Poradně se určitě nic měnit nebude. Nicméně jistý projekt se už blíží svému ostrému startu ve kterém bych si dokázal představit Tera sekci na vyšší úrovni, která bude řešit "neporadnové" věci.

ad úroveň:
už jsem to psal (a nejen já) - úroveň je taková, jakou si ji uděláte.

ad FAQ/základy: od toho tu jsou články, špendlíky atp. V podstatě stačí modům přišpendlit nahoru jeden topic nebo přidat článek, do kterého se pak budou skládat linky na "dobré a kvalitní" již vyřešené dotazy. Pak stačí odkázat nově přišedší na tento JEDEN výchozí "rozcestník" a ubude spousty zlé krve. A ti chytřejší začátečníci si toto téma najdou sami.

ad registrace: To je mi jasné, i jsem to psal v příspěvku, že na toto nebudete mít čas, ani prostředky toto dělat... Jen jsem poznamenával, že toto by byl jediný způsob jak se přihlašovat pod vlastním jménem. Každopádně, to, aby každý, kdo chce přispívat se musel zaregistrovat by opravdu bylo jen ku prospěchu, za tím si stojím, ale samozřejmě, že rozhodnutí je na někom jiném... V podstatě je to hodně ojedinělé i ve světě, aby mohl na nějaké specializované fórum přispívat kdokoli bez jakékoli invence...

ad úroveň: V tom jsme zajedno, já jsem ovšem v tomto směru poněkud skeptikem. Skoro každý den, obzvláště v této pohnuté době, se přesvědčuji o tom, že češi jsou nesvéprávný národ, naprosto odmítající vzít odpovědnost za svůj život do svých rukou a v tom vidím právě určitou souvislot i s tématem, které tu řešíme. Snad se na mě nikdo nezlobí a čest výjimkám...

ad FAQ: Špendlíky jsou jistě prospěšné, nicméně i kdyby se modi "ušpendlíkovali", obávám se, že to nebude nic platné (viz předchozí bod - lidi nebudou hledat a bohužel to nezměníme, můžeme to těm líným jenom usnadnit, ne pro jejich, ale pro naše pohodlí!!!). Samozřejmě to není otázka na adminy nebo mody, ale na provozovatele, programátory a webmastry, kteří by museli nějaké takové přehledné rozhraní udělat a naprogramovat, dále zjednodušit odkazování na něj (například svázáním s uzamknutím témat, aby to každý mod nemusel psát ručně...)
Prostě přijde mi, že pokud se dělá na nové platformě, bylo by dobré to co nejvíce vychytat... Myslím to tak, že všichni, komu nám jde o prospěch teraporadny by se vložili do propracovaného FAQ, které by bylo rozkaterizované a o dost podrobnější, pak by se totiž mohlo o dost víc zbytečných theardů zamykat s automatickým odkazem na FAQ (pokud by se někomu chtělo, klidně i do příslušné sekce). Jak píšu, je to jen můj názor na základě mých zkušeností z provozování fóra a snad stojí za zamyšlení...

V prípade registrácie vôbec nejde o čas a ani o prostriedky. Poradňa vznikla s cieľom poskytovať rady všetkým bez toho, aby sa hádzali návštevníkom pod nohy polená v podobe povinnej registrácie. Nútiť ľudí dokonca k tomu, aby prispievali len pod vlastným menom, je už úplne mimo toho, čo je cieľom poradne. V takom prípade by už asi lepšie poslúžil napríklad Facebook.

Čo sa týka úrovne poradne, tak na tom určite zapracujeme, aby šla smerom hore. Treba si však uvedomiť, že ako moderátori tak aj prevádzkovatelia sa poradni môžu venovať len vo svojom voľnom čase, takže zmeny neprídu zo dňa na deň, aj keď na nich usilovne pracujeme. Najväčší vplyv na kvalitu poradne stále majú ľudia, ktorí tu pravidelne radia, a to aj začiatočníkom.

Na opakujúce sa otázky začiatočníkov nie je potrebné vytvoriť všeponímajúce FAQ. Úplne s prehľadom stačí napísať o danej téme článok a potom naň už len odkazovať. Takto to funguje napríklad na PC poradni už dlhšiu dobu a vcelku úspešne.

No, když pominu kolik je tu "přišpendených" článků jen o základních problematikách teraristění, tak se dobereme k tomu, že to nepokryje ani 10% zbytečných dotazů... Ale je to věc názoru.
Měl bych návrh, pro webmastra není otázka ani 5ti minut implementovat monitor, kolik z lidí, kteří se tu vyskytnou poprvé (třeba podmínka kódu: "nová IP, nepřihlašuje se a vkládá dotaz") se vúbec nepodívá na FAQ, koneckonců by to stálo za porovnání i v ostatních sekcích poradny. A na to jsem narážel, že lidi nejsou ochotní hledat a z toho vyplívá, že z článku si málokdo co vyčte, kdežto strukturované FAQ by bylo neoddiskutovatelné...
Pochopte, já nehájím lemply, jen se snažím zjednodušit a zpřehlednit celé fórum, které by šlo (snad) tímto odplevelit...

Lidi bohužel nejsou stroje. :-) Jakékoli čistě technické opatření ti nezajistí, že to lidi nebudou nějak obcházet. Typický příklad je předmět dotazu - 100x můžeš napsat "nepište "pomoc!!" nebo "USB" - stejně tu bude 3-10% truhlíků, co to takto napíšou. A když jim to technicky znemožníš (např. nutným počtem písmen nebo banem na určitá slova), tak si najdou obezličku (např. "USB!!!!" nebo "p0m0c!").

Lempla jednorázově nepředěláš. Nicméně chápu tvůj názor i pohnutky, problém je jen ten, že co člověk, to trochu jiný naturel.

Tak tohle potvrzuju, program se může napsat sebe víc blbuvzdornej, vždy se najde "génius", kterej to nějak obejde. Co jsem se znovu nastavoval zařízení, který byly zaheslovaný, uživatel na ně ani nešáhnul a při tom byly očividně blbě přenastavený :-D... Uživatel je člověk velice vynalézavý a blbci neznají hranic.

Inak na zamyslenie pre "vedenie" tera poradne, respektive tych, co maju zaujem ju rozvijat aj dalej.
Ze tu nie je vsetko v poriadku nahrava okrem toho, ze staznosti na chovanie, niektorych jedincov pribuda (ok nikdy nevyhovieme 100% ludom) aj fakt, ze tera ako jedina poradna stagnuje uz pomerne dlhy cas v navstevnosti. Samozrejme si uvedomujem, ze pocet teraristov je obmedzeny a ze rast na rozdiel od pc nemoze byt nekonecny, pretoze rezervy su male. Ale pride mi divne, ze pocet odchadzajucich a prichadzajucich sa drzi na rovnakej urovni. Ocakaval by som skor jemny rast, isty odliv tu bude vzdy, ale predsa pribudaju aj novi teraristi, su taki, co doteraz nikam nechodili alebo chodili na ine mensie fora...
Pokial navstevnost nebude dramaticky klesat nemame dovod zasahovat do autonomie tera poradne, ale nebolo by mozno na skodu zamysliet sa nad tym, ci v tych reciach a o urovni komunikacie predsa len nieco nebude.
Btw pani moderatori, prave na vas popud bola pred niekolkymi rokmi zalozena sekcia pre moderatorov, ktora mala zlepsit komunikaciu v ramci moderatorskeho timu. Je zaujimave, ze prave moderatori tera poradne tuto sekciu (ktoru si opekujem vyziadali prave oni) vyuzivaju zo vsetkych moderatorov najmenej. Ani sa nevidim, ze potom asi medzi vami viazne komunikacia.

Tato poradna ma strukturovanu platformu a naopak my sme hrdi na to, ze nie sme dalsia kopia bb fora a ze mame vlastny odladeny engine (btw bez bezpecnostneho incidentu za cele tie roky). To sa o phpbb a spol povedat neda.
Odpoved znie nie nepomohlo, problem nie je vo fore, v jeho strukture, ale v jeho uzivateloch.

ako jedina poradna stagnuje uz pomerne dlhy cas v navstevnosti

- tak ono, cemu se divit? Prijde sem (na tera.poradna.net) nekdo kdo potrebuje poradit, polozi laicky dotaz (a takovych bude vzdy vetsina) - mozna ne uplne stastne, nejspis vec ktera uz byla X-krat probirana, pro ponektere zdejsi hardcore nadteraristy vylozene trapna, nehodna slusne odpovedi. Prvni kdo odpovi mu vynada, druhy ho serve ze dela vse uplne spatne ale jak to delat spravne nenapise, pak prijde treti a zacne se hadat s druhym, vlakno skonci off topic kravinami nesouvisejicimi s dotazem. Tazatel se reseni nedobral, odchazi hledat radu jinam. Nebo na to rezignuje, zvire mu chcipne, priste se bude radej venovat sbirani znamek. Mise splnena, jeste aby se nekdo snad snazil byt taky teraristou!

- jako, sleduju i PC poradnu, a i tam je naprosta vetsina dotazu hrozne hloupa a trapna - ano, z meho pohledu cloveka ktery temi pocitaci "zije" uz 20+ let. Ale i pres to je tam dle mne mnohem vetsi snaha takovym zoufalcum pomoct nez tady. Pak tady nekdo zacne jeste rvat ze uroven stoji za exkrtement a ze chce odbornejsi forum. To je dle mne zasadni nepochopeni ucelu tehle URL. Radu budou vzdy hledat nejvic ti kteri nemaji zkusenosti, zacinaji, maji/chteji sve prvni zvire.

(mozna by stala za uvahu nejaka uprava struktury - sekce "pro zacatecniky"... zajimave ze PC poradna takove neco nepotrebuje)

Budu se opakovat ale jak už jsem říkal ... je hloupost kvůli každé otázce zakládat nové téma.
Mělo tu být téma,kde se nediskutuje ale jen se tam vkládají dotazy pro rychlé odpovědi jako je tomu jinde.
Ano .. moderátoři tam dokola odpovídají na stejné hlouposti .. ale alespoň nevzniká 10 témat za den a ke všemu se z toho 2 opakují.

Kdo má chuť radit,bude tohle téma navštěvovat a bude se chovat zodpovědně.
Ostatní se mohou obloukem vyhnout.

Ostatní návrhy co padli jsou také dobré ... určitě by neškodila galerie pro témata "pochlubte se" a to rozdělení (hadi,plazy,obojživelníci) bych já osobně také uvítal ... ale nemá to až takovou prioritu.

Poslední co tomu schází je aura nebo jiné bodování všech uživatelů.
Hvězdičky jsou lepší než nic .. ale né vždy se vám od rádce odpovědi dostane.Proto je dobré mít kontrolu i nad ostatníma (funguje to úplně jednoduše ale nevím,jestli to tohle forum zná) a zároveň to slouží jako motivace.

Ale čert to vem a buďme rádi i za tuhle trochu ojetou káru :)

PS.Melda by měl rozhodně zůstat.
Mě osobně před lety urazil ale to mi patřilo ... přesto je to člověk na svém místě a byla by to citelná ztráta!

Já jsem sem dřív chodila každý den, ale po čase mě znechutily všechny ty hloupé dotazy, které bohatě převažují nad kvalitními vlákny. Teď už jen sem tam jednou za pár měsíců kontroluju, co je nového. Nic. Přibyly hloupé příspěvky s tím, jaký lidi začali dělat teraristiku.
Cením práci adminů a spol., služba veřejnosti je nevděčná. Je tu pár odborníků, jejichž příspěvky si ráda přečtu, pár dobrých vláken, a zbytek je balast, který neřeším.
Určitě jsem pro, aby mohli přispívat jen registrovaní členové. Většina zbylých nápadů mi nepřijde moc efektivní, i když je dobře, že se tím někdo zabývá a že tu padly.
Dneska už se tu v podstatě nevyjadřuju, všechno bylo řečeno dřív lidmi kompetentními, dohledat se to dá a reagovat na každý nesmysl je ztráta času a energie. Přenechávám to jiným, nabuzeným, ochotným věnovat každému prdu několik příspěvků. Taky jsem si tím prošla a vím, jak je to marný. Už nemám iluzi, že dobrá rada pomůže. Spousta lidí tu ani poradit nechce (beztak si to udělají po svém), přišli poklábosit, povztekat se, zabít čas na téma o kterém si myslí, že něco vědí. Je dobré, že je kam se jít poradit, ale upřímě si myslím, že 95% obsahu za poslední 2-3 roky je zbytečných, protože jsou dohledatelné odpovědi z dřívějška a už se jen mlátí prázdná sláma. Na mazání příspěvků ale nemám úplně jasný názor. Asi bych klidně byla trochu radikálnější u opakujících se dotazů, odpověděla bych ať si to zadají do vyhledávače a zamkla vlákno a třeba ho po třech dnech smazala.

Já bych tento problém rozdělil do několika rovin. Jedním je technická stránka této poradny, která funguje v jisté fúzi s dalšími poradnami, jejichž poslaní je radit, a to v drtivé většině na dotazy začátečníků. Není to zkrátka fórum, ale poradna. V tom bych chápal jisté nepochopení její idey.

Druhým problémem jsou právě ony dotazy. Jak již bylo zmíněno, rozdílem této poradny je to, že se zde bavíme o živých tvorech a jakákoli ignorance má za následek jejich strádání případně smrt. Chápu, že tento projekt je komerční, tedy je důležitější návštěvnost stránek, než nějaký filozofický rozměr. S tím se patrně nedá nic nedělat a je jistě únavné odpovídat na stále stejné dotazy a nenarážet na žádná alespoň trochu zajímavá témata.

V tom vidím pro mě nejzásadnější problém. Celková absence zajímavých témat a příspěvků. Ono totiž lze jednoduše hloupé dotazy ignorovat a vyhledávat jen přínosná vlákna. Bohužel pokud zde taková nejsou, člověk zde nenachází nic zajímavého a půjde raději tam, kde se takové věci řeší. Ovšem tento problém se netýká začátečnických dotazů, ale toho že sem zkrátka nechodí lidé, kteří by něco objevného řešit chtěli a pokud ano tak to zde neřeší. Nemyslím, že by někdo odcházel proto, že jsou zde pitomé dotazy, ale proto, že zde osobně nic zajímavého nenachází.

Já jsem zde po delší době reagoval na nějakou záležitost týkající se krajt mřížkovaných, byl jsem tázán proč nenapíši nějaký článek týkající se této problematiky. Článek psát nechci a popravdě ani nevím kam, ale napadlo mě založit vlákno "Pochlubte se - Python reticulatus", od kterého jsme si sliboval zajímavou diskuzi o těchto zvířatech. No výsledek byl ten, že kromě několika pochvalných komentářů, kterých si vážím, nikdo další nezareagoval a na tomto tématu se nepodílel. Z toho chápu, že není zájem rozvíjet nějakou diskuzi a dělit se o své zkušenosti. A myslím, že to je problém obecně.

Čili trochu nerozumím těm, kteří si stěžují na klesající úroveň a nedostatek zajímavých vláken a přitom sami se v tomto ohledu příliš neangažují. Mimo to, někdo může chápat hloupé dotazy jako příčinu klesající úrovně, někdo tuto příčinu může vidět ve vulgaritách a konfrontačním vedení diskuze. Proč si tedy napřed nezamést trochu před vlastním prahem a pokusit se sám něco udělat pro zvýšení úrovně.

Je to jednoduché.Majiteľ,prevádzkovateĺ si musí vybrať,či chce kvalitu,alebo návštevnosť.
Vpravo sú na výber kategórie zvierat,všetky základné otázky a odpovede sú tam.Kto nie je schopný si to vyhĺadať,tomu do rúk nepatrí žiadny živý tvor.Zvládol som to pred pár rokmi ja,tak to dokáže každý.
Novozaložené témy - hlavne opakujúce sa začiatocnícke otázky zamykať s odkazom na danú problematiku.Viem,je to práca,poznám to.
Na špeciálne otázky myslím,že každý čo bude vedieť odpovie.Urážky a iné ostrejšie výroky do takých diskusií nepatria,mimo pokecu.
Prispievať by mali iba registrovaní užívatelia.Takto to bude dookola začarovaný kruh.
100 x som TP vymazal zo záložiek,ale aj tak tu chodím.Našiel som tu kopu známych,veľa sa tu dozvedám stále,bolo by jej škoda.
Práca adminov a moderátorov je...peklo.
;-):beer:

Nerozlišuješ medzi pravidelným návštevníkom a návštevníkom, ktorý sem prišiel riešiť svoj problém. Pravidelný návštevník pokiaľ už nie je radcom, tak s veľkou pravdepodobnosťou smeruje k tomu, aby sa ním stal. U neho sme radi, že sa u nás zaregistruje a podelí sa o svoje vedomosti s ostatnými. Naopak pri náhodnom návštevníkovi, ktorý tu vyrieši svoj problém a viac sa u nás neukáže, je registrácia úplne zbytočná prekážka, ktorá ho zvyčajne odradí od toho, aby čo i len položil svoju otázku.

Když navštěvuji teraporadnu tak odpovídám na otázky na které znám odpověd popřípadě odpovídám na dotazy které mně připadnou rozumné a nebrečím a nestěžuji si na každeho kdo nemá zkušenosti tak jako mnozí zde v teraporadně je pravda že některé dotazy jsou mírně nevhodné ale číst vám je nikdo nenutí.Zkrátka nikdo není dokonalí a nepřipadne my že by se tato stránka jmenovala PORADNA PRO ZKUŠENÉ CHOVATELE.NET.Je to zkrátka poradna pro všechny tak se s tím smiřte.

VAŠE STAROSTI NA MOJI HLAVU! :-D.

Nečetl jsem to tady celý, protože mě to ani tak moc nezajímá, ale s příspěvkem Michala se uplně ztotožňuju. I s tou poslední větou. Já se na to například vyprdnul, chodím si sem číst spíš ze setrvačnosti, jistě se po mě nikomu nestýská a nemusím tu mrhat svým časem. K tomu, jestli má cenu lidem radit a pomáhat, se stavím už dost skepticky.

Co se týče FAQu, rád ho komplet i se šablonou přenechám Rokerovi aspol. a snažte se frajeři(s autorama stávajících článků se musíte domluvit sami). Nebo klidně to nechám i u sebe, aby jste si nemuseli platit někde místo a vytvořím Vám tam adminský účty. Chtěli by jste to propracovávat, ale evidentně jste se ani neobtěžovali si přečíst ty články tam a navíc, jak už to tu mezi námi chodí od začátku věků (plná huba keců a skutek utek), je mi jasný, že se stejně nic nestane, protože o něčem mluvit a pak to i dělat je ohromnej rozdíl ;-). Tak do toho! Jsem zvědav.
FAQárnu jsme udělali a mysleli jsme si (teda já ano), že s podporou "vyšších míst" se podaří ji implementovat do poradny tak, aby se k tomu nově příchozí začátečníci dobře dostali. Dočkali jsme se špendlíku na 82. místě špendlíkárny... takže uplně, ale UPLNĚ k ničemu ;-). Ne, že bych se urazil nebo něco někomu vyčítal - chraň mě pánbů se satanášem společně, každej máme svý starosti, svý problémy a svůj nedostatek času... osobně ale pro TP už nehnu prstem.

V žádném případě jsem se Vás nechtěl dotknout. Ani v nejmenším jsem to nemyslel tak, že by byly články napsány špatně, nebo neodborně, naopak! Můj návrh směřoval jen k tomu, že spousta základních otázek, z nichž pak vyplívají zbytečné a nesutále opakující se dotazy, je zde již dávno zodpovězena, tak proč je nesromáždit na jednom místě, spřehlednit je (nyní je to přehledné, myslel jsem to pro případ rozšíření) a hlavně na tu FAQárnu odkazovat!!! Třeba vousatku tam máte krásně zpracovanou, vše, co by měl začátečník vědět tam je, nicméně kolik se tu neustále opakuje dotazů: Jaké terárium pro vousatku? Čím svítit? apod.
Mě šlo hlavně o provázanost a odkazování na FAQárnu, kvalitu článků bych si kritizovat nedovolil! Takže jak jsem psal, to by bylo spíše o programátorovi než o tom, kdo to spravuje a píše články. Já jsem malý pán na to abych psal nějaké odborné články, nicméně jak jsem už řekl, nemám problém přidávat poznatky o jiných druzích a případně podohledávat vyřešené témata a tím FAQárnu rozšířit.
Znova opakuji, spousta stížností v tomto vlákně je na neustále opakující se dotazy které jsou již několikrát zodpovězeny, tak jsem se snažil o návrh řešení stylem zamykání témat s odkazem do dané sekce FAQárny, která by se případně, za pomoci lidí, kterým by šlo o zkvalitnění diskuze, rozšířila! Kvalita článků je vynikající a na té přece není třeba nic měnit.
Bohužel, jak už zde bylo napsáno, lidi jsou zhnilí a my máme jen dvě možnosti:

- buď budeme dál zodpovídat neustále opakující se dotazy a pak si nestěžujme
- dáme jim odpovědi na základní otázky (čím víc, tím líp) až před rypák a pokud i přesto budou dávat dotazy, které jsou již zodpovězeny a shromážeděny, vlákno se zamkne s odkazem na daný článek. Jak jsem psal, není to pro jejich pohodlí, ale pro naše...

Takže závěrem, snad jsem objasnil jak sem to myslel a uvedl na pravou míru, že to nebyl atak proti Vám, ani proti tomu co nyní na FAQárně je...

Registrovaný používateľ sa od neregistrovaného líši iba v tom, že nám poskytol svoj e-mail.

A problém je, že neregistrovaného návštěvníka nic nenutí se zaregistrovat. Nevidím důvod, jak zde bylo uvedeno, aby náhodný návštěvník nemohl položit dotaz bez registrace. Ale ten, kdo to tady pravidelně navštěvuje a prohlíží, by registrovaný být měl. Na jiných fórech se například neregistrovaným nezobrazují fotky a to už je dost silná motivace k registraci, ale nevím, zda je to tady technicky možné.

O tom FAQ jsem to taky zminoval - a vse se to mota i kolem anonymniho psani. Bylo by nejjednodussi aby po registraci byl registrujici presmerovan na FAQ se zvyraznenym titulkem "nez polozite dotaz, prectete si prosim blablabla" - nebo nasmerovani k nemu v overovacim e-mailu. Krucinal, a pokud uz ne registrace a az pak psani, tak aspon na to FAQ presmerovat kazdeho anonyma pred zalozenim dotazu. Udelat box s popisem faq s linkem na clanek (v kterem by bylo rovnou menu pro jednotlive druhy) permanentne vlevo nahore nad zpravickani. atd. Lepsich moznosti nez "prispendleny" thread je X, ale chut k jakymkoliv zmenam jednoduse neni, no. Ja se MadMikovi vubec nedivim.

Musím říct, že FAQ jsem si rozhodně před založením prvního dotazu tady nevšimla. I když nevěřím, že to někdo bude číst - protože některé dotazy jsou tak stupidní, že stačilo otevřít libovolný jiný dotaz první strany o vousaticích/chámíkách - i bez použití hledat, případně otevřít první odkaz z google a odpověď by se našla. Ale na druhou stranu by to mohlo být zvýrazněno a přišpendleno třeba na prvním místě + větší písmo nebo tak něco.

Já si dovolím jen malou poznámku - FAQárna Teraporadny je podle mě výborný zdroj informací, ale má 2 malé nedostatky:

1) Ne všichni lidé (hlavně starší či počítačově méně zdatní) znají zkratku FAQ.

2) FAQárna Teraporadny - při neznalosti obsahu bych si myslel, že obsahuje návody jak vložit obrázek, jak odpovídat na dotaz a podobně, nikoliv návody k chovu.

Možná by stálo za to název FAQárna Teraporadny vhodně upravit/doplnit, aby bylo vše jasné na první pohled. Ale je to jen můj návrh. Jinak souhlasím s Lacertou - zvýraznit a pořádně! :-)

Raz som v jednom projekte (chat) riesil unikatnost uzivatelov cez SMS a myslim ze nad tymto by sa mohlo pouvazovat aj tu. Tym ze SMS posielali uzivatelia na mobil pripojeny k PC, bol pre server uplne beznakladovy. Spravil som funkcne demo sms.mine.sk
Nejake volne SMS ma dnes kazdy v baliku, pripadne stoji par korun. Spolu s nejakou karmou, ktorou by ostatni uzivatelia hodnotili prispevky ostatnych (a kto ma zlu karmu, ma na isty cas smolu, kym by mu sama nestupla), by to dokazalo vyriesit hromadu problemov. Vid naruziveho prudica vojtu

Tak já osobně bych se ihned sbalil a šel jinam. Nemám ani jednu volnou SMS. Těch pár korun sice není moc, ale jde o princip. Když bych se chtěl jen zeptat, např. čím se krmí gekon, když nejsou mouchy, tak nehodlám podstupovat nějaké registrace (a ještě s placením), když je na internetu 6,7 spoust poraden, kde taková buzerace není.
Ne nadarmo se říká, že web bývá takový, jaký si ho udělají "štamgasti". Této větvi poradny by možná prospělo, kdyby tu bylo pár moderátorů, co se třeba vůbec, nebo málo vyzná v teraristice, ale mají cit pro usměrňování diskuze.

Co stoji jedna SMS? Tolko co jeden adult cvrcek? SMS by uzivatel poslal len raz - pri vytvoreni uctu na TP. Nemyslim si ze to je suma ktora by bola likvidacna a navyse aktivovany ucet by bolo treba len pre odosielanie prispevkov do TP. Mne sa tento system osvedcil - trolling klesol na minimum, ludia si radsej 2x precitali to co odosielaju.

Nejde o cenu, psal jsem to. Jde o princip (buzeraci když se chce jen na něco zeptat - a třeba sem už nikdy nevleze - nebo jednou za rok). Trolling mají usměrňovat moderátoři. Od toho tu jsou.
To co píšeš se hodí do nějakých diskuzí o všem možném, zejména politice a náboženství. Do poradny ne.

S poslední větou nesouhlasím. Ono je to přínosné zejména v těch odborných diskuzích - ze mnou navštěvovaných např. Strelectvi.cz. Tam je aktivace účtu za Premium SMS (50 kč) a i když to neodradí všechny otrapy, jako síto to celkem funguje.
Jenže to je forum s "trochu" jiným zaměřením, než "poradit každému dřív, než mu chcípne zvíře".

Velka vacsina tych dotazov uz bola 100x zodpovedana. Radsej by som zozbieral vsetky problemy z poradne a spravil interaktivny dotaznik, kde by sa user postupne preklikal az ku rieseniu. Zbytok ako - mys kusla skrecka do hlavy a pod - tam je moznost pomoci prakticky nulova.

No přesně tak, blbe jsem se vymacknul. Neco jineho jsou vseobecne diskuze, ci tematicke a tam to je (pokud to ma sve meze) jakymsi korenim. Ale poradna je neco uplne jineho. Kdybych se chtěl třeba v socialni poradne zeptat, co bude s sKartami a chtelo to po me aktivaci (a ještě za pade), jdu do jine poradny. Avsak kdyz bude nejake forum, kde si budu moci vylevat vztek na sKarty apod., tato aktivace smysl ma.

Nesuhlasim!

Moderator ma riesit okamzite zasahy do systemu - propagacia rasimu, pejorativne/expresivne vyjadrovanie, nedovolena reklama a pod. Trolling a uroven poradne maju udrziavat samotni uzivatelia. Je predpoklad ze tych normalnych je tu vacsina a tak hravo zvladnu skrz hodnotenia ostatnych udrzat mimo hru vsetkych trollov, chytrakov, podvodnikov a pod. A to moze fungovat len za predpokladu, ze takyto nezelany uzivatel nebude mat moznost vytvorit si 10 novych uctov aby mohol pokracovat vo svojom konani.

Neviem ako funguju moderatori tu - zrejme nie su plateni na plny uvazok aby sledovali, cistili a rozhodovali o prispevkoch. Za takych okolnosti ak niekto ma zahul v praci a tyzden sa tu neukaze - to tu bude vypadat tak ako to vypada.

Jak to tu tak čtu, tak mám čim dál tim větší pocit, že situace fakt nemá řešení...

Každej si pod tou "úrovní" představuje něco jinýho... Někdo by tu rád viděl jen fundovaný a sofistikovaný diskuze o těch "lepších" druzích plazů a všechny chamíčkáře a agamkáře by nemilosrdně poslal do plynu, jinýmu zase vaděj věčný invektivy a častá arogence těch, co raděj, takže začátečník často odchází z pocitem zpráskanýho psa, někomu tohle přijde na místě, protože se přeci bavíme o živejch tvorech, takže chyby se nesmějí promíjet... I kdyby se tu tedy zavedl institut nějakýho mravokárce, co by nemilosrdně mazal všechno, "co snižujue úroveň TP", tak by se nikdy nenašla shoda v tom, co to vlastně je...

A to, že se tu denně objevujou borci, co po roce "chovu" chameleona zjistěj, že potřebuje UVB (ve zveráku přeci říkali, že to není potřeba) a že se mu opravdu NEMUSÍ rosit 4x denně... to je hodně smutný, ale bohužel je to prostě fakt. Takovejhle frajerů je spousta a vykázáním z TP bohužel nepřestanou existovat.

Technickejch "vychytávek" tu padlo dost, některý by určitě aspoň trošku pomohly, ale třeba takovej Vojta Růžek je krásnym příkladem toho, jak ani povinná registrace (v tomhle případě dokonce na jméno!) neřeší všechno (to samy Rayman, toho taky všichni známe, víme, jak vypadá... a v ničem mu to nebrání).

Chápu místní "elitu", že má sto chutí to tu zabalit (a spousta z nich už to i udělala) a družit se někde jinde... Ale je to fakt škoda, protože pak už to tu půjde do kopru úplně a Vojta růžek tu bude radit nežeroucím chamíčkům, že hlad je mocnej čaroděj, takže klid, chám ho nakonec dostane a všechno bude fajn. Hlavně mu dát pěkný kytky.

:-/ Sakra lidi, nenechme tyto fachmany hromadně odcházet!!! Stačí přece jediné:

UŽIVATELÉ: Ignorace kusů hovězího jako je vojta, hadi patří do přírody apod.

Modi: Mazání totoálních kravin od vojtíška
jako je tady: http://tera.poradna.net/q/view/273966-agama-vousat a-vapnik a tady: http://tera.poradna.net/q/view/272252-odbornik-na- pitvy-plazu

To že není vyloženě vulgární není rozhodující, jednak je toho polovina offtopic a druhá polovina je jako by tu radil kominík jak mám chovat svá zvířata, vždyť v tom vzniká zmatek a začátečníci přícházející si pro radu můžou udělat fatální error v chovu jen proto, že tu bude plno těchto nesmyslů!!!

Vojta se jistě výborně baví, ale věřím, že zdravý rozum nakonec zvítězí nad právem jedince přispívat totální nesmysly do všeho co tu je, prokládaje to mačkáním F5 a bůhví jaké ještě činnosti...

Tak ač jsem se až dosud nevyjadřoval k úrovni teraporadny asi taky končím. Dokud jsem chodil Khor, tak jsem jen "šoupal nohama" a se zájmem četl. Teď je tu už i na můj vkus příliš "vševědných mladíků" s nulovými či 1/2 ročními "zkušenostmi" a než číst jejich "domněnky", tak raději půjdu dělat něco užitečnýho.
Tak možná za čas někdy čau. :-)
viz. vlákno o hermance

Poradna mě v posledních měsících nebavila. Nějak jsem samovolně přestal chodit, aniž bych se rozhodoval. Na druhou stranu musím říci, že jsem se tu dozvěděl dost užitečných věcí. Jen to chtělo hodně selektovat. Sem tam to chce pevné nervy, ale univerzální řešení, jak kultivovat a nastolit nápravu asi není. Je prostě třeba selektovat a najít si tu svou cestu. Je to jako s FB. Ten se dá využívat ke spoustě užitečných věcí. Je super. A přitom většina lidí na něm převážně zabíjí čas nesmysly. Vidím na něm ty pozitivní věci (kontakt s přáteli s ciziny, sdílení fotografií, chat a pokec, řešení pracovních věcí, sem tam relax,...). Nabízí to dobré možnosti. Stejně tak i poradna. Ideální je úplně přecházet hlupáky a jejich výplody, zaměřit se na příspěvky mající nějakou hodnotu, být v kontaktu s lidmi, se kterými má nějaká interakce smysl. Zbytek jakoby nebyl. Hlupci ať si tu blijí to svoje. S tím se nic dělat nedá. Moudré je to přejít a vůbec se do toho nezapojovat (nebo BANánovat :-D ).

Asi největší přínos (vedle užitečných rad) poradny pro mě osobně byl ten, že jsem se skrze ní seznámil s několika skvělými lidmi, z nichž někteří se stali přáteli a nebo nějakým způsobem součástí mého života. A u některých takových lidí opravdu smekám. Někteří mi pomohli víc, než bych v současné době vůbec od někoho čekal. Smekám.

I když nejsem spokojený se současnou úrovní TP, přesto musím říci, že mi strašně moc dala.

Bylo by určitě pěkné, kdyby se tu ti lidé k něčemu sem tam objevili. Jsou tu i příspěvky, které sem tam za reakci stojí (viz ten chlapec, který chce chovat Chondra). Když si s takovým člověkem napíšete pár řádků, bude to na jeho budoucí konání určitě mít pozitivní vliv. A to je ten smysl a přínos TP. Blbost je všudypřítomná. Je jí všude spousta. Proto je utopie jí eliminovat na veřejném fóru. Je to nemožné, aniž by to fórum ztratilo svůj smysl. A sem tam je vidět, že TP stále smysl má. A to je pořád určitá hodnota.

S tím, zda má poradna smysl by se měl vypořádat každý sám. Jenom by bylo perfektní, kdyby někteří lidi, kteří jsou přínosem, zamhouřili oko a udělali vstřícné rozhodnutí.

Přátelé, víte jak nejvíc naserete prudiče, blbce a vohnouty?
Tak, že si jich nebudete všímat. Nebudou-li mít "pohon" pro svoj blbství, zajdou na úbytě. To je má poslední (doufám, že ne ;-)) rada, jak zvýšit úroveň.

A protože opakování je matka moudrosti, tak ještě jednou opakuji: teraporadna bude mít takovou úroveň, jakou si ji uděláte VY. žádný mod či admin to za VÁS nevyřeší.

S pozdravem Jirka Janda

Tesat do kamene, to tvrdím pořád a snažím se to připomínat i v topicích, kde jsou prudiči... Snad si to vezme za své více lidí.
Druhá věc je, typ prudiče jako je vojta (snad už má banána - nasvědčuje tomu, že už tu není 20hod denně), já ho můžu mít na háku jak chci, ale když se nasere do každého vlákna a všude si hraje na samozvaného hadího psychologa, těžko udržet vlákno přehledné a havně, vždycky se někdo "urve", začne mu vyvracet ty jeho halucucanice a už to jede...

Tady bych prostě zvolil (je to jen můj názor) metodu biče a holt ho mazal a mazal. Je to nový způsob prudění. Asi něco jako kdyby sem přišel jehovista, je sice (v rámci možností) relativně slušný, ale za to diskuze má úroveň rozhovoru na pavlači chánovského paneláku...

Je to těžko, nicméně tento jantar to tu hodně protřídil a to je škoda, on se směje (i když snad už s banem) a úroveň jde do (_._) :-/

No jo no, blbý dotazy umím ignorovat, mě spíš vytáčí blbý odpovědi "expertů", které pak v konečném důsledku, pokud se jich tazatel "chytí", poškozují zvíře.
Není to diskuze (mimo pokecu) ale PORADNA, tak bych se přimlouval za jistou regulaci zavádějících odpovědí od "nýmandů". Aby to nakonec nedopadlo, že tu budou těm co maj zvíře tejden,"radit" ti co ho maj už 14 dní.

No jo, ale to pak není moc řešení raději odejít, protože pak tam budou JEN odpovědi "expertů"

No prááávě! Z toho mám trochu strach. Odstrašující případ je třeba jedna docela velká chameleoní skupina na facebooku, kde si dřív pohybovala aspoň část lidí, který "věděli" (některý z nich byly i "místní" kapacity). Většina z nich už to pak ale nevydržela o buď se odhlásila nebo aspoň přestala přispívat. Teď se to hemží příspěvkama tipu "Můj chameleon den nežere, co mám dělat" - "Radši běž k veterinářovi, může mít třeba bakterie z potravy" - "Aha, díky, už běžim"... "Tak pan veterinář Joeymu píchnul něco na imunitu" ... a nová móda tam jsou teď taky "chameleoni na cestách" - chameleon na hlavě majtele ve vlaku, chameleon zuby nehty se držící na palubní desce... A když si člověk dovolí něco namítnout, tak je poučen, že "chameleonovi se to náhodou líbilo", a sto "liků". Přesně důsledek toho, když " bedny" ztratěj nervy a čtrnáctidenní "chovatelé" začnou radit těm "týdenním"... Kéž by se to nestalo tady.

Ono je dost tazke zozaciatku rozoznat prudica od neznaleho chovatela. Clovek cita a hovori si - on si z nas usiera, to snad nemysli vazne... a on to naozaj mysli vazne :) Samozrejme na exemplare ala vojto zabere ignoracia... ale kolko packetov pretieklo sietou, az kym sa nad nim zlomila palica?

Ja osobne viem pomoct technicky